Sa ei ole sisse loginud.

#26 05-04-2011 10:18:32

Mad Max
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 265
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Ahjaa, veel lisaks, siinkohal ka Raiksil õigus, inimestel on (õnneks) olemas ka selline hää omadus nagu analüüsimisvõime, võime kõiksugusest hämast läbi ammustada...


PS! Too pildikene oleks võinud siinses keskkonnas juba ammu üleval olla. smile

Eemal

 

#27 05-04-2011 10:19:17

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Järjekordne pildivaras

ma eeldaks, et eksituse väljatulekul heauskne kodanik eemaldaks võõra pildi oma kodulehelt. hetkel on see veel alles.

Eemal

 

#28 05-04-2011 11:07:46

faustus
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42

Re: Järjekordne pildivaras

Sellise pildi tegemine eeldab oluliselt paremat tehnika tundmist:
-  Kui isik mõistab oma arvuti kõvakettale kogemata Format:C teha niipea kui hakatakse aru pärima originaali või teiste analoogsete piltide ettenäitamise järgi, siis kõlab kahtlaselt.   Format:C ei saa tulla kogemata, arvuti tarkvara on selleks piisavalt lollikindlaks tehtud.
- Sellise pildi tegemisele peab olema eelnenud enam-vähem sarnase kvaliteediga fotode tegemine ja samuti peaks olema enam-vähem sarnase kvaliteediga fotode tegemine järgnenud. Neid ei tuvasta ei kodulehelt, väidetav autor ise ka väidab et tal ei olegi ühtegi pilti ette näidata.

Eemal

 

#29 05-04-2011 11:48:14

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Re: Järjekordne pildivaras

Janar M - "Küll aga mäletan et selline pilt või siis väga sarnane oli mul olemas".

Huvitav lause. See, et Sa oled kunagi teinud(kui oled) sarnase pildi kellegi teise pildiga ei anna Sulle veel kohe õigust teise pilt rotti panna kui Sa oma enda tehtud pilti enam üles ei leia.


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

#30 05-04-2011 12:17:06

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Mulle tundub see teema pigem sihiliku lollitamisena ja pakub ehk ka mingisugust meelelahutust mõnele.
Minu ettepanek: LP meeskond võiks küsida antud pildi RAW faili (eeldusel, et üldse pildistatakse RAW-s). Kes selle esitab, võib jääda edasi kasutajaks siin keskkonnas, kes mitte, siis kustutada ja asi lõppenud.

Eemal

 

#31 05-04-2011 12:45:23

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Janek Laanemäe kirjutas:

Mulle tundub see teema pigem sihiliku lollitamisena ja pakub ehk ka mingisugust meelelahutust mõnele.
Minu ettepanek: LP meeskond võiks küsida antud pildi RAW faili (eeldusel, et üldse pildistatakse RAW-s). Kes selle esitab, võib jääda edasi kasutajaks siin keskkonnas, kes mitte, siis kustutada ja asi lõppenud.

Nõustun. Pluss avalik vabandus siinses keskkonnas süüdlase poolt ja täielik bänn LP-s. Haige lugu haigete vabandustega.

Eemal

 

#32 05-04-2011 12:49:09

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Kui inimene tunnistab viga ja vabandab - kas siis on vaja täielikku bänni? Mina usun siiski inimeste võimet vigadest õppimisel.


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#33 05-04-2011 13:01:46

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

immi kirjutas:

Kui inimene tunnistab viga ja vabandab - kas siis on vaja täielikku bänni? Mina usun siiski inimeste võimet vigadest õppimisel.

LP-st on palju proosalisematel põhjustel täielikult bännitud, seega ei näe siin küll erandit, eriti veel sellise sihikindla tegevusega.

Eemal

 

#34 05-04-2011 13:06:37

jorx
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Järjekordne pildivaras

Ma ei suuda üldse uskuda, et selline inimene reaalselt olemas on, kes nii teeb ja sellist juttu veel kõige tipuks ajab. Loodan, et see mõne tegelase libakonto, kes tahab teiste kulul lihtsalt natuke nalja teha...

Eemal

 

#35 05-04-2011 15:11:57

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Saab küll täismõõdus JPG-d kurjasti ära kasutada. Näiteks LP autentimise tarbeks. Palun saada nüüd selleks tarbeks oma pardipiltidest ka RAW fail. Vastasel juhul läheb konto kustutamisele.

Eemal

 

#36 05-04-2011 20:20:03

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Käesolevaga kinnitan, et Allar on minule saatnud kõnealuse pildi originaali nii RAW (.DNG) kui JPEG formaadis. Pilt on tehtud Pentax K200D aparaadiga ja kuupäev EXIF-i järgi 27.01.2010. Seega saan omaltpoolt kinnitada, et pildi http://allarjoandi.com/index.php?showimage=73 autor on Allar Joandi ning vastavalt Allari enese ütlustele ei ole ta pildi autorina andnud kodulehele http://elaomaelu.planet.ee/index.php?showimage=29, mille omanikuks on märgitud Janar Murd, mitte mingit õigust selle pildi kasutamiseks. Tulenevalt eelnevast kasutab Janar Murd oma kodulehel Allar Joandile kuuluvat pilti ebaseaduslikult, rikkudes Allar Joandile kuuluvaid autoriõigusi, pannes seeläbi toime väärteo autoriõiguse seaduse § 81 primm 4 alusel.

Minule teadaolevalt ei ole Allaril pretentsioone selles osas, et Janar Murd on võtnud üle tema veebilehe kujunduse 1:1-le, kuna tegemist on vabalt kasutatava kujundusega, mis antud juhul ei ole kaitstav autoriõiguse seaduse alusel.

Antud hetkel on minuarust ainuke käitumisviis alljärgnev:
1. Janar Murd tunnistab avalikult siin teema all oma süüd pildivarguses, mille on ta toime pannud reprodutseerides ilma loata Allar Joandile kuuluva pildi oma veebilehele http://elaomaelu.planet.ee/index.php?showimage=29;
2. kustutab koheselt selle pildi oma kodulehelt;
3. lubab edaspidiselt austada teistele isikutele kuuluvaid õigusi nii nagu ta soovib, et tema õigusi austataks.

Olen seisukohal, et see kas ta esitab oma värskelt siia keskkonda üleslaetud pardipildi kohta RAW-i või mitte ei oma antud hetkel vähimatki tähtsust, vähemalt seni kuni ta ei ole eelnevalt loetletud kolme punkti nõus täitma siin ja kohe. Looduspilt.ee veebilehel ei peaks olema kohta pildivarastele! Selline on minu arvamus.

Viimati muutnud Erik Mandre (05-04-2011 20:24:13)

Eemal

 

#37 05-04-2011 21:50:33

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Kahjuks selliseid tegelasi ikka ujub pinnale vahel. Üks koomilisemaid juhtumeid algusaegadel, kui meil veel originaalfoto saatmise nõuet polnud, oli see, kui üks sell üritas Arne Aderi nimel alla panna siia püsti tema enda pilte! Arne siis kirutas ja ütles, et no tore on, aga et ta ei tahaks neid oma vanu pilte siiski üles jätta. Peale seda me vist hakkasimegi rangemalt neid asju kontrollima ja ega suurt pättust polegi peale seda toimunud. Antud juhtum on muidugi omaette kino.

Positiivse poole pealt asja vaadates, siis Sa Allar said oma fotolehele vähemalt päris hea reklaami smile

Jõudu lõpliku võiduni!

Eemal

 

#38 05-04-2011 22:35:24

Janar M
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 18

Re: Järjekordne pildivaras

Jätsin pildi oma lehele ja ei eemaldanud seda just selle pärast et kõik näeksid et on asi nii nagu Allar väidab.
Suure jpg ärakasutamise vältimiseks ma nimelt mainisin Allarile et pangu suur watermark üle terve pildi.Esimeses sõnumis mainis Allar et tal on olemas suur jpg ning siis teises sõnumis mainis et on olemas RAW.Tundus mulle kahtlane et asi niipidi on.Ja siis mainisingi et kas saaks suurt jpg'd näha.Oleks ma seda näinud, oleks ma automaatselt süü omaks võtnud ja tunnistanud et on tema pilt.
Eemaldasin antud pildi oma lehelt, ning tänu kolmandale osapoolele veendusin et antud pildi autor on Allar Joandi.Ning seoses sellega tunnistan täielikult süüd, Allar Joandi pildi kasutamist oma lehel, ilma autorilt luba saamata.Samuti palun vabandust Allar Joandilt et kahtlustasin teda varguses, vestluses mis toimus meie vahel lehel, kust antud diskussioon alguse sai.
Ja samuti luban austada teiste isikute õigusi just nii, nagu loodan et minu õigusi austatakse

Janar Murd

Eemal

 

#39 05-04-2011 22:59:59

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Ma ei saa aru mis mõtet oli hakata kellegi pilti oma pildi pähe esitama ja enda mainet sellega rikkuda?!?. Kas tõepoolest ollakse nii naiivsed, et õigel omanikul pole piisavalt tõendeid tõestada oma pildi autentsust. Mõelge ka sellele, et kui kunagi esitad neid (varastatud) pilte sõpradele/tuttavatele ja nemad küsivad kuidas sul õnnestus selline pilt teha ja sa ajad mingid väljamõeldud legendi pildi saamisest? Sellele mõeldes läheb lausa süda pahaks!

Eemal

 

#40 05-04-2011 23:02:09

Mad Max
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 265
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Janar, ma ei saanud sellest viimase postituse esimesest lõigust sottigi aru. Väga keeruline igatahes. Ilmselt on viga minus.

Eemal

 

#41 05-04-2011 23:15:46

Janar M
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 18

Re: Järjekordne pildivaras

Kui panna üle terve pildi watermark, siis ei ole seda võimalik ju kuidagi kurjasti ära kasutada või ma eksin.
See esimene lõik on siis selgitus sellest osast, mis eelnes siinsele teemale, kus see asi alguse sai.
Äkki on kuidagi moodi arusaadav siiski.

Eemal

 

#42 06-04-2011 06:05:54

Allar
Kasutaja
Asukoht: Viljandimaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98
Veebileht

Re: Järjekordne pildivaras

Sai siis lõpuks õiglus jalule seatud. Janar ma loodan siiralt, et selline asi ei kordu ei minu ega kellegi teisega.
Tänud neile, kes kaasa rääkisid ja eriti suur tänu Erikule, kes jagas soovitusi ja vaatas üle ka minu pildifailid.

Ilusaid loodushetki!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB