Sa ei ole sisse loginud.

#26 17-01-2011 16:00:48

korvimeister
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 9

Re: Jahihooaeg?

eks neid salakütte liigub küll elan abja vallas üks nädal enne jaani on tihtipeale kõmmutamist kuulda,teevad sasliku jaoks kraami...praeguse ilmaga loomad ei kooserda eriti ringi .muidu on siinkandis elukaid küll,repsid hakkasid pulmi pidama,krt ajasid öösel üles majandasid otse akna all.hommikul oli 10 ne kitsekari aknast näha.suvel sai põtra otse toaaknast pildistatud(album nagis,vaade toaaknast,kasutaja priit retsep).kahju et kompakt on ja arvuti nii kehv et ei vea müraeemaldustki käima ja kobedama kraami jaoks raha pole seega siia pildid üles ei lähe...üleeile marssis 15 pealine seakari poolpimedas mööda metsateed.

Eemal

 

#27 17-01-2011 17:11:53

Janek Kuld
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Jahihooaeg?

Tommy pani minu mõtte väga hästi sõnadesse ringi. Karl, mõtle veel sellele, et jaht on paljudele ennekõike tegevus, millega tegeldakse põhitöö ja pere kõrvalt. Selle eest ei maksa keegi palka. Samas ei keela Sul keegi enda seisukohale kindlaks jäämast.

Eemal

 

#28 17-01-2011 17:51:51

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Jahihooaeg?

Ma tean seda Janek. Pigem on suuremahulised väljaminekud ja tasudest võib ainult unistada.

Eemal

 

#29 17-01-2011 23:17:57

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Jahihooaeg?

Teema kisub nüüd teistmoodi dramaatiliseks. Jahimehed jääksid nüüd nagu vaeslapse ossa, kuna nad peavad pere ja töö kõrvalt veel metsas kah käima. No kuulge mehed, ärgem nüüd nii kah seda asja pöörake.
Jahimees on mees kes vabatahtlikult on jahimeheks astunud, see mees saab arvestatavates kogustes liha, mis väga kvaliteetne ja kallis kui seda rahalisse vääringuse arvata. See mees saab ka liha müüa kokkuostu ja seal ei ole mitte väiksed hinnad. Loomulikult on jahimehel väljaminekud, juba transpordi kulu on arvestatav kui tahad regulaarselt oma aladel liikuda. 

Kuna tean ja tunnen paljusid jahimehi paljudest seltsidest üle Eesti siis arvan, et tean mida räägin.
Ja ärgem unustagem, et jahimees saab ka vabas loodused viibida, mis on kah väga suur väärtus.

Eemal

 

#30 17-01-2011 23:25:48

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Jahihooaeg?

jahimeestel on rasked ajad, rmk autodele pandi gps-id peale ja nüüd pole meestel millegiga metsas jahil käia.

ma ei oleks nende elu kujutades nii roosiline kui sina.

Eemal

 

#31 18-01-2011 02:02:09

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Jahihooaeg?

Jahimees on täpselt samasugune inimene nagu iga teinegi kes endale meeldiva hobiga tegeleb. Kuidas ta sellesse suhtub on aga iseasi. Kasutaja immi tundis algselt muret selle pärast, et loomade radu oli vähe. Kuna eemalt oli kuulda nö. laske siis ajas kohe jahimeeste kraesse? Sain ma õigesti aru?
Pigem ma ei näeks siin süüd jahimehe silmis, et jälgi lumel vähe on. Ma arvan, et see paks lumekate on muutnud loomade eluviisi. Paksus lumes sumamine kulutab palju energiat ja toidu leidmine on ka raskendatud (isegi sumasin puusani lumes ja kirusin ning vandusin üle metsa, ~1 kilomeetri läbisin oma 2 tunniga). Eks siis arvatavasti peab ka iga liikumine olema üsna hästi põhjendatud ning seega on ka jälgi vähe.
Looma jälgi aga oli, kitsed, ilves, siga ja põder oli esindatud aga jah, radu oli vähem kui muidu. Rebast nägin isegi eemal söödaplatsil. Eelmine õhtu sai isegi tee ääres 4 põtra ära nähtud.
Kuna olud on loomadele rasked siis ma olen otsustanud raskel ajal neid mitte segada.

Eemal

 

#32 18-01-2011 02:18:48

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Jahihooaeg?

Pean tunnistama, et pole jahindusega absoluutselt kursis. Seega laskude kuulmine ja jälgede vähesus ning uus jahimeeste hütt metsaserval esialgu hirmutasid küll ära. Järgmisel päeval hakkasin piirkonda kammima ja leidsin ka jäljed. Nägin ka loomi. Seega ei süüdist ma otseselt kedagi.
Samas oli küsimus, kas tohiks seal piirkonnas üldse ringi luusida või võib jääda ise oma maskeetingus juhuslikule kuulile ette?


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#33 18-01-2011 02:24:14

Janek Kuld
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Jahihooaeg?

Kahjuks saadi minust valesti aru. Ei, ma ei kurda, et väljaminekud suured vms vastupidi, ma olen väga rahul sellega millega tegelen. Lihtsalt tahtsin väita seda, et kui tegelen töö ja pere kõrvalt mingi tegevusega ja kui see tegevus mulle rõõmu ei pakuks ja oleks üksnes kohustus, siis ma tegeleks küll mingi muu tegevusega.

Eemal

 

#34 18-01-2011 02:45:47

Janek Kuld
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Jahihooaeg?

Kahju, et see foorum ei võimalda enda eelnevat postitust muuta/täiendada ja pean uue postituse kohe otsa tegema.
Immi, vähemalt mina küll nii ei arva, et kui jahimehed mingi jahindusrajatise kuskile püsti panevad, nii see nn. mängumaa ongi üksnes nende oma. Kui kardad juhusliku kuuli ette jääda, siis on mõistlik nendega otse suhelda, kui trehvad neid seal järgmine kord. Ei mina ega keegi teine ei tea, mis eesmärgil see rajatis sinna püsti pandi ja kui sageli ja mis aegadel seda jahimehed külastavad. Dialoog on võti.

Eemal

 

#35 19-01-2011 09:18:43

jooksik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Jahihooaeg?

Immile veidi selgituseks ka minu poolt. Jahihooaeg kestab teatud ulukitele aastaringselt, kuid põhiline jaht (ajujaht, jahikoertega) algab 1.oktoobrist ja lõpeb 28.veebruariga. Päris tihti pannakse Salaküti ja jahimehe vahele võrdusmärk. Salakütt on see kes laseb(või püüab muul viisil olen näinud ka silmusesse püütud põtra) ilma loata ja jahimees on see kes käib loaga metsas. Suurulukite lubasid väljastab keskkonnaamet ning küttimisettepaneku teeb keskkonnateabe keskus (varem oli metsakaitse ja metsauuenduskeskus). Juhul kui jahimehed ei realiseeri väljaantud lubasid ära on maaomanikul õigus jahimeestelt sisse nõuda kompensatsiooni ulukikahjustuste hüvitamiseks st. jahimees oma hobiga seatakse alati 2 tule vahele. Metsakasvataja nõuab, et kõik loomad maha lastakse teised nõuavad madalamat küttimist.
Metsloomade populatsioon kõigub aastate vältel ning see on normaalne. Populatsiooni kõikumisel võivad olla mitmed põhjused (sündivus,surevus,migratsioon,vanuseline ja sooline koosseis jne). Samuti võiks paralleele tuua inimkonna sotsiaalse heaolu ja ulukite asurkonna suuruse, mis mõneti näitab väga selgeid seoseid. Nt. põtrade populatsioon väheneb siis kui toimuvad tugevad sotsiaalsed häiringud (näiteks N.liidu lagunemine, erinevad sõjad). Samas on sel ajal tõusnud ka kiskjate eeskät hallhundi asurkond.
See et talvel suure lumega on vähem jälgi on loomulik. Loomad (kitsed, sead,põdrad) kogunevad suurematesse karjadesse ning seetõttu juba ongi jälgi vähem ja kuna raske on liikuda siis see vähendab veelgi. Oma kogemustele tuginedes võin väita, et kui häiringuid metssigadele ei ole siis metssead ei pruugi terve talve jooksul ühe ruutkilomeetri suurusest alast välja minna see muidugi teatud eelduste olemasolul.
Siinkohal tehke endale selgeks, et salakütt on loata ja jahimees loaga. Salakütil pole kohustusi. jahimehel on kohustused

Minu nüüdne üleskutse on hoida silm peal uuel jahiseaduse koostamisel kuna keskminni eesmärk on suurendada majandustegevust jahinduse valdkonnas, mis suurendab kindlasti survet meie ulukite asurkondadele.

Soovin ilusat jätkuvat talve ning vahvaid kohtumisi metsaasukatega smile

Eemal

 

#36 19-01-2011 09:27:18

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Jahihooaeg?

Mina olen oma küsimusele vastuse saanud. Tänan, kes vastasid smile


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#37 19-01-2011 13:37:56

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Jahihooaeg?

Tore,et sellest asjalik arutelu tuli.Tihti on ju nii,et kui jutt jahindusele läheb,hakkavad ka seni üsnagi arukana tundunud inimesed segast ajama smile

Eemal

 

#38 19-01-2011 13:56:18

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Jahihooaeg?

mitte et ma ise jahimees oleks või üleüldiselt tänapäeval jahilkäimine oma ajaloolist põhjust (toidu hankimine) omaks, aga jahimeeste kottimine kipub kohati igasuguseid piire ületama.

Eemal

 

#39 20-01-2011 12:51:51

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Jahihooaeg?

Asjalik arutelu tekkis, aga olgu öeldud, et paikkonniti võib olukord olla siiski küllaltki erinev ja sellest tulenevad ka põhjused loomade vähesuses võivad kalduda nii mõneski seigas kõrvale sellest, mida siin üldiselt on püütud üles märkida.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB