Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-10-2011 13:44:12

silm sirkel
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

crop kaader ja pikad torud

Tere, palun seletage tehniliselt, aga lihtsate sõnadega, kas kõiki täiskaadri objektiive saab poolkaadri ees kasutada, ma ei küsi raha poolt, vaid ikka pildi kvaliteeti. Kui ei siis millest sõltub millist saab ja millist mitte, sest osade objektiivide juures on kirjas, et saab kasutada mõlemiga, aga teistel pole sõnagi sel teemal.
Veel paluna nõuannet objektiivi valikul. Taustinfoks, et aparaat on Nikon d7000. Siiani pildistain d80 ja mure selles, et minu kitika pikema otsaga 135mm f5,6 ei anna Eesti valgusoludes enamuse osa aastast ilma lisavalguseta pildistada, seega olen otsustanud, et aitab jamast soovin ava 2,8, aga poolkaadrile selliseid nagu valikus polekski. Ja otsitav toru võiks olla umbes 100-200 (300)mm.
Pilltidele jäävad pressifotograafia pildid ja loomulikult ka veidi stiili varrud-matused, maastikud jne.

Eemal

 

#2 23-10-2011 14:17:51

udna
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 40
Veebileht

Re: crop kaader ja pikad torud

Täiskaadrile mõeldud objektiivid sobivad kindlasti nikon d7000'le. Kui aga panna täiskaadrile ette poolkaadrile mõeldud objektiiv siis tekivad tumedad ääred. Ma arvan, et nikkori 70-200 2,8 avaga peaks ehk kõige paremini Sulle sobima.

Eemal

 

#3 29-10-2011 16:01:59

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: crop kaader ja pikad torud

Profitorusid ei tehtagi poolkaadrile, aga poolkaadri ees töötavad nad suurepäraselt. Kui võimalusi siis tasub alati osta täiskaadrile sobilik korralik obje, sest iial ei tea, millal poolkaader sul ükskord täiskaadri vastu vahetub. Nagu juba mainitud, siis poolkaadritele tehtavad objed paraku täiskaadri ees head tulemust ei anna.

Eemal

 

#4 30-10-2011 01:23:57

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: crop kaader ja pikad torud

>> Nagu juba mainitud, siis poolkaadritele tehtavad objed paraku täiskaadri ees head tulemust ei anna.

ma ytleks, et vähemalt canonil ei lähe poolkaadrile mõeldud (EF-S) objektiivid täiskaadriga kerele ettegi .. ja kui läheksid, siis juhtub see, et täiskaadri kere suurem peegel läheb tõenäoliselt vastu objektiivi tagumist otsa puruks ..

Eemal

 

#5 30-10-2011 10:43:21

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: crop kaader ja pikad torud

tommy kirjutas:

>> Nagu juba mainitud, siis poolkaadritele tehtavad objed paraku täiskaadri ees head tulemust ei anna.

ma ytleks, et vähemalt canonil ei lähe poolkaadrile mõeldud (EF-S) objektiivid täiskaadriga kerele ettegi .. ja kui läheksid, siis juhtub see, et täiskaadri kere suurem peegel läheb tõenäoliselt vastu objektiivi tagumist otsa puruks ..

Nikonil nii hull see asi ei ole, aga samas ega keegi poolekaadrile mõeldut reeglina täiskaadri ette ei pane kah, kui juba kere korralik, siis tavaliselt ei hoita ka klaasi pealt enam kokku smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB