Sa ei ole sisse loginud.

  • Avaleht
  •  » Loodusjutud
  •  » Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

#1 05-11-2009 21:49:11

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

http://img692.imageshack.us/img692/7469/hugeelksltrib456.jpg
Maailma suurima mingit laadi punktiga (arvatavasti sarvejooks) tabatud hirv Utahi osariigis koos selle kütiga.

Tere

Jahimehed teate - andke olla - andke loomadel võimalus elada ja olla!

Sattusin veebis ühe pildi peale (teema alguses) ja jäin korra mõtlema. Nimelt kustmaalt jookseb siis piir?

Mis piir?

Kas oli see looduse kuningas Utahi mägedes vaja TAPPA et seda kõike nüüd teada? Kas oli vaja see loom TAPPA, et selle mehe EGOTRIPP kõrgele tõsta. Jahimees-potentsimeeter läks üles aga kas oli vaja selleks see ainulaadne isend TAPPA?

Ma lävin jahimeestega siin ja seal, nad on üldjuhul (osad neist) normaalsed inimesed, austavad loodust ja loomi. Nende seas on nö. täielikke matse ja kaabakaid, kes tahavad pigem pauku teha ja siis kärakat visata ja lolle naljasid vestelda põdramaksa valge viinaga juua. Need on "vorstiärikad" kellede silmes põleb selline tapakirg, olend seda kõike ise näinud ja selline asi peletab mind eemale. Kui ma jahimeheks ka hakkan, siis käin vaid üksi metsas, ja loobun "suitsuvorsti jupi põdrajahist".

Andke andeks aga vahel jahimehed ajate öökima - tõsiselt.

Loodan, et ei pahanda selle virtuaalse õhu ahmimise peale no aga pidin auru välja laskma. Jahimeeste foorumis saaks selle eest virtuaalselt tappa, loodan et siin ei saa ...

Jäljekütt
mees metsade vahelt


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#2 05-11-2009 22:16:45

kakaduu
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

no aga kui sa oma südamest tuleva röögatusega jahimeeste poole pöörduda tahad, siis pead seda ikka jahindusfoorumis tegema. või ei jätku julgust?

mida tead pildiloleva mehe "egotripist ja potentsimeetrist" tõekspidamistest, jahikogemusest ja loodusesse suhtumisest? postituse järgi ei suurt midagi.
mida tead selle looma elust ja olust? kui olulist taustinfot, jaga teistegagi.

mina ka ei tea ei ühest ega teisest, seepärast ei lahmi. loen seda madalaks ja labaseks.

Eemal

 

#3 06-11-2009 11:06:37

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

jäljekütt kirjutas:


::: Suur ja tark inimene näitab oma suurust sellega, kuidas ta kohtleb väikesi ja lihtsaid inimesi. ::: Teravmeelne ütlus jätab eriti tugeva mulje ütlejale enesele. :::

Su signatuur teeb Su postituse sisutühjaks. 
Jahimehed "üldjuhul (osad neist)" on "väikesed ja lihtsad inimesed".

Ka mulle ei meeldi kõrgtehnoloogilised sportjahimehed, jahimajades viinaviskamine ning huntide-karude-ilveste küttimine, kuid suvalise netis leitud pildi all jahimeeste sõimamine siin foorumis loodetavasti mõttekaaslaseid ei leia. Kui tegemist oleks salaküti vms, suhtuksin ma teisiti.

Eemal

 

#4 06-11-2009 23:03:37

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

jäljekütt kirjutas:

http://img692.imageshack.us/img692/7469 … rib456.jpg

Jahimehed teate - andke olla - andke loomadel võimalus elada ja olla!

Sinu postitus on ikka väga vales foorumis,enamik siinseid kasutajaid on ju lihtsalt loodusesõbrad kes püssi asemel fotoaparaati kasutavad...

Eemal

 

#5 09-11-2009 18:37:14

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Ei ole vales foorumis, siin on ennegi jahimehi siuantud ja kirutud. Uuri veidi tagamaid ...

Jahimehed loevad ka seda foorumit, osad neist satuvad siia. Seal postitamiseks peaks seal registreerima ja ei kisu sinna.

Pilt on väga konkreetne (ei ole suva leitud pilt), selle all ka lühendatult looma kohta ja vana kohta, kes ta maha võttis - no. sportlikust huvist.

Ma ei tea, nägin jälle nädalavahetusel silmad hiilgasid, viinapudelid käes ja põdramaksa praadimas ja jagamas, kes palju liha ja konservi saab. No ma ei tea see ei ole normaalne, pangu siis nimeks mitte jahiselts vaid tavaline tapamaja ja lihaladu, "tule aita põtru ajada saad ka paar latti".

Kraashhhh!


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#6 09-11-2009 18:48:40

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

"Ma ei tea, nägin jälle nädalavahetusel silmad hiilgasid, viinapudelid käes ja põdramaksa praadimas ja jagamas, kes palju liha ja konservi saab. No ma ei tea see ei ole normaalne, pangu siis nimeks mitte jahiselts vaid tavaline tapamaja ja lihaladu, "tule aita põtru ajada saad ka paar latti"."

see lihajagamine ongi ainus õigustus jahilkäigule. millist eesmärki sina näeksid jahisltsil?

Eemal

 

#7 09-11-2009 19:00:40

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Jäljeküti jutt ajab lihtsalt naerma big_smile

Eemal

 

#8 09-11-2009 19:20:38

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

No, mis põdramaksal praadimisel imelikku on? Ühiselt istuda pärast ja väike naps ka kõrvale võtta ja muljetada toimunud jahist, ei näe selles midagi imelikku. Kõik on korras, kui see asi toimub pärast jahti mitte jahipidamise ajal(pean silmas napsutamist). Ja küttimismahud aitab määrata keskkonnateenistus ja see, mida jahimees pärast selle kütitud looma lihaga peale hakkab on juba nende teha, kas vorsti, konservi, müüakse kokkuostu või jagatakse niisama. Kui sellist asja tapamajaks nimetad, siis on see juba sinu probleem ning kohe kahju hakkab sinu mõtteid lugedes mitte muidugi toimuvast, vaid sinust endast.

Eemal

 

#9 11-11-2009 12:33:43

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

See loom suri uhket surma. Kui keegi on käinud vene ajal tapamajas siis ehk mõistab miks ma nii arvan. Jäljekütt, kas sa vorsti sööd?

Eemal

 

#10 13-11-2009 15:59:43

Olar Barndõk
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 64

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Siin on ilmne, et see konkreetne hirvepull lasti sarvede saamiseks maha. Ma kahtlen selles, et keegi nii vana pulli liha järada tahab.

Eemal

 

#11 17-11-2009 11:18:23

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

jäljekütt, tee pilti ka, tahaks näha hiilgavate silmadega jahimehi smile

Eemal

 

#12 19-12-2009 13:19:21

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

raymond kirjutas:

jäljekütt, tee pilti ka, tahaks näha hiilgavate silmadega jahimehi smile

Kusjuures ongi ka tehtud aga jäägu see siiski minu enda arvutisse. Pealegi ei ole ka pildil olijad kindlasti päri, et ma neid niimoodi kusagil üles riputaks nagu mingeid metssea nahku teistele uurimiseks ja puurimiseks.

Liha söön. Olen nõuka ajal ka sattunud Tallinna Lihakombinaati.

Vaid liha pärast ka metsas ei käida. Selleks on nö. "jahi pisik" või kuidas keegi seda nimetab.

Jutt käib esmapostituses olevast pildist ja ulukist, mida ma usun tõesti lasti vaid sarvede kollektsiooni pärast.

Nüüd olen "maha rahunenud" pole sel sügisel nende seltsi sattunud, teadlikult ignoreerinud.

P.S. Ega nad kõik tõesti kollid ei ole, ma ei üldistagi.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#13 27-12-2009 12:49:49

Janek Kuld
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Võibolla mõnel aitab see natuke paremini maailmas toimuvat mõista.
Täna 27.12.09 ETV 16:05 Wennalik seatapp*

Eemal

 

#14 03-01-2010 22:25:32

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Eluvõõruses mind süüdistama ei pea, olen osalenud seatapus ja olen juba lapsest saati näinud ilu ja valu ning selle paratamatust. Aga see selle esmapildi ja looma kohta. Jäi mingi aeg tagasi see pilt Flickr-is silma ja kohe niimoodi vaatasin jälle ja jälle seda pilti.

Kas see esmaonule ei oleks siis ka piisanud lihtsalt pildist!

Pilt ise siis:

http://farm4.static.flickr.com/3126/2895773281_3aba5480b8.jpg


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#15 03-01-2010 23:25:32

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Novat, aga tegudele - sa löö oma kompüüter kildudeks, tee autost kasvuhoone ja söö ainult taimi. See jahimeeste siunamine ei vii kuhugi, endast, ikka endast peab ravi alustama.

Eemal

 

#16 04-01-2010 19:57:37

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

PC-d on mul tööks vaja. Kasvuhoone on ja kasvatame ka ise taimi ja muid aiasaaduseid.

Oot mis äravalitud staatusega olendid need jahimehed on, et nende vastu mis iganes kriitikanoot on nagu suure kodumaa reetmine. Mulle ei meeldi punase välja paraadareenil käte kiigutamine ja kaasa noogutamine.

EI ma ei taha üldistada aga viimastel nädalatel oli mitu artiklit meedias, uus jahiseadus hakkab rohkem kaitsma erametsaomanike huve nagu mujal euroopas ja maailmas ja no andke andeks see jama mida jahimehed neisse artiklite kommentaariumitesse panid oli ikka üsna jälk - iseloomustas nende rikutust.

Osad jahimehed on jobud, midagi ei ole teha. Ärge arvake, et nad suhtuvad ka ülimalt positiivselt looduspiltnikesse. Üks tuttav kes ka metsas pilte teeb oli kord suuremas jahiseltskonnas ja no terve õhtu nokiti looduspiltniku kallal.

Aga teema juurde tagasi ...

Esmapostituse loom EI OLNUD VÄÄRT et seda ühe jahimehe ego pärast maha tappa. Selle pulli liha oli nii ehk naa söögikõlbmatu ning no las see looduse kuningas oleks veel elanud ja olnud. Aga selline lähenemine ei anna rahu ...


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#17 04-01-2010 21:51:01

Janek Kuld
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Uut jahiseadust tõepoolest tahetakse ellu kutsuda. Osad eesmärgid on head ja toredad, aga palju on ka küsitavust. Ma isa kardan kõige enam, et hakkab toimima anarhia, kus keegi täpselt ei teagi, mis toimub ja siis kannatab selle tagajärjel ulukiasurkond. Hetkel on jahimehed selgelt huvitunud pigem kõrgest, kui madalast arvukusest. Kui aga paljudele asjadele tahetakse külge riputada hinnasilt, siis karta on, et kahjustuste tasumise hirmus võidakse üle küttida (kes ikka tahab oma perekonna leivarahast kahjustusi kinni maksta ja reeglina jahimehed pole rikkurid). Praegune jahinduspoliitika on ülesse ehitatud ulukikeskselt, nüüd tahetakse see muuta eraomandi keskseks. Mujal maailmas levib juba filosoofia, et eraomanduse keskne jahindus ei ole jätkusuutlik, et lähtuda tuleks avalikust huvist st ulukiressursi säilitamise huvidest. Aga nagu meil ikka kombeks, tahetakse panna kolaki ikka selle sama reha otsa, mille otsa muu maailm juba korduvalt astunud on. Vaadake või seda, palju hunti, karu ja ilvest on Lääne-Euroopas, kus nende ulukiasurkondade piir jookseb. See, kui kallutatult oskab meedia asjadest kirjutada, on vist tegelikult ka lastele juba teada.
Kellele huvi pakub, siis lähemalt saab jahimeeste arvamusest uue loodava jahiseaduse kohta lugeda jahifoorumist. http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/vi … amp;t=6167

Esimesest pildist rääkides, siis ma arvan, et seda ajendas tegema täpselt sama mootor, mis siin looduspildiski mehepoegi tagant tõukab oma pilte teistele eksponeerima ja milledele siis täpselt sama moodi nagu trofeedele antakse punkte, antakse ka siin piltidele hindeid, tehakse edetabeleid ja keegi on ikka kõvem tegija, kui teised ja liider omasuguste seas. Mehepoegade värk. smile Ja kuna inimesed on väga erinevad, siis on neil ka vahendid erinevad, kes valib püssi, kes fotoaparaadi, kes võimsa sportauto, kes tahab teistest kiiremini joosta, kes paremini arvutada, luuletada jne.

Ps. Ära karda oma arvamust avaldada ka jahifoorumis. Mina näiteks jahimehena ei karda siin sõna võtta, kuigi ma ise pole loodusfotograaf (samas ei peagi olema kokk, et osata hinnata supi maitset). Ja see on tühi lora, et jahimehed looduspiltnikutesse halvasti suhtuvad (üldistada kohe kindlasti ei tohiks). Ise nägin näiteks ühte tegelast valge toruga Tartumaa ja Põlvamaa piiri ligidal see pühapäev, kui tegime seajahti ja sai isegi paar sõbraliku sõna vahetatud. Oleks küll talle tahtnud järgi hõigata hiljem sooja soovituse, et tema riided olid liiga kihisevad kahisevad, et loomad teda ei märkaks, aga ei soovinud teatavatel asjaoludel liigset kära teha. smile

Eemal

 

#18 18-01-2010 01:31:51

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Eemal

 

#19 18-01-2010 15:37:07

Boheemitar
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Issanda loomaaed on kirju... väga kirju. Nii, nagu on tolguseid jahimeeste seas, on neid ka looduspiltnike hulgas.
Aga lugupeetud fotograafid, kes te leiate , et jahimehed on saatanast- kas te sel paksu lumega talvel loomadele toitu olete viinud, et teil tuleval kevadel ka kedagi pildistada oleks ?

Eemal

 

#20 18-01-2010 21:11:32

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Boheemitar kirjutas:

Issanda loomaaed on kirju... väga kirju. Nii, nagu on tolguseid jahimeeste seas, on neid ka looduspiltnike hulgas.
Aga lugupeetud fotograafid, kes te leiate , et jahimehed on saatanast- kas te sel paksu lumega talvel loomadele toitu olete viinud, et teil tuleval kevadel ka kedagi pildistada oleks ?

Looduses liikujad peaks nii palju loodusest teadma, et on olemas selline asi nagu looduslik valik. Selline talv valib kitsedest välja tugevamad ja nõrgemad hukkuvad, mis on väga hea sest populatsioon on siis tugev kui geene külvavad parimad.

See, kui viime saiatükke metsaveerde laseb meil ennast tunda parema inimesena kuid loodusel sellest sisulist tolku pole.

Eemal

 

#21 19-01-2010 01:02:56

jooksik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

smile Ma siin lugesin kah veidi seda vana päevakorrast maas teemat kuid sellegi poolest tahtsin ka sõna sekka öelda smile
"poolveeline" ütles:Selline talv valib kitsedest välja tugevamad ja nõrgemad hukkuvad, mis on väga hea sest populatsioon on siis tugev kui geene külvavad parimad.

Jah ühest küljest võib ju väita jah nii et tänavune talv võtab kõige nõrgemad- Aga kas ka tegelikult ? Erinevad uuringud metskitse (capreolus capreolus) elust ning metskitse peamisest vaenlasest Ilvesest (Lynx lynx)  on tehtud üldistused kus tuleb välja et Ilves murrab aastas 60 metskitse mis raskema talvega suureneb kuni 15% ainult selle pärast et ilves hakkab lõbu pärast küttima. Teiseks on kindlaks tehtud ka seda et enamusest murrab ilves mitte väeteid ja nõrgemaid loomi vaid kogunisti väga tugevas elujõus loomi. Ilves murab ka Sokke rohkem kui kitsi. Sellest lähtuvalt ei saa väita et nõrgemad süüakse ära ja tugevamad jäävad ellu.

Ja teemast endast ka:) Ilmselgelt oli selle isendi surmamine väär, kuid nii nagu me näeme linnaliikluses uhkete sportautodega uhkeldavaid juhte (ärimehi) siis tavaliselt on need trofeekütid samuti jõukamast klassist inimesed. Mis teha elu on selline

Jahimeestest üldse: Kuna ma ise ka jahimees/loodusehuviline/fotohuviline/keskkonnakaitset studeeriv tudeng siis ma olen püüdnud nende asjadega kursis olla. Jahimees tänases päevas on kahe tule vahel. Ühelt poolt tulistavad erametsaomanikud (miks me ei kaitse nende metsa ulukite eest) ja teisalt loomakaitsjad/armastajad(miks me neid TAPAME). Jahimehed ei saa iialgi sellest nokkimisest lahti sest kahele poolele korraga ei saa head teha.

Sellised siis minu mõtted.

Eemal

 

#22 19-01-2010 21:36:15

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Jah ilves on asja üks külg. Ise mõtlesin tänavuse talve all pigem paksu lund ja karmi pakast.
Uuringute kohaselt ei oska sõna võtta kuna neid on igasuguseid ja tehtud erinevates paikades.
Nendega mis viimastel aastal tehtud ilvese telemeetria käigus pole hetkel nii kursis, et väita milliseid loomi eelistab.

Jääksin ikkagi oma seisukoha juurde karmi talve ja loodusliku valiku suhtes.

Eemal

 

#23 20-01-2010 00:45:34

Janek Kuld
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Loomulikult on olemas looduslik valik, aga kaastunne jms on inimlikud omadused. Reeglina inimesed teevadki selliseid asju ennekõike iseenda pärast ja kahtlemata võidavad sellest ka mingid loomad ka nõrgemad isendid tegelikult. Sama moodi võiks ju läheneda tänapäeva meditsiinile, kus poputatakse isendeid, keda loodus tegelikult välja praakinud, aga miks seda ikkagi tehakse? big_smile

Eemal

 
  • Avaleht
  •  » Loodusjutud
  •  » Kust jookseb piir? Austus looduse vastu või jahimehe egotripp?

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB