Sa ei ole sisse loginud.

#1 25-05-2005 12:40:31

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Nimelt, kas on veel keegi, kes ei tunne ära uue pildi juures Sven Z., kui on all kirjas: Canon 20D + Canon 300mm F4 IS ?


Nii, et sama jutt, mis mari siin räägib: http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=875

Eemal

 

#2 25-05-2005 12:56:47

selena
Kasutaja
Asukoht: Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 151

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Nagu ma aru olen saanud, plaanib toruonu vahetada oma 75-300 toru  300 fiks vastu ja Canon 20D on tal ka, nii et... smile


In sole solum solamen

Eemal

 

#3 25-05-2005 13:06:28

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Sveni pilti tunneb kvaliteedi järgi ka ära.

Eemal

 

#4 25-05-2005 13:14:49

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Sveni pilti tunneb kvaliteedi järgi ka ära.

selles ei kahtlegi.. aga ikkagi, mida imet siis varjata autorit

Eemal

 

#5 25-05-2005 13:22:56

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Mina pildistan aprilli lõpust samas konfiguratsioonis -- mitte küll väga tihti, 100-ne makro meeldib sisu poolest rohkem ;-). Aga autori varjamisega pilli lõhki pole mõtet ka ajada.

Eemal

 

#6 25-05-2005 13:25:54

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

No kui on pildi all kirjas pikalt detaile pildistamisest, EOS 20D, Canon 300mm f/4L ja sigma 1.4x konverter on väga kahtlane, et see keegi peale Sveni on. Ise ostan tõenäoliselt muus konfis sama, kuid konvereri üritan Canoni oma hankida smile Samas kui pilt ilma konverterita, siis tõesti muus osas sama mis Svenil ja Draal smile

Samas on minumeelest küll olnud üllatusmomente kus on oletatud autoriks kedagi kindlat ning siis ostunud teiseks inimeseks ning kui panna autor kohe pildi alla kirja, siis võivad hinded tulla juba autori järgi (mis küll Sveni puhul vahet ei oma).

Ise ka ei tea mida selle pika tati pritsimisega öelda tahtsin wink


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#7 25-05-2005 13:31:04

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Jah, konverter on mul tegelt Kenko Pro'kas, mitte Sigma, st päris sama põle.

Eemal

 

#8 25-05-2005 13:38:15

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Just,  toruonu - mõne vähetuntud kasutaja pilti võidakse  tuntud kasutaja omaks pidada ja sellest lähtuvalt hinnata.

Kui aga kasutaja peitmise eesmärk uue pildi all on pildile autori mainest sõltumatu hinnangu saamine, siis peaks peitma kogu autorile vihjava info.

Eemal

 

#9 25-05-2005 14:37:13

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

autori teadmine ei pruugi alati ollagi autorile hea, tekib kohe võrdlusmoment autori varasema loominguga ja hinne võib olla kesisem kui tegelikult paneks...ja üldse, ainult hinde pärast on pildi üles panemine ka veidi naljakas....

Eemal

 

#10 25-05-2005 14:45:04

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

MarkoH:
autori teadmine ei pruugi alati ollagi autorile hea, tekib kohe võrdlusmoment autori varasema loominguga ja hinne võib olla kesisem kui tegelikult paneks...


Ahha--välja pinnisin selle, mida kahtlustasin ja mida nagu tahtsingi tõestada...
nii, et kui all kirjas Canon 20D + Canon 300mm F4 IS , siis hindame autorit?

Ja jälle targem

Eemal

 

#11 25-05-2005 15:19:12

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

No see oleneb hindajast ma pakun. Niipalju kui ma märganud olen ei pildista eriti keegi teine 75-300 IS USM toruga niiet sama kehtib ka minu kohta, et kui on juba pilt üleval sellise kirjaga siis võib aimata kes kirjutas smile ning mõne kommi puhul olen näinud kindlalt viiteid sellele, et kirjutaja teab kes pildi üles pani big_smile  (mitte, et see oleks halb olnud).

Samas on tõesti olemas point, et näiteks edanl on küll mida aeg edasi, seda paremaks lähevad pildid ning võib vabalt juhtuda, et hinnatakse keskpäraselt ka mõnda hästi välja tulnud pilt just sellepärast, et näe on teine keskpärane mees wink (mitte, et hinne oleks peamine, olen siin kõvasti abistavaid kommentaare saanud mille tulemusena vaikselt piltide subjektid ja kvaliteet paraneb)


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#12 25-05-2005 15:24:41

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

brrr...mis toruonu:-)

igatahes võiks olla ikkagi anonüümne see pilt, mis üles läheb...
kasvõi need 3 päeva...

Eemal

 

#13 25-05-2005 16:14:00

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

AH kirjutas:


Ahha--välja pinnisin selle, mida kahtlustasin ja mida nagu tahtsingi tõestada...
nii, et kui all kirjas Canon 20D + Canon 300mm F4 IS , siis hindame autorit?
Ja jälle targem

Välja ei pinninud sa midagi, ainult minu isikliku subjektiivse arvamuse teema osas smile Eks igaüks võib seda oma mätta otsast vaadata ja enda eest kosta. Kõik oleneb, võib-olla autor, kesiganes ta siis ka ei oleks, soovibki seda, et tekiks võrdlus? Mina igatahes ei hinda tutvuse poolest kedagi, samuti nagu ka "Canon 20D + Canon 300mm F4 IS" ei hinda. Omavaheline diskussioon on tore, onupoja poliitika ja nö tagasi tegemine mitte. Teisalt  "Canon 20D + Canon 300mm F4 IS" ei panegi sitta pilti üles, niiet no, mina probleemi ei näe. Mõni meie liige paneb pildi peale oma logo, aga kui ei paneks, oleks käekiri siiski kohe ära tuntav...

Aga AH, mis on sinu jutu mõte ja siiras mure selle anonüümsuse ümber?

Eemal

 

#14 25-05-2005 16:27:59

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Et AH enne ühele minu kommentaarile viitas ... siis siin IMHO väike vahe praeguse probleemiasetusega. Kui pildil on peal autori nimi, siis ei ole teist võimalustki ja nime kirjutaja ise nagu tahabki, et kohe ja algusest peale tema _nimega_ arvestataks. (Mis IMHO on paha). Kui aga kirjas on tehnika, siis siin eri võimalused - iseenesest võib ju keegi teine samasuguse/ligilähedase varustusega pilti teha. Kusjuures tundub, et erinevad vaatajad/hindajad tajuvad seda inffi erinevalt: need kellel endal ka 20D (või unistus see osta wink) jätavad meelde ka torude numbrid ja konvertorite  margid jne ja pööravad sellele ka tähelepanu. Kellele selline varustus ei ole tähelepanu/unistuste/täiendamise objektiks (noh, nagu minule smile), see vaevalt tähelpanu pöörab, kellel mis konverter 20D ette käib smile. Seega nt minu jaoks see automaatselt veel autorile ei viita. Ja erinevalt esimesest variandist (nimi pildil) saan hinnata ilma et sellega arvestama peaksin.

Eemal

 

#15 25-05-2005 17:06:31

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

AH oma eelmises postis vist üritasin öelda, et tihti tuntakse tõesti juba praegu autor ära enne kui nimi avalikuks saab ning see mõjutab kindlasti ka otsustamist (üritasin vist ka näidet tuua:D)

Ise arvan, et võiks tõesti jääda anonüümseks need 3 päeva


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#16 25-05-2005 17:43:46

TartsAn
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Kui rääkida oma isiklikust "murest" seoses teemapüstitusega, siis mina algaja piltnikuna, kelle pildid ebakvaliteetsuse tõttu kommenteerimiseks ei jõua, tahan kommentaaridest õppida, mis ühe või teise pildi heaks teeb. Lugedes kaudse "signatuuriga" varustet piltide alt kommentaare "Super!", "Parem kui varem!" jne. ei aita see mind kuidagi edasi. Eriti veel piltide puhul, kus ma näen, et tõesti hea tehnikaga on objektist tehtud terav pilt, kuid see on ka kõik mida see pilt mulle räägib. Eriti segadusse ajab mind, kui mõni kommentaator viitab minuarust tõsisele puudusele (värvilärakas taustal või pikem säri, mis objekti elavamaks teeks) kuid hindab ometi pildi väga heaks.
Olen toruonu mõtte 100% toetaja ja 3 päeva võiks pilt olla autori kommentaarideta ja austet kommentaatorid palun vältige nii negatiivset kui ka positiivset lahmimist - põhjendage ka häid hindeid.

Eemal

 

#17 26-05-2005 12:22:17

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Mina olen tehnika pildi alla lisanud õppematerjalina, sest mulle on jäänud mulje, et paljusid see huvitab. Eesmärgiks pole olnud kellelegi vihjata, et pilt on minu oma ja peab hästi hindama nagu AH vist kuskilt imekombel välja luges. Mulle ei paku mingit pinget jätta kommentaari paar rida kirjutamata, samas ei viitsi ma siis jällegi iga pildi all hakata vastama millega tehtud ja mis säri oli ning kas on lõigatud. Lisaks on huvlistel siis kommidest seda raskem otsida. Alati peab kõik läbi lappama, et avastada kas siis juba on sellest räägitud või mitte.

Üks võimalus on see, et pildi lisamise vormile tekitada lisa aken, kuhu lähevad kirja tehnilised andmed, mis siis hiljem koos autori imega avalduvad. Samas jällegi on näiteks lihtsam soovitusi jagada, mida oleks olnud võimalik teisiti teha kui on teada millised vahendid autoril parasjagu käepärast olid. Seega on see kahe otsaga asi.

Lõppude lõpuks on aga minu meelest nii, et kui inimene ei suuda pilti neutraalselt hinnata, siis võivadki teised pingutama jääda, et talle pilti võimalikult vähese lisainfoga näidata. Minu arust tuleb selgeks teha asjaolu, et ei hinnata inimest vaid pilti. Ning see, et me eile koos metsas käisime ja mõnusalt aega veetsime, või et me üldse head sõbrad oleme ei tähenda, et kui ma nüüd 5't ei pane, siis ma ei taha ka homme sinuga metsa minna. See sõltub ikka inimeste arengutasemest, lapsed ei saa sellest tihtipeale aru, kuid vanemad inimesed küll. Ühesõnaga see, et ma sinu pildile 2 panen ei tule sellest, et ma sinust lugu ei pea, vaid lihtsalt konkreetne pilt ei olnud minu arust nii hea.

Eemal

 

#18 26-05-2005 12:59:39

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Kui Sven arvab, et ma nn. arengutasemest sõltuvalt olen üritanud siin vihjata seosele Canon...ja  5-te rida,
siis on küll veidi mööda pandud.

Kui üldse, siis on pigem isegi vastupidi, et tundes ära Sveni pildi- ilmub alla kehvem hinne  kommentaariga a'la : "eelmise aasta rätsud (pildid) meeldisid rohkem".

Ehk, et täpselt nii nagu ka Marko ütles, et : tekib kohe võrdlusmoment autori varasema loominguga ja hinne võib olla kesisem kui tegelikult paneks"...

Ühesõnaga just PILDI neutraalse  hindamise huvides oleks hea idee  see, et pildi lisamise vormile tekitada lisa aken, kuhu lähevad kirja tehnilised andmed, mis siis hiljem koos autori nimega avalduvad.


nii, mina olen oma ettepaneku teinud,
sorry nende ees, kelle tsitaate kasutanud olen:-)

AH@täitsa vanem inimene muidu juba

Eemal

 

#19 26-05-2005 17:10:40

AH
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 43

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Üks asi jäi siiski veel kripeldama, nimelt Sveni lause 2-ga hindamise kohta.
Ei saa aru, mis on sellel ühist antud teemaga?
Antud teema  POINT oli siiski - sõltumatu hinnangu saamine PILDILE ilma vihjeta autorile, mitte kellegi isiklikud hinded!



hinne 2  on algajale fotograafile juba väga suur tunnustus,
muideks:-)

Eemal

 

#20 27-05-2005 17:05:52

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

AH kirjutas:

Üks asi jäi siiski veel kripeldama, nimelt Sveni lause 2-ga hindamise kohta.
Ei saa aru, mis on sellel ühist antud teemaga?
Antud teema  POINT oli siiski - sõltumatu hinnangu saamine PILDILE ilma vihjeta autorile, mitte kellegi isiklikud hinded!

hinne 2  on algajale fotograafile juba väga suur tunnustus,
muideks:-)

See ei olnud mõeldud SINULE kui AH'le, vaid sinule kui suvalisele inimesele kellele ma võin 2 või 1 panna. Ma tahtsin öelda, et halb hinne ei ole mõeldud inimesele vaid pildile.

Tegelt kui ei suuda ise ikka hinnata, siis on oma viga (jälle mitte konkreetselt ainult AH'le vaid ka teistele). Ära loe siis enne hindamist autori kommentaari, kata käega kinni või kuidas iganes. Ma ei saa üldse aru miks nende numbrite kallal kogu aeg virisetakse? Paremad pildid saavad ikka paremaid hindeid ja seal pole vahet kas selle tegi Toomas või Mari, kas Canon 20D'ga või Powershot A75'ga. Ei ole vaja ehitada mingeid erividnaid, et pilti võimalikult neutraalselt välja pakkuda. 100% ei saa ju kunagi kindel olla enne kui nimi avalikustub. Küll lisandub neid 20D'sid, 300 millimeetriseid torusid ja ka igatsorti konvertereid....

Nautige pilti ja puhast emotsiooni, ärge laske ennast autoritest segada. Hea pilt jääb alati heaks pildiks. Kui on mingi isiklik probleem kellegi suhtes ning nime teadmine kohe temale antavat hinnet 2 palli alandab, siis ongi see ainult hindaja isiklik probleem ja ta peab sellest omal jõul üle saama.

Eemal

 

#21 28-05-2005 18:46:43

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

AH kirjutas:

hinne 2  on algajale fotograafile juba väga suur tunnustus,
muideks:-)

Algajale fotograafile on IMO teatav tunnustus juba see, kui tema pilt adminnifiltri läbib big_smile

Eemal

 

#22 01-06-2005 00:05:33

tanel_e
Uus kasutaja
Asukoht: Paide vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Sven Z. kirjutas:

100% ei saa ju kunagi kindel olla enne kui nimi avalikustub. Küll lisandub neid 20D'sid, 300 millimeetriseid torusid ja ka igatsorti konvertereid....

Millest on see, et exifis on autori nimi? Kas Photoshop lisab selle ise? Kui nimi seal kirjas, siis osadel piltidel saaks ju 90% ikka kindel olla... Kes ikka hakkaks kellegi teise nime kirjutama.

Eemal

 

#23 01-06-2005 00:26:09

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

Kui kaamera arvutis regad, siis saad sinna oma nime kirjutada, mis pärast automaatselt exifisse kirjutatakse. Mul on seal siiani Toomas Ili big_smile

Eemal

 

#24 12-05-2006 19:18:40

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: uus pilt, aga nn. "allkirjaga"

mul on ka aparaat arvutis regatud või nii aga siin küll exifis nime ei näe, irfaniga vaadates näen aga siin ei näe.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB