Sa ei ole sisse loginud.

#1 10-10-2009 03:10:10

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Varahommikune pildistamine

Tahaks paari nädala pärast hommikul hirvesid pildistama minna. Aga kas äkki nüüdsel ajal juba liiga pime või on nad ikka valges ka veel liikvel?
Ma veel ikka päris päris algaja fotograafia osas.. Kuid välku kasutades võivad nad ju plehku panna(kuigi autost pole nad väljagi teinud). On ka mingid erilised nipid loomade pildistamiseks. Tean muidu, et praegu jahi hooaeg vist ja seega jahimehed oma varitsemise kohtadesse hirve uriini pannud, et nad ikka seal käiks kus vaja.
Olge kenad, jagage kogemusi ja teadmisi, eriti tehnilise poole pealt.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#2 10-10-2009 03:22:49

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Ohh jeerum Kaisakene. Tahad loomadele šhokiteraapiat tegema minna vist. Välk unusta parem küll kohe ära. Tegelikult soovitaksin üleüldse see mõte esialgu peast visata ja lihtsalt looduses jalutamas käia.. koos fotokaga muidugi. Ehk oled järgmisel suvel juba veidi targem ja üritad alles siis. Uuri-puuri, mis siin looduspilt.ee-s räägitakse.. ammuta piisavalt teadmisi enne, kui millegi tõsisega tegelema hakkad. See on minu soovitus aga mina ei ole peale kaht ja poolt aastat isegi veel õieti loomi pildistanud, et ehk targemad täiendavad mu juttu. Igaljuhul jõudu ja edu ja toredaid avastusi looduse jäädvustamisel!


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#3 10-10-2009 04:07:15

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Olen muidu lugenud, et välk ei pruugi alati ära peletada, kuid head pilti on sel viisil ikka keeruline saada.

Eemal

 

#4 10-10-2009 15:25:28

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

No sel juhul ma neid hirmutama ei lähe, hoian lihtsalt kaamera kaasas kui minek kuskile poole. Siin neid kõik kohad paksult täis, võibolla joppab mõnikord smile. Eks ma harjutan veel kõvasti ja õpin uut kaamerat kah paremini tundma.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#5 10-10-2009 21:24:27

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Varahommikune pildistamine

Ma arvan küll kaisa, et võta rahus kaamera kaasa ja mine asja uudistama äkki trehvab ja saad ka pildile. Kindlasti on võimalik neid ka kohata valges eriti, kui sinu kandis on neid jutu järgi kõvasti. Ja ära seda shokiteerapia juttu küll nii tõsiselt võtta. big_smilebig_smile

Eemal

 

#6 10-10-2009 23:44:57

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Olgerd - ole sa tänatud, et said vähemalt ära panna ja muidu midagi eriliselt tarka ei öelnud.

Panin alles nüüd tähele, et Kaisa on vist hoopis Norras.. vot siin oleks hea, kui keegi targem räägiks. Mina lähtusin omast kogemusest. Ajasin kah esmalt tuhinal kitsi taga aga tagantjärgi ma seda ei teeks ja talitaks täpselt nii nagu soovitasin. Esmalt ikka vaja eeltööd teha ja siis fotojahile minna.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#7 11-10-2009 00:06:33

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Varahommikune pildistamine

Urmet- minu meelest pingutasid sa lihtsalt üle selle "shokiteerapia" jutuga, sellest ka see nn "ära panemine". Kui inimene tahab hirve pildistada, siis miks mitte, selleks küll aasta aega niisama metsas kolistama ei pea, vaid pigem aasta aega just hirvede tegutsemist jälgima, siis ka lootust head pilti saada, peaasi et inimesel oleks asja vastu huvi. Ja kunagi ei ole välistatud, et trehvad ja on õnne ning saad ka esimene kord hea pildi pead olema lihtsalt õigel ajal õiges kohas. Norras hirve kõvasti rohkem ja olenevalt piirkonnast, kes teab ehk ka julgemad?

Eemal

 

#8 11-10-2009 00:15:33

wrangel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 149
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Vabas looduses, kus loomal on võimalus inimese(ma räägin inimesest kes lihtsalt jalutab, korjab marju, kannab kaamerat vms.) eest ära minna/joosta/hüpata/ujuda/vms. pole mõtet rääkida mingist šokist, teraapiast, ega muust säärasest. Loomadel- lindudel puudub abstraktne mõtlemisvõime, mis säästab neid kõikvõimalikest mentaalsetest probleemidest. seega inimese kohtamine metsas ei  jäta looma-linnu psüühilisele tervisele mingit jälge.  Edasi võiks veel väga pikalt heietada, aga pole vist mõtet.

Eemal

 

#9 11-10-2009 00:21:25

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Vot sellele jutule ma vastu ei vaidle ja sappi ei pritsi wink
Kuna Kaisa ütleb ise ka, et ta on väga algaja ja räägib veel välgust, mis tundus minu meelest imelik aga nagu Kunter mainis, siis vist veidi liialdatult, tundus et ta tahab ikka väga suure hurraaga tegutsema hakata. Selle peale tunduski õigem ta natuke maha rahustada.  Muud ei miskit. Aga kui Kaisa suudab Olgerdi sõnade järgi J Ä L G I M I S E G A tegeleda, siis olen kahe käega sellise tegutsemise poolt.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#10 11-10-2009 00:28:03

Urmet Pilt
Kasutaja
Asukoht: Lähte
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 398
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

wrangler - eks see šhokiteraapia oli rohkem kujundlik väljend. Ma ei vaidle ka sinu jutule vastu. Minu arusaamade järgi me püüame siin ikka loodust ja loomi jäädvustada võimalikult vähe neid häirides ja erilises hinnas ongi just häirimatu olekuga looma vms fotod. Aga see rohkem vist offtopic juba.


Vaata tänaseid pilte 12KUUD kodukal - http://12kuud.net

Eemal

 

#11 12-10-2009 12:15:08

tartsm
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 41

Re: Varahommikune pildistamine

Kaisa jutust jääb küll mulje , et ta on alles pika tee alguses fotograafia juurde.
Kaisa mis kaamera sul on (mark/mudel)?

Eemal

 

#12 12-10-2009 14:21:08

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

No ma olen ikka PÄRIS alguses kõigega-noor ka veel...
Just sai soetatud uus kaamera(poleks ostnud kui see poleks 2000 noki alla hinnatud), ennem oli tavaline olympuse digikas.
Aaga praegu siis on Olympus E-420 ja optiline zoom(ED 14-42mm 1:3.5-5.6).. Minusugusele algajale sellest küll.
Muidu siin saarel tean päris mitut kohta kus hirved käivad pidevalt(üks näiteks 2 autotee vahel olev väike heinamaa, teine on tuttava hirvede söötmis onni juures-seal suur heinamaa ja neid liigub seal ikka väga suurte karjadega-ükskord oli nii 15 neid aga pimedas). Ise mõtlesin tuttava endaga nõu pidada, ta teab kindlasti vägagi täpselt millal nad seal liikvel on.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#13 12-10-2009 14:27:40

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Varahommikune pildistamine

14-42 on selline üldobjektiiv, 42mm on paras inimesest portree tegemiseks, loom vaevalt sind nii ligi laseb.

Eemal

 

#14 12-10-2009 16:27:04

tartsm
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 41

Re: Varahommikune pildistamine

Jah 42mm on ikka lahja loomade pildistamiseks , oleks ikka teleobjektiivi vaja. Mõni kompaktne superzoom oleks siin isegi rohkem abiks.
Võid üritada nii , keerad A resiimi peale ja siis ava maks lahti (F5.6 sinu objel). Kui säriaeg jääb alla 1/60 siis vaja iso suuremaks panna. Kui õnnestub kuskilt teleobjektiiv saada siis näiteks 200mm fookuskauguse peal säri vähemalt 1/320 või kiirem. Samas peab ikka väga stabiilselt fotokat hoidma , et ära ei raputaks. See nõuab üksjagu harjutamist wink

Eemal

 

#15 12-10-2009 17:51:51

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Varahommikune pildistamine

"Mõni kompaktne superzoom oleks siin isegi rohkem abiks. "

jättes väite sisu kommenteerimatta, mainiks et olympusele pole teadaolevalt seni superzoomi selle klassikalisest mõttes tehtud. on küll tamroni-sigma 18-2xx torud 4/3 liidesega kuid nende vaatenurk jääb laiemas otsas väiksemast sensorist tulenevalt kitsaks nullides nii kogu asja mõtte.

Eemal

 

#16 12-10-2009 17:58:06

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Selge.. Saan siin lammaste peal harjutada kõvasti. Muidu portree pildid tulevad tõesti väga kenad ja see objektiiv oli tal kaasas. Aga oskab keegi konkreetsemalt mõnd objektiivi soovitada? Mulle see kõik alles suht tume maa kuid huvi asja vastu suur sad Ja kas kasutatud objet on mõtet osta? Ei julge esialgu uut osta-hinnad neil kah suht krõbedad.

Ärge pahaks pange kui ma vahest jälle mõne tobeda küsimusega lagedale tulen, pole lihtsalt mujalt küsida smile


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#17 12-10-2009 18:05:48

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Varahommikune pildistamine

fookuskauguse lõpunumber võiks vähemalt 150-200 juures olla ja avanumber võimalikult väike (olympusel on avaga 2,8 pro zoomid olemas).
edasi on hiilimistehnika ja statiivi (monopodi) kasutamisoskuse rida.

Eemal

 

#18 12-10-2009 22:22:35

Olar Barndõk
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 64

Re: Varahommikune pildistamine

Kui Kaisal on tuttav, kes teab, mis hirvedele meeldib ning lisaks veel söödaplats, siis mina soovitaks kasutada varjendit. Kui hirved on varjega harjunud, siis võiks mõnel varahommikul sinna varjendisse minna ning sel juhul oleks isegi 42 mm juures hirvedest võimalik pilti teha, aga pikem zoom oleks muidugi parem. Näiteks Sigma teeb Olümposele sobivaid objektiive.

Eemal

 

#19 13-10-2009 01:04:15

Viper
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47

Re: Varahommikune pildistamine

Olympuse 70-300mm ei ole just paha toru oma hinda arvestades. kui ressurssi rohkem, siis muidugi 50-200mm pro toru (just uuem SWD mootoriga) ...

Aga ka mina ühtin selle arvamusega, et välku ei maksaks ehks loomade peal kasutada. Tuleb arvestada, et nende nägemine on palju tundlikum ning kui välk juba inimsilmale päris valus on, mis ta siis veel loomale teeb. Muidugi hingelist traumat ehk jah ei tekita, nagu enne välja toodi ::smile)))

Eemal

 

#20 23-10-2009 01:12:17

Cert85
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 12

Re: Varahommikune pildistamine

Jätke see välk mängust välja. Peab see alles välk olema, mis valgustab looma, mis sinust seal oma 80 kuni ? meetrit.
Veavalt, et see loom sulle sellisesse kugusesse tuleb. Ja välk tapaks ka tausta ära. Jääks loom keset tumedat tausta.
Loodust ei pildistata välguga( vähemalt mitte sellist).

Eemal

 

#21 23-10-2009 13:54:02

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Hakkasin isegi mõtlema, et taust jääb ju must/pime.. Aga nüüd ootan oma uut objet, tellisin ära- Olympus Zuiko 50-200mm f/2.8-3.5 Digital ED SWD . Seal muidu, kuhu pildistama kavatsen minna, on jahitorn kah(õnneks siin saarel neid vist lasta ei tohi). Mõtlesin, et kust tuleksid paremad pildid, kas ülevalt või alt..Alt vist, arvan ma, kuigi üleval oleks mugavam.. Aga mine sa tea-oleneb vist kui augel nad on.. Ei tea, eks näis.. Saab ju mitu korda kah käia.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#22 23-10-2009 14:06:42

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Õigesti tegid, et uue objektiivi tellisid, kuna selle originaaliga ei saa ühtegi pilti tehtud. Ise soetasin endale lisaks 70-300mm objektiivi ja kui aus olla, siis tunduvad sellega joonistatud pildid tunduvalt paremad, kui originaaliga ning lisaks saab veel pildistada kaugemaid objekte.


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#23 23-10-2009 15:56:31

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Ega ma poleks tellinud kui poleks amazoni lehte avastanud. Sealt sain poole odavamalt.. Kui peale seebikat esimei pilte proovisin uuega teha oli hämming juba päris suur, erinevus on ikka meeletu.. Aga mulle kulub see originaal kah ära, vaja lastest ikka ilusaid pilte teha aegajalt.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#24 23-10-2009 18:05:53

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

No lastest saad sellega küll vägagi ilusaid pilte. Siis kui valgust on piisavalt.


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#25 30-10-2009 14:59:41

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Varahommikune pildistamine

Jagan oma rõõmu! Sain obje kätte ja nüüd nädalavahetusel ka plaan loodusesse minna, vaja veel täna statiiv muretseda ja nüüd tekkis küsimus-kas statiividel ka mingi vahe sees on, et hiljem ei kahetseks kuna kehva ostsin?


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB