Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-01-2013 16:51:37

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Plaanis on uus monitor osta.
Kas Eizo EV2436W on sobilik fotode töötlemiseks?
Tegemist IPS paneeliga,millel reso 1920x1200
http://www.eizo.com/global/products/fle … html#tab02
Prad.de testis sai maksimum punktid.Kuid testis räägitakse et tegemist on väga hea kontori monitoriga...
Test on siin : http://www.prad.de/en/monitore/review/2 … fs-bk.html
Monitori hind on umbes 400.- euri.Samas 1000.- eurist monitori ka ei plaani osta.
Või on veel variante?

Viimati muutnud Aivar P. (06-01-2013 16:56:48)

Eemal

 

#2 06-01-2013 18:04:40

Garfield
Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 131

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Mina soovitaks pigem Dell U2410, pm samas hinnaklassis.
Väike ülevaade ka: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2410.htm

Ise kasutan ka, väga hea pildiga.
Enne seda mul oli 22" Eizo, täpset marki ei mäleta, aga Dell on nagu teravam ja parema pildiga.

Viimati muutnud Garfield (06-01-2013 18:06:21)

Eemal

 

#3 06-01-2013 20:41:35

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Dell U2410 eelis on see et näitab ära Adobe RGB värviruumi 96% ulatuses.
Kuid sõber ütles et Delli monitor on aastast 2009.Uuema LED paneeliga Eizo pidi parem olema.

Eemal

 

#4 08-01-2013 22:54:32

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Mul ka üks sõber kaalus ja kaalus, kuni otsustas siiski Delli odavama hinna kasuks. Hädad aga kohe kaelas. Nimelt on probleem selles, et Dell ei hoia kalibratsiooni ja vajub väga kiiresti (umbes nädala kuni 10 päevaga) ikka tehase poolt seatud auku tagasi. Lisaks võivad erineda erinevate monitorinurkade sätted. No umbes nii, et üks nurk on lilla ja teine roheline. Eizoga selliseid muresid ei ole, kalibratsiooni hoiab eriti kaua, ei lähegi paigast ära. Vähemalt minu oma pole läinud. Hind on ka muidugi teine.

Dell on ikka massitoode, Eizo spetsiaalne profiriist.

Eemal

 

#5 09-01-2013 17:07:49

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Kes Eestis Eizot müüb? Tigmaga olen siin paar päeva tulutult suhelnud.On veel Eizo müüjaid?

Eemal

 

#6 09-01-2013 20:27:50

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Mina tellisin Overallist.

Eemal

 

#7 09-01-2013 21:43:38

udna
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 40
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

www.ox.ee müüb samuti. Olen mõned korrad sealt ostnud tooteid ja igati rahul selle internetipoega.

Eemal

 

#8 11-01-2013 16:33:08

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Kahjuks Overall ei müü Eizo monitore.Just suhtlesin nendega.
Kas keegi on tegemist teinud sellise firmaga nagu http://www.crandali.ee/
Kirjutavad et on Eizo maaletoojad.
Ausalt öeldes Eestis suht raske leida Eizo müüjat.(üksikuid mudeleid müüb ainult ox.ee)
Peab palju googlet kasutama.

Viimati muutnud Aivar P. (11-01-2013 16:36:01)

Eemal

 

#9 11-01-2013 16:38:33

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Mina tellisin Inglismaalt kunagi:
http://shop.colourconfidence.com/

Eemal

 

#10 12-01-2013 23:27:42

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Sven Z. kirjutas:

Mul ka üks sõber kaalus ja kaalus, kuni otsustas siiski Delli odavama hinna kasuks. Hädad aga kohe kaelas. Nimelt on probleem selles, et Dell ei hoia kalibratsiooni ja vajub väga kiiresti (umbes nädala kuni 10 päevaga) ikka tehase poolt seatud auku tagasi. Lisaks võivad erineda erinevate monitorinurkade sätted. No umbes nii, et üks nurk on lilla ja teine roheline. Eizoga selliseid muresid ei ole, kalibratsiooni hoiab eriti kaua, ei lähegi paigast ära. Vähemalt minu oma pole läinud. Hind on ka muidugi teine.

Dell on ikka massitoode, Eizo spetsiaalne profiriist.

Minul Dell U2311H ja see püsib küll ilusti kalibratsioonis ning pilt kogu ekraani ulatuses ühtlane.  Vana CRT monitor viskas pildi tasku ja otsustavaks sai DELL'i kohene saadavus.

Eemal

 

#11 14-01-2013 23:11:26

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Jah toodete saadavus on tõsine probleem.Näiteks Eizot tuleb oodata 1 kuu.Kiiremini ei luba keegi.

Eemal

 

#12 15-01-2013 18:14:56

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Nüüda jäi sõelale kaks monitori:
1.Asus PA 246q http://www.asus.com/Monitors_Projectors/PA246Q/
Pluss on see et näitab ära Adobe värviruumi 98% ulatuses.Hind 450.- EUR

2.Eizo EV2436W http://www.eizo.com/global/products/fle … html#tab02
On odavam, hind 400.- euri.

Mida valida?

Eemal

 

#13 16-01-2013 17:29:49

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Kui plaanid tööd teha AdobeRGB värviruumis, siis peaks ikka AdobeRGB võimekusega monitor olema. Antud Eizo mudel ei ole fototööks mõeldud. Eizo lipulaevaks on muidugi ColorEdge seeria, kuid on ka harrastusfotograafidele mõeldud mudeleid FlexScan seeriast, mis on taskukohasema hinnaga. Vaata siit lehe lõpust, milliseid monitore Eizo soovitab fotograafiliseks tööks:
http://www.eizo.com/global/solutions/gr … index.html
Põhimõtteliselt siis SX seeria ja S seeria (SX vist veidi uuem).

Mul on too S2243W. See küll PV paneeliga, aga sama paneel on kasutuses ka paljudel ColorEdge seeria monitoridel. Monitoril on 10-bit sisemine LUT ja peale valgepunkti paika kalibreerimist sai igatahes profileerimiskõver täiesti sirge ja kõik värvitoonid on testtabelitel silmaga eristatavad. Sõber kes ise ColorEdge monitori kasutab ei suutnud uskuda, et odavama otsa monitor sama head pilti võib näidata kui tema kaks korda kallim mudel. Siiki lõpuks tuvastasime, et valged lumepildid olid hästi kergelt siiski nurkadest eri tooni, kuid seda pani tähele tõesti vaid kogenud ja treenitud silmaga. Eks Eizo ilmselt ColorEdge mudelitega rohkem vaeva näinud, et taustavalgustus ideaalselt ühtlaseks saada.

Eizot julgeks kindlasti soovitada, aga siis peaks kindlasti miskit S või SX seeriast võtma (ülim oleks mõni ColorEdge loomulikult). Kui rahaliselt välja ei vea, siis seda Delli kasutatakse vist päris palju, aga ma isiklikult seda vaadanud pole. Pole väga kuulnud, et keegi Asust kasutaks, pigem jätaks selle valikust välja. Nec ja LaCie tegid vanasti veel korralikke fotomonitore, uuemaid tuuli ei tea.

Kui Eizo võtad, siis lülita välja kõik automaatse heleduse ja energia säästmise vidinad ning kalibreeri monitor korralikult ära. Siis saab superhea.

Eemal

 

#14 17-01-2013 00:33:57

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

ColorEdge on kahtlematta tore kuid ei mahu eelarvesse.IT spetsid muidu Asust hindavad, pidavat kvaliteetseid arvuti komponente tegema.
Samas pole Tallinnas ju ühtegi poodi kus saaks enne ostu monitorile ka pilgu peale visata.Rohkem pimesi ostmine käib.

Eemal

 

#15 19-01-2013 16:01:39

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Aivar P. kirjutas:

Samas pole Tallinnas ju ühtegi poodi kus saaks enne ostu monitorile ka pilgu peale visata.Rohkem pimesi ostmine käib.

Vaesus ei anna häbeneda. Tigma veel aastaid tagasi hoidis näidiseid, ColorEdge mudeleid isegi ja inimest (kes monitoridest midagi teadis). Mõni aeg hiljem ei olnud kedagi kellega rääkida ja nüüd siis ilmselt näidised ka läinud?  Tänapäeval nimetatakse seda majanduslikult otstarbekaks ärimudeliks smile

Eemal

 

#16 19-01-2013 16:37:08

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Mina ostsin oma Eizo markit.ee kaudu, tarneaeg oli ca 1 nädal. Aga seal peab hoolega jälgima, mis laos kaup on, sest eri ladude hinnavahed võivad olla mitmekordsed.

Eemal

 

#17 20-01-2013 01:52:16

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Kas see markit.ee on nagu Pixmania.com?Et firma saadab kogu kauba kusagilt Saksamaalt posti teel?Minu teada nemad ei saanud Eizole anda Eestis kehtivat grantiid.Võimaliku probleemi korral tuli monitor Saksamaale tagasi saata.

Vaateväljas on ka ASUS PA246Q http://www.asus.com/Monitors_Projectors/PA246Q/
Näitab ära 98% Adobe RGB värviruumist.Minu valitud Eizo aga mitte.
Kumba tuleks eelistada?Hind on suht sama.

Viimati muutnud Aivar P. (20-01-2013 01:54:27)

Eemal

 

#18 26-01-2013 23:14:09

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Sven Z. kirjutas:

Mul ka üks sõber kaalus ja kaalus, kuni otsustas siiski Delli odavama hinna kasuks. Hädad aga kohe kaelas. Nimelt on probleem selles, et Dell ei hoia kalibratsiooni ja vajub väga kiiresti (umbes nädala kuni 10 päevaga) ikka tehase poolt seatud auku tagasi. Lisaks võivad erineda erinevate monitorinurkade sätted. No umbes nii, et üks nurk on lilla ja teine roheline. Eizoga selliseid muresid ei ole, kalibratsiooni hoiab eriti kaua, ei lähegi paigast ära. Vähemalt minu oma pole läinud. Hind on ka muidugi teine.

Dell on ikka massitoode, Eizo spetsiaalne profiriist.

Aiman, millest see ärakukkumise jutt võib tulla - monitor küll kalibreeritakse, kuid kuna kasutatakse mõnda programmi (näiteks Photoshopi ) mis profiilidega majandab, siis see kopeerib rõõmsalt kalibraatoriga tehtud profiili üle.

Eemal

 

#19 26-01-2013 23:41:45

apelsinikaru
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 121
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Photoshop neid profiile küll üle ei kirjuta, küll võib aga ise miskit tuksi keerata kui hakata windowsi värviseadeid kruttima teadmata kuidas need täpselt toimivad. Tavaliselt kalibreerimisprogrammid panevad veel enda värvimajanduse sinna peale ja segadus on kerge tekkima. Windowsi resintalliga kah keeruline profiili uuesti peale panna.
Teine asi on see, et kalibreerimisprotsessi käigus tuleb ju kruttida ka monitori seadeid (heledus, valgepunkt RGB ruumis ja mõnel monitoril ka kontrast). Kui hiljem ise heledust või muid seadeid muuta (või muudab neid keegi teine kes arvutit kasutab), siis ongi kõik paigast ära. Seetõttu tuleb kalibreerimise ajal monitori seaded kuskile faili üles kirjutada ja kui hiljem kahtlus, siis uuesti paika keerata. Teine asi, et kõik pildiparandused, automaatsed heledused jms tuleb loomulikult välja keerata, muidu pole kalibreerimisest mingit tolku.
Tänapäevased monitorid ei tohiks eriti kuskile ise ära vajuda. Eks natuke võivad aja jooksul asjad muutuda, kuid mitte nii kardinaalselt.

Eemal

 

#20 27-01-2013 06:52:49

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Hei, Aivar. Kas Sa LaCiet ei ole kaalunud? Ära seda odavama otsa Eizot küll võta, see rohkem nägus multimeedia mänguasi. Praegu võid saada LaCie 324 äkki üsna soodsalt. Mul jäid mõni aasta tagasi valikusse ColorEdge ja LaCie. Antud LaCie jäi alla ainult kõige kõvemale Eizole ja oli hinnalt-kvaliteedilt odavamatest praktilises mõttes etem, kui palju ka see Eizo kaubamärk toona imponeeris. : ) Arvan, et seis on praegu umbes sama, lihtsalt nüüd saad 324i IPS paneeliga, kui selline soov. 324 ilma i-ta on veel S-PVA, aga mina pole i vastu välja vahetamiseks põhjust leidnud. Nii Eizo kui LaCie kasutavad peamiselt kolmandate tootjate paneele üleüldse, nii et paneeliteemat ei peaks üle tähtsustama. Neid Delle ja Asuseid ära usu - jutt on hea, aga pärast nutad silmad peast. Kiidavad need, kes paremat pole proovinud, on minu kogemus.

LaCie 324 plussid:

- allub hästi kalibreerimisele
- kord kalibreeritud, on pikalt muretu (ostsin 5-6 aastat tagasi ja pole häbi tunnistada, et kalibraatorit omal kodus enam vaja ei lähe, algul kontrollisin tihedalt, sest olin nii harjunud, aga kord tehtud - ongi tehtud, ei toimu mingit "vajumist")
- head värviüleminekud
- väga-väga hea delta E, seda ka musta osas (mis oli ka üks LaCie põhjendusi PVA paneelile)
- piisavalt kiire reaktsioon ka videotöötluseks
- Adober RGB 95% ja 99.7% ISO coated (324i-l on 98% Adobe)
- varjuk

Mulle oli oluline, et heledus, kontrast, vaatenurk jms võimaldaks head trükiettevalmistust (ja ei karjuks näkku nagu mingi Dell) ning softproof selle monitoriga on lihtsalt nii, et tulen trükikojast täpselt sama tulemusega nagu monitoril. Pole pime, iga kord võidurõõmsalt kõrvutan. : ) Muidugi peab labor või trükikoda ka võimaldama värviruumi osas sama rõõmu nagu monitor, aga neid asju Sa tead isegi.

324i speci leiad siit: http://www.lacie.com/products/product.htm?id=10524

ja 324 hind on ka odavamaks läinud, kuigi küsi üle, kas nad on i järelt ära unustanud, sest dollaritest euridesse arvutamine ei tundu eriti adekvaatne siin: http://www.idream.ee/et/shop/tooted/10005443 Mina tellisin tookord UKst LaCie kodumaise esindaja kaudu ja sain miskipärast soodsama hinnaga kui teda hiljem tegelikult müüdi.

Peale paneeli ma kiiruga i-ga ja i-ta versioonil vaatamisel suuri erinevusi ei leidnud ja kuna minu 324 teenib jätkuvalt laitmatult, siis soovitan küll sellele mõelda, kui kuskil veel müügil ja soodsamalt kätte saab.

EDIT: Seal idreami lehel on jah mingi jama hind, uuemgi on odavam. Aga küsi ikka, äkki kuskil seismas eelmist mudelit, kui uuem praegu eelarvesse ei mahu või kui second handi ei pelga, siis saksa ebays selle FlexScani hinnaga 324sid müügis ja saad ikkagi fototööks mõeldud asja omale. Või mõne ColorEdge Eizo. : ) Ja mis iganes monitori kiidetakse, uuri enne, kas inimene teeb trükki või veebi (ja millised ta fotod trükis välja näevad), sest kui fotograaf soovitab "kontrastset ja siravate toonidega Delli" (tsitaat ühest teisest fotofoorumist), siis ta teeb endal elu keeruliseks.

Viimati muutnud Mariann (27-01-2013 07:36:10)

Eemal

 

#21 27-01-2013 14:13:58

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Kui juba LaCie hinnaklassi liikuda siis ise võtaks raudselt NEC PA seeria.
Valikul oleks mõtekas vahet teha headel brändidel ja monitori omadustel. Eizo on ilmselgelt kõige kõvem tegija aga sarnaseid omadusi/kvaliteeti pakuvad teised brändid ilmselt soodsamalt. Nii ongi valik sageli kas tunnustatuma brändi hea kontorimonitor või mõne teise tootja pilditöötluseks mõeldud mudel.

Eemal

 

#22 28-01-2013 10:14:47

Jaanus
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn, 5201449
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 711

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Valisin endale just nädal tagasi uut 27" monitori. Tuhnisin terve nädala foorumites ja vaatasin ülevaateid.
Valikus oli, Eizo ColorEdge CG275W, Eizo Flexscan SX2762W-BK ja NEC PA271W-BK (SV). Otsus langes NEC-i kasuks.

Parim valikust oleks olnud ilmselt Eizo ColorEdge, kuid hinnavahe NEC-ga oli praktiliselt 2x. Samas Eizo Flexscan jäi testides ja ülevaadetes NEC-le alati alla, hind oli neil sama. Väga kiideti ka NEC-i SpectraView II kalibraatorit ja softi.
Nädala lõpul peaks mul monitor laual olema, siis saab oma silmaga kaeda smile

Eemal

 

#23 03-02-2013 21:20:22

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Küsimus Eizo 24" monitori kohta

Naljakas selle loo juures on see et Eestis pole ühtegi poodi kus saaks enne ostu ka monitori pilti hinnata.Letis on ainult LG,Samsung ja Delli TN monitorid.No mõni odavam IPS eksib ka sekka ära.
Monitori headust saab hinnata ainult teiste kommentaaride järgi.Ja kui veab saab ka mõnest testist järgi uurida.
Kuna väljaprinte teen harva siis "wide gamut" monitori seekord ei valinud.Pealegi tava IPS monitor näitab ka AdobeRGB värviruumi kuid reeglina mitte rohkem kui 70%
Just hiljuti võrdlesin Digifoto.ee´s välja lastud A3 väljaprinti enda vana Samsung S-PVA(SRGB) monitoril nähtava pildiga.Erinevus oli minu hinnangul 5-10% ja mitte rohkem.Seepärast ei valinud iga hinna eest wide gamut monitori.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB