Sa ei ole sisse loginud.

#1 26-08-2005 17:34:58

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Vigade parandus.

Nii, nüüd siis lugu selline, et hakkan endale tuhka pähe raputama.

Olen pidevalt toonitanud, et liiki määrates ei tohi kiirustada ja kiireid järeldusi teha, paraku ise seda  tegin.
Täna mõtlesin meie kõnealuse mügri pildi igaks juhuks kindlalt ära määrat nii palju kui see on võimalik, kuid ei jõudnud sinnani, tähelepanelik kodanik saatis mulle meile ja juhtis tähelepanu sellel, et tegu pole mügriga.
Tundub, et tegu on mügri sugulase samuti Hamsterlaste sugukonda kuuluva uruhiirega.
Hamsterlaste sugukonda kuuluvad ondatra, mügri,leethiir ja soo,-niidu,-kuhja,-põld ja võsa uruhiir.
Mind eksitas see pilt kus loom on rohu sees, seal paistis üpris mügri moodi, see pilt kus ta ripub tekitas kahtlusi kuna saba hirmus lühike.
Uurin veel asja mõne teadjama käest.

Eemal

 

#2 26-08-2005 19:25:30

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Vigade parandus.

mul on temast veel pilte, millised oleks iseloomulikud tunnused, millele peaks tähelepanu pöörama? sabast on p2ris selge kaader, ja sellest kuidas ta rohukõrt hammustab ..

Ise ma määrasin (enne kui sa ytlesid, et mügri on) ta niidu-uruhiireks -
* väga lyhike saba
* karvkate ylaltpoolt küllalt tume
* karv pikk ja sasine, koosneb kahesugustest karvadest
* karv katab osaliselt k6rvad
* mügri peaks veidi suurem olema (kui just p2ris noor ei ole) ja tal pikem saba ..

Viimati muutnud tommy (26-08-2005 19:56:58)

Eemal

 

#3 27-08-2005 12:48:12

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Vigade parandus.

Sain lõpliku kinnituse Eesti ühe tuntuma näriliste tundja käest, et uruhiir.
Liiki pildi järgi ei julge öelda kuigi ise arvan kah, et niidukas.
Mügriks ütlesin tänu sellel pildile rohu sees kus meenutas mulle mu oma mügri slaidi, kuigi saba ja looma väiksus teisel pildil oleks pidanud aju paika loksutama.
Ühesõnaga moraal siit, kui palju asju käsil ja peas miljon mõtet siis tuleb järeldustega ettevaatlik olla.
Endale küllaltki suur häbi see, et pambusesse panin, kuid olen alati nõus oma tegusid tunnistama kui eksin.
Kuigi mügri pildistamisest peaks ikka miskit üllitama kui aega.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB