Sa ei ole sisse loginud.

#26 19-05-2009 11:13:31

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Alari Kivisaar kirjutas:

Mnjah, Toomasel oli õigus kui ta ütles, et see on järjekordne Nikon vs. Canon teema:)

Vahet pole ju, Mac või PC. Ühed Intelid mõlemad.

Alari, muidugi vaheta Maci peale. Riistvaraks vali Inteli põhine. Ma ei teagi kas on olemas mitte-intel Mac'e.  Siis kui mingi ime läbi "Mac" Sulle ei sobi, saad sinna peale näiteks Vista panna.

Kvalitatiivne hüpe on igal juhul ja ainus mida Sa kaotad, on aeg.

Eemal

 

#27 19-05-2009 11:19:01

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Martin Mägi kirjutas:


Vahet pole ju, Mac või PC. Ühed Intelid mõlemad.

Et neil pidavat olla kaasas isegi Windowsi draiverite plaat ja tegelikult jääb seal dual boot, ehk saad tujude järgi valida, kas töökeskkond seekord Mac või PC.

Eemal

 

#28 19-05-2009 11:23:04

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Viimastest postitustest võib aru saada siis nii et ega Mac ka saa ilma windowsita enam hakkama tongue big_smile

Eemal

 

#29 19-05-2009 11:27:57

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Ma ei taha siin kellegi peale näpuga näidata. Üks inimene pani konfi kokku, teine veidi täiendas, kolmandad ehitasid ja teine jälle vähe tuunis vahepeal:) Kes teab, kus see kala sisse tuli. Lisaks veel minu võhiklikkus, sest ega ma saa paljudest "kastidest" arugi mis seal aegajalt avanevad. Ma ei viitsi ka süveneda eriti. Tahan, et lihtsalt töötaks aga äkki on seda palju tahetud. Mul pole nüüd mingeid jubedaid probleeme kah sellega olnud, sihke nipet-näpet pidevalt. Tänan abi pakkumast Ain aga minu otsus pole tingitud mingist edevast macivaimustusest. Arvan, et mõni masin ja mõni inimene lihtsalt ei sobi omavahel kokku:) Eks sama ole ka autodega. Minu otsus arvuti välja vahetada on põhimõtteline ja kas uus saab olema PC või Mac eks näis.

Eemal

 

#30 19-05-2009 11:29:05

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Apple on alati arukas kompanii olnud. Oma OSi ja riistvara müüvad nad Sulle ju nagunii. Ja kui on nö. pehme ülemineku võimalus, saavad nad ju palju rohkem kõhklejaid Macce ostma.

Eemal

 

#31 19-05-2009 11:46:43

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Ma küll ei tea macidest suurt midagi aga kas seal on ka muidu võimalik valede liigutustega midagi metsa keerata nagu pc-l. Ei tahaks uskuda et mac nii kindlaks tehtud on et ka kõige võhiklikum tegelane seal midagi metsa ei saa keerata?

Eemal

 

#32 19-05-2009 12:10:32

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Noh ega ma nüüd päris puruloll kah pole wink

Eemal

 

#33 19-05-2009 12:16:29

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Valmar Voolaid kirjutas:

Ma küll ei tea macidest suurt midagi aga kas seal on ka muidu võimalik valede liigutustega midagi metsa keerata nagu pc-l. Ei tahaks uskuda et mac nii kindlaks tehtud on et ka kõige võhiklikum tegelane seal midagi metsa ei saa keerata?

Midagi lollikindlat on keeruline teha, sest lollid on väga leidlikud.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#34 19-05-2009 12:19:40

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Watchtower kirjutas:

OK, mäkk on cool aga las need mäkimehed räägivad natuke ka mäkkide konfiguratsioonidest. . . . see mis müügil on ju puhas pask!

See oli nüüd küll viimaste aastate põhjapanevamaid mõtteavaldusi.

Eemal

 

#35 19-05-2009 12:20:34

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

See tähendab siis seda, et selle maci saaks ka päris ära käkkida. Tegelt ma tahtsin seda öelda, et kui pc-l teed aint oma tööd ja ei näpi mingeid süsteemi värki siis töötab ta samakindlalt kui mac.
Alari ma ei öelnudki seda sinu kohta smile
Ega ma isegi ole mingi arvutigeenius tongue

Eemal

 

#36 19-05-2009 12:32:33

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Ma nüüd ei ole ka teab mis geenius arvutite alal, aga enda PC töötab laitmatult. Korra aastas käib üks format C ning kord kuus, vahel isegi tihedamini lasen kõvaketta mõne puhastusprogega üle. Aega küll võtab see tegevus, aga vähemalt PC töötab ilusti ja ma ei näe vajadust uue soetamiseks. Confimise kohta niipalju, et eriti seda ei ole teinud, kui sai ainult windoosalt igasugused visual effectid maha võetud, mis närvidele käisid.

Eemal

 

#37 19-05-2009 12:43:59

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Mac vs PC... kutid, teil on ikka tõesti igav kui viitsite selle üle jahuda :)
Head vaatamist http://www.youtube.com/view_play_list?p … xt_from=PL

Eemal

 

#38 19-05-2009 13:38:17

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

martin504 kirjutas:

Ma nüüd ei ole ka teab mis geenius arvutite alal, aga enda PC töötab laitmatult. Korra aastas käib üks format C

smile Kui arvutis ikka kõik programmid-värgid oma käe järgi seatud, kõik paigas ja töötab, on ikka paras pein küll kõike jälle otsast peale panna. Mäletan seda tunnet smile Tean Mäkimehi, kel kodus lauaarvuti on viimased 3-5 kuud töös olnud. Kordagi shutdownimata. Pidavat jooksma nagu mihkel. Ühe inimese puhul on tegu kujundajaga, kes jooksutab päris ahneid softe. Minu oma magab öösiti. Olen lihtsalt harjunud arvuti välja lülitama kui pikemat aega ei kasuta.

Aga nagu ma juba eespool ütlesin, muutuvad sellised topicud varem või hiljem järjekordseks Canon vs. Nikon teemadeks. Mõttetu kraaklemine mis kuskile ei vii. Kusjuures mitte konkreetselt siin teemas, vaid üleüldiselt nendessamades vaidlustes, on suurimad Mäkimaterdajad need, kes ise on Mäkki läbi poeakna ilastanud ning igasugune reaalne kasutuskogemus puudub. Uskuge mind, need kes on PC pealt üle tulnud, ei ole Apple-i poolt kinni makstud, et nad räägivad jutte a'la "ei taha enam Windowsi näha". See on reaalne emotsioon. Viinal ja viinal on vahe, suitsul ja suitsul on vahe ja ka arvutil ja arvutil on vahe.

Tööd saab loomulikult teha mõlemaga. Eeldusel muidugi, et mõlemad töötavad nii nagu peab.

Eemal

 

#39 19-05-2009 13:44:34

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Hüvasti PC?

mulle meeldibki lahmida,
rääkides aga mäkist, siis tööks kasutades paneb ta pidevalt pange ja jookseb kokku ja toodab saasta (loe: vigaseid dokumente) see aga et ta on ilus ja kirev ja trendikas, selle vastu ma ei vaidlegi. (ok saastatootmine pigem tuleb adobe suutmatusest koodi kirjutada)
Mis aga räägib mäki kasuks on see et fotopood jookseb u 4 korda kiiremini – st et tegime lihtsa katse, mis oli vist nii et u 10x10cm 3sajase punktiga valge dokument millele sai lastud peale blur filter täie rauaga ja kuna fotopood ise ju mõõdab aega siis oli tõesti imestus suur kui mäkk ammu lõpetas ja pc alles higistas tööd teha smile aga see sou toimus ka u 10 a tagasi, ma ei tea mis seisus nüüd on vahekord.
PC kasuks aga räägib see, et kui tööarvuti peal ainult tööd teha siis kordades odavama hinnaga saab sama tulemuse.

Lisan ka viite siin foorumis vaidlemise illustreerimiseks.
http://www.stud.tu-ilmenau.de/~haku-in/ … tarded.jpg

Eemal

 

#40 19-05-2009 14:47:17

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Watctower, sa oled vist lihtsalt liiga kaua miskite "turundusinimestega", kes valivad riista välimuse järgi, koos töötand. Iseenesest on muidugi siin tõetera sees, ongi mu meelest mäkikasutajaid laias laastus kahte tüüpi, ühed, kes ostavad ta sellepärast, et tal on õun peal ja teised sellpärast, et tal on õun sees. Kumb parem on, kas PC või Mac on aga mu meelest täiesti subjektiivne. Mul lihtsalt pangestumise ja vigaste dokumentide suhtes vastupidine kogemus. Kellelegi seetõttu tegelt ei soovita kah, igaüks ise teab-

Eemal

 

#41 19-05-2009 16:20:39

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Hüvasti PC?

ma mõtlen hirmuga ajast kui mu vana x seeria ibm thinkpad otsad annab. sama korralikult läbimõeldud ja teostatud pc sülearvutit ilmselt enam ei tule.
samas saan ma lõpuks ettekäände macbooki ostmiseks.

Eemal

 

#42 19-05-2009 17:08:26

zimson
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: Hüvasti PC?

Toomas Ili kirjutas:

Aga nagu ma juba eespool ütlesin, muutuvad sellised topicud varem või hiljem järjekordseks Canon vs. Nikon teemadeks. Mõttetu kraaklemine mis kuskile ei vii. Kusjuures mitte konkreetselt siin teemas, vaid üleüldiselt nendessamades vaidlustes, on suurimad Mäkimaterdajad need, kes ise on Mäkki läbi poeakna ilastanud ning igasugune reaalne kasutuskogemus puudub. Uskuge mind, need kes on PC pealt üle tulnud, ei ole Apple-i poolt kinni makstud, et nad räägivad jutte a'la "ei taha enam Windowsi näha". See on reaalne emotsioon. Viinal ja viinal on vahe, suitsul ja suitsul on vahe ja ka arvutil ja arvutil on vahe.

Tööd saab loomulikult teha mõlemaga. Eeldusel muidugi, et mõlemad töötavad nii nagu peab.

Just! Endal toimus vahetus vähem kui aasta tagasi, soetasin MBP. Nüüd kiidan takka, et küll oli hea otsus. Kõik toimib. Lauaarvuti on mul endiselt Windows XP baasil, saab ka seal vajalikud asjad tehtud. Kuid MacOS on minu jaoks mugavam. Aperture on ka väga asjalik tööriist minusuguse asjaarmastaja jaoks.

Eemal

 

#43 19-05-2009 19:59:11

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hüvasti PC?

Rääkige, teadjad, kuidas Mac muu töö kõrva multimeediakeskusena toime tuleks nt. HD, H.264, 1080p, mitmekanalilise heli edastamisega Full HD telekasse, audioseadmetesse, striimimisega netist jne? Macidel reeglina pole vist HDMI väljundit ning tuleb pilt/heli eraldi DVI/mingi audioväljundi kaudu väljutada? On seal mingit kvaliteedivahet või ohtu mingi standardi kasutamisele (kaitstud content, blu ray jne)? Kui palju võiks hinnanguliselt olla samal tasemel multimeediavõimelise aparaadi hinnaerinevus? Kogemusi?

Eemal

 

#44 19-05-2009 20:00:22

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hüvasti PC?

St. hinnaerinevus võrreldes PC-ga.

Eemal

 

#45 19-05-2009 20:01:41

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hüvasti PC?

Ahjaa ja teletüünerina/salvestajana ka.

Eemal

 

#46 20-05-2009 00:10:43

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Ma ei hakka PC versus MAC vaidlusse laskuma aga...

...Alari, ma loodan, et sa saad selgeks, mis PC juures täpsemalt tuska valmistab Sulle. Mul on hirm, et äkki Sa võtad kaasa MACimaailma enda harjumused, mis iga op.süsi ning rakenduse juures võivad sama lõhkise küna juurde viia. Aga kui tegu on tõesti pigem riist- ja tarkvara tasandil olevat hädadega siis on kindlasti mõnusam kõigeks mõteldud riistapuu vahetada spetstööriista vastu. Olen isegi mõtelnud MACi peale mõnikord aga õnneks töötab praegune riist suurepäraselt.

Marko, kasutab kodust pessukat peamiselt fototöötluseks ja natuke laia maailmaga suhtlemiseks

Eemal

 

#47 20-05-2009 02:27:45

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Natsa norin smile "Ega inimene ühe arvuti või platvormi külge laulatatud ei ole."
Ikka on küll, kui kasutad windowsi siis oled selle küljes kinni, Kui MAC'i siis saad ainult MAC'i tooteid kasutada. Kui soovid alternatiivset ja odavamat riistvara siis sellele puudub tihti tugi. Näiteks MAC'i puhul välised video seadmed. TV, projektor jne. Kindlasti on neid veel.

Täna natsa vaatasin mac.ee peal ringi ja läpakate hinnad on küll seal ikka suht laes. Lauaarvuti on enam-vähem. Aga silma torkas, et kõikidel toodetel on enam-vähem sama riistvara all. Eks tänu sellele too ühilduvus on ka saavutatud.

Eks alati paistab nii, et seal kus mind ei ole, seal on rohi rohelisem ja elu parem smile Vahetused tulevad enamasti kasuks.

Eemal

 

#48 20-05-2009 09:35:06

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

See väliste videoseadmete lause jääb ka mulle arusaamatuks.

Eemal

 

#49 20-05-2009 09:46:54

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Hüvasti PC?

Viimastel aastatel on Mac'i edasimüüjate poliitikaga olukord üldse paremaks läinud. Veel 2 aastat tagasi müüs meie edasimüüja lõdva randmega Inteli Mac'ile RAM-i pulki ca 2,5k tükk, seda just tänu ostjate usule, et Mac'ile sobivad ainult Mac'i jupid, mis siis, et pulkadele oli peale kirjutatud Kingston ja tootekood sama, mis kõikide arvutikomponentide edasimüüjate kahe-kolmesaja kroonistel PC-desse minevatel analoogidel. Muidugi, eks kasutajate ring oli ka kitsam ja edevam ja edasimüüjaid vaid üks.

Eemal

 

#50 20-05-2009 13:28:14

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Hüvasti PC?

jubejuss kirjutas:

See väliste videoseadmete lause jääb ka mulle arusaamatuks.

Ma olen 100% apple'ivõhik, aga nii palju kui tuhninud olen saan aru, et Mac ei paku uuemaid standardlahendusi nagu HDMI (v.a. Apple TV), HDCP, 1080p jne. Kõik see teeb multimeedia jaoks asja keerulisemaks (ja ehk ka kehvemaks?).

Disclaimer: Samas, ma võin ka jumala vabalt asjadest valesti aru saada.
Ma pole absoluutselt asjatundja ning oman vaid ähmast ettekujutust nende lühendite taga peituvast tehnoloogiast, aga olen aru saanud, et mul oleks neid kahjuks tõenäoliselt vaja sad

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB