Sa ei ole sisse loginud.

#1 10-06-2011 11:16:13

tauri
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105

Need sääsed..

Tere kodanikud! Mõtlesin, et püstitaks väikese teema sääskede eelkõige nende tõrjumise vastu. Et mida keegi kasutab mis oleks ka väga-väga tõhus? Mis oleks ilma lõhnata sääsetõrjetest parim.. Ise siiani kasutada Diffusili püsib ja toimib kuid naljalt mitte üle tunni, kui natuke rabeleda või kõmpida sellise kuumaga nagu praegu on..eks igi võtab ta maha. Ehk on viitsimist kogemusi/soovitusi jagada:)

Eemal

 

#2 10-06-2011 11:58:52

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Need sääsed..

Ben´s 100 on tõeliselt tõhus aga tagaküljel olev hoiatussilt on samuti muljetavaldav. Kahjuks on seda Eestis väga harva saada.
Praktiliselt ilma lõhnata, toimib hästi ja kestab kaua. Lisaks sellele sulatab ka teatud sorti plastmasse ja sünteetilisi riideid. Oma nahale pole ma siiani veel auku sisse saanud sellega tongue

Avastasin just, et hetkel Tartus "Trapperis" saadaval 6.50 eur

http://www.trapper.ee/webshop/product.p … SääSETõRJE BEN S 100

Viimati muutnud okaskera (10-06-2011 12:05:35)

Eemal

 

#3 10-06-2011 12:11:28

tauri
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105

Re: Need sääsed..

Ega midagi peab võru tn. läbi siis minema ja omal nahal ära testima:)

Eemal

 

#4 10-06-2011 13:19:26

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Need sääsed..

Olen jõudnud 1 korra proovida seda BEN`s 100. Ei soovita kasutada selliste riietega, mida pärast veel kanda tahad. Kõigile riietele ei pruugi mõjuda võibolla, aga igaks juhuks arvestage sellega. Tumedad laigud olid peal pärast. Palja naha peale pihustades olid mõnes kohas mõne aja pärast näha väikesed punased täpid nahal. Pakendil on paksult mustaga kirjas: sisaldab biotsiidi. Biotsiid- elusorganisme surmav kemikaal. Naharakud ju ka elusad. tongue Karm aine, sääski loomulikult peletab, nii nagu reklaamitakse (ei ole proovinud kui kaua mõju kestab). Ma ei oleks ainult väga kindel, et paljukordsel kasutamisel see nahale kuidagi kahjulik ei oleks.

Eemal

 

#5 10-06-2011 17:07:44

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Need sääsed..

Mina enamasti kasutan seda nii, et pihustan vaid korra peopessa, hõõrun käed omavahel kokku ja siis hõõrun kätega üle katmata nahapinnad. Enamasti selles vähemalt paariks tunniks piisab. Kuna see on üsna õlilaadne ollus, siis on selge, et heledamatele riietele võivad laigud jääda. Sõjaväe laigulisi see küll eriti laigulisemaks ei muuda. Ma muidugi otse paksult peale pihustanud kunagi ei ole. Lisaks, sünteetilistest riietest tasub see aine hoopis eemal hoida, naisterahvastel sukkadele seda kohe kindlasti panna ei soovita big_smile
Naha tundlikus on erinavatel inimestel kah erinev, mul pole kunagi midagi punaseks läinud.
Aga jõhker mürk on see kindlasti nii, et kasutage omal vastutusel big_smile

Viimati muutnud okaskera (10-06-2011 17:08:23)

Eemal

 

#6 10-06-2011 20:54:11

corvidae
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Need sääsed..

Suuremates kalastus/jahindus poodises peaks seda Ben's 100 saada olema. Aga nagu siin juba mainiti, jätab plekid riietele. On üks teine samatõhus vahend, mis plekke ei jäta: X-100, seda on paaris kohas müüa, jahimees.ee ja Rapla Jahikala pood meenuvad hetkel.
Mõlemad on jõhkra DEET sisaldusega (üle 98%), mõjuvad ~6h, otse nahale ei soovitata kumbagi lasta, samuti ei soovitata seda pidevalt kasutada, ainult ekstreemsetes oludes. "tavaoludes" soovitatakse lahjemaid segusid, 55% DEET sisaldusega vms. Aga metsas kakerdavatel fotohulludel tavaolukordi vist ei esine wink

Eemal

 

#7 14-06-2011 01:22:06

monty11
Kasutaja
Asukoht: Nõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 40

Re: Need sääsed..

Ärge neid väga karmisid vahendeid nahale kandes üle pingutage. See keemia, mis seal sees on imendub mõnusalt läbi naha. Vaevalt, et see organismi suuremates kogustes sääski peletavaks muudab, kuid mürgitab ta sind kohe kindlasti. Just nädalavahetusel kuulsin ühest tõhusast vahendist, aga praegu ei tule see meelde ja kui teada saan, siis panen siia kirja.

Aga sügelevate punnide vastu olen leidnud ühe omapärase apastraadi. Lähim koht, kust kiiruga otsides, seda nägin oli http://www.varuste.net/en/tuotteet2.asp … =Treatment (need Lifesystems Bite Relief Click ja Go Design Bite Relief). Seal küll öeldud, et mõju saavutamiseks tuleks nii 5 särtsu punni peale lasta, kuid endal aitas ühest-kahest.


Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Eemal

 

#8 15-06-2011 13:19:13

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Need sääsed..

Kodumaises võrgupoes http://www.myntgrupp.ee/pood/categories … e-esmaabi/
saadaval nii Ben's 100, Diffusil kui ka klicker sääsepunnidele. Seda klicki olen kasutanud, aga ausalt öelda ei tajunud erilist sügeluse vähenemist. Võibolla teistele mõjub.
Üks huvitav sääsepeletis on veel meie kaubandusvõrku ilmunud: ThermaCell. Tuttava juures terrassil sai proovitud ja justnagu toimis. Hetkel aga puuduvad usaldusväärsemad andmed selle viguri tõhususe kohta tõelises sääsemetsas.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#9 17-07-2011 01:23:01

udna
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 40
Veebileht

Re: Need sääsed..

Mulle soovitas üks jahimees ka seda ThermaCelli. Olevat tõhus ja loomi see lõhn ära ei aja. Kuid minul jäi ostmata, sest selle kasutamine tundus liiga kallis.  Kui mõnel päeval veedan metsas kokku ca 8-10 tundi siis kuluks sääsetõrjele ca 6 eurot.
Minu arvates on kõige parem vastavalt riidesse panna ja ei ole siis asi midagi nii hull.

Eemal

 

#10 17-07-2011 14:10:58

siilipoeg
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Need sääsed..

Mina ostsin Koduextrast nn.sääsejope.Soomlaste väljamõeldis.Selline võrgust asjapulk ja maksab 9 euro ringis.Saab ka näo sulgeda.Testisin ka ära,õhk tuleb suurepäraselt läbi ja ükski sääsk eha parm ei saa läbi selle.Ainult vihase pininaga peab harjuma. Olin selle all T särgis ca 6 tundi ja ei mingit vaeva.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB