Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-07-2009 01:38:41

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

500mm toruga pildistamine

uh-huh, mis ma oskan öelda. hakatuseks seda, et sigma tootevalikus (http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_all.asp) sellist objektiivi ei ole, äkki ostsid miski odava hiina koopia? smile

kogu konstruktsiooni võbisemise vastu aitab korralik pea, mida 322rc2 minuteada ei ole. jalgade poolest v6iks asi k2ia kyll. v6imalusel 2ra kesksammast v2lja t6sta.

kui aega rohkem (st modell rahulikult paigal on), siis distantspäästik ja peegli eel-lukk on abiks ..

ja noh, pikem säriaeg muidugi ka ..

Eemal

 

#2 04-07-2009 02:06:32

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: 500mm toruga pildistamine

nojah, see on f/4.5 kui täpne olla wink

kuulpead, mida suurem seda parem .. wink

mul on selline - http://www.photopoint.ee/toode/12120/st … n-rc5.html

aga ma ei ole temaga väga rahul. noh, paigal seisab, aga reguleerimise sujuvus j2tab minumeelest soovida. Ilmselt saad teistelt paremaid soovitusi ..

Eemal

 

#3 04-07-2009 03:14:24

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Mõni Gitzo statiiv ja korralik kuulpea. Tommy viidatud pead kasutab ka Jaak ja on vist (kergemate torudega) rahul. See Sigma on veel nii väike ja kerge, et Wimberley kiike pole tarvis osta, kui just raha taskus ei karju. Really Right Stuff ja Markins näiteks teevad juba järgmise klassi kuule. Töökoormusega u. 40 kg. Ise kasutan Markinsit (M-20) ja olen rahul. Islandil tegin selle peaga ka 400 2.8 toruga.

Teine asi - proovi taga pilti teha nii, et keerad ava ühe stopi jagu kinni - see toru ei ole mu mälu järgi lahtise avaga just parim joonistaja. Siis näed reaalse teravuse vahe ära.

Eemal

 

#4 04-07-2009 04:28:38

Martin P
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: 500mm toruga pildistamine

IndrekV kirjutas:

Hetkel kasutusel on Manfroto 190XPROB ja pea 322RC2. Tulemuseks on see, et nii kui päästikut vajutan kogu kontstruktsioon võbiseb ja pilt on udune. Kas viga on minu pildistamistehnikas või statiivis?

Mul endal sama statiiv, ise kasutan stabilisaatorina oma fotokotti(kaalub ca. 2 kg), mille riputan statiivi konksu külge, aitab päris hästi. Aga sul jääb see variant vist ära, kuna max. töökoormus on sellel statiivil ainult 5 kg. Ilmselt jah, toekam statiiv on väljapääs. Samas, ma ei tea, mis juhtub, kui sinna 7 kg otsa laduda? Millegipärast arvan, et ei juhtugi midagi big_smile

Eemal

 

#5 04-07-2009 12:05:26

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Kui tahad tõsiselt värinakindlat asja siis: http://www.berlebach.de/?bereich=produk … he=english (meie Fotexis paar tükki ka sees) kui üldse maksta ei taha, siis otsi balti jaama turult mõni vene puust teodoliidi jalg. Otsa pane kämmalpea (gimbalhead). Kui suurt kämmalpead ei taha, osta Arca-Swiss süsteemi kuulpea ja näiteks "Wimberley Sidekick", kuigi Sidekick võib 500mm puhul nõrgaks jääda, kuid võin vajadusel katsetada anda. Berlebachi ja Gitzo sarnase stabiilsuse hinnavahe on ca 10000 või rohkem krooni. Kui mugav kaasa vedada selline kooslus on, on iseküsimus, kui tahad võin näidata.

Eemal

 

#6 04-07-2009 12:20:03

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Mõni kuu tagasi olid ebays liikvel miskid üliodavad Inida kämmalpead, kui head nad olid ei tea, miskipärast ei suuda neid enam leida ka, äkki miski piraatluse teema, ei tea samuti.

Eemal

 

#7 04-07-2009 12:20:34

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Inida = India

Eemal

 

#8 04-07-2009 12:48:59

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

tommy kirjutas:

nojah, see on f/4.5 kui täpne olla wink

kuulpead, mida suurem seda parem .. wink

mul on selline - http://www.photopoint.ee/toode/12120/st … n-rc5.html

aga ma ei ole temaga väga rahul. noh, paigal seisab, aga reguleerimise sujuvus j2tab minumeelest soovida. Ilmselt saad teistelt paremaid soovitusi ..

Nagu ma juba Indrek sulle ütlesin, hoia sellest NG kuulpeast eemale! See hüdrauliline pea on hea seni kuni töötab, minu kogemus aga näitab, et ega ta eriti koormust talu. Mina lähtusin Toomase nõuannetest ja ostsin Markins kuulpea ning enam tagasi igasugu NG ja Manfrotto kola peale ei vaata. Markins kuulpea töötab siiani laitmatult ning talub suuri koormusi - tehnika küljes mööda metsa kolamist ja üle kraavide hüppamist jne. Ühesõnaga see on tööks mõeldud!!!

Eemal

 

#9 04-07-2009 12:55:44

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

PS! Indrek ära kunagi räägi Sigma 500mm F4, see ajab fotomehed kurjaks smile sest F4.5 ei ole sama mis F4. Usun, et see toru joonistab üks ava kinni väga hästi. Lahtisega võib jah suts pehme olla.
Natuke õpetussõnu ja soovitusi leiad ka siit: http://www.naturephotographers.net/ejp0801-1.html

Eemal

 

#10 04-07-2009 13:50:33

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Kui sul on huvi ja Tallinn pole enam kaugel, siis võin nädala sees paariks päevaks anda proovida suht stabiilset kooslust ja ka monopodi. Saad mingi ettekujutuse, mis suunas vaadata

Eemal

 

#11 04-07-2009 16:03:47

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

L-tald nüüd mingi kohustus küll pole. See on juba mugavuse küsimus. Kui ei taha topelt maksta, saab ka tavalise Arca-tüüpi kaameratallaga väga hästi hakkama.

Eemal

 

#12 04-07-2009 16:33:09

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Vaata ka üle FLM kuulpead.
http://www.flm-gmbh.de/EN/products_photographie.html
T mudelitel on ühe telje lukustus, kui selle fikseerid siis saad aparaati liigutada üles/alla, ei vaju viltu. Pildistamisel (kaasas tassimisel) mugavam kui kiik. Mis mudel täpselt see on tunde küsimus, T mudelid on suuruses 38/48/58.
Kui huvi helista, saad proovida kõrvuti kiike, erivevaid kuulpäid ja jalgu, siis lihtsam otsustada mis sulle sobib.
Minu number 5027971.

Eemal

 

#13 04-07-2009 17:17:06

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

erko kirjutas:

Vertikaalselt kadreerimine on minu jaoks oluliselt kiirem ja hõlpsam kui tavalise tallaga.

Vertikaalseks kadreerimiseks on teleobje puhul ikka parim viis objet ennast keerata, mitte pead.

Eemal

 

#14 04-07-2009 18:01:45

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

L-tald ei olegi mõeldud teleobjega kasutamiseks. Ma tahaks seda naljameest näha, kes 500mm toru kasutades kaamera, mitte toru statiivi peale kinnitab.

Eemal

 

#15 04-07-2009 18:36:27

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Lähtume ikka teema püstitaja huvidest, jutt käib 500mm torust:)

Eemal

 

#16 04-07-2009 21:23:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Erik Mandre kirjutas:

tommy kirjutas:

nojah, see on f/4.5 kui täpne olla wink

kuulpead, mida suurem seda parem .. wink

mul on selline - http://www.photopoint.ee/toode/12120/st … n-rc5.html

aga ma ei ole temaga väga rahul. noh, paigal seisab, aga reguleerimise sujuvus j2tab minumeelest soovida. Ilmselt saad teistelt paremaid soovitusi ..

Nagu ma juba Indrek sulle ütlesin, hoia sellest NG kuulpeast eemale! See hüdrauliline pea on hea seni kuni töötab, minu kogemus aga näitab, et ega ta eriti koormust talu. Mina lähtusin Toomase nõuannetest ja ostsin Markins kuulpea ning enam tagasi igasugu NG ja Manfrotto kola peale ei vaata. Markins kuulpea töötab siiani laitmatult ning talub suuri koormusi - tehnika küljes mööda metsa kolamist ja üle kraavide hüppamist jne. Ühesõnaga see on tööks mõeldud!!!

Hoia eemale?... NG pead olen kasutanud ca 3 aastat, ka 500 f4 toruga ja mingit virinat minu suust sel teemal küll ei tule. Olen roomanud taga igasugu sodi sees ja töötab ilusti edasi. Suurt toru kandis korralikult, ainult enda käed väsivad pika hoidmise peale ära ja sujuvat kaasavedamist raske teha. 300mm-ga, laiaga ja makroga kasutan teda siiani. Seega ma oma kogemusest küll ei saa hästi sellest 'hoia eemale' soovitusest aru.

Mis puutub statiividesse, siis puustatiivid on küll kuuldavasti head, kuid enne, kui ise kokku klopsid või veidi raha käid, vaata nende kaalu ka. Ja kui see ei hirmuta, siis kõige kindlama statiivi saad, kui lased selle kivist välja tahuda :-).

Eemal

 

#17 05-07-2009 00:21:39

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Erik Mandre kirjutas:



Nagu ma juba Indrek sulle ütlesin, hoia sellest NG kuulpeast eemale! See hüdrauliline pea on hea seni kuni töötab, minu kogemus aga näitab, et ega ta eriti koormust talu.

Ma vaidleks ka sellele teemal, et see konkreetne NG kuulpea on lausa suurepärane. Ma olen seda ka kolm aastat kasutanud ja see on iga ilmaga surepärast tööd teinud. Sa Erik ajad äkki sarnase Manfrotto logo kandva peaga segi (ma tean, et NG omi teeb ka Manfrotto, kuid need on ehituselt tsipa erinevad)? Nondest tasub jah pikkade torudega eemale hoida. Kuid see konkreetne pea on minu kindel valik igast asendist. Jah muidugi võib vaadata RRS ja Arca Swiss peasid, kuid raha saab ka millegi parema jaoks kulutada.

Need minu soovitused PP lehel on ainult nende asjade kohta, mida ma ise kasutan ja millega ma rahul olen. Seega mitte niisama reklaam, vaid sisuline reklaam.

Eemal

 

#18 05-07-2009 01:32:44

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Mul on täitsa korralikud 5 aastat judo trennis ja 6 aastat murdmaasuusatamises treenitud jalad. Kannavad hästi nii rabas, metsas kui ka mägedes big_smile

Aga vot statiivide puhul soovitan ma küll nendest NG omadest eemale hoida. Mul kunagi oli ja kinnitusklambrid läksid üksteise järel. Statiividest julgen ma üldse soovitada ainult Gitzo omasid, sest teised on ikka alt vedanud. Alumiiniumist 055 Manfrotto oli küll hea hinna ja kvaliteedi suhtega, kuid nüüd üllitas Manfrotto oma lollaka X-seeria, mis ei luba enam kesksammast ära võtta. Seega ei saa 055 seeriat ka enam soovitada.

Eemal

 

#19 05-07-2009 01:38:38

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: 500mm toruga pildistamine

makropildistajale on manfrotto x seeria küll ammuoodatud õnnistus.

Eemal

 

#20 05-07-2009 01:41:53

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Peade juurde tagasi tulles veel niipalju, et üks suur eelis on Arca-tüüpi pea kasutamisel, kui sul näiteks ka Wimberley kiik või Sidekick peaks mängus (või kunagi plaanis) olema - tald on üks ja sama. Mul on 400 2.8 torul asendusjalg pandud, mis ühtlasi on ka kinnitustald: http://tripodhead.com/products/replacem … t-main.cfm

Niimoodi panen ma ta naksti kas kuulpea või kiige peale. 300-se toruga sama lugu. Mingit plaadi alla-alt ära kruvimist ebavajalikul hetkel ei ole. Ja kaameral on all samasuguse kinnitusega plaat. Kui mul nüüd raha ülemäära taskus oleks, siis räägiksin sestsamast L-tallast, mis lainurga või muu lühema toruga töötamise väga mugavaks teeks.

Eemal

 

#21 05-07-2009 02:26:56

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Indrekuga telefonitsi juba rääkisime ka ja enne mainisin ka, et jah, puust jalgadega on omad probleemid, kõik sõltub sellest, kui tugev oled, palju sul raha on ja kui pikad su retked on. Aga kindlapeale minekul stabikata obje puhul on asi suht-koht asendamatu. Viimasel ajal muidugi stabikaga objed on asja muutnud. Ma ise mõtlesin juba paar aastat tagasi, et võiks selle kohta väikse loo teha, võibolla võiks seda kokkutulekul väikse testiga täiendada?
Arca-Swiss süsteem on tõsiselt hea Toomase poolt toodud põhjustel.

Eemal

 

#22 05-07-2009 07:30:48

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Endal sai istutatud 055PROBX-ile Manfrotto 410 Junior (Gearhead) pea. http://www.photopoint.ee/toode/9991/man … r-pea.html . Selle küljes olen kasutanud 100-400 toru ja kaamera koos akutaldade ja asjadega, see on ka suht jäik, eriti meeldib, et saad päris täpselt millimeeterhaaval keerata sinna kuhu vaja, siuke rahuliku sättimise pea.

Eemal

 

#23 05-07-2009 10:56:38

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Sven Z. kirjutas:

Erik Mandre kirjutas:



Nagu ma juba Indrek sulle ütlesin, hoia sellest NG kuulpeast eemale! See hüdrauliline pea on hea seni kuni töötab, minu kogemus aga näitab, et ega ta eriti koormust talu.

Ma vaidleks ka sellele teemal, et see konkreetne NG kuulpea on lausa suurepärane. Ma olen seda ka kolm aastat kasutanud ja see on iga ilmaga surepärast tööd teinud. Sa Erik ajad äkki sarnase Manfrotto logo kandva peaga segi (ma tean, et NG omi teeb ka Manfrotto, kuid need on ehituselt tsipa erinevad)? Nondest tasub jah pikkade torudega eemale hoida. Kuid see konkreetne pea on minu kindel valik igast asendist. Jah muidugi võib vaadata RRS ja Arca Swiss peasid, kuid raha saab ka millegi parema jaoks kulutada.

Need minu soovitused PP lehel on ainult nende asjade kohta, mida ma ise kasutan ja millega ma rahul olen. Seega mitte niisama reklaam, vaid sisuline reklaam.

Sven, ei ma ei aja sassi smile Räägin ikka National Geographic Expedition RC5 (NGEH2)
peast, mitte sarnasest Manfrotto enda mudelist. Mul kestis see pea mõned kuud ja siis oli finito st enam ei lukustanud. Võibolla sellele ei meeldi liigne koormus, mida tehnika peaküljes olek ja metsas kondamine, üle kraavide hüppamine tekitab. Vot ei tea, aga otsad see mul andis. Peale seda mina enam neid NG hüdrostaatilist lukustussüsteeme ei usalda. Markinsi pea ei ole kaugeltki mitte palju kallim kui see NG (mina soetasin järelturult kokkuvõttes odavamaltki kui NG), küll aga pea 4 korda tugevama lukustussüsteemiga ja käsitlusmugavuselt ka igati suurepärane kuulpea. Sealt see vahe sisse tuleb!

Eemal

 

#24 05-07-2009 23:45:52

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: 500mm toruga pildistamine

Loodetavasti ei pahandata väga, kuna veidi teemast mööda. Endal on olnud lyhike kogemus Sigma 300/2.8, kuid joonis oli ysna pehme (5.6 alates hakkas looma) ja iq harjutust veits aeglasem, sestap sõitis poodi tagasi. Indrek V - kuidas Sigma 500 4.5 rahul oled/muljed?

Eemal

 

#25 06-07-2009 00:12:28

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: 500mm toruga pildistamine

Erik Mandre kirjutas:



Sven, ei ma ei aja sassi smile Räägin ikka National Geographic Expedition RC5 (NGEH2)
peast, mitte sarnasest Manfrotto enda mudelist. Mul kestis see pea mõned kuud ja siis oli finito st enam ei lukustanud. Võibolla sellele ei meeldi liigne koormus, mida tehnika peaküljes olek ja metsas kondamine, üle kraavide hüppamine tekitab.

Väga imelik. No kui raske sul see kandam siis on? Mina olen kasutanud 300 2,8 ja 400 2,8. Jaak on kasutanud 500 F4. Ja me oleme harrastanud samasugust kasutust nagu sa kirjeldad. Ikka kaamera statiiviga ülal, kus siis veel? Ma olen igatahes väga üllatunud, sest olen seda pead julgelt kõigile soovitanud ja sina oled esimene, kes ütleb, et läks katki.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB