Sa ei ole sisse loginud.

#276 28-03-2010 16:49:41

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Valge-toonekurg on kohal ja pildile kah püütud. smile

Eemal

 

#277 30-03-2010 13:19:55

carkin
Uus kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 18

Re: Keda TÄNA nägid?

Tundub ,et  ta ei tulnud üksi harjumaal sammuti Valge-toonekurg.

Eemal

 

#278 28-04-2010 03:57:49

werta
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Keda TÄNA nägid?

Kes 1. pildil on? Ise pakuksin metsvinti..

http://images54.fotki.com/v451/photos/0 … 040-vi.jpg

Ja 2. pildil - kas kitse või jänese pabulad?

http://images54.fotki.com/v210/photos/0 … 065-vi.jpg

Eemal

 

#279 28-04-2010 07:02:34

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Keda TÄNA nägid?

esimesel pildil on punarind ikka.

Eemal

 

#280 28-04-2010 10:40:46

Mariliis
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Mina arvan, et need on kitse pabulad. Jänesel on ümaramad.

Eemal

 

#281 28-04-2010 17:27:08

werta
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Keda TÄNA nägid?

tommy kirjutas:

esimesel pildil on punarind ikka.

Ma ei jaga lindudest mitte midagi, võib-olla varese tunnen ära.. big_smile

Eemal

 

#282 28-04-2010 17:32:34

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

werta kirjutas:

tommy kirjutas:

esimesel pildil on punarind ikka.

Ma ei jaga lindudest mitte midagi, võib-olla varese tunnen ära.. big_smile

No siis oleks õige aeg võtta ligi lindude välimääraja..osad neist on täpselt sellised et mahuvad taskusse ära ja väga mõnus looduses käies uurida..

Eemal

 

#283 28-04-2010 19:14:34

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Keda TÄNA nägid?

werta kirjutas:

tommy kirjutas:

esimesel pildil on punarind ikka.

Ma ei jaga lindudest mitte midagi, võib-olla varese tunnen ära.. big_smile

Künni- või hallvarese?

Eemal

 

#284 28-04-2010 23:08:17

werta
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Keda TÄNA nägid?

Halli.

Eemal

 

#285 29-04-2010 00:11:07

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Keda TÄNA nägid?

Selliseid nn. elementaarseid linde võiks siiski tunda/teada ja punarind on kindlasti üks neist! Ehk nagu Andres juba mainis, tasuks looduses määrajaga ringi liikuda või kodus tsipa uurida!


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#286 09-05-2010 23:03:08

Allar
Kasutaja
Asukoht: Viljandimaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Täna nägin karu. Kõndisin sõbraga metsas ringi. Nägime kitse ja püüdsime kuidagi teda uuesti üles leida. Järsku oli kuuskede varjus umbes 30m peal mingi tumedam suur loom, kes lasi kuuldavale päris hirmuäratava mõmina. Selge, KARU! Vaatasime sekundi tõtt ja tegin esimesena minekut. Tegin läbi padriku sellist jooksu, nagu ei eales varem. Jooksmine oli muidugi väga vale otsus, sest teatavasti võib see looma agressiivseks muuta. Läks õnneks hästi ja karu järele ei tulnud. Pärast muidugi mõtled, et miks kurat ma pilti ei teinud. Ilus taust (kuusik), kaamera koos teleobjektiiviga olid ju olemas. tongue
PS: Jalad siiamaani värisevad.

Eemal

 

#287 11-05-2010 01:02:11

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Allar kirjutas:

Täna nägin karu. Kõndisin sõbraga metsas ringi. Nägime kitse ja püüdsime kuidagi teda uuesti üles leida. Järsku oli kuuskede varjus umbes 30m peal mingi tumedam suur loom, kes lasi kuuldavale päris hirmuäratava mõmina. Selge, KARU! Vaatasime sekundi tõtt ja tegin esimesena minekut. Tegin läbi padriku sellist jooksu, nagu ei eales varem. Jooksmine oli muidugi väga vale otsus, sest teatavasti võib see looma agressiivseks muuta. Läks õnneks hästi ja karu järele ei tulnud. Pärast muidugi mõtled, et miks kurat ma pilti ei teinud. Ilus taust (kuusik), kaamera koos teleobjektiiviga olid ju olemas. tongue
PS: Jalad siiamaani värisevad.

Oot kas nägid ikka karu nägu ka või niisama oletad, et ju see tume suur loom oli karu? Aga jah ei ole rumalamat tegu kui karu nähes jooksu panna, see on ka üks esimestest keelatud tegevustest karuga kohtumisel. Pealegi pole sellest ju mingit kasu, sest kui karu peaks tahtma rünnata, siis tema jalad on võsa vahel suutelised tubli 60 km/h kätte saama, erinevalt sinust smile Selline käitumine jätab jah karule sellise saagi mulje, mida hea tahtmise juures võidaksegi saagina hakata taga ajama.

Eemal

 

#288 11-05-2010 14:33:10

Allar
Kasutaja
Asukoht: Viljandimaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Nägin ikka karu nägu. Ei tea jah miks jooksu panin. Vaatasin alguses rahulikult, aga kui sõber ütles sõna "karu" sellise tooniga, et kohe kohe hakkab ründama siis tegin minekut. Kui ta oleks tahtnud siis oleks ta meid kindlasti kätte saanud.
Tuul oli päris kõvasti karu poolt, seetõttu me temaga üldse nii lähedal kohtusimegi. Lugesin, et kui karu peakski ründama, siis tuleb kõhuli maha heita ja kätega kaela kaitsta. Parimal juhul vaatab karu, et oled ohutu ja lahkub, kehvemal juhul vigastab kaela hammustades kätt.
Järgmine kord olen targem! smile

Eemal

 

#289 14-05-2010 08:00:36

real
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23

Re: Keda TÄNA nägid?

Karu on ju üldiselt taimtoiduline loom:)

Eemal

 

#290 18-05-2010 22:24:32

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Keda TÄNA nägid?

Meil siin Tallinna kesklinnas kajakatel pojad ammu väljas, kuidas teil?
Varasem ülesvõte: http://foto.ok.ee/pic.php?id=4482
ja see, natu hiljem: http://foto.ok.ee/pic.php?id=4481
tegelikult teisel pesal lind alles istub, aga eks need pojukesed ka peagi tulekul on.

Eemal

 

#291 21-05-2010 00:53:38

werta
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Keda TÄNA nägid?

Jalutasime tuttava koeraomanikuga tühermaal, koerad mängisid lahtiselt. Äkki jooksis meist umbes 15 m pealt üle tee jänes. Kuna enamikul koertel on saagiinstinkt väga suur, siis seetõttu kumbki käsklustele ei allunud ja panid jänesele järgi. Tormasid mõnda aega võsa vahel ringi ja tulid siis tagasi.
Jalutasime edasi ja kui olime ringi ära teinud silmasime eemalt, ca. 50 meetri kauguselt, täpselt sama koha peal jälle jänest, seekord tee ääres istumas. Koerad seekord teda ei märganud. Istus seal päris pikalt, kuni lõpuks pidas paremaks minema minna. Liikusime edasi ja siis leidis aset meie kolmas kohtumine. Olime jõudnud teede ristumiskohale (seal olime teda eelmisel kahel korral näinud) ja nägime, et paremale viival teel istub jälle jänes. Seekord lahkus ta koheselt.
Esimesel kohtumisel oleks temast isegi pilti saanud teha, kui oleks kaamera kaasas olnud ja kui ma oleks kiiresti reageerinud.. Aga jah, elu kahjuks käib on´ide, mitte oleksite järgi.

Eemal

 

#292 29-10-2010 01:06:15

werta
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Keda TÄNA nägid?

Keegi peale minu ei näegi enam loomi/linde?!

Igatahes, mina olen käinud u. 4-5 korda linnast väljas ühe põllu peal kitsi luuramas. Viimasel korral õnnestus ka mingid väga algelised pildid teha.
Pildid ja pikem jutt siin:
http://wertaphoto.blogspot.com/2010/10/metskitsed.html

Eemal

 

#293 05-12-2010 19:24:54

Tiho
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Keda TÄNA nägid?

Tere

Nägin täna kanakulli, lendas teine minu õismäe tornmaja 11 korruse aknast mööda.
Paar pilti sain ka, millede pealt hiljem "isiku" tuvastasin, kehva valguse tõttu neil looduspildina väärtus puudub.


Tiho

Eemal

 

#294 05-12-2010 19:47:36

KristjanTeär
Uus kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 22
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Mina nägin täna hoopis sellist asja, mida ise ei usuks kui näinud ei oleks. Nimelt metsateel märkasin eemal seakarja. Kuna kaamerat kaasas ei olnud siis polnud midagi muud teha kui imetleda, aga ega see siis kõik ei olnud. Metsas pääses ragin lahti ja sigade kõrvalt tuli välja hirvepull. Mina ei tea, mida see emis mõtles, kas ta kartis põrsaste pärast või midagi, aga läks ja võttis hirvepullil jalast kinni. Hirvepull andis muidugi sarvedega vastu, lõi emist sarvedega, pääses haardest lahti ja jooksis edasi. Sead läksid ka paari minuti pärast. Loodetavasti olid mõlema looma vigastused kerged ja jätkavad oma igapäeva tegemisi. Tagantjärgi ikka hea öelda: OLEKS võinud kaamera kaasa võtta smile.

Eemal

 

#295 07-12-2010 20:13:10

Metslane
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Re: Keda TÄNA nägid?

KristjanTeär kirjutas:

Mina nägin täna hoopis sellist asja, mida ise ei usuks kui näinud ei oleks. Nimelt metsateel märkasin eemal seakarja. Kuna kaamerat kaasas ei olnud siis polnud midagi muud teha kui imetleda, aga ega see siis kõik ei olnud. Metsas pääses ragin lahti ja sigade kõrvalt tuli välja hirvepull. Mina ei tea, mida see emis mõtles, kas ta kartis põrsaste pärast või midagi, aga läks ja võttis hirvepullil jalast kinni. Hirvepull andis muidugi sarvedega vastu, lõi emist sarvedega, pääses haardest lahti ja jooksis edasi. Sead läksid ka paari minuti pärast. Loodetavasti olid mõlema looma vigastused kerged ja jätkavad oma igapäeva tegemisi. Tagantjärgi ikka hea öelda: OLEKS võinud kaamera kaasa võtta smile.

Ai-ai-ai, metsas käies või üldse enamasti kuskil ringi kolades kämm kaasa. Lugu iseenesest põnev, ettekujutus sellest tekkis küll aga pilte oleks juurde siiski vaja! smile

Eemal

 

#296 07-12-2010 22:36:15

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

oleks kaamera kaasas olnud, ega siis poleks ju sihukest pulli näinud wink

Eemal

 

#297 11-01-2011 22:09:03

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Keda TÄNA nägid?

Merikotkast, eile. Tatsas jää-äärel Rohuneeme poe ees oleva Pandju laiu/saare lähistel. Kiusas vareseid ja luiki. Siis vaatas niisama. smileJätsin auto seisma ja vaatlesin natuke aega. Päris häid fotosid oleks saanud, kuna nii lähedalt ei ole kotkast varem näinud.

Eemal

 

#298 15-03-2011 23:06:12

Mad Max
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 265
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Merikotkast Paljassaare kohal. Jalutasin niisama mõtteid mõlkudes poolsaarel ringi, kui nägin õhus midagi suurt ja tumedat lähenemas, oli vast alles tegu, et kaamerat kotist kätte saada:

http://www.flickr.com/photos/marko_kuivonen/

Eemal

 

#299 28-03-2011 01:24:03

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

werta kirjutas:

Keegi peale minu ei näegi enam loomi/linde?!

Igatahes, mina olen käinud u. 4-5 korda linnast väljas ühe põllu peal kitsi luuramas.

Siis peaks iga päev (neil päevadel kui looduses käia) siia teemasse postitama. tongue Eks kunagi oli jah hea meel kui üldse mõnda looma kasvõi paari päeva tagant kaugelt nägin.
Täna ja eile: 9 metssiga, 3x rebane (samas kandis, eile 2x, täna 1x, ei välista et sama rebane kuigi neid liigub seal vähemalt 2), 4-5 kitse, kotkas (vist merikotkas). Eelmisel nädalal L ja P: 6 metssiga, 2 rebast. Kitsesid ja rebaseid ei ole hetkel mingi probleem kasvõi iga päev näha (aega looduses käia on vaid nädalavahetustel).
Ei näinud küll jälgede omanikku ennast, aga täna õnnestus karu jälgi näha. Eile õhtul samas kohas käies neid ei olnud. Kuna oli väga tugev tuisk nii eile kui täna, siis pidid üsna värsked jäljed olema, ma arvan et mitte rohkem kui paar tundi tagasi. Umbes kilomeetri käisin mööd jälgi, aga ausalt öeldes vaikselt hakkas hirm naha vahele tulema, sest tuul oli minu poolt (kuigi võibolla hoopis varakult lõhna tundes ta pelgaks ja läheks eemale) ja raba peal poleks olnud kuhugi põgeneda ka. tongue Kuna praegu peaks karul pojad pesas olema ja ma ei teadnud täpselt kas jäljed viivad pesani või hoopis pesast eemale, siis ei hakanud riskima pesa ligidusse sattumisega. Kui oleks rohkem aega olnud ja ekstreemseks olukorraks turvalisus paremini tagatud, siis oleks hea meelega siiski uurinud kuhu jäljed lähevad ja kust alguse saavad (kuigi enam-vähem arvan teadavat).

Eemal

 

#300 31-03-2011 16:33:05

jorx
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Keda TÄNA nägid?

Vaatasime elukaaslasega täna päeval Pealtnägija kordust, kui ühtäkki hakkas õues suuremat sorti varesekisa pihta ja tiirutasid kambaga akna taga ringi. Ütlesime kassile, et mis sa niisama lebotad, mine vaata parem akna peal linde. Vaatasin telekat edasi aga elukaaslane läks ise ka akna peale vaatama, et mis toimub. Äkitselt hõikas mulle, et "kakk". Mina selle peale "jajah kindlasti" ja vaatasin huvitavat lugu pildikastist edasi. Siis hüüti mulle veel kõvema häälega "KAKK" ning siis tuli uurima minna, et kas tehakse järjekordset nalja või on asjal tõsi ka taga. Ja ennäe imet! Istuski üks kena hännakas hoovil oleva kase oksal. Puu ise on majast kuskil 8 meetri kaugusel. Siis hakkas alles kiire, kõik foto asjad olid eraldi pakitud. Kere oli fotokotis ja objektiiv objekotis. Ei hakanud varjukiga üldse mässamagi, sest kaua see kakuke ikka seal passib. Ruttu jalgupidu akna all oleva laua peale ja ülemine väike aken lahti ning klõpsima. Valgust oli hoolega ja säri oli kiire. Fokuseerimist segasid kaku ees tuulega liikuvad väikesed kaseoksakesed. Kiiruga läksin veel õue, et parem pilt saada. Nurga tagant vaikselt hiilides sai mõned klõpsud tehtud. Varesed tiirutasid ja lärmasid nagu segased ümber külalise. Kauaks kakku polnud ja üks hetk otsustas minema lennata "eskordi" saatel. Mõned arvestatavad pildid siiski sain.
Loo teeb toredaks 3 asja. 1) Viimasel ajal pole mul üldse tehnikat Tallinnas kaasas aga seekord sai võetud, et Overalli minna. 2) Ma poleks pidanud üldse kodus olema aga kuna haigus kallal, siis seekord tõi haigus ka kasu smile 3) See juhtus Tallinna kesklinnas

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB