Sa ei ole sisse loginud.

#51 21-07-2009 15:30:07

Sixty
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 247
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Käisin taas poes proovimas ja jõudsin järelduse ja valisin Canon EOS 450D, kuna Nikon D5000 oli kuidagi väike ja parema käe küüned läksid vasta kere, mis oli väga ebamugav ning sellist probleemi Canini puhul polnud! Kuna kõik rääägivad, et parem on ikka see mis paremini kätte sobib ja sisetunne pooldab ka Canonit seega tuligi selline otsus!!

Eemal

 

#52 21-07-2009 15:53:42

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Sixty kirjutas:

... kuna Nikon D5000 oli kuidagi väike ja parema käe küüned läksid vasta kere, mis oli väga ebamugav...

...äkki on probleem küüntes?

Eemal

 

#53 21-07-2009 16:03:03

Sixty
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 247
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

eieieiei...küüned on väga lühikesed:D

Eemal

 

#54 21-07-2009 16:47:42

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

ega vasak munamäekujuline osa ka just gripi ei paranda big_smile

Eemal

 

#55 21-07-2009 16:54:46

mairo22
Bännitud
Asukoht: Harju
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Sixty kirjutas:

kuna Nikon D5000 oli kuidagi väike ja parema käe küüned läksid vasta kere, mis oli väga ebamugav

Täiesti õige jutt. Mu sõrmed vaevalt mahtusid objektiivi ja kere vahele. Vähemalt üks kaamera mis pole suur ja mida paras naistele soovitada.

Eemal

 

#56 22-07-2009 00:19:41

kaspar
Kasutaja
Asukoht: Tallinn/Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 255
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

mairo22 kirjutas:

Sixty kirjutas:

kuna Nikon D5000 oli kuidagi väike ja parema käe küüned läksid vasta kere, mis oli väga ebamugav

Täiesti õige jutt. Mu sõrmed vaevalt mahtusid objektiivi ja kere vahele. Vähemalt üks kaamera mis pole suur ja mida paras naistele soovitada.

Pole siin mingit kindlat valemit. Mul on pikad näpud, aga näiteks Nikoni d40 istus paremini käes, kui Pentaxi k10d. Suurema objektiiviga tasakaal on muidugi teine lugu.

Eemal

 

#57 22-07-2009 12:50:37

Markri
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Kaamera ost!!!

mairo22 kirjutas:

Sixty kirjutas:

Ka tulevikule mõeldes!

Soovitaks googlesse "450d review" sisse toksida ja 2-3 päeva erinevaid arvustusi lugeda. 100% kindel et peale seda oled sa oluliselt teadlikum oma valikutes kui siin ikka väga väikese kasutajaskonna arvamusi kuulates.
Sa ostad ju kaamera endale mitte kellelegi teisele ja mis seal vahet on kas keegi ütleb sulle "jah on küll hea kaamera, osta ära!". Otsi parem tõestusi miks see hea kaamera on/ei ole.

Mina küll ei soovitaks nii palju (2-3 päeva) arvustusi lugeda Vähemalt selle hinnataseme juures. Sest sa ei saa siis lihtsalt targemaks, vaid lähed hoopis lolliks ja otsustamine läheb järjest raskemaks. On ju ikka nii, et kui võtad ühe, siis on see ja see, aga pole toda ja toda. Kui võtad teise siis on jälle too ja too aga pole seda jne. Aga kui palju see või too pildi kvaliteeti mõjutab? Kas sa sellest ka aru saad? Millist rolli see või too sinu puhul mängib? Kui sa seda tegelikult ei tea, siis lähebki otsustamine järjest raskemaks. Aga teada ei saa sa seda muidu, kui ühte kaamerat juba kasutad. Aga kasutamine ei ole lihtsalt poes näppimine. Poes näppimisega saad esmamulje, mis tegelikult sellise kaamera puhul ongi ju vajalik, et seda esimest otsust teha. Järgmised otsused saad alles pärat teha, kui tead juba täpselt. Kui miski tõsiselt häirima hakkab, oledki juba edasi arenenud ja nii ehk naa pead kangema aparaad ostma. Või lähed lihtsamat teed ja valid hoopis mingi kompakti, kuna leiad, et peegel ei õigusta sinu ootusi.

Eemal

 

#58 22-07-2009 13:27:41

mairo22
Bännitud
Asukoht: Harju
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Markri kirjutas:

Mina küll ei soovitaks nii palju (2-3 päeva) arvustusi lugeda Vähemalt selle hinnataseme juures. Sest sa ei saa siis lihtsalt targemaks, vaid lähed hoopis lolliks ja otsustamine läheb järjest raskemaks. On ju ikka nii, et kui võtad ühe, siis on see ja see, aga pole toda ja toda. Kui võtad teise siis on jälle too ja too aga pole seda jne. Aga kui palju see või too pildi kvaliteeti mõjutab? Kas sa sellest ka aru saad? Millist rolli see või too sinu puhul mängib? Kui sa seda tegelikult ei tea, siis lähebki otsustamine järjest raskemaks.

Mina tegin seda sõna otseses mõttes 2 nädalat kuna arvustusi oli palju ja lõpuks hakkas koitma milliseid ühiseid puudusi/plusse kirjutajad on kaamerates leidnud. Lisaks mida pidada tähtsamaks ja mittetähtsamaks. Ilma omadusi omavahel tabelisse kõrvuti panemata oleks asi ainult keerulisemaks läinud. Kuna raha hulk on ikkagi suur, siis ma poleks küll tahtnud endale pärast vabanduseks öelda, et krt seda featuuri ma ei uurinudki enne, loodetavasti ei hakka see mind segama. 2 nädalat lugemist sellepärast, et 2 päeva jooksul ei jõua sa omale teadvustada, mis sinu jaoks tähtis on ja mis välja filtreerida. Mida korralikum eeltöö, seda väiksem tõenäosus on oma ostus pettuda. Peale värsket ostu kaamerat vahetada on juba oluliselt sandim tunne.
Pealegi enamus selliseid kes siin kaamerate ostude osas nõu küsivad (sh mina) on täiesti keskmised kasutajad, kelle eest on olulisemalt kogenumad inimesed raske töö ehk võrdlused juba ära teinud. Kui ikka 3-4 arvustajat on öelnud mingi asja kohta et mingi asjaga on kaamera juures täiesti mööda pandud, hakkab see ka sind suure tõenäosusega mingi aja pärast häirima. Võib ju rääkida mida tahes.

Aga võibolla olen ma omamoodi perfektsionist ka...

Eemal

 

#59 22-07-2009 14:30:23

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Armsad sõbrad, küsimus ei ole absoluutselt selles, milline kere mudel on parem või halvem. Eriti odavas otsas. Pole mõtet auru vile peale kulutada. Põhiküsimus seisneb hoopis selles, et kas Nikon või Canon. Kui see põhimõtteline otsus on tehtud, siis pole muud kui hoogsat arengut ja toredaid pilte.

Eemal

 

#60 22-07-2009 14:38:26

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Ja peaasi, et Pentaxit ei osta.

Eemal

 

#61 22-07-2009 14:39:51

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Ei ole peaasi aga N ja C on lihtsalt teistest paremad.

Eemal

 

#62 22-07-2009 14:45:46

ivar_a
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 87

Re: Kaamera ost!!!

Marko Kivimäe kirjutas:

Ja peaasi, et Pentaxit ei osta.

... sest siis poleks siin foorumites millestki eriti rääkida wink

Eemal

 

#63 22-07-2009 15:06:40

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kaamera ost!!!

"Ei ole peaasi aga N ja C on lihtsalt teistest paremad."

pentaxi kasutajana täpsustaks, et oleneb. jah, täiskaadrit pole. paljukirutud pikkade valgete torude puudumine on ammu igavik. ajalooline ühilduvus on tagatud ka kõige odavamate keredega. paljude omaduste poolest ületavad k20d ja k7 n ja c kaameraid samast klassist. hinnatase on jätkuvalt kasutajasõbralik.

ja mis kõige olulisem - ajal kui n ja c kasutajad kaklevad, teevad p kasutajad pilti.

Eemal

 

#64 22-07-2009 15:23:49

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Härra p kasutaja, näita siis palun mõnda pilti mille teinud oled sel ajal kui meie siin "kakleme" smile

Eemal

 

#65 22-07-2009 15:31:22

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

ja mis kõige olulisem - ajal kui n ja c kasutajad kaklevad, teevad p kasutajad pilti.

endale ei tundu totter sellise avaldusega lagedale tulla ?

Eemal

 

#66 22-07-2009 15:37:37

Karel Kravik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

mairo22 kirjutas:

Mina tegin seda sõna otseses mõttes 2 nädalat kuna arvustusi oli palju ja lõpuks hakkas koitma milliseid ühiseid puudusi/plusse kirjutajad on kaamerates leidnud. Lisaks mida pidada tähtsamaks ja mittetähtsamaks. Ilma omadusi omavahel tabelisse kõrvuti panemata oleks asi ainult keerulisemaks läinud.

Kui isiklikud pildistamisharjumused veel väljakujunemata, siis marketingiinimeste poolt väljamõeldud erinevate kõlava nimega omaduste tabelisse panemine.. on nii nagu ta on.

Üks aspekt mida _kaamera_ review'de juures veel silmas pidada tasuks on see, et seal ei räägita tavaliselt objektiivide lineupist. Sellega tutvuda on aga mõtet siis, kui üldse kunagi midagi kitikale lisaks plaanitakse osta.

Eemal

 

#67 22-07-2009 15:57:18

mairo22
Bännitud
Asukoht: Harju
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

Karel Kravik kirjutas:

Kui isiklikud pildistamisharjumused veel väljakujunemata, siis marketingiinimeste poolt väljamõeldud erinevate kõlava nimega omaduste tabelisse panemine.. on nii nagu ta on.

Osalt on sul õigus. Samas ma mõtlesin rohkem kasutamise käigus esile tulevate plussidele ja miinustele. Iga asjaliku review lõpus on kirjas millega mööda pandi ja mis on super olenemata sellest mida näitavad müügiandmed. Mitte see, et teoreetiliselt peaks aku vastu pidama 800 pilti aga kas see ka tegelikult peab, läheb võrdluseks tabelisse.
Täpselt samat asja teen ma hetkel objektiividega. Asjalikke mehi, kes on kirja pannud kõikvõimalikud distortionid, vigenettingud, MTF, CA andmed aitavad leida parima kvaliteedi/hinna suhtega objektiivi. Kuna pole eelnevalt kogemust, siis lihtsalt lause peale "suhteliselt valge, moonutusi ka eriti pole" ei julge ma küll midagi osta.

Eemal

 

#68 22-07-2009 16:02:31

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

OnuEnn kirjutas:



pentaxi kasutajana täpsustaks, et oleneb. jah, täiskaadrit pole. paljukirutud pikkade valgete torude puudumine on ammu igavik. ajalooline ühilduvus on tagatud ka kõige odavamate keredega. paljude omaduste poolest ületavad k20d ja k7 n ja c kaameraid samast klassist. hinnatase on jätkuvalt kasutajasõbralik.

Eks nad peavadki ületama, sest kõige tähtsamad omadused nagu fokuseerimise kiirus ja kõrgete ISOde kvaliteet ei küüni N ja C tasemele. Eks siis tuleb muude viledega ostjaid meelitada.

See ei käi ainult Pentaxi kohta, vaid ka Olympuse. Samsungist, Panasonicust ja teistest rääkimata.

Eemal

 

#69 22-07-2009 16:05:49

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

*Pentaxi plussiks oleks vast tõesti kasutajasõbralik hind!!!
*Teisalt keresisene stabikas, pole nii effektiivne kui N ja C torusisesed, väriseb ju pika tele ots ikkagi kõige rohkem!!!
*N ja C järelturg(Müüb paremini ja kraami liigub rohkem)
*Pentaxi ilmastikukindlus(aga pole tegelt N ka midagi nii phmekene kui räägitakse....testitud/töötab...C kohta ei oska öelda)
*N ja C objevalik laiem, lisatarvikute hind samas kõrgem kui *P(lisatarvikute saadavus eestis P parem)!
*P kasutab SD mälukaarti(minu jaoks tugev miinus, SDHC liiga uimane), teatud klassi C ja N kasutavad ka SD!
*Täiskaadri olemasolu või selle puudmine pole algajale kasutajale eriline argument, niikuinii ei jaksaks/ei tahaks seda osta.. see tiba kaugema tuleviku värk!

Peamised argumendid mis eraldavad Penatxi nikonist ja Canonist.

*Objektiivide lineupe ja hindasid saad jälgida kõiki suurimate fotopoodide kodulehelt oma kodust, ilma, et peaksid kannikaid toolilt liigutama, mida rohkem tootjaobjesid, seda parem!
Canon ja Pentax teevad sellekoha pealt silmad ette Nikonile, lihtsalt puht sellega, et ka cropi keredele on suhteliselt taskukohased "kvaliteet" torud olemas (17-40 F4 L ja 16-50*Da näiteks), Nikoni 17-55 väga rahakott peale ei hakka:D!

Eemal

 

#70 22-07-2009 16:34:48

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Kaamera ost!!!

Sven Z. kirjutas:

Eks nad peavadki ületama, sest kõige tähtsamad omadused nagu fokuseerimise kiirus ja kõrgete ISOde kvaliteet ei küüni N ja C tasemele. Eks siis tuleb muude viledega ostjaid meelitada.

See ei käi ainult Pentaxi kohta, vaid ka Olympuse. Samsungist, Panasonicust ja teistest rääkimata.

No odavas hinnaklassis, ütleme kuni k.a. Canon 450D ja muud sarnased pole, nii palju kui ma ise olen üritanud võrrelda, C-l ja N-l selles osas küll mingit märgatavat eelist. Pigem on P ja S sama hinnataseme aparaadid paari funktsiooni võrra paremini varustet (nt. stabilisaator). Ja Samsung=Pentax ning Panasonic=Olympus, seega pole ka neid eriti mõtet siunata. Muidugi Olympuse oma veelgi väiksema sensoriga jätaks siiski võistlusest veidi väljapoole.

Kui me aga võtame kogu peegelkaamerate lineupi hinnaskaalal (jämedalt nt. 6000-100 000 kr.) mediaani (st. keskel oleva väärtuse), siis sealt ülespoole jäävadki nii hinna kui kvaliteedi poolest ainult C ja N ning konkureerivad omavahel, selge see.

Eemal

 

#71 22-07-2009 17:55:00

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kaamera ost!!!

"Härra p kasutaja, näita siis palun mõnda pilti mille teinud oled sel ajal kui meie siin "kakleme" smile "

eks ma neid vahest mõnelpool näita ka. kuna pole suurem asi loodusepildistaja, siis siin neid tõesti pole.



""ja mis kõige olulisem - ajal kui n ja c kasutajad kaklevad, teevad p kasutajad pilti."

endale ei tundu totter sellise avaldusega lagedale tulla ?"

ja mis siin peale minu avaldust lahti läks? sulaselge kaklus. ma vabandan, aga ma ei löö kaasa ususõdades.

Eemal

 

#72 22-07-2009 18:03:21

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kaamera ost!!!

"ülespoole jäävadki nii hinna kui kvaliteedi poolest ainult C ja N ning konkureerivad omavahel, selge see"

absoluutselt. pentax loobus 35mm tipus konkureerimisest seitsmekümnendatel ja keskendus keskformaadile. 645d pole paraku (veel?) lettidele jõudnud aga alg- ja kesktaseme digipeeglid on tublid ja oluliselt seni üsna üksluist turusituatsiooni elavdanud.

Eemal

 

#73 22-07-2009 18:12:20

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kaamera ost!!!

"kõige tähtsamad omadused nagu fokuseerimise kiirus ja kõrgete ISOde kvaliteet ei küüni N ja C tasemele"

k10d, k20d ja k7 keresisesed mootorid ning sdm mootoriga objektiivid on küllalt kiired. odavamate kerede mootorid ja odavad rahvateled on loomulikult teine teema.

k20d ja k7 sensorid (pentaxi arendatud, samsungi toodetud) kannatavad küllalt kõrget iso-t ja on väga hea dünaamikaga. vanemate kerede sony sensor on sama, mida nikon oma keredes kasutab, seal pole mõtet neid eriti vastandada.

Eemal

 

#74 22-07-2009 18:28:45

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kaamera ost!!!

mitte et mind häiriks see, mida keegi mingi brändi kohta arvab, aga niisama lahmida on nõme. inimesed on erinevad, asjad mida pildistada on erinevad. selleks erinevaid kaameraid toodetaksegi.

ma võiks samamoodi öelda, et canon on p*sk, sest rabarockil minu pentax pidas paduvihmase päeva vastu, aga 1Ds MkIII andis lõunast jäädavalt otsad niiskuskahjustuse tõttu. aga ma ei tee seda.

rohkem sallivust teistsuguste suhtes, palun.

Eemal

 

#75 22-07-2009 18:32:38

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kaamera ost!!!

OnuEnn kirjutas:



k20d ja k7 sensorid (pentaxi arendatud, samsungi toodetud) kannatavad küllalt kõrget iso-t ja on väga hea dünaamikaga. vanemate kerede sony sensor on sama, mida nikon oma keredes kasutab, seal pole mõtet neid eriti vastandada.

Kui sa vaatad, mida suudab Sony a700 ja Nikon D3x, siis ma ei usu, et sa enam apelleeriks väitele, et sama sensor tähendab sama tulemust. Paraku see nii ei ole. Sensor tuleb jah Sonylt, aga mis edasi saab on juba teine teema ja see on see raskem teema.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB