Sa ei ole sisse loginud.

#26 28-06-2010 16:11:20

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Eravaldus

Ei, ma pean silmas seda, et iga väike järvesilm ei pruugi olla avalikku kasutusse määratud. Ja sellisel juhul pole sinna ka õigust läbi eramaa minna. Järv ise ei pea selleks eraomanduses olema. Piisab, nagu öeldud, et ta on ühe, eraomanduses oleva kinnisasja piires. Samas, statistikat ma ei tea, kui palju veekogudest on avalikus kasutuses ja kui palju mitte.

Eraldi tehniline küsimus oleks mul näiteks, kui järve ümber on mitu kinnisasja, kuid need kuuluvad ikkagi ühele omanikule, siis ilmselt pole omanikul õigust keelata võõraste pääsu kallasrajale, kuna seadus sõnastab selgelt "ühe kinnisasja piires"?

Eemal

 

#27 28-06-2010 16:13:51

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Eravaldus

Muidugi, tasub lugeda ka siinsamas püsiva teemana istuvat jutulõnga: http://looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=3113

Eemal

 

#28 29-06-2010 01:23:42

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Eravaldus

Niipalju kui ma koolis kinnisvarahaldamise loengust mäletan siis kallasrada peab olema kõigil avalikult kasutatavatel veekogudel. Isegi kui maaomanik omab maad jõeni on ta kohustatud kallasraja olemasolu tagama. Ta võib oma aia kasvõi läbi jõe ehitada aga peale seda on ta kohustatud looma uue kallasraja (kallasrada ei pea olema veekogu ääres) ümber/läbi oma valduste ja tähistama kus kohast kallasada kulgeb. Enda lolli aruga läheks mina rind uhkelt ees läbi eramaa sinna väikese järvesilma äärde veelinde pildistama või kala püüdma. Mis sest, et ta ei ole avalikuks kasutamiseks ja on piiratud eramaaga. Igameheõiguse kohaselt on mul õigus viibida eramaal päikesetõusust loojanguni.
Mis te sest eramaal viibimisest ikka "kardate", suhelge maaomanikega normaalselt. Isegi siis kui nad üleolevalt peale "lendavad". Seletage oma põhjused ära miks Sa tema maal viibib ja küll ta aru saab. Mulle on ka selga lennatud, et ma salakütt olen (mu kandis siin kerge probleem selliste meestega). Peale seletamis kes ma olen ja mis ma teen rääkis mulle maaomanik, mis loomad tal maapeal läbi käivad. Et tulgu ma julgelt talle külla ta näitab kus ta keda kohanud on.

Eemal

 

#29 29-06-2010 13:05:57

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Eravaldus

Madis, sul ei ole õigust eramaal viibida päikesetõusust päikesleoojanguni ega ka muul ajal, kui omanik seda keelab. Ja nagu öeldud, ei ole omanikul kohustust sind lubada veekogu äärde, mis pole avalike veekogude nimekirjas ning asub tervikuna ühe kinnisasja piires.

Loomulikult on kõige alus inimlik suhtlemine. Me siin arutame eelkõige õigusliku tausta üle.

Eemal

 

#30 29-06-2010 13:12:54

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Eravaldus

P.S. Ja nagu Maria (vt. ülalolevat linki) väga õigesti märgib, ei ole olemas sellist asja nagu igaüheõigus. See mida sellena käsitletakse on amorfne ja iga kord erinevalt määratletud kogum väljavõtteid tosinkonnast õigusaktist, nt. asjaõigusseadus, veeseadus, looduskaitseseadus + kümned määrused ja eeskirjad.

Eemal

 

#31 29-06-2010 16:48:04

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Eravaldus

Mõiste "igameheõigus" või "igaüheõigus" toomine Eestisse on veidi meelevaldne. Nimelt meie germaani õigusele baseeruv asjaõigus ei toeta Skandinaavia lähenemist (kus eelviidatud termin pärineb), vaid on omandi osas tunduvalt omanikukesksem ning vähem kogukonnakesksem. Samas ei tunta nt Soomes, Rootsis ja Norras kallasraja õiguskontseptsiooni. Väidetavalt on kallasraja käsitlus tekkinud keskajal laugete randadega riikides. Nimelt usuti, et laevahukust pääsenuid ja nende vara on ebaõiglane merre tagasi ajada või omastada. Valdavalt kaljuste randade puhul aga pääsemisvõimalus puudus ning sestap ei arenenud ka vastavat kontseptsiooni smile. Niiviisi räägitakse.

Eemal

 

#32 05-08-2010 01:28:49

Prix
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Eravaldus

Tekis küsimus, et kuidas on lood jahipukiga? Kui puki ees pole kuskil eramaa silti aga pukk on ise haagis(mis on tihti haagist lahti:D)

Kas ma tohin seal redeli peal pilti teha ja kas ma tohiksin seal puki sees pilti teha?

Kahjuks pole ma kuskilt kaudu leidnud selle puki kontakte. Tahaksin siiski viisakusest küsida puki omanikult, et kas ma tohin seal pukis pildistamas käia.

Pean tõdema, et 1x käisin seal pukis. Kartsin olla küll, kartes omanikku aga kõrge heina tõttu oli pukist parem vaade.


Lisan ka selle, et tavaliselt käin pildistamas ennem päikese tõusu ja lõpetan umbes 10 paiku hommikul.

Eemal

 

#33 05-08-2010 11:30:24

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Eravaldus

Ära põe, jahimehed käivad seal istumas ju ikka õhtuhämaruses. Sellise "tööjaotusega" ei pruugi te küll kohtuda.

Eemal

 

#34 05-08-2010 17:15:44

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Eravaldus

Prix kirjutas:

Tekis küsimus, et kuidas on lood jahipukiga? Kui puki ees pole kuskil eramaa silti aga pukk on ise haagis(mis on tihti haagist lahti:D)

Kas ma tohin seal redeli peal pilti teha ja kas ma tohiksin seal puki sees pilti teha?

Kahjuks pole ma kuskilt kaudu leidnud selle puki kontakte. Tahaksin siiski viisakusest küsida puki omanikult, et kas ma tohin seal pukis pildistamas käia.

Pean tõdema, et 1x käisin seal pukis. Kartsin olla küll, kartes omanikku aga kõrge heina tõttu oli pukist parem vaade.


Lisan ka selle, et tavaliselt käin pildistamas ennem päikese tõusu ja lõpetan umbes 10 paiku hommikul.

Mina leian, et õigem on ikka luba küsida, kui kontakte ei tea, siis vastava piirkonna jahiseltsiga saab ju alati ühendust võtta. Mina ei tunneks end hästi kui istuksin võõras pukis või varjes ilma luba küsimata. See ei tundu õige. Küsimus on elementaarses viisakuses, sõltumata sellest kas sul on tõenäosus jahimeestele nö vahele jääda või mitte.

Eemal

 

#35 05-08-2010 20:44:17

juta
Kasutaja
Asukoht: kodumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 53

Re: Eravaldus

Arvan, et praegusel sokujahi perioodil on üldse suur risk metsa ääres pildistada, kuna jahimehed ju lasevad siin üksteist maha, mõni asi siis üks fotograaf maha lasta. Fotograafil ju pole tavaliselt midagi neoonikat ka seljas.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB