Sa ei ole sisse loginud.

#26 21-01-2009 15:10:51

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Kui mul veel 40D oli siis ma ostsin sellele ebayst mitteoriginaal talla+ 2 mitteoriginaalakuga ja maksis alla tuhande. Töötas täpselt sama hästi kui originaal. 5D2-le ilmselt ootab kui mingi normaalse hinnaga vuffeltald tuleb ja eks neid imelikke akusid juba pakutakse palju aga ma tahaks ikkagi sellisid, mis seda infi ka näitavad aparaadis. Eks varem või hiljem on need nagunii saadaval. Siiiamaani pole ükski vuffelaku olnud originaalist kehvem. Hind on muidugi hoopis teine klass. Eks nagu filmis öeldi:: russian components, american components - all made in taiwan!...  smilesmile . Samas siukseid kihku kähku uuele asjale tehtud asju väga sisse ei topi aga varsti, kui kvaliteet kontrolli alla on saadaud siis kindlasti.

Eemal

 

#27 21-01-2009 15:51:16

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Vootele Voit kirjutas:

kakukull kirjutas:

Kui mul veel 40D oli siis ma ostsin sellele ebayst mitteoriginaal talla+ 2 mitteoriginaalakuga ja maksis alla tuhande. Töötas täpselt sama hästi kui originaal. 5D2-le ilmselt ootab kui mingi normaalse hinnaga vuffeltald tuleb ja eks neid imelikke akusid juba pakutakse palju aga ma tahaks ikkagi sellisid, mis seda infi ka näitavad aparaadis. Eks varem või hiljem on need nagunii saadaval. Siiiamaani pole ükski vuffelaku olnud originaalist kehvem. Hind on muidugi hoopis teine klass. Eks nagu filmis öeldi:: russian components, american components - all made in taiwan!...  smilesmile .

Kõlab täpselt nii, et "ostsin endale just uue mersu, nüüd ootab, millal saab minna ja kadaka turult normaalse hinnaga veljed ka alla sebida..." Sorry.

kakukull kirjutas:

Samas siukseid kihku kähku uuele asjale tehtud asju väga sisse ei topi aga varsti, kui kvaliteet kontrolli alla on saadaud siis kindlasti.

Ja mille järgi Sa kodus põlve otsas seda kvaliteedikontrolli teed?

Noo, selle jaoks on olemas tuhanded user reviewd ebays. Ega keegi ei käse Sul ju sealt osta. Sina võid ju mersule osta mingid maitea mis veljed, kui aga kadaka turg müüb mulle sellised veljed nagu mulle meeldib, siis on mul ju ometi õigus selleks, või ei ole smile ? See kui Sinu jaoks peab asjale peale kirjutatud tootja nimi, ei tähenda, et terve ilm Sinu põhimõtete järgi elama peab, eksju.

Eemal

 

#28 21-01-2009 18:11:52

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Lihtsalt oma kogemus, mitte vaidlemiseks smile

On olnud igasugu originaale ja muidu järeltehtuid, viimaseid kah igasugu marke ja maid.

Originaal pole siiani mittekordagi alt vedanud!
Järgitehtud aga küll.
1. Kiidetud aku, mahtuvus ja igasugu nr. olid peal vinged, töötas laitmatult, aga kui kord jalkamatsi ajal oli vaja sari ja all servo tulistada, tõmbas hinge kinni. Lihtsalt pilt eest ja kõik. Panin 2 a. vana originaali sisse ja köik super, proovisin paari järeltehtut, sama viga.
2. Järeltehtud ei tarvitse täpselt möödus olla. Näiteks need klemmide vahed ja körgused, mis plastikuga piiratud. Sai möödetud, olid erinevused olemas. S.t. ei tarvitse ilma lisanikerdamiseta alati ulatuda kontaktideni.
3. Külmaga olid originaalid vingemad vastu pidama (mul ikka aegajalt pääris külm old)
4. Peale paariaastast kasutamist ei andnud originaal mitte tundagi nõrkuse märke, järeltehtud hakkasid vaikselt koolema.
-------
Peale igasugu katsetusi ja raha kokkuhoidu(omaarust), mõtlesin et mida ma ikka juran, lähen parem kindla peale välja ja ostan edaspidi ainult originaale, kunagi oli 511A 1100.- ja järeltehtu 400.- ja ega ma neid ju igapäev osta. (ma ei tea, mis praegu nende hinnasuhe on)

Täna tellisin ühele pisikesele pentaxi seebile orig. aku juurde, 2 a. vana aparaat, orig. toimib veel täiega, aga need lisaks ostetud mitteoriginaalid pidasid pool aastakest, hind 300/700kr.

Ehk, kel raha vähegi raatsib välja käia, siis minu soovitus on siin kirjas smile

Eemal

 

#29 21-01-2009 18:50:50

vull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Mitteoriginaal akud

kust sa neid ostad et kõik ära koolevad?
mul 350d-l pidas ikka lõpuni välja (kuniks polnud enam seda akut toppida kuhugi). maksis 80 eeku vist

Eemal

 

#30 21-01-2009 22:11:56

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Hmm... need akud mida mina olen ostnud on Albinari omad olnud, hind on 4x väiksem kui ma mäletan õigesti ning ma pigem ostan 2-3tk, saan endiselt odavamalt ja tõenäosus, et nad vastu peaks vähem kui originaal ... well siiani kogemused küll pigem positiivsed. Supermarketi värki jah ei tasu osta kuid photopoint-st vms kohast ma ei arvaks, et nii halb mõte on mitte-originaali osta.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#31 21-01-2009 23:04:08

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Eks ma isegi pidasin silmas jah siukseid mitteoriginaale aga samas nagu usaldusväärseid, ma ei arvanudki, et mis iganes no-name junn ja kohe ostan. Vastasel juhul oleks 5d2le ostnudki juba hunnikus 10£seid akusid. Küll neid normaalseid ka tegema hakatakse ja kui ei hakata ja väga vaja on, ostan originaali. Siin nagu algul tundus, et tehakse maha kõike, mis ei ole brandname. Olen näinud küll ja küll 1:1 kaupa millel on igaüks oma lätaka peale löönud ja hinnad on täpselt sellised kuipalju arvatakse et nende nimi väärt on. 40-ga mul oli 3 akut (mis ei olnud ka mitte Albinar) ja töötasid väga hästi juba mitu aastat ja siiamaani töötavad täpselt sama hästi kui originaal, kui mitte paremini. Originaal 40D aku oli minumeelest 1500 mah või midagi nii, asendusakud olid ka miskid 1800, see võib küll olla küsitav kuid rohkem sai nendega kindlasti teha kui originaaliga. Selge see, et asi on omal riisikol  ja sellepärast tuleb enne asja kohta taustainfot uurida ja kui kõik on ok siis mina küll ei näe põhjust miks ma ei peaks ostma kordades odavamalt AKUT, see on kõigest voolukomponent mis ikka enamasti töötab, kui ei tööta, viskad minema. Ma saaks aru kui me räägiks vuffel Canoni kaamerast või vuffel objedest smile

Eemal

 

#32 21-01-2009 23:13:49

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Jup, ma räägingi, et kui (normaalseid)=chipiga akusid hakatakse tegema ja vuffel-tald ei ole ka midagi taunimisväärset kui ta on igas mõttes sama nagu originaal.

Eemal

 

#33 21-01-2009 23:58:35

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Mitteoriginaal akud

Küsime siis niimodi, et kas Ansmanni, Hähneli, GP vms. (minu teada) suht korralike tegijate akusid võiks usaldada või on see ainult sildimajandus?

Eemal

 

#34 22-01-2009 00:07:29

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Ei viitsi ka jah vaielda. Mina ütlesin, et ma usaldan teiste poolt testitud ja heaks kiidetud asju, see peaks ju olema ka justkui teiste vigadest õppimine. Pole keegi siin öelnudki et ostan mis iganes patarei. Aga kui mõni seda kuskilt siit välja luges siis on see tema traagika.

Eemal

 

#35 19-02-2009 20:35:23

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Ei hakka igaks petteks uut teemat tegema vaid küsin siis siin. Suri ära Albinar BP-511 aku kui oli seisnud paar kuud laadimata. Laadiasse pistes vilgutab paar mintsa punast tulukest kui siis jääb tuluke põlema. Kaamerasse pistes ei juhtu midagi, kaamera tööle ei hakka. Garantiid ja kõik muud jutud ammuilma läbi. Kas teisest saab veel kuidagi elulooma või läheb mahakandmisele? Ahjaa.. kontaktid puhastasin ära, selles viga olla ei saa.

Eemal

 

#36 19-02-2009 23:16:11

KaptenNemo
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 18

Re: Mitteoriginaal akud

Pagana jama on see, et oma D40' le ma analoogi Albinaride ega nende muude hulgast ei leia. EN- EL9 on mu aku, kunagi leidsin kuskilt foorumist analoogi 300.- eest, a enam üles ei leia seda.

Eemal

 

#37 20-02-2009 12:27:36

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Eemal

 

#38 20-02-2009 14:37:01

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Loe ja imesta, kui palju võib mingi akudraama teemat inimestele pakkuda smile Nagu neid oleks iga kuu vaja paar tükki osta. Kas pilti ka saate aega teha või hullate foorumites ainult? smile

Eemal

 

#39 20-02-2009 14:40:34

Ollie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 132
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Täitsa nõustun Kivisaarega big_smile , 2-3 akust peaks piisama , smile

Eemal

 

#40 20-02-2009 14:44:21

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

No päris igakuu ei ole vaja osta neid tongue Lihtsalt ammu pole pilti tegema satunud aga nüüd on võimalust. Kuna ilmad jahedad siis 1 akuga ei julge pikemat retke teha. Igaks juhuks küsin, et kas saab asja või tuleb poest uus tuua.

Eemal

 

#41 20-02-2009 15:46:28

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Ma tahaks näha inimest, kes 2 akut suudab ühe jutiga tühjaks pildistada.

Eemal

 

#42 20-02-2009 15:48:30

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

kui kõva külm, siis on see võimalik.

Eemal

 

#43 20-02-2009 15:48:34

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Et tühja teemat ei risustaks siis olen ka kunagi Albinari omi kasutanud. Väga OK.

Eemal

 

#44 20-02-2009 15:49:35

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Võimalik muidugi aga kas on ka juhtunud, et kolmandat akut tarvis läheb?

Eemal

 

#45 20-02-2009 15:51:49

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

mul vist ainult korra on juhtunud .. aga kui mingi pikem reis, näiteks lappi, siis tunneksin ennast kindlalt 2 x 2 akuga. ma kasutan kogu aeg Albinari ja pole probleemi, teine paar on originaalid aga olulist vahet pole märganud.

Eemal

 

#46 20-02-2009 17:57:24

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Alari Kivisaar kirjutas:

Võimalik muidugi aga kas on ka juhtunud, et kolmandat akut tarvis läheb?

On küll. Kui sai -30-ga käidud metsas, siis üle mingi 20-30 min järjest sama akuga ei kannatanud lasta, siis pidi taskusse soenema poisi panema jälle (näitas, et tühi) ning järgmine võtta. Mingi hetk muidugi hakkas AF-i mootori libestus juba tihkemaks muutuma, siis sai otsustatud, et vast aitab ka ekstreemspordist big_smile

Ja noh eks ikka juhtub vahest, et metsa jõudes avastad, et kaameras olev aku raibe on tühi ja siis on abiks kui on kaks täis akut mitte üks mida võtta smile Aga jah ise kolme akuga vägagi kaua nüüd hakkama saanud, üle selle vist küll vaja ei lähe. Kui just kõik kolm korraga üles ka leiad oma asjade seast (üpris tavaline on, et 2/3 on leitavad, kolmas on kuskile jälle uduu tõmmanud)


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#47 20-02-2009 21:44:06

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Mitteoriginaal akud

Kasutasin ka kunagi lisaakuna ENL3e vuffel akut Power2000 ja pettusin täielikult.Üle 100 pildi teha ei saanud (originaaliga kuni 700 pilti).Tellisin B&H-s originaali ja saan rahulikult magada (pildistada).Hetkel pole ühe 2 aku veel vaja läinud.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB