Sa ei ole sisse loginud.

#1 20-11-2011 16:00:45

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Surevad Grüne fee potitaimed

Ma olen alati mõelnud - mida Grüne fee teeb maitsetaimedega, mida müüakse igas suuremas poes potis. Eriti basiilik, mis garanteeritult paari päevaga ära sureb. Aga ka teised.  Basiilik on poest tuues juba kahtlane, lehtedel tumerohelised laigud peal.

Ise suutsin vaid seda mõelda, et nad ei hakkaks kasvama, sest siis sa ju ei osta kohe uut, visatakse need enne müüki saatmist korraks külma, mis taimed tegelikult ära tapab. Üliharva, kui mõni kodus kasvama jääb. Samas kui olen Prismast vahest Soome potitaimi ostnud, jäävad need üldiselt ellu ja saab suht pikalt neid näksida.

Taimeasjatundjatel on ehk parem teooria?

Eemal

 

#2 20-11-2011 16:46:02

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Surevad Grüne fee potitaimed

Meil kodus selline asi aknalaual : http://viewer.zmags.com/publication/0e7 … e7380ec/42
Maaletoojaks on Kiikakööki http://www.kiikakooki.ee/ , aga ka Stockmann pidi neid müüma.

Viimati muutnud Tarmo Kõlli (20-11-2011 16:46:30)

Eemal

 

#3 20-11-2011 23:02:56

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Surevad Grüne fee potitaimed

Siis võiks juba kodumaist toodet eelistada http://www.clickandgrow.com/

Aga jah, minu point oli, et äkki keegi botaaniku kalduvusega inimene oskab kommenteerida.

Eemal

 

#4 21-11-2011 13:00:25

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Surevad Grüne fee potitaimed

Kuulge, miks peaks nii lihtsale asjale nõnda kõrge tehnoloogiaga lähenema? Taim on elusolend ja kui te ta endale koju toote, siis suhtugegi nagu ... noh, normaalselt. Reeglina on see taimeke ülipisikesse potti surutud, kunstliku toidu (väetiste) pääl kasvama sunnitud. Otsige suurem pott ja istutage ta heasse musta mulda (saab näiteks lillepoest suht väikeses pakendis. Turbamuld pole hea, kuivab kiiresti läbi. Siis taimeke kõige valgusküllasemale aknalauale ja edaspidine oleneb juba teist endist. Ärge laske mullal täiesti kuivaks muutuda ja ärge ka liigselt teda "uputage". Kui soovite ka välist ilu, siis torgake pott kas mingisse keraamilisse kaussi või potti. On isikupärane ja kena ka. Ise tehtud - hästi tehtud!

Eemal

 

#5 11-12-2011 23:57:08

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Surevad Grüne fee potitaimed

Anybody?

Eemal

 

#6 12-12-2011 02:19:09

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Surevad Grüne fee potitaimed

Sinu teemat lugedes hakkasin ise ka mõtlema selle peale ja ostsin katsetuseks Tartu Prismast ühe basiilikumixi ning tõstsin ta suuremasse potti ümber. Praeguseks on ta üle 10 päeva juba elus püsinud ja vaikselt tuleb lehti juurde ja olemasolevad lehed suurenevad. Kahjuks küll mitte nii kiirelt, kui ma teda tarbin. Igatahes nii kiiresti ei visanud susse püsti kui oma algses potis.

Eemal

 

#7 12-12-2011 14:58:25

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Surevad Grüne fee potitaimed

Olen seal kasvuhoones käinud, kuidas maitseainetega on seda ei mäleta enam.
Aga kurke kasvatatakse seal küll toitelahuse peal, turvas on vajalik vaid juurtele toe andmiseks.
Isegi taime fotosünteesiks vajaliku süsihappegaasi antakse seal kilest torudega igale taimele ette.
Valgustusvõimsust oli siis seal rohkem, kui Tartu linna tänavavalgustust.
Seega peaks kas hüdrokultuuri toitelahusega kastma või mulda istutama.

PS. Äkki loputatakse enne pakkimist juurtegaturbapallid puhtaks, et kilest ümbrisele kristalle ei tekkiks?

Viimati muutnud Tarmo Kõlli (12-12-2011 15:03:42)

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB