Sa ei ole sisse loginud.

#1 27-12-2012 20:32:19

Rednas
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Soovitusi algajale

Arvestades teisi foorumeid (kalale.ee jne), siis kujutan ette mis paljud ütlevad selle küsimuse peale.
Olen looduses liikunud juba mitmeid aastaid nii kalastades, kui ka niisama ning loodus on mind alati paelunud.
Seega sooviks proovida ka loodusfotograafiat kui hobi ning sooviks alustuseks näpunäiteid. Mind paelubki Eesti looduse lihtsus ning kahetsen et seda ei kajastata (piltides,filmides) piisavalt - alates lihtsatest linnuliikidest kuni veealuste loomadeni välja.
Olen ka fotograafia alal algaja ning esialgu tundub endale, et võib olla jääb ka fotograafi silmast vajaka kuid proovida sooviks ma siiski. Vähemalt saab looduses liikuda ning enda mälusse ilusamaid hetki salvestada, kui aparaati.

Seega põhiline küsimus olekski, et mis aparaat aitaks korralikke pilte teha  ning millist objektiivi algajale soovitate.
Endal hetkel Nikon D3100 orig. objektiiv (18-55mm)

Eemal

 

#2 27-12-2012 21:14:19

Reinuvader
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1
Veebileht

Re: Soovitusi algajale

Alustuseks soovitan läbi lugeda Urmas Tartese ja Arne Aderi "Loodusfoto lugu ja lumm". Aitas mind kõvasti.

Eemal

 

#3 27-12-2012 22:39:05

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Soovitusi algajale

Nikoni D3100 + 18-55 on täiesti korralik komplekt, millega peaks saama pilti teha küll ja küll. Ainuke asi, et looma/lindu ja ei püüa. Esmalt tasukski endalt küsida, et mis pildid siis tegemata jäävad, et vaja tehnikat uuendada/juurde soetada.

Eemal

 

#4 27-12-2012 23:40:03

Rednas
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Soovitusi algajale

Enam vähem korralik komplekt jah. Aga kuna ongi soov rohkem loodusfotosid teha + kirg kohe suur ju midagi elusat ja liikuvat ka pildile saada, siis soovikski teada sellist enam vähem asja ära ajavat objektiivi või komplekti, millega saab ka kauguses oleva linnu/looma pildile või väikeseid loomi/linde korralikult pildistada. Mis lisaomadused võiksid objektiivil olla. Kaugelt tabamiseks/lähedale zuumides/ liikuv objekt/ kompaktsus jne.
Konkreetseid soovitusi ligikaudsete hinnaklassidega?

Eemal

 

#6 29-12-2012 11:05:37

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Soovitusi algajale

need uued 70-300/4-5,6 rahva-teled on küll päris tubli arengusammu teinud, kuid ei ole oma otstarbelt päris meie pimedatesse oludesse sobivad looma-linnu pildistamiseks. aga mingi kogemuse saab muidugi, kasvõi selle et vanadel torisejatel foorumis oli siiski õigus. kuigi oskuste ja ande puhul on ka nendega pilte tehtud.

ps - võid abistamise lihtsustamiseks viite juurde ka objektiivi nime kirjutada, enamusel vanematel kasutajatel on nende kohta kogemus ja arvamus olemas ka ilma ennast kuhugi veebipoodi klikkimata.

pps - sigma asju on mõistlik vaadata fotoluksist, nemad on maaletoojad ja hooldajad. ja ka manfrotto on seal odavam, mitte et ma ultrakompakt-reisistatiivi looduspildistajale soovitaks. 190XPORB jalad ja 486RC2 pea võiks olla suht miinimumtase.

Viimati muutnud OnuEnn (29-12-2012 11:06:23)

Eemal

 

#7 29-12-2012 12:14:42

Luik
Kasutaja
Asukoht: Ida-Virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108

Re: Soovitusi algajale

Loomade-lindude pildistamiseks on tähtis komponent varje.

Eemal

 

#8 29-12-2012 15:06:21

Rednas
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Soovitusi algajale

Rednas kirjutas:

Endal on silma jäänud mõningad objektiivid -

Sigma AF 70-300mm F4-5,6 DG OS objektiiv
http://www.photopoint.ee/et/toode/15646 … ktiiv#long

Tamron AF 70-300mm F4,0-5,6 DI VC USD objektiiv Nikonile
http://www.photopoint.ee/et/toode/18284 … ktiiv#long

lainurgad -

Sigma AF 20mm F1,8 EX DG RF objektiiv
http://www.photopoint.ee/et/toode/3029/ … ktiiv#long

Tamron AF 10-24mm F3,5-4,5 DI II Motor objektiiv Nikonile
http://www.photopoint.ee/et/toode/13879 … ktiiv#long

Ja nagu ma aru olen saanud ei tohiks statiivi ostmisel allahindlusi teha?

http://www.photopoint.ee/et/toode/19417 … o-kit-must

http://www.photopoint.ee/et/toode/18534 … a-voxi-l-a

Eemal

 

#9 29-12-2012 15:16:44

Rednas
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Soovitusi algajale

OnuEnn kirjutas:

need uued 70-300/4-5,6 rahva-teled on küll päris tubli arengusammu teinud, kuid ei ole oma otstarbelt päris meie pimedatesse oludesse sobivad looma-linnu pildistamiseks. aga mingi kogemuse saab muidugi, kasvõi selle et vanadel torisejatel foorumis oli siiski õigus. kuigi oskuste ja ande puhul on ka nendega pilte tehtud.

ps - võid abistamise lihtsustamiseks viite juurde ka objektiivi nime kirjutada, enamusel vanematel kasutajatel on nende kohta kogemus ja arvamus olemas ka ilma ennast kuhugi veebipoodi klikkimata.

pps - sigma asju on mõistlik vaadata fotoluksist, nemad on maaletoojad ja hooldajad. ja ka manfrotto on seal odavam, mitte et ma ultrakompakt-reisistatiivi looduspildistajale soovitaks. 190XPORB jalad ja 486RC2 pea võiks olla suht miinimumtase.

Tänud vastuse eest. Kahjuks on hetkel selline seis, et esiteks ei julge palju kulutada, sest kunagi ei tea kas see hobi jääb tõsiselt külge ning palju üldse võimalusi tulevikus tekib, et korralikke pilte jahtima minna. Teiseks limiteerivaks teguriks on raha. Need objektiiivid võiks jääda hetkel 400-600 euro kanti (soovituslik 500).
Statiivi on kindlasti vaja kuid sellega ma tõesti ei arvestanud, et korralik statiiv nii palju maksab. Varjendi peale mõtlen tulevikus. Kõigepealt vaja teha kontrollsõidud loodusesse ning vaadata kuidas tavalised pildid välja tulevad ning esimesed katsetused lindudega.

Eemal

 

#10 29-12-2012 15:20:04

Rednas
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Soovitusi algajale

Lisaks võiks keegi soovitada filtreid kuna nende kasutamisest on teadmised nullilähedased. Esialgu sooviks must-valget ning seda polaroidi filtrit, mis vee peegelduse eemaldab kuna arvatavasti viibin palju aega veekogude ääres.

Eemal

 

#11 29-12-2012 15:31:35

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Soovitusi algajale

odavaid polarisatsioonifiltreid müüb näiteks http://fotoproff.com/ ja kalleimaid kõik fotopoed. lainurga puhul tuleb muidugi kallima eelised välja, tele puhul ei pruugi sa vahet märgata. veel võib mõelda kiil- ja ND filtrite peale.

muude filtrite kasutamine on digiajastul mõttetu, kui just liivatormis kalli objektiiviga ei pildista.

Eemal

 

#12 29-12-2012 20:38:58

Piilur
Kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 154

Re: Soovitusi algajale

Mina isiklikult enda kogemuse põhjal soovitan esimeseks objektiiviks seda Tamroni oma. Ise olen seda kasutanud nüüdseks aasta ja olen rahul. Feisbuugist(Ainar Unus) albumid "loodus ja loodus2" viimased pildid kõik selle Tamroniga tehtud, olen pildistanud varjes kotkaid ja viusid. Väga edukalt põtru ja muid elukaid keda fb kontol näha. Albumis on ka canoni 100-400 toruga tehtud pilte, kui vaatad siis jälgi pildistamise aega, nagu õeldud sai on Tamron olnud aasta aega.


Sõrve on see õige koht!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB