Sa ei ole sisse loginud.

#1 27-06-2006 19:15:53

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

ostmine netist?

see teema on kindlasti siit juba läbi käinud aga ega kordamine halba tee.
küsimus siis selles et leidsin B&H netipoest omale sobiva objektiivi ja seal nagu postikuludeks on märgitud ainult üks summa.muidugi vastavalt firmale on see summa erinev. tahaksin teada kas sinna lisandub veel mingeid makse ennem kui asi üldse minuni jõuab? kauba hinnaks on 14000 EEKi umbes!

Eemal

 

#2 27-06-2006 19:26:59

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ostmine netist?

KM 18% ja tollimaks. vaata maksuameti lehelt.

Eemal

 

#3 27-06-2006 22:14:58

ALY
Uus kasutaja
Asukoht: Võromaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: ostmine netist?

Kuskilt teemast lugesin, et kui leida mingi tuttav tegelane USA-s, kes selle sulle sealt ise ära ostab ja hiljem sulle edasi saadab kui kasutatud asja, siis maksad ainult transa raha. Ise otsin  ka kedagi kes saaks sealt mulle toru saata.

Eemal

 

#4 27-06-2006 23:34:58

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ostmine netist?

ALY kirjutas:

Kuskilt teemast lugesin, et kui leida mingi tuttav tegelane USA-s, kes selle sulle sealt ise ära ostab ja hiljem sulle edasi saadab kui kasutatud asja, siis maksad ainult transa raha. Ise otsin  ka kedagi kes saaks sealt mulle toru saata.

alates sellest aastast (oli vist) avab toll ise iga väljaspoolt EU-d tuleva paki ning deklareerib selle sisu oma nägemuse-teadmise järgi enne kui sa talle järele jõuad. nii et see kasutatud jura ei pruugi läbi minna.

Eemal

 

#5 28-06-2006 03:34:01

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ostmine netist?

olen ebayst ostmisega väga rahul. vaid 2 korral tünga saanud aga asi funkab, sama e-poodidest. netikuller on sõna otseses mõttes röövel. Võin julgelt väita et kui leiad mingi toote usast, siis leiad ka samas hinnaklassis ka midagi EU sees. Soovitan Saksa kaubamajasid ja fotopoodide E-katalooge (ostmise toega). E-poode on veebis ikka tuhandeid ja tuhandeid, seega vaid vaja sõleludaj kammidam. kindlast iei leia neid suurtele googles bänneritele vajutades tongue

Aga tolliga on jah asi nii, et EU tollimaks, sinna tolli vormistamise tasu sadakond krooni,

NB! Kui tuttav saadab usast, paneb paki sisu väärtuseks 30 USD siis teadmiseks et sellised juustu pakid vahel ka kohale ie tule ja neid loobitakse jõhkralt! Seega risk on suur. Ma ei söandaks nii küll osta. Pigem siis juba osta Kanadast või Usast e-poest, millel on rahvusvaheline normaalse hinnaga postikulu. OSad firmad nagu ka E-bays teenivad - lõikavad ullikeste pealt kasu, kes ei tea tegelikke postitasusid, tuleb olla tark ja mitte ennast petta. Meenub E-bays üks ärilkas, kes müüs lante ja spinna kettaid 20 USD tk, kettal (asi väärt 150 USD) aga oi wanal postikulu 80 USD ja kõigil toodetel. See on üks lisateenimise viise.

Oleme siin isaga fototehnikat ostnud E-bayst ja kaubamajadest. Peamiselt UK, Sakasast, USAST ja ka Jaapanist ja osad asjad tulevad sigaodavalt kätte aga osade hind on küll piiri peal, et enne löhed ostad siit, kui hakkad higistama ja pabistama, oi kus mu saadetis on. Oleme 2 korral tünga ka saanud.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#6 28-06-2006 10:25:50

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: ostmine netist?

jäljekütt, ole hea ja lase enne postitust isal ikka tekst üle vaadata, sellist teksti annab ikka tõlkida.

Eemal

 

#7 28-06-2006 17:42:35

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: ostmine netist?

tohutu fotoasjade arsenal on ikka mõnel...tellib usast, saksast, jaapanist, uk'st jne smile kadedaks teeb tongue

Eemal

 

#8 28-06-2006 19:06:40

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: ostmine netist?

sa jäljekütt, ju näitasid, et sa ei saa aru, mis asi on obje ava ja fookuskaugus, mida sa sealt netist ikkagi siis fototeemadel ostad? 35mm pildiraame?

ma saan aru, et sa oled ilgelt kõva mees, ostad siit ja katsetad sealt, aga selleks ongi delfi kommentaarid välja mõeldud, et seal sinusugused kõvad mehed saavad end välja elada. säästa palun mind/meid, tagasihoidlikke piltnikke, oma avaldustest.

Eemal

 

#9 28-06-2006 21:12:44

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: ostmine netist?

draa ta ju väidab, et ikka fototehnikat. Huvitav vend kaks korda on tünga saanud ja ise on veel väga rahul.
Kas ainult mulle tundub, aga jäljekütt risustab viimaselajal tihti looduspildi keskonda.

Eemal

 

#10 28-06-2006 22:01:22

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: ostmine netist?

Kui lugeda tema kommi siit http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=954 , siis tal pole suurrt aimu, mis asi see fototehnika on.

Eemal

 

#11 06-07-2006 13:10:44

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: ostmine netist?

kas sealt B&H on turvaline osta? mingeid petmisi ei ole ette tulnud?

Eemal

 

#12 06-07-2006 13:29:44

Jaanus
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn, 5201449
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 711

Re: ostmine netist?

Olen sealt tellinud see aasta umbes 200k eest kaupa. Pole ühtegi probleemi olnud. Reeglina on nad samal päeval kauba teele pannud. Esimene kord kui neilt tellid, tuleb krediitkaardiga makstes neile kaardi koopia saata smile

Samas ühest teisest ka tuntud USA poest ootan siiamaani kaupa, varsti saab kuu täis aga tellimuse staatus on ikka Processed, kaupa pole senini välja saadetud. Raha võeti juba esimesel päeval maha sad Kirjadele ei vastata, kõned suunatakse ühelt inimeselt teisele. On äkki soovitusi mis selliste kauplustega ette võtta?

valmar kirjutas:

kas sealt B&H on turvaline osta? mingeid petmisi ei ole ette tulnud?

Eemal

 

#13 06-07-2006 14:28:27

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: ostmine netist?

kle aga kui palju tuleb hinnale lisaks kui sealt 1000 dollarine obje tellida?

Eemal

 

#14 06-07-2006 14:32:55

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ostmine netist?

Jaanus kirjutas:

Samas ühest teisest ka tuntud USA poest ootan siiamaani kaupa, varsti saab kuu täis aga tellimuse staatus on ikka Processed, kaupa pole senini välja saadetud. Raha võeti juba esimesel päeval maha sad Kirjadele ei vastata, kõned suunatakse ühelt inimeselt teisele. On äkki soovitusi mis selliste kauplustega ette võtta?

mis poega tegemist, et teised samasse ämbrisse ei astuks..? usa puhul suht tavaline see kui helistad, et millegi kohta teada saada, suunatakse sind umbes 5 korda edasi smile väikese kannatusega muidugi jõuad nii ka õige inimeseni. mul võttis ükskord täpselt 24 minutit ja õige mitu klienditeenindajat, et ühelt usa mobiilifirmalt oma raha tagasi saada, mida nad 4 kuud kinni olid hoidnud. täpsemalt siis võttis mul 24 minutit, et lõpuks õigele inimesele öelda üks lause. seal ei maksnud see mulle midagi, eestist usaga 24 minti küll ei tahaks traadi otsas rippuda.

igatahes on usas tarbija väga hästi kaitstud, nii et väikesed ähvardused ja/või siis raha tagasiküsimine toimib hästi. a enne kui ähvardama hakkad, loe see disclaimer läbi, millele sa yes vajutasid tellides smile sest ka poodidel on juriidiline pool hästi paigas. aga mailidele mittevastamine jätab küll poest väga pekkis mulje. ise tellin ainult B&H-st, eelkõige just sellepärast, et neil tõesti kehtib reegel klient on kuningas.

Eemal

 

#15 06-07-2006 15:01:29

Jaanus
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn, 5201449
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 711

Re: ostmine netist?

http://www.abesofmaine.com/

Ma ei oskagi hetkel seisukohta võtta, kas proovida tähistada tellimus ja raha tagasi küsida, või nende kallal niisama õiendada, et kus mu pakk on?
Kardan, et raha tagasi küsides hakkavad nad selle maksmisega venitama ja ma saan selle heal juhul kätte alles 6 kuu pärast sad

Eemal

 

#16 06-07-2006 15:47:39

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ostmine netist?

krt ma pole elusees sellisest poest kuulnud ka, ei siin ega -sealpool suurt lompi asudes.

Eemal

 

#17 06-07-2006 17:28:49

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: ostmine netist?

Jaanus kirjutas:

http://www.abesofmaine.com/

Ma ei oskagi hetkel seisukohta võtta, kas proovida tähistada tellimus ja raha tagasi küsida, või nende kallal niisama õiendada, et kus mu pakk on?
Kardan, et raha tagasi küsides hakkavad nad selle maksmisega venitama ja ma saan selle heal juhul kätte alles 6 kuu pärast sad

Hei Jaanus ja kõik teised USA internetishoppingu huvilised,

PALUN kontrollige enne USA fotopoest kauba tellimist vastava poe reiting ja reviewd üle sellised saidilt nagu:

http://www.resellerratings.com (üleval paremal on otsingukast Stores, Enter STORE Name)

Näiteks Abe's of Maine hinnang (http://www.resellerratings.com/seller2003.html) on seal 3.63 kümnest! Ja suur suur ports "Very Dissatisfied" reviewsid.

Vastand oleks siis B&H Photo-Video-Pro Audio pood (http://www.resellerratings.com/seller1914.html) mille hinne on 9.5 kümnest ja kõik peaaegu üli rahul.

Paha ei tee ka dpreview foorumites poe nime järgi search ja arvamuste lugemine.

USA vs EU fotovarustuse hindade puhul on minule isiklikult jäänud mulje, et Canoni kola on nii USA-s kui EU-s sarnase hinnaga. Nikoni kered on ka sarnase hinnaga. Nikoni klaas on aga EU-s kuni KAKS korda kallim kui USA-s.

Hindade otsene võrdlemine on väga raske. Peab arvestama, et USA hinnad on seal kuvatud ilma "sales tax"-ita (oleneb osariigist miski 5-9%? kehtib muidugi USA-sse ostes). Lisaks transport, toll, käibemaks, garantii nõuetega majandamine. Osade inimeste soov/võimalus tuua kaup Eestisse ilma deklareerimata (ise või sõbra kaudu). Ettevõttesse ostes on ka maksud võimalik jälle tagasi saada.

Eks iga jupi puhul peavad inimesed ise arvutama, kuidas hind + risk kokku tuleb ja mis saab siis kui on vaja näiteks objektiiv "backfocus"-e reguleerimise osas garantiiremonti saata?

Päikest,
Erko

Eemal

 

#18 19-10-2006 00:35:33

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: ostmine netist?

uuriks siis kah, et kas keegi on tellinud nt. B&H-st just canoni 300mm f4 objektiivi. Sooviks siis ikkagi teada palju see lõpuks kokku maksma läheb. Või on keegi selle kusagilt mujalt soodsamalt tellinud. Ja kas kohale jõudis õigeaegselt, nagu lubatud.

Eemal

 

#19 19-10-2006 10:09:03

Jaanus
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn, 5201449
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 711

Re: ostmine netist?

B&H on üks parimad poode, just teeninduse ja korrektsuse pärast. Mul on alati 24h jooksul pakk posti pandud, 90% juhtudest juba 12h jooksul. EMS-ga tuleb pakk siia 5 tööpäeva. Selle objektiivi hind tuleb otse siia tellides ~18750kr.

priit122 kirjutas:

uuriks siis kah, et kas keegi on tellinud nt. B&H-st just canoni 300mm f4 objektiivi. Sooviks siis ikkagi teada palju see lõpuks kokku maksma läheb. Või on keegi selle kusagilt mujalt soodsamalt tellinud. Ja kas kohale jõudis õigeaegselt, nagu lubatud.

Eemal

 

#20 19-10-2006 23:00:48

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: ostmine netist?

aga mis vahe on seal imported ja USA toodetel. Täheldasin, et ainult hinna vahe. Tegelikult võiks ültse keegi kunagi punkt haaval sealt tellimise ära seletada, kui viitsib.
Või on hoopis mõtekam osta kasutatud objektiiv eestist?
Ja veel, et kas keegi viitsiks lahti seletada kuidas selle hinnaks umbes 18750kr saab, ükski minu arvutus ei tulnud nii väike.

Eemal

 

#21 20-10-2006 19:22:45

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: ostmine netist?

"üldse"
"punkthaaval"
"m6ttekam"
"Eestist"

Lihtsalt üldhariduslikus m6ttes...

Eemal

 

#22 20-10-2006 21:02:44

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: ostmine netist?

big_smile ook
njh. mis teha, alles 11. klass käsil.

Eemal

 

#23 26-11-2006 18:59:06

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: ostmine netist?

On ka plaanis lähiajal B&H-st kaupa tellida.
Küsin,et kui tellida mitu asja ntx. (toru,välk). siis tuleb transporti ikka ühele pakile arvestatuna?Mõtlen seda,et mitut asja korrga tellida on soodsam.Ja kas see eesti tollimaks % sõltub kauba maksumusest või ei ole vahet kui suur summa kokku tuleb.Ja kuidas tuleb 18% km + tollimaksu % maksta kas kauba kättesaamisel(üleandmisel)?

Eemal

 

#24 26-11-2006 20:24:30

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: ostmine netist?

Küsin veel kas shipping tuleks valida:
UPS Express
US Mail Global Express mail
FEDEX

tänud?

Eemal

 

#25 26-11-2006 22:39:21

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ostmine netist?

UPS-i ei soovita kasutada? mida siis veel? USPS-i puhul ei saa sa väljaspool ameerikat oma saadetist trackida. ma näiteks tellisin 3 nädalat tagasi B&H-st välgule kaks jubinat, pood pani nad järgmisel päeval posti nagu kord ja kohus, tarneaeg oli kuni 2 nädalat. pakki ootan ma tänase päevani näpp suus. oleks mingi $10 viitsinud juurde maksta ja UPS-i kasutanud (nagu tavaliselt) näeks trackingu abil täpselt, kus mu pakk praegu passib. suure tõenäosusega oleks locationiks muidugi praegu mu fotokott juba ammu smile fedexit pole eestis kasutanud, usas oli neil imelik komme mulle (ka kalleid) asju lihtsalt ukse taha jätta, koputamise asemel.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB