Sa ei ole sisse loginud.

  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

#1 08-11-2005 15:13:29

toomask6
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

hei, oleks tore asjahuviliste mõtteid lugeda sel teemal.
kaamerate tehnoandmete võrdlusi leiab netis mitmest kohast, pigem ootaks siinkohal filosoofilisemat laadi lähenemist...:)

Eemal

 

#2 08-11-2005 15:44:26

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

1D Mk II siis kui tahad kiiret pilli ja oled sensori cropiga rahul, 5D kui tahad full frame ja 1Ds jaoks pappi pole.

5D on siiski parajalt nuditud versioon ning asjad mida nagu yhe numbriga sarjast ootaks on tal siiski mitmed puudu (nagu piisav kogus fookuspunkte, okei tal on 6 lisafookuspunkti, kuid need on na"htamatud ja assisteerivad). 1D Mk II on siiski 1-e klassi aparaat, okei tal on "vaid" 8MP ja 1.3 sensori krop, kuid rohkem tal agasid ka ei ole, RAW pildistamise kiirus ja buffer on siiski looduspiltniku jaoks to~ena"oliselt va"ga olulised parameetrid nagu ka tohutu kogus fookuspunkte ning kiire trackimine.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 08-11-2005 16:05:30

JürgenÖövel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Ma ei ole Toruonuga otseselt päri. Nendele, kes pildistavad loomi-linde on võib-olla vaja palju teravustamispunkte ja kiiret sarivõtet. Neil ei tohiks olla ka kroppimisfaktorist lugu olla. Samas maastikupildistajale pole teravuspunktide hulk tähtis, kiire sarivõte ka mitte. Pigem hinnatakse täiskaadrit ja saadavat lainurka. Pikslite hulka samuti. Loodusfotografid on mõlemad.
Ja ikkagi on 3 või 5 klass madalamal, kui 1. Nii on ju alati olnud, ka filmikerede puhul.

Eemal

 

#4 08-11-2005 21:09:46

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Aga siis sa oled ju minuga nõus JürgenÖövel smile ma ütlesin, et kui full frame on oluline, siis 5D kui 1Ds ei jaksa/taha osta kuna seal on full framele lisaks ka 16+ MP-d.

5D ja 20D erinevus ongi selles, et on viidud full frame peale ja sellega sensori mõõt kasvanud ja samuti kasvanud pikslite arv. Lisaks on paar fookuspunkti juures. Muud olulist erinevust ei olegi 20D-ga. Samas hind on tal suhteliselt ropp... Mina ostaks pigem 20D+10-22 obje kui 5D ja 17-40 obje. Kokku peaks suht sarnase asja saama ja ca 10-15 tuhat raha kokku hoitud mille eest saab veel mingi obje osta näiteks smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#5 08-11-2005 22:19:50

Toomas
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Toruonu, päris nii lihtne see ei ole, et paned väiksema sensori ette laiema nurgaga toru ja kõik on sama kui täiskaadri puhul... Optika füüsikalised omadused kehtivad ka siin. Suurem sensor edastab salvestile rohkem infot, müra on vähem ja mis peamine, valgus langeb sensorile servadele väiksema nurga all, vähendades servamoonutusi jms jama.

Eemal

 

#6 12-11-2005 14:29:22

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Sry, toruonu, et tähenärija olen, kuid mitte 20D sensorit pole suurendatud, vaid  EOS 1D Mark II sensorit. 20D ja 5D sensori punktide suurused on ju erinevad. 5D ja 1D Mk II omad samad.

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos5d/page12.asp

Ja, Tom, valgus langeb väiksema nurga all väiksema sensori servadele ning tekitab vähem moonutusi kui suure sensori servadel. Täiskaadriga saad ju kergemini ntx tumedad nurgad... Aga muus osas jagan Sinuga arvamust. smile

Kas mu loogika on õige, et seades prioriteediks maksimaalse fookuskauguse, siis saab 20D'ga parema pildi kui 5D'ga? Seepärast, et 20D'l on väiksem punkt ja seega 1,6 crop 35mm formaadist annab parema lahutusvõime? Oletades, et ma pilte üle A4 kah eriti ei suurenda.

Siia veel üks link võrdluseks 5D ja 1D Mk II  vahel...

http://www.kenrockwell.com/canon/1dmkiinvs5d.htm

Eemal

 

#7 12-11-2005 18:10:14

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Metsavend: tõsi, 20D ja 5D sensorid on tõesti suuresti erinevad oma ehituse poolest ja ka mina olen nagu sarnaselt aru saanud nagu sinagi, et kuna pikslite tihedus on suurem siis peaks nagu detail parem olema suure fookuskauguse puhul.

Samas mäletan vist Sveni või kellegi kommentaari (võis kokkutulekul olla) et 1D Mk II puhul just suurem piksel on hea (värviülekande jaoks???) kahjuks enam detailselt ei mäleta seda poinit, äkki originaal autor ütleb üle.

Samas Metsavend kui sa A4 tahad printida 20D pildist, siis pole eriti vaja suurendada, pigem vaja pildi külgede suhted paika saada smile 20D-st tulev pilt on 3504x2336 pikslit mis teeb 300dpi juures 29.667x19.78 samas kui A4 on 29.7x21. Tõsi, veidi tuleb kroppida ja seejärel samas mahus suurendada kui sa ei taha jätta valget ranti mis tuleneb külgede suhte erinevusest.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#8 12-11-2005 18:55:39

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Suurem seonsoripunkt on tõepoolest parem detaili, müra ja dünaamilise ulatuse jaoks. Võrdluseks saab tuua 8MP digikompaktid ning 20D. Müra pole võrreldav, detail ka mitte. 1DM2'l peaks ka detail natuke paremini välja joonistuma kui 20D'l. Ning seda just suurema sensoripunkti tõttu. Väike punkt ei määra lahutusvõimet ja detaili, muidu me pildistaks kõik 8-10MP digikompaktidega.

Eemal

 

#9 14-11-2005 22:24:22

unitra
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Siin huvitav link sensoriteema kohta:
http://www.cambridgeincolour.com/tutori … r-size.htm
Seal on ka kalkulaator, mis sernsori puhul ja mis ava juures difraktsioon pilti pudruks hakkab tegema.

Eemal

 

#10 28-11-2005 21:52:46

algaja
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Olen laenuks saanud Jareki käest MAMIYA RB 67 ja nagu Jarek ütles ,et see oli viga...6x7 foormaati ei ületa ju ükski digi...pean maastiku pildistamist silmas...ohh oleks vaid rohkem raha:)

Eemal

 

#11 29-11-2005 17:56:35

rtiit
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

noh RB peaks ju pea igast digist odavam olema. smile
filmile ja skännimisele investeerimine on küll lisaks. aga ega velviale tule vast juba toonide sügavuse poolest digist konkurenti. oleks siis nende detailidega kuidas on.

Eemal

 
  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » eos 1 d mark II ja eos 5 d jõudnud ühte hinnklassi

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB