Sa ei ole sisse loginud.

#1 28-06-2006 02:18:01

nhelko
Kasutaja
Asukoht: Tartu-Pärnu-Otepää
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Fuji Reala ja filmid üldse

Õhtut,

Vaatan, et paljud kasutavad filmile pildistades Realat - mis pidavat eriti naturaalsed ja looduslähedased värvid välja tooma (nii mulle kunagi fotopoes öeldi). Kuna film oli poole kallim, kui teised, siis pole kasutanud, kuid küsiks, et kas oleks mõtet?

Lisaks veel filmide kohta. Ise kasutan tavlist Fuji Superiat - ikka selle kuulsa rohelise pärast smile - kuid on ehk soovitusi, ettepanekuid, kuidas nt aastaaegade lõike äkki erinevaid filme kasutada? Ning, kes ja mis põhjusel seda või teist filmi eelistab?

Päikest!


Carpe diem

Eemal

 

#2 28-06-2006 07:44:31

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Fuji Reala ja filmid üldse

Ei ole kõik digimehed. Vähemalt üks filminaine on ka smile .
Arutelu reala ja superia kohta käis hiljaaegu fotokalas
http://fotokala.ee/foorum/read.php?f=2& … mp;t=35130

Eemal

 

#3 28-06-2006 10:45:18

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Fuji Reala ja filmid üldse

Reala on väga hea. Väga loomulikud ja mahedad toonid. Superia on ka muidu täitsa OK, aga sageli jääb liiga kärtsuks. Superiat olen kasutanud just nt. ISO 400-sena, sest seda Realal ei ole (ja ilmselt pole selles ka asja mõte).

Eemal

 

#4 28-06-2006 12:09:46

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Fuji Reala ja filmid üldse

neile rikkuritele smile kes veel filmi peale jäänud ja loodust pildistavad, soovitan soojalt slaidi peale üle minna. proovi korra velviat ja ei taha enam negasid näha ka.

Eemal

 

#5 28-06-2006 14:36:26

Jaak
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Fuji Reala ja filmid üldse

Laisamehe slaiditegu:
Olen maamehena peale estonica kadumist üsna nõutu, pealinna sattun vastutahtmist ja pole hea parkimiskohaga ilmutuskohta enda jaoks leidnud (teg. pole aktiivselt otsinud), üks slaid vedeleb juba tükk aega-ega ta paremaks lähe, oma süü muidugi.

Eemal

 

#6 28-06-2006 17:21:12

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Fuji Reala ja filmid üldse

jassoo seda ma ei teadnudki. kui veel slaidile pildistaks, nutma ka ei hakkaks. nende slaidirullide ärakriipimine muutus ühel hetkel juba nagu kaubamärgiks. ja mitte ainult mul. vigisemise peale jäi neil muttidel leti taga veel õigust ülegi, vuristati üksteise järel proffide nimesid, kes kõik neil ilmutamas käivad (kellest 3 mulle pärast ütlesid, et neil kriibitakse seal pidevalt rullid ära) ning et ma ise pidavat oma slaide kraapima. aga see selleks. ma usun, et filmari tegeleb veel endiselt slaidiilmutusega - narva mnt, selle töllaka kiriku kõrval ja sinna ette-kõrvale saab väga hästi ka parkida.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB