Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-07-2010 21:16:27

Bruto
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

CF mälukaardilt andmed

Suur mure. Unustasin oma kaardi koju ja laenasin ühelt CF kaardi ja oln nüüd enda jaoks tundmatu probleemi ees. Fotokaga sirvides oli näha ainult 5 viimast pilti ja eelnevad pildid kadunud. Arvutisse sain need viis viimast, ja näitab imelike tähistustega tühja  faili. Samas kus fotokas näitab, et kaardil pool mahtu vaba.
Proovisin arvutis muuta faili nime ja annab teate, et võib kaotada kogu sisu. Või kui püüan avada: The filenime, directory name, or volume syntax is incorrect.
Kas on keegi kes oskaks soovitada, et mida teha sellisel juhul, pöörduda kellegi poole või kanda kaart maha?

NB! vahepeal pildistades oli kyll üks hetk kus fotokas ei teinud nupule vajutades pilti.

Eemal

 

#2 05-07-2010 02:17:52

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: CF mälukaardilt andmed

Kaart on tuksis.
Andmete taastamine võib minna isegi kuni 10.000.- maksma.

Eemal

 

#3 05-07-2010 06:43:49

priits
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 263

Re: CF mälukaardilt andmed

ei tasu kohe kanda. tasub proovida mõnda taastamistarkvara ning seejärel kui failid käes - format. Ilmselt on mälukaardil failisüsteem pisut tuksi läinud ja format tõenäoliselt lahendab asja ära. Softe on mitmeid, ise olen kasutanud getdatabackntfs ja getdatabackfat.
Muide sandiskil mälukaardiga mul anti kunagi cd-plaat ka kaasa, nö recovery disc. Et äkki leidub sul isegi miskit.

Eemal

 

#4 05-07-2010 10:04:55

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: CF mälukaardilt andmed

Ma olen üsna tihti lihtsama vaevaga saanud. Ehk veab Sul ka.  Ühenda kaart/fotokas arvutiga, nii et ta mingi kettatähise saaks, n. G:   Siis tee lahti command prompt ja sealt käivita selline lause: chkdsk g: /r /x
See peaks lihtsamad failisüsteemi vead korda tegema.

Kui see ei mõju proovi neid tarkvarasid, mida Priits soovitas.
Senikaua kuni ta katki on, ära sinna midagi juurde  kopi ega pildista.

Eemal

 

#5 05-07-2010 13:42:59

Akll
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: CF mälukaardilt andmed

Kui sa laenasid kaardi oleks olnud esimene asi-FORMAT
Minul on sedasi,et kui Canon 30D-s olnud kaardi panen Canon 5D MARKll-te siis sama asi.Sama probleem on olnud ka kui kaart on ennem formatitud Olympuses ja ei tee uude kaamerasse pannes formatti.
Samuti võib juhtuda kui kaardi failid kustutad arvutis.Ma ei ole süvenenud põhjusesse ja ei oska öelda miks uus kaamera ei loe kaardile oma infot peale.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB