Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-05-2012 23:29:59

Ragnis
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Peibutusviled

Tere,

Küsiksin siis, et kui palju teist kasutab vilesid ning kuidas tulemused on? Kas asi õigustab end? Äkki on kusagil mingeid õpetusi ka, kuidas puhuda jne? Peamiselt pakuksid siis huvi kitsede ja rebaste meelitamised.

Tänud!


Elamused loodusest!
www.ragnisphoto.com

Eemal

 

#2 12-05-2012 19:15:12

LoPi
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Peibutusviled

Tere,

otseselt fotojahis pole kasutanud, aga suvel jahil sokku olen küll viletanud ja nooremad tulevad hea tuulega üpris ligidale.
Põhimõte seisneb selles, et vile peaks tegema ja üldjuhul teebki kitse häält ja sokk tuleb jooksuajal nn kosja...
Viled on jahi- vms poodides olemas.
Viletada saab ka rebast, nimelt hiire piiksumist jäljendades tuleb rebane uudistama.
Ehk "youtube" aitab...

Eemal

 

#3 13-05-2012 02:34:02

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Peibutusviled

Teatud vilede peale tulevad loomad suht usinalt, samas pillitada tuleb õigesti ja osata selleks kohta valida ning tuult arvestada. Päris paljude viledega, mida saab jahipoodidest osta on kaasas ka õpetused. Rebase puhul töötab ka hästi jänese hädakisa vile, millega on võimalik ka muid kiskjaid juurde peibutada.
Sügiseti, kui põtradel on jooksuaeg, siis põder tuleb ka väga hästi peibutamise peale. Põdra teemal on samuti peibutusviled/pasunad müügil, aga samas on suht kerge õppida selle tegemist käsitsi. Youtube on tõesti igasuguseid videosid ja õpetusi paksult täis sellel teemal seega tasuks sealt otsida.

Viimati muutnud Olgerd (13-05-2012 02:34:56)

Eemal

 

#4 13-05-2012 02:55:08

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Peibutusviled

Ma kunagi proovisin nalja pärast rebase meelitamiseks ühte kummist hiirepiuksu tegijat ja ühte jänese hädakisa vilet, kuid kummastki pold tolku. Võib-olla olin liiga kaugel ja see vile oli ka suht odav plastmassitükk, millest oli raske realistlikku hädakisa välja puhuda. Mu kassi meelitamiseks toimisid samas väga hästi big_smile Tuli kiire jooksuga teisest maja otsast kohale.

Eemal

 

#5 14-05-2012 18:00:32

KristjanTeär
Uus kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 22
Veebileht

Re: Peibutusviled

Rebase peibutamisega ongi mitmeid nõkse. Nagu teada, kutsutakse teda kõige kavalamaks loomaks. Rebane võib sind kuulda küll ning ta jätab heli asukoha meelde, kui tal parasjagu muud toimetamised käsil ning tulem hiljem seda kontrollima. Mõne elukogenuma rebase puhul võib minna pool tundi või kauemgi. Kuid samuti võib olla lihtsalt nii, et rebast tol hetkel absoluutselt ei huvita see kisa, kui tal parasjagu toit hambus või kõht täis. Rebase peibutamise kohta kirjutas okaskera(vist) väga hea juhise siin samas foorumis, tuleb ainult otsingut kasutada.
Kitsi saab peibutada rohukõrrega piiksutades. Võib tulla nii sokk kui kits ise. Kitse puhul tuleb ainult siis, kui tall on kadunud minu teada. Soku jaoks on vaja seda piiksumist teha õige intervalliga ja see peab üsna paigas olema heliliselt.
Põder on suhteliselt kergelt peibutatav loom. Olgerd rääkis sellel teemal enam-vähem kõik ära, mis rääkida on. Seda julgen soovitada, et poest ostes pole need põdrapasunad suuremad asjad. Ikka käsitsi tuleb minu kogemuste pagasi kohta palju paremini ligi.
Hirve peibutamisega on mul kogemused üsna kehvad, kuid kasuan pudelit, millel olen põhja alt ära lõikand. Sinna sisse siis ajan sarnast joru nagu hirvepull teeb. Kõlab väga sarnaselt õige heliga, aga pole olnud aega praktiliselt seda katsetada.
Enamuste loomade puhul on õpetused ikkagi internetis üleval. Põdra ja hirve peibutamise olen kõik puhtalt youtubest õppinud ning rebane ja kits/sokk on vanaisa õpetanud. Pildistamise koha pealt on aga peibutatud loomadest raskem pilti teha, kuna pahatihti on nad sind juba märganud ja vahivad otsa ning kehahoiak ei ole vaba. Kogu peibutamine on vaid harjutamise küsimus. Kui oled vähegi mingisuguseid loomahelisid looduses kuulnud on neid hulga lihtsam matkida. Loodan, et mingit abimaterjali siit leiab. smile

Eemal

 

#6 16-05-2012 01:12:30

Ragnis
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Peibutusviled

Tänud vastuste eest! Proovin, katsetan. smile


Elamused loodusest!
www.ragnisphoto.com

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB