Sa ei ole sisse loginud.

#26 28-08-2009 12:35:14

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

No mis siin nüüd keerulist on? Kui fotograaf tahab siis annab kordinaadid ja kui ta ei taha siis ei anna. Pole kellegi asi talle öelda, mida ta tegema peaks.

Eemal

 

#27 28-08-2009 12:43:36

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Just. Siin kohtabki tihtipeale sellist suhtumist, et piltnik on KOHUSTATUD jagama nõuandeid, teh. infi ja mida iganes. See ei ole nii ja saage aru - keegi pole siin millekski KOHUSTATUD.

Eemal

 

#28 28-08-2009 12:53:42

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Täpselt nii on nagu ma ise üritasin mõni postitus eespool sõnastada ja nagu Alari kirjutab, va erandijuhud (vt Urmase postitus, jmt). Indrek V-le "fotograaf Sveni" näite valguses:

1. Sven on ise koordinaadid avaldanud;
2. Kui Sven ei ole ise koordinaate avaldanud, siis kui tervitaja ja õlle pakkuja viibib varje asukoha maa omaniku loal seal, siis õiguslikult ei ole tema teos miskit etteheidetavat.

Lihtsalt taustaks, et varje püstitamine ja seal viibimine eeldab maaomaniku nõustumist sellega. Vastasel korral püstitajal/viibijal, eriti enne päikesetõusu, võib täbarasti minna.

Isiklikust kogemusest ja taustaks: tõepoolest häirib nt puhkepäeva õhtutel ilusama ilmaga mere kaldal (rannal) toimuv melu. Inimesed grillivad, muusika mängib. Aga midagi pole teha: see on nende inimeste õigus/vabadus, mida nad võivad realiseerida (tingimusel et prügi ei jää ja öörahust kinni peetakse).

Eemal

 

#29 28-08-2009 13:45:10

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

seiraja, ega sa jurist äkki ei ole ametilt?

Eemal

 

#30 28-08-2009 16:04:15

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Urmas kirjutas:

Näpud vahel mõttest kiiremad. Mistahes loodusfoto (ja üldse foto) juures on KÕIGE OLULISEM oskus pildistamisel lugu näha ja seda siis tehniliste seadete ja vahendite abil pildi sisse püüda. Unustage alustuseks kolmandikud, kuldlõiked ja ühtlaselt sile taust. Neid läheb tunduvalt vähem vaja, kui tundub.

Vahepeal on siin teema mu jaoks suht mõtetuks laadaks läind (ärge solvuge, minu jaoks puhtalt), sestap hoopis Urmase öeldu peale, et see on pagan õige ja kipub unuma pidevalt. Hea kui keegi meelde tuletab.

Eemal

 

#31 28-08-2009 16:11:34

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Kui varje on käsitletav telkimisena (ehk sõltub varje olemusest), siis ka riigimetsa puhul rakendub metsaseaduse (MS) § 35 lg 1 p 2. Selle kohaselt avalik-õigusliku isiku omandis (k.a. riik) olevas metsas tohib telkida [...] kohtades, mille metsaomanik on selleks ette valmistanud ja tähistanud, või tema loal. Kahtlen väga, kas varje püstitamine kvalifitseerub üksnes "viibimisena" MS § 35 lg 1 p 1 tähenduses. Viimase puhul nagunii viidatakse "metsaomaniku nõuete" järgimisele. Aga kuna viimased 12 aastat pole keskkonnaõigusega praktikas enam tegelenud, siis tõesti ei saa välistada et varje püstitamine riigimetsamaale on mingi eriseadusega eelnevast erinevalt reguleeritud.

Kuivõrd küsiti, kuid vastus ise kuuluks ühe teise sektsiooni siinses portaalis, ja info moondumise välistamiseks; jah, olen Finantsinspektsiooni juhatuse liige, vandeadvokaat ja annan Tartu Ülikoolis väärtpaberiõigust ning Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledzhis kindlustusõigust. Keskonnaõiguse teemal sunnib värskena olema eraelus aeg-ajalt ette tulev kemplemine keskkonna lagastajatega, samuti sõbralik arutelu siinses portaalis. Tõsisemalt sai tegeletud teemaga "nooruspõlves," mil kirjutasin magistritöö keskkonnakahjudest.

Eemal

 

#32 28-08-2009 16:15:39

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Seiraja kirjutas:


Lihtsalt taustaks, et varje püstitamine ja seal viibimine eeldab maaomaniku nõustumist sellega. Vastasel korral püstitajal/viibijal, eriti enne päikesetõusu, võib täbarasti minna.

Õiguslikust aspektist vaadatuna ei saa küll midagi väga täbarasti minna, aga kui omavoli silmas pead siis võib jah nii juhtuda. Selle vastu on aga üks rohi: külasta rohkem riigimetsa smile

Eemal

 

#33 28-08-2009 16:24:44

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Ma jäin hoopis mõttesse, et kas jalaaukudega varjetelk on pigem telk ja selles viibimine on telkimine või on tegemist mugavalt lohvka kombinesooniga, millega riigimaal või kallasrajal ööpäevaringselt ja märgistamata ja piiramata eramaal päiksetõusust loojanguni jalutan või kükitan kus tahan?

Eemal

 

#34 28-08-2009 16:25:23

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

tõesti algsest teemast kaugel ja lõpetaks siinkohal. sõnum, et ka riigimets ei ole koht, kus võib suvaliselt nokitseda.

aga riigimetsas plaanin küll tuleval nädalavahetusel perega "viibida marjade ja seente korjamise eesmärgil metsaomaniku huve põhjendamatult kahjustamata, jahiulukeid ja kaitsealuseid loomi nende sigimisperioodil ja teisi metsas viibijaid häirimata, metsa püsivaid jälgi jätmata ning tuleohutusnõudeid ja metsaomaniku nõudeid järgides." Seekord pähkleid korjata ega dekoratiivoksi, ravim- ja dekoratiivtaimi ning nende osi varuda ei plaani. MS § 35 lg 1 p 1. smile

Eemal

 

#35 28-08-2009 19:36:59

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Seiraja kirjutas:

aga riigimetsas plaanin küll tuleval nädalavahetusel perega "viibida marjade ja seente korjamise eesmärgil metsaomaniku huve põhjendamatult kahjustamata, jahiulukeid ja kaitsealuseid loomi nende sigimisperioodil ja teisi metsas viibijaid häirimata, metsa püsivaid jälgi jätmata ning tuleohutusnõudeid ja metsaomaniku nõudeid järgides." Seekord pähkleid korjata ega dekoratiivoksi, ravim- ja dekoratiivtaimi ning nende osi varuda ei plaani. MS § 35 lg 1 p 1. smile

Täpselt samamoodi käitub iga loodusest lugupidav loodusfotograaf olgu ta siis varjetelgiga või ilma.

Eemal

 

#36 28-08-2009 19:59:47

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Pmst, kui siin see teema ikkagi kellelgi segaseks jäi, siis siin on lahendus eriolukordadeks ja igasuguste sekelduste vältimiseks - oled lihtsalt tavaline jalutaja, ega telgi kuskil:
http://jubejuss.pri.ee/turvavarje.jpg

Eemal

 

#37 28-08-2009 20:17:58

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

tsirkus läks ära aga klounid jäid kohale big_smile

Eemal

 

#38 28-08-2009 20:19:24

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

juss mis pilkamine see canoni leeri suunas :@ ...

Eemal

 

#39 28-08-2009 20:23:20

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Tore kui keegi ikka viitsib tänapäeval ka puust ette teha ning seejärel ka punaseks värvida. smile

Eemal

 

#40 28-08-2009 20:35:54

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Varrasteta Jyski telk ei istu nii valatult selga. smile
Ajas muigama küll muidu.

Eemal

 

#41 28-08-2009 20:36:01

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Andres Tamm kirjutas:

juss mis pilkamine see canoni leeri suunas :@ ...

Reklaam, pere tahab ka toitmist...

Eemal

 

#42 29-08-2009 17:55:58

murumees
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Nagu ma kirjutasin siis on see lihtsalt palve. Nagu härra Kivisaar ütles ei ole keegi siin millekski kohustatud.Mul lihtsalt meeldib neid parameetreid jälgida ja mõelda nende üle ja ise ka võimalusel katsetada(niipalju kui tehnika võimaldab).Ma ei saagi oma olematu taseme juures teiste särisi ,isosid või mida iganes kommenteerida...samas aga oleksin ülimalt rahul kui minule jagaks soovitusi tipptegija (keda siin keskonnas on minu jaoks päris hulgi).
Positsioneerimine,mille peale siin teema lõpuks läks, pole ka minu meelest hea mõte.Ei meeldiks ju kellegile kui tema lemmik koprakraavi kaldal ühel heal päeval oleks hunnik klõpsutajaid nii,et pole ruumi kohtagi sisse võtta.
Mul hea meel ,et tehnilisest infost huvitatuid on ka peale minu. Vabandused nende ees keda mu palve siin väga ärritas.
Ilusamaid pilte aga ikkagi kõigile!

Eemal

 

#43 29-08-2009 20:05:25

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

jubejuss kirjutas:

Andres Tamm kirjutas:

juss mis pilkamine see canoni leeri suunas :@ ...

Reklaam, pere tahab ka toitmist...

Ja ise pildistad Nikoniga tongue

Eemal

 

#44 29-08-2009 20:14:50

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

Need kuradid ei taha ju pappi reklaami eest välja käia. Eks muidugi esmaspäeval paista, kas see reklaam siin paneb Stockholmis mõne kontori kihama või mitte...

Eemal

 

#45 31-08-2009 09:44:48

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Palve targematele,osavamatele ja kogenumatele!

ma olen vist vähe imelik, et ma exifit ei vaata, ega need numbrid jää mulle meelde ka. Ükskord kirjutas üks vääga pahane tütarlaps mulle, et miks mina varjan oma exifit, et kunst kuulub rahvale ja ma olen lihtsalt üks kade inimene ja kõik smile Kahjuks ei osanud ma teda kuidagi aidata, sest olin filmile pildistanud.

mis puutub koordinaatidesse, see muidugi vabatahtlik, väga viis oli, kui Tõnis Tuuga lisanud koha, kus ta liustikku pildistas. Pidin isegi sinna minema, aga aeg kadus käest. See ei tähenda, et ma otsiks tema statiivi augud kohe üles. Ma heameelega annaks kõik kordinaadid, kus olen leidnud kena vaate, kuhu soovitaks minna teistelgi, kus olen juhuslikult leidnud "rmk" metsaonni, kus on võimalik telkida, või saada soodsalt öömaja jne jne. See oleks kindlasti abiks teistele, kes tahaksid kuhugi reisida. Samas ei annaks ma kalakotka pesa kordinaate Kuusamo lähedal. Sama ka Eestis, ilmselge, et ma oma kukeseenekohta kellegile ei reedaks ja ei peakski aga kui pilt on tehtud kuskil avalikul maastikul, no miks mitte.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB