Sa ei ole sisse loginud.

#1 19-04-2011 00:33:05

Voja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 37

Giottos ststiivid ja pead

Tere!

On kelegil Giottose statiividega ja peadega kogemusi?
Kui on siis milist ise kasutate?

Suured tänud juba ette!

Eemal

 

#2 14-05-2011 15:42:33

Casualty
Kasutaja
Asukoht: Ida-Virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: Giottos ststiivid ja pead

Kaks aastat olen kasutanud giottose GTMTL8361B carbon fibre jalgu ja giottose MH1300-621 pead.
Jalgade kohta ei saa suurt midagi halba öelda. Kerged vastupidavad ning tänu igat pidi sätitavale kesksambale väga paindlikud. Miinuseks vb jalgade lukustus mis minu versioonil on kangiga mitte pööratav nagu gitzol. Probleem nimelt selles, et jala sektsiooni keskel lukustab ilusti aga otstes kipub libisema kui kõvemini peale vajutada statiivile, seda lukustus tihedust saab küll lihtsalt kuuskandiga reguleerida aga endal pole vaja läinud veel.

Peaga on küll natuke negatiivsemad kogemused. Pea iseenesest on materjalide poolest kvaliteetne ehk mina pole suutnud selle küljest ühtegi plastmass juppi leida, kõik metallist. Kuul sujuv ja lukustab väga tugevalt, positiivne veel see, et kuul on "kuiv" ehk töötab ilma määrdeta mis tolmu koguks. Ja nüüd siis negatiivne kogemus selle peaga, nimelt otsustas ta mul üks hetk, et ei lukusta enam korralikult ära. Kuna olin hiiumaal ja pildistamine pooleli pidi hakkama saama ainult friction nupuga millega saab kah üpris tugevalt ära lukustada kuuli, tülikas lihtsalt. Pärast mõningast jändamist hakkas tööle uuesti. Kuid nüüd see talv viskas uuesti lusika nurka. Garantii on õnneks 5 a enamusel giottose toodetel kuid polnud tahtmist paariks nädalaks peast loobuda ning seega otsustasin ise remontima hakata. Kiskusin lukustuse nupu osa lahti ja tuli välja, et üks kalduse otsaga metall pulk oli ringi käima hakkand seal sees ja ära muljunud ühe väikse metall plaadi mille vastu ta surus. Proovisin igat pidi sättida seda jura seal sees aga tulutult. Nüüd hiljuti siis võtsin kogu pea pm seibideks lahti ja pöörasin selle muljutud plaadi teist pidi ning panin kokku tagasi aga ikka ei midagi. Viimase varjandina proovisin siis kogu selle plaadi ja pulga jura seal grafiitmäärdega kokku mökerdada ja ennnäe imet , töötab nagu uus (When in doubt, lubricate. — Jamie Hyneman).

Niiet, väga hea pea aga mulle viskas sihukese vimka. Õnneks nüüd töötab jälle ja tean kuidas teda ravida tulevikus. Netis on ülevaateid piisavalt kui huvi. Manfrottoga ei kannata üldse võrrelda giottost, manfrotto kvaliteet on tunduvalt madalam ja plastmassi kasutavad nad ka palju kuid hind sama või isegi kallim. Kindlasti on gitzo jalad ja RRS, Acra Swiss, Acratech vms pea parem aga ka oluliselt kallim.

Vähe pikk sai aga ehk on abi.

Eemal

 

#3 14-05-2011 22:01:25

Voja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 37

Re: Giottos ststiivid ja pead

Tänud vastuse eest. Uurisin ka netist neid asju ja telisin ka samad jalad ja pea. Olen paar nädalat kasutanud ja ka rahul. Nüüd siis tean mis teha kui pea lukustama ei haka.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB