Sa ei ole sisse loginud.

#1 16-07-2009 09:54:16

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Põdravarje

Ma arvan küll, et lihtsam on ühe põdra puhul kasutada jüski telki. Põhi alt ära ja augud sisse ja olemas. Mul endal on mõned põtrade magamise lagendikud teada, aga on tundunud stats. varje ehitamine sinna liiga suur ettevõtmine. Sinna peaks suutma panna siis veel paljusid loomi-linde käima panna, kui püsi varje ehitada.

Eemal

 

#2 16-07-2009 11:45:53

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Põdravarje

Ma arvan ka, et Jyski telk ajaks seal asja ilusasti ära, lihtne vajadusel asukohta muuta, kui avastad, et tahaks mingil põhjusel asukohta muuta, selle telgiga ei kaasne hulle kulutusi, kui aasta pärast on hõredaks kulunud, ostad lihtsalt uue. Statsionaarse varjega on mitu häda, seda ei saa ju suvalisse kohta püsti panna, vajalikud on kokkulepped maaomanikuga, võidakse rüüstada ja lõpuks kui sellise asja püsti paned, siis tõenäoliselt enam põtra päris pikka aega ei näe.

Eemal

 

#3 16-07-2009 12:46:25

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Põdravarje

Minuarust on siin mitu asjaolu, mida silmas pidada:
1. Põder on selline rahulik ja tagasihoidlik loom, kes üldiselt teistega meelsasti söödaplatse ei jaga - loe hoiab kaugemale. Seega kui rajad varje ning paned sinna ka teiste loomade jaoks sööda, siis kardan, et põder hakkab seda kohta vältima.
2. Kui soovid põtra sinna platsile, siis tee sinna lähedale soolak ja asi ants.
3. Minuarust on parim sanšš põdraga kohtuda ja pilte saada ikka ise õigel ajal ja kohas ringi liikudes.

Eemal

 

#4 16-07-2009 12:47:48

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Põdravarje

Ahjaa ma ei poolda ka siin statsionaarset varjet. Õigemini ma ei leia et üldse peaks põdra puhul varjega väga jändama smile

Eemal

 

#5 16-07-2009 23:47:28

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Põdravarje

Ära uisapäisa ise soolakut tegema hakka.Soolak tõmbab põtrasid sinna piirkonda juurde,selge see.Aga sellega võid sa nulliks muuta mõne metsaomaniku mitme aasta töö.Kas jälle pilt iga hinna eest?
Kui tahad tõesti soolaku juures passida,räägi kohalike jahimeestega,küll nad aitavad.Ja jalutades võib põtra kohata sama edukalt,kui viitsid vara tõusta ja enne veidi eeltööd teha.

Eemal

 

#6 17-07-2009 14:42:32

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Põdravarje

Jah Tõnise jutus on igati iva, aga täiendaks seda sellega, et põdra nägemine ei pea praegusel ajal tähendama sugugi mitte varakut tõusu, kuigi ka varahommik on üks magus aeg. Õhtusel ajal on loomad aktiivselt liikvel - nii kella 19-20 aegu tasub juba metsas ringi kolada, siis ka veel valgust piisavalt.

Eemal

 

#7 18-07-2009 02:28:28

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Põdravarje

Erik Mandre kirjutas:

Jah Tõnise jutus on igati iva, aga täiendaks seda sellega, et põdra nägemine ei pea praegusel ajal tähendama sugugi mitte varakut tõusu, kuigi ka varahommik on üks magus aeg. Õhtusel ajal on loomad aktiivselt liikvel - nii kella 19-20 aegu tasub juba metsas ringi kolada, siis ka veel valgust piisavalt.

Igati nõus.Ma ise rohkem hommikune mees :)See on muidugi vaieldav,aga minu tähelepanekute järgi on õhtune loom kõvasti erksam ja rahutum.Ise oleme ka ju,kui kõht tühi.Ja vanad kogenud kollid ei taha enne välja tulla tihti enne,kui juba päris hämar.Elutarkus ei luba.
Hommikul aga -kõht täis,hää meel et hing sees,uni tikub ka tasapisi juba peale ja hirmu silmad kõvaste väiksemad.Ja mis seal salata-endale meeldivad ka hommikud rohkem-esimesele unisele linnulaulujupile järgnevad üha uued ja uued,uduvine lagendikul,kastepärlite sädelus esimestes tõusukiirtes...Tühja sest põdrast,kui täna ei näinud-vaevalt sa sellisel hommikul ilma pildita jäädsmile

Eemal

 

#8 18-07-2009 02:43:56

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Põdravarje

Tõnis Kannel kirjutas:

Erik Mandre kirjutas:

Jah Tõnise jutus on igati iva, aga täiendaks seda sellega, et põdra nägemine ei pea praegusel ajal tähendama sugugi mitte varakut tõusu, kuigi ka varahommik on üks magus aeg. Õhtusel ajal on loomad aktiivselt liikvel - nii kella 19-20 aegu tasub juba metsas ringi kolada, siis ka veel valgust piisavalt.

Igati nõus.Ma ise rohkem hommikune mees :)See on muidugi vaieldav,aga minu tähelepanekute järgi on õhtune loom kõvasti erksam ja rahutum.Ise oleme ka ju,kui kõht tühi.Ja vanad kogenud kollid ei taha enne välja tulla tihti enne,kui juba päris hämar.Elutarkus ei luba.
Hommikul aga -kõht täis,hää meel et hing sees,uni tikub ka tasapisi juba peale ja hirmu silmad kõvaste väiksemad.Ja mis seal salata-endale meeldivad ka hommikud rohkem-esimesele unisele linnulaulujupile järgnevad üha uued ja uued,uduvine lagendikul,kastepärlite sädelus esimestes tõusukiirtes...Tühja sest põdrast,kui täna ei näinud-vaevalt sa sellisel hommikul ilma pildita jäädsmile

Nõus! Mulle meeldivad ka varajased hommikutunnid kõige rohkem smile aga mõistagi on õhtused käigud teinekord omal kohal, sest pidevad varahommikused retked on ikka päris kurnavad.

Eemal

 

#9 24-07-2009 15:24:24

indukas
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 187

Re: Põdravarje

Erik, selle kurnatuse vastu aitab töölt äratulemine. Kui ikka töö hobi hakkab segama, on asi jama:D

Eemal

 

#10 24-07-2009 20:28:42

pentaxkm
Kasutaja
Asukoht: Viljandi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 101
Veebileht

Re: Põdravarje

Mul õnneks töö muresid pole, aga kooliajal on päris jama vaja õppida ja poppi ei sa ka teha big_smile


Minge metsa ja võtke hea tuju kaasa!

Eemal

 

#11 18-01-2011 21:05:38

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Põdravarje

Ei hakanud uut teemat tegama vaid püstitan siia oma küsimuse.
Kui olen oma staatilise varje püsti pannud, kas ma peaks selle mingi mudaga või samblaga sisse ka hõõruma, et jätta sellele külge vähem inimese poolt tekitatud aroome? Kas sellest oleks abi?


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#12 20-01-2011 15:31:34

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Põdravarje

Las seisab.Küll loodus ise hoolitseb,et linnud-loomad Su meistriteosega harjuvad.Aga veel parem-mine käi Ili juures koolitusel,enne kui varjetega jandama hakkad wink

Eemal

 

#13 20-01-2011 19:08:10

jooksik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Põdravarje

Kõik oleneb sellest mida sa sealt varjest tahad pildistada. Varjet nüüd sopaga määrima küll ei pea... pigem on oluline (lõhna mõttes) aeg millal sa ise varjesse lähed ja kas oled suitsumees või mitte. Kui loomad on harjunud varjega siis pole probleemi. Minul näiteks oli üks seik metssigadega. Varjes olles jäin magama ning üles ärkasin selle peale, et suur kult nühkis ennast vastu varje jalga ja varje oleks veidi ägedama nühkimise peale ümber võinud kukkuda. Hiilimise puhul on vaja lõhnale suuremat tähelepanu pöörata. PS. kui varjesse lähed siis unusta enda lõhnastamine selleks õhtuks ära.

Eemal

 

#14 20-01-2011 19:19:03

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Põdravarje

Tänud nõuannete eest smile


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB