Sa ei ole sisse loginud.

#1 15-05-2008 19:03:32

silm sirkel
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

piltide taastamine

juhtus segadus/õnnetus ja mälukaardilt said kustutatud arvutisse tõmbamata pildid. kui ma pole mälukaarti uuesti täis pildistanud, kas on neid võimalik taastada (nagu arvuti puhul kustutatud filede puhul).

Eemal

 

#2 15-05-2008 20:14:44

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: piltide taastamine

Ikka annab. Löö otsingusse "image recovery" ja saad terve pika rea linke programmidele, mis aitavad. Igast programmist pole abi, muist annavad osa pilte kätte ja siis teatab, et maksa raha, saad ülejäänud ka, kuid on ka vabavaralisi, mis töötavad kenasti.

Eemal

 

#3 16-05-2008 02:05:31

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: piltide taastamine

4GB ja suuremate sandiskidega on kaasas väga hea recovery soft. Kui ma oma kõvaketta piltidega kaotasin, siis õnnestus mälukaartidelt kokku taastada ca 6GB pilte viimastest sessioonidest. Pole küll suur osa, kuid vähemalt midagigi...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#4 16-05-2008 02:42:02

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: piltide taastamine

Üksvahe tuli SanDisk 'i mälukaartidega taastamisprogramm kaasa.
Ise olen proovinud programmi: Zero Assumption Recovery . http://www.z-a-recovery.com/download.htm
Kodulehelt saab töötava prooviversiooni.
Selline natuke aeglane on ja ei taasta failinimesid üldse ning faililaiendeid paneb suvaliselt, aga pildid, filmid ja muusika saab kätte.
Laiendid pead ise ära mõistatama minul arvas .cr2 failid .tif olevat ja .mp3 failid arvas .vaw failideks , .jpg  ja .gif il ei tehtud kah vahet. Ning piltidele kleepis tühja datat juurde, nii et mõni taastatud pilt oli mitme gigabaidine.

Eemal

 

#5 16-05-2008 10:46:17

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: piltide taastamine

parem jah hangi mõnelt tuttavalt sandiskiga kaasa tulnud softi. Väga mõnus kasutada ja ei ole mingit jama. Saad sama suurusega failid kätte ja kõik töötab. Kuigi jah laiendi mõttes lähevad laiendid sarnaselt nagu KLM ütles.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 16-05-2008 19:35:11

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: piltide taastamine

ma olen kasutanud digital image recoveri nimelist sakslaste vabavara.

Eemal

 

#7 18-05-2008 20:05:25

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: piltide taastamine

Vaatasin juhuslikult oma SanDisk Extreme III 4.0 karpi ja leidsin sealt RescuePRO nimelise andmete taastamise programmi CD.
Kunagi proovin.

Eemal

 

#8 18-05-2008 21:29:47

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: piltide taastamine

See ongi see millest rääkinud olen. Väga hea soft ja taastab ka muudelt kui Sandiski mälukaartidelt.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#9 14-07-2008 20:36:42

Egle Vulla
Kasutaja
Asukoht: Virumaa<->Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: piltide taastamine

Oskab keegi juhatada, mida teha siis, kui cr2-failid tif-ks loeb (SanDisc'i ResquePro)? Faililaiendi muutmine asja ei päästa, faili mahtu näitab usutava suurusega (nagu neil failidel mille cr2-ks tunnistab).


Ennem saab hundist hobune kui karust koduloom.

Eemal

 

#10 14-07-2008 20:40:33

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: piltide taastamine

jogu kirjutas:

Oskab keegi juhatada, mida teha siis, kui cr2-failid tif-ks loeb (SanDisc'i ResquePro)? Faililaiendi muutmine asja ei päästa, faili mahtu näitab usutava suurusega (nagu neil failidel mille cr2-ks tunnistab).

Minul on faililaiendi käsitsi muutmine asja lahendanud.

Eemal

 

#11 14-07-2008 20:47:53

Egle Vulla
Kasutaja
Asukoht: Virumaa<->Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: piltide taastamine

Jaak Põder kirjutas:

jogu kirjutas:

Oskab keegi juhatada, mida teha siis, kui cr2-failid tif-ks loeb (SanDisc'i ResquePro)? Faililaiendi muutmine asja ei päästa, faili mahtu näitab usutava suurusega (nagu neil failidel mille cr2-ks tunnistab).

Minul on faililaiendi käsitsi muutmine asja lahendanud.

Mnjah, ma eeldasin ka, et käsitsi muutmine aitab, aga paistab, et mingil põhjusel mitte :S Faili suuruse põhjal otsustades ei tohiks fail vigane ka olla...


Ennem saab hundist hobune kui karust koduloom.

Eemal

 

#12 14-07-2008 21:02:00

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: piltide taastamine

kus sa seda faililaiendit muutsid?
cr2 pole küll päästnud aga *.pef puhul aitab küll ümbernimetamine. kui mu mälu mind alt ei vea (eks neid aastaid ole ka juba kuhjaga turjal, eksole) siis avas pentax photo lab ka ümbernimetamatta (*.tif) päästetud faile.
äkki sul need failid ikka vigased?

Eemal

 

#13 14-07-2008 22:40:23

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: piltide taastamine

jogu kirjutas:

Jaak Põder kirjutas:

jogu kirjutas:

Oskab keegi juhatada, mida teha siis, kui cr2-failid tif-ks loeb (SanDisc'i ResquePro)? Faililaiendi muutmine asja ei päästa, faili mahtu näitab usutava suurusega (nagu neil failidel mille cr2-ks tunnistab).

Minul on faililaiendi käsitsi muutmine asja lahendanud.

Mnjah, ma eeldasin ka, et käsitsi muutmine aitab, aga paistab, et mingil põhjusel mitte :S Faili suuruse põhjal otsustades ei tohiks fail vigane ka olla...

CR2-ks nimetamine on aidanud. Ca 25-33% failidest on vigased vaatamata suurusele.

Eemal

 

#14 14-07-2008 22:52:26

Egle Vulla
Kasutaja
Asukoht: Virumaa<->Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 32
Veebileht

Re: piltide taastamine

Faililaiendit muutsin lihtsalt kaustas. Digital Photo Professional ei ava ei cf2-ks ümbernimetatud faili-varianti, ega ka ümbernimetamata tif-faili. Ilmselt siis on jah failid vigased, sest enamiku tundis cr2-failidena ära. Ehk saab puuduvad arvuti kõvakettalt ikka kätte siis...


Ennem saab hundist hobune kui karust koduloom.

Eemal

 

#15 14-07-2008 22:56:36

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: piltide taastamine

jogu kirjutas:

Faililaiendit muutsin lihtsalt kaustas. Digital Photo Professional ei ava ei cf2-ks ümbernimetatud faili-varianti, ega ka ümbernimetamata tif-faili. Ilmselt siis on jah failid vigased, sest enamiku tundis cr2-failidena ära. Ehk saab puuduvad arvuti kõvakettalt ikka kätte siis...

Proovi mõnd teist raw avajat. c1 peaks neist jagu saama, tõmba prooviversioon ja katseta. DPP ei saa teinkord otse kaamerast tulnud 100% õigete failidegi hakkama.

Eemal

 

#16 14-07-2008 22:58:39

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: piltide taastamine

minu praktika ütleb, et kaardilt kustutatud failid saab vabalt kätte, kadu mingi 1% ringis. otsad andnud kõvakettalt kadu mingi 30% kandis.

Eemal

 

#17 16-07-2008 20:38:21

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: piltide taastamine

Kord jäid külapäeva kõik pildid Kingstom kaardile kinni, (hoiduge säästu flash kaartidest) ja no sai siis RECOVERIT uuritud.

Proovisin pool tosinat vabavaralist proget ja proovina ka tasulisi trial versioone (neid progesid on üsna palju, oma paarkümmend parimat olid kusagil linkidena reas). Mida aga silmas pean - proged olid erinevate võimekusega, st testiks sai vaadatud mitmeid kaarte ja no tulemus oli väga erinev. Programm mis töötas kõige paremini (nime ei mäleta) oli ka kui ma ei eksi paarsada taala väärt.

Ei noh mässasin mis mässasin aga selgus, et see kaart oli KUTU - viska lutsu ja oligi kibe digimaitse suus.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#18 05-08-2008 00:54:38

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: piltide taastamine

No nii endal siis tuli ka üle pika aja siis mudida recovery progesid ja piinata flash kaarti (mälukaarti) et sealt osasid katkiseid pilte kätte saada.

Viimast rohmakas kahtlustan mõned ka tüüpvead või nö. mida olen kõrva taha pannud lugedes ja kuulnud õudusjutte maalt ja merelt:

- Klõbistasin liiga piirini st. kuni aku peaaegu hangumiseni (punane hoiatus ammu põles) ja üks eelviimaseid pilte hangus ja tekitas hiljem errorit (peale akuvahetust) ja ei saanud seda kustutada. Sellisel juhul soovitan alati kohe mälukaart välja võtta ja vaid kaardilugejaga edasi toimetada, kuna kaamera oma protsessor võib seal jamasid kokku keerata, seda on väga harva olnud.

- Ei teinud kaameraga FORMATIT. Kasutan kaardilugeja enda softi: Flash Ranger ja vahel harva lasen siis ka kaamera endas ikka formati. Olympus XD kaardid ei taha vahel selles Flash Rangeriga sõbruneda. Kaameratootjate manulais on mõnel mudelil lausa rasvaselt kirjas tehke formatit VAID KAAMERAS!

- Kippusin liiga kaameras möllama, st. kustutasin ja mässasin menüüs edasi tagasi, vaatlesin pilte ja proovisin nö. reisil igavuse mõttes seda kaamerasisest mõttetut midaiganest. Vahel tasub jääda lollikindla lihtsuse juurde, 80% seal sees kaamera enda softi ja võimalustega pole midagi peale hakata.

Ei noh ja asi siis sellega, et läbi mitmete progedega piinamist sain siis 140 kaadrist 30 kätte. Siis sain veel 60 pildifaili mis aga on vigased ja ei oksa neid kuidagi äää lappida - kas keegi oksab vigaseid pildifailide recovery progesid soovitada, mälukaardilt taastajad sellega hakkama ei saa, ma arvan et siin on lihtsalt mingi konflikt, faililaiend on õige aga pildisirvijad seda ei kuva.

Keegi räägib kuidas tema asjale lähenes:

minu käitumine analoogses olukorras oli:
- CF kaardilugejaga arvutisse
- dd if=/dev/hde1 of=cf.img
- proge, mis JFIF stringist alates 4MB välja lõikas
- jpegtran'ga jpeg õigesse formaati

Njaa, vat siin lööb mul korgi välja ei jaga matsu välja.

Programme siis:

FREE Digital Photo Recovery

Ise proovinud järgmisi demosid:

ImageRecall 3
Zero Assumption Recovery
BadCopy Pro
Arcksoft Recover Plus
Digital Photo Recovery
Photo Recovery Genius
Power Data Recovery
Smart Data Recovery


Jpm. programme nimesid enam ei teagi aga programme on olemas hulgim, kuigi on nö. lipulaevad olemas millede tulemused erinevad EHMATAVALT muust massist. Mõned ei liednud isegi Flash kaarti üles või siis ei leidnud selle pealt midagi.

Panen siis veidi viiteid, kus emakeels asjadest veidi juttu:

Mälukaart koomas?

Kuidas digipilte veateatega mälukaardilt kätte saada?

CompactFlash kaardilt andmete taastamine

Fotokas kustutatud taastatud pildid...

Kui ostate mälukaarti

Kel veel häid viiteid ja linke siis ma usun et tulevikus hädasolijad oleks väga tänulikud smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#19 05-08-2008 02:00:20

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: piltide taastamine

jäljekütt kirjutas:


Keegi räägib kuidas tema asjale lähenes:

minu käitumine analoogses olukorras oli:
- CF kaardilugejaga arvutisse
- dd if=/dev/hde1 of=cf.img
- proge, mis JFIF stringist alates 4MB välja lõikas
- jpegtran'ga jpeg õigesse formaati

Njaa, vat siin lööb mul korgi välja ei jaga matsu välja.

Tõlgin: kasutati LINUX'it , lihtsam viis selle hankimiseks on sikutada internetist
KNOPPIX 'i CD .IMG , fail see plaadile kirjutada ning masin sellelt plaadilt käima lasta.
Peale enamus juhtudel edukat käivitust otsid üles konsooli, kirjutad vajaduse korral su root ja seejärel kirjutad juba selle dd rea.
dd on iseenesest väga võimas riist - kui midagi valesti teed on võimalik mälukaardid ja kõvakettad korralikult põõsasse keerata.
Et kahjusid vältida peab enne olema täielikult kindel oma mälukaardi asukohas.
siin siis if=/dev/hde1 samuti peab olema võimalus see fail kuhugi kirjutada.
Siin kirjutatakse fail kasutaja root kodukataloogi, mis ilmselt asub aga kuskil mälus sad
Selleks oleks hea kasutada mõnda FAT failisüsteemiga ketast - NTFS'iga võib probleeme tekkida.
Eelneva tulemusel tekkis üks suur fail mille suuruseks on mälukaardi suurus.
Selle programmiga lõigatakse see suur fail juppideks täpselt sellest kohast millest hakkab .jpg faili päis ja faili suuruseks 4 MB. Seda siis eeldusel et ei ole suuremaid pildifaile. Kui selle 4 MB sisse jääb veel mõni JFIF string siis sellest alates luuakse ilmselt uus 4 MB fail. (Kui on väiksed pildid, siis võib niimoodi tehes andmemaht päris suureks kasvada smile  )
Järgmise programmiga eemaldatakse nendest 4 MB failidest sinna lõppu jäänud mittevajalik info.

Eemal

 

#20 05-08-2008 02:27:55

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: piltide taastamine

Väike täpsustus:
Sikutada tuleb ikka .iso fail ja see mite failina vaid andmetena plaadile kirjutada. Näiteks Nero StartSmart Essentials'is valida Open Projects ning siis see .iso fail avada ja plaat kirjutada.
KNOPPIX LIVE CD .iso saab näiteks aadressilt : ftp://ftp.ux0.de/pub/linux/knoppix/CD

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB