Sa ei ole sisse loginud.

  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

#1 19-07-2009 21:26:53

sphynx
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 7

loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Tere,

Olen pisut otsinud, aga pole leidnud sarnast teemat. On suur soov ja kindel plaan oma esimene digipeegel osta (esimene peegelkaamera üldse). Sooviks pildistada loodust, loomi, linde, putukaid, taimi, makrot, maastikke ning staadionisporti. Niipalju kui aru saan, siis vajan selleks kiiret kaamerakeret ja valgusjõulisi kiireid objektiive.

Kuidas teada saada, milline kere on kiire? Olen välja valinud Canoni, aga kuna rahakott on suht piiratud, siis tahaks teada, kas kellelgi on kogemust 500D'ga, kas see on piisavalt kiire või jääb ikka liiga aeglaseks. Teine variant oleks siis 5D Mk2, aga hetkel see natuke raha poolest üle võimete. Kas see kaamera on piisavalt kiire (keegi kunagi ütles mulle, et 5D (vana variant) selleks küll ei sobi, et on liiga aeglane)

Kas Canoni kerega on mõistlik ühendada nt Sigma objesid (samade näitajatega tükk maad odavamad, kui Canoni enda omad). Sigma 70-200 f2,8 Macro EX DG APO HSM (sellel on ju veel ka Macro peal, mida Canoni omal pole??) ?
Olen kuulnud küll, et Sigma objede kvaliteet jääb alla Canoni omale, aga kas ka pildikvaliteet või fokuseerimiskiirus jne? Mida peaksin veel teadma?

Kui panna vahele Extender 2x, kas see oleks parem võtta Canoni originaal või siis juba Sigma oma, kui obje on Sigma?

Kas igapäevapildistamiseks selline sobiks: Sigma 18-50 f2.8 EX DG Macro? Või Canon 17-55 f2.8 IS USM? Või Canon 35 f2.0?

Palun andke nõu, kes teab ja/või kellel kogemust või sõber kasutab jne.

Aitäh!

Eemal

 

#2 19-07-2009 23:09:45

sphynx
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 7

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

IndrekV kirjutas:

Esiteks, soovitan sulle sirvida läbi käesoleva foorumi fotojutude 43 lehekülge - siit leiad KUHJAGA saamateemalisi postitusi.

Äkki keegi teist istub rohkem arvuti taga ja viitsiks panna linke samateemalistesse teemadesse? (ei leia emoticone üles, muidu kasutaks "häbelik" siinkohal). Mul endal on kohutavalt vähe aega toas olla. Enam ei jaksa ka öösiti üleval olla, kuna pisike laps võtab kogu energia...

IndrekV kirjutas:

Teiseks, soovitan selgeks teha, mis on see "kiirus", millest sa küsid. 5DII ja 5D on päris kiired pro-kaamerad, sealt edasi on ainult 1DIII. Kas sa ikka vajad seda "kiirust"?

Ilmselt on tegemist fokuseerimiskiirusega ning kuidas kaamera tuleb toime "low-light" olukordades.

IndrekV kirjutas:

Osta mingi peegel ära, õpi seda kasutama ja tunneta piire, millest tahaks üle astuda - siis ostad uue, juba teades täpselt, mida tahad.

See on hea mõte. Aga siiski mõtlesin natuke enne uurida, äkki keegi laidab selle 500D kohe maha. Et äkki näiteks hoopis Nikoni sama hinnaklassi kere on minu huvidele rohkem sobiv?

Eemal

 

#3 19-07-2009 23:53:30

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

IndrekV kirjutas:

5DII ja 5D on päris kiired pro-kaamerad, sealt edasi on ainult 1DIII. Kas sa ikka vajad seda "kiirust"?

Mõlemad viisdeed on küll toredad kaamerad, aga kiirus on sõna mis nende keredega kokku ei sobi. Ei autofookuse ega kaadrit-sekundis kontekstis. Lisaks on mumeelest neil mõlemil häirivalt vähe fookuspunkte, mis suure (täiskaader)sensori keskel koos. Kui ma oleks Canoni kasutaja, oleks üks neist keredest mul ilmselt nö. maastikukerena kotis. Liikuvate sihtmärkide tulistamiseks vaataks esimese seeria poole.

Eemal

 

#4 20-07-2009 01:18:37

sphynx
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 7

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Kuidas on 500D klassi Nikoni kiirus (ja mis see mudel täpsemalt oleks?)

Eemal

 

#5 20-07-2009 01:20:37

sphynx
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 7

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Ja Canoni 40D, 50D?

Eemal

 

#6 20-07-2009 01:23:13

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Mudel oleks vist midagi sealt D60/70/80/90 kandist. Isiklikud kogemused puuduvad, ei oska niimoodi võrrelda.

Eemal

 

#7 20-07-2009 01:25:42

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

sphynx kirjutas:

Ja Canoni 40D, 50D?

Nende kerede vasteks tuleb vist D300-t pidada. Kui rääkida autofookusest, siis see ei vääri väga võrdlust - D300 AF on võrdne Canoni esimese seeria keredega.

Eemal

 

#8 20-07-2009 19:49:07

Karel Kravik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Ostes esimest peegelkaamerat tasuks osta odav. On suur vahe kas aasta pärast seisab riiulil kasutamata ~10K komplekt või kasutamata ~30+K komplekt. Ja kui ei seisa riiulil, siis müüd maha ja tead mida järgmiseks tahta. Siis teed oma ostud juba reaalsete mitte oletatavate pildistamisharjumuste järgi ja võibolla otsustad lisafondid näiteks hoopis välklampi paigutada, et oma kasvavat last pildistada.

Eemal

 

#9 20-07-2009 20:16:19

sphynx
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 7

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Seda ei karda, et jääb riiulile tolmuma. (vähemalt 2-4 x nädalas 200-500 pilti korraga). Senini olen kasutanud/katsetanud erinevaid seebikarpe ning kunagi sain mitu kuud tuttava SLR-like Nikonit uurida.

Mida Pentaxist arvata? nt K7?

Eemal

 

#10 20-07-2009 20:30:13

pentaxkm
Kasutaja
Asukoht: Viljandi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 101
Veebileht

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

ise olen pentaxi "fänn" ja soovitan pentakxit, kui võimalik siis lähen proovin pentax k-7 't, aga kui valid pentaxi siis arvesta et sellel pole täiskaader sensorit ega vist tulegi, niipea.


Minge metsa ja võtke hea tuju kaasa!

Eemal

 

#11 20-07-2009 20:36:22

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

sphynx kirjutas:

Seda ei karda, et jääb riiulile tolmuma.

Siis võta kallim ja parem(kasvõi kasutatud), vastupidiselt Kaarli jutule mina jään selle poole, et kraba kallim, rahas kaotad päris palju, kui poole aasta pärast vahetamiseks läheb(endal läbikäidud tee big_smile)!

sphynx kirjutas:

Mida Pentaxist arvata? nt K7?

Oma eelkäijast(k20d) käestuntavalt võimekam, uus sensor lubab ka ISO 1600 kasutamist, ilma, et pärast pilti vaadates kahetsed, korralik display, ilmastikukindel, küll aga AF kiirus jääb kindlasti alla võrreldes D300 klassi kaameratega, teisalt hind on suht krõbe, võiks ju samas D90 selle raha eest saada, ta küll pole vb nii ilmastikukindel kui k-7 aga samas kui omasin veel D80 kere, sai pildistaud nii, et lund tuli kaamera pealt ära pühkida, et displaysid näeks, vett tilkus pärast kaamera küljest korralikult ja ei mõjutanud see kaamera töökindlust mitte üks gramm!

Eemal

 

#12 20-07-2009 20:41:29

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

"uus sensor lubab ka ISO 1600 kasutamist"

k20d pilt on kasutatav veel iso2500, üle selle ma ei lähe. kuni iso1250 on ka vabalt müüdav. see iso 1600 piir oli ees vanema 6,1mpx sony sensoriga.

Eemal

 

#13 20-07-2009 22:17:13

Karel Kravik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

@Bleach - endal ka läbikäidud tee ja minu järeldus on see, et esimene kaamerakomplekt oleks võinud veel odavam olla smile Leian, et see oli vajalik kogemus, sest praegune ost on tehtud tunduvalt teadlikumalt (aga võibolla ma üritan hoopis kaotatud rahale õigustust leida).

Eemal

 

#14 21-07-2009 01:29:55

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

OnuEnn kirjutas:

"uus sensor lubab ka ISO 1600 kasutamist"

k20d pilt on kasutatav veel iso2500, üle selle ma ei lähe. kuni iso1250 on ka vabalt müüdav. see iso 1600 piir oli ees vanema 6,1mpx sony sensoriga.

Oleneb standardist ja suurusest milleks seda pilti hiljem kasutatakse. Veebimõõdus suurus kindlasti aga vaevalt 30x40 mõõdus sellise isoga enam väga midagi teeb!

Karel Kravik kirjutas:

@Bleach - endal ka läbikäidud tee ja minu järeldus on see, et esimene kaamerakomplekt oleks võinud veel odavam olla  Leian, et see oli vajalik kogemus, sest praegune ost on tehtud tunduvalt teadlikumalt (aga võibolla ma üritan hoopis kaotatud rahale õigustust leida).

Jah sellest valgusest küll, võtta vb kasutatud väga odav peegel, paar paremat toru ja kogunevad kogemused ütlevad sulle juba edasi mida hing vajab, samas kahe otsaga asi, hiljem kui kola vahetatud hakkad mõtlema, et oleks kohe võtnud need pole seda rahakest nii palju kadunud...big_smile!
Oeh jah, eks inimene peab ise otsustama.

Eemal

 

#15 21-07-2009 03:10:39

sphynx
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 7

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Surfasin natu netis ringi ja lugesin reviewsid. Leidsin sellise jutu, et "action&sport" jaoks on kõige olulisem näitaja kaamera kiirus. Mida nende andmetel näitab aga hoopis "frames per second" ning buffer. No neid näitajaid on juba suht lihtne eri kaameratel võrrelda. Aga kust ikkagi saab teada, kuidas kaamera raskemates oludes fokusseerimisega toime tuleb ja kui kiiresti? Kas see sõltub kõige rohkem objest, või on ikkagi kaamerad ise ka erineva suutlikkusega?

Eemal

 

#16 21-07-2009 11:24:14

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Ei oska küll midagi kosta Pentaxi või Nikoni kohta, kuid nimetatud canoni kaameratest soovitan 40D- teeb 6,5 laksu sekundis. Fokusseerimine on päris kiire, eriti kui kasutada keskmist punkti.
1,6X crop annab eelise lindude ja loomade pildistamisel. Jah muidugi ei saa AF võrrelda I seeria kaameratega, aga hind on ka kordades soodsam. Selle juurde vähemalt canoni enda 70-200 EF4 kas ilma või koos IS-ga. Lindude jaoks jääb küll lühikeseks, aga on väga universaalne toru.
Makro jaoks näiteks makrolääts 500D või siis võimalusel päris makro-objektiiv.

Eemal

 
  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » loodus ja sport - palun soovitusi, nõuandeid, kogemusi

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB