Sa ei ole sisse loginud.

#1 09-09-2011 13:42:08

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

On keegi Eestis näinud

Juhtus nõnda, et polarisatsioonifilter jäi objektiivi külge nii kõvasti kinni ja puhtalt käega ei saanud teda lahti. Lõpuks, sai lähenetud asjale loominguliselt ja el.kaabliside ümber filtri tõmmatud ja sellega filter objektiivi küljest lahti keeratud. Veidi netis surfates, leidsin spetsiaalse plastikust jubina, millega hea lihtne neid nn. kinnikiilunud filtreid eemaldada http://www.crookedimaging.co.uk/?cPath=26_37 . Kuid pole selliseid asju Eestis küll müügil näinud, kas mõni LP kasutaja on?


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#2 09-09-2011 23:46:24

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: On keegi Eestis näinud

Ma kasutasin kruustange kui pola liiga kõvasti ette keerasin kunagi. Kohalikud töömehed vaatasid küll imeliku pilguga kui enda kalli tehnika kruustangide vahele õrnalt keerasin. Ehk siis filtritpidi vahele, kerest keerasin kerge nõksu ja oligi lahti.

Eemal

 

#3 10-09-2011 00:05:38

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: On keegi Eestis näinud

kruustangid pigistavad lapikuks ja sellega teevad keeramise raskeks, kaablisidemed on päris hea moodus, teine variant oleks hästi paljude sõrmedega hästi ühtlaselt üritada kinni võtta.

Eemal

 

#4 10-09-2011 02:27:05

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: On keegi Eestis näinud

Endal pole sellist jama enne olnud, kuid polarisatsioonifilter on ka tunduvalt õhem kui mu teised ette keeratavad filtrid. Igatahes, soetasin omale selle nn. filtrivõtme.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#5 10-09-2011 02:50:40

Casualty
Kasutaja
Asukoht: Ida-Virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 65

Re: On keegi Eestis näinud

Ma olen suutnud oma mõlemad polad mitu korda pooleks keerata big_smile. Nüüd trikk juba selge kuidas kokku tagasi käivad. Aga noh, ma tavaliselt poolitan neid siis kui üritan filtrihoidja adapterrõngast pola eest ära kruvida. Nagu ma kuskil teemas juba kirjutasin siis kõige lihtsam on panna objektiiv koos filtriga külmkappi või sügavkülma mõneks minutiks. Filter on metallist ja jahtumisega "kahaneb" kuid plastikust objektiivi filtrikeere mõõtu ei muuda ja saadki filtri lahti kerge vaevaga. Kerge koputamine kõva asjaga ringiratast filtri servale võib kah aidata.

Igasugu lisavarustus on kah tore kuid kolm naela siukese jurni eest maksa ei raatsi väga.

Eemal

 

#6 10-09-2011 03:05:36

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: On keegi Eestis näinud

Aga kui oled metsas, siis pole seda külmkappi kuskilt võtta. Rahaliselt on ilmselt kaablisidemed kõikse odavam nn. töötav lahendus - ei võta palju ruumi ka. Umm, minu meelest on L-seeria objektiividel kõik keermed ikka metallist. Igatahes, kui kellegil peaks sarnane jama juhtuma, siis on paar head nippi juba teada.

1) kaablisidemed - odav ja testitud lahendus
2) objektiiv sügavkülma - kodustes tingimustes
3) palju sõrmi - polarisatsioonifiltri puhul on sest vist vähe kasu???
4) kruustangid - brutaalne lahendus mõne miinusega
5) .......


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#7 10-09-2011 11:48:31

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: On keegi Eestis näinud

Katsetasin ära, palju sõrmi ei aidanud, sügavkülm koos paljude sõrmedega ka mitte, kuid stripsid töötasid nii nagu see nende ülesanne olekski. Usun, et neid leidub pea igas majapidamises ja paar tükki kotti sokutada ei tohiks olla probleem.


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

#8 05-10-2011 20:38:38

siig
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: On keegi Eestis näinud

Kui  sama keermega filtreid on veel, siis tasub proovida keerata üks või kaks filtrit kinnijäänud filtri külge ja ühendada kõik kolm elektriku isoleerpaelaga. Lihtsalt kerida 2-3 ringi ümber. Kolme filtrit korraga keerates tulebki kinnijäänud filter lahti. Muidugi ei tohi filtreid omavahel kinni pookida, vaid lihtsalt vastu keerata. Minul see süsteem töötas.

Eemal

 

#9 09-10-2011 23:15:26

Reinz
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104
Veebileht

Re: On keegi Eestis näinud

Mul küll polal rohkem keermeid pole külges, kui 1. See, millega objektiivi külge keerata.

Eemal

 

#10 10-10-2011 01:38:19

margusk
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 68

Re: On keegi Eestis näinud

Reinz kirjutas:

Mul küll polal rohkem keermeid pole külges, kui 1. See, millega objektiivi külge keerata.

Lainurk objektiivile mõeldud filtrid pole mõeldud stackimiseks.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB