Sa ei ole sisse loginud.

#1 08-12-2004 21:18:36

ott luuk
Uus kasutaja
Asukoht: Vissuvere/Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Väätsa kant Järvamaal

Olen ise sealt poolt pärit ja palju ümbruses kolanud, tekkis huvi et paljud selle kohaga tuttavad on või seal mõnikord pilti tegemas käivad. Siin paistis ju Paide mehi olevat. Ei tohiks võõras olla ka vanematele kaladele, kes varasematel Vereta Jahtidel käinud.

ootan huviga
ott

Eemal

 

#2 08-12-2004 22:34:12

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Väätsa kant Järvamaal

Oleme Markoga Nahkmetsa kandis luusinud. Igati vahva koht. Avastamisrõõmu jagub igaks korraks. Aga jah - Väätsa ümbruses jagub pildistamiskohti.

Eemal

 

#3 09-12-2004 23:17:12

Ralfionu
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu - Paide - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Väätsa kant Järvamaal

Lõõla-Vissuvere kandis olen käinud, kas just palju, aga natuke ikka. Aga millaski oktoobris juhtusin hoopis muudel eesmärkidel Nahkmetsa kanti, peamiselt küll Nahkmetsa karjääride äärde, ja sealt kulgesin hiljem läbi metsa Paidesse. Tuleb tunnistada, et Musikäpp ja Co on "jahiala" hästi valinud - see ala praktiliselt kuni Viraksaareni on minu arvates märksa huvitavama loodusega kui Lõõla piirkond. Tuleval aastal, ma arvan, on Nahkmetsa jahimaadele veel üht uitajat oodata smile Äkki võtate kampa?

Eemal

 

#4 09-12-2004 23:58:24

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Väätsa kant Järvamaal

Jah Ralf, miks mitte. Tegelikult tahakski järgmine suvi kutsuda Looduspilt.ee aktiivseid kasutajaid sinnakanti. Kambakesi metsas liikumine pole just lõbupakkuv, kuid kui õnnestub täpsem kaart saada siis võib hargneda jms. See on meil veel läbimõtlemata teema, niiet rohkem praegu veksleid välja ei käi.

Eemal

 

#5 10-12-2004 00:03:02

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Väätsa kant Järvamaal

Jah, looma nägemine on kambaga suhteliselt lootusetu, kuid juhus on pime. Aga suvel saab ju kuskil väljal mõnusa makropildistamise korraldada. Seda oleme me arutanud ka, aga asi on millestki kindlast veel kaugel. Elame näeme smile

Eemal

 

#6 11-12-2004 23:02:34

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Väätsa kant Järvamaal

Mina olen käinud Väätsal paaris kindlas augus rebast ja kitse pildistamas, nt vaata need minu kolm kõrvikut ja see jänese pilt on Väätsal tehtud. Rebase pildistamine jäi viimane aasta pmst sita suusailma taha ja siis ma avastasin veel takkapihta enda elukoha läheduses hea koha. Ma oleks ise huvitatud nüüd põhiliselt sellistes kohtades käimisest, kus võib kohata põtra ja karu. Vissuvere kandis peaks olema ka väikeulukeid, nt nirki ja tuhkrut, kellest ma samuti ära ei ütleks smile Ja kui sulle Ott huvi pakub, siis me tavaliselt päris üksi käime metsas harvem ja võib ühineda kui on huvi. Mina vahel käin üksi kaa, kuna mul on auto ja hea kiire minna ning alati pole ka kedagi kaasa tulemas, aga viimane kord kui käisin, oli päris kole tunne, kui ümberringi oli surmvaikus ja siis keegi vähe eemal ragistama kukkus, kusjuures ma pakun, et siga tongue Metsas uidata ma üksi ei karda ja selles mõttes on üksi parem, et saad unikaalseid kaadreid, teisalt jälle on kahekesi siiski suts turvalisem.

Eemal

 

#7 13-12-2004 16:11:10

ott luuk
Uus kasutaja
Asukoht: Vissuvere/Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: Väätsa kant Järvamaal

Minuga on see asi, et ma viimasel ajal tegelen vähem loomade hiilimisega ja enam maastikkude ja makroga. Mis muidugi ei takista ühiseid metsaretki wink - tulebki vähem duubleid.. Praegu ei saa ma kuidagi Tartust minema, aga suve poole oleks täiesti võimalik. Kui huvitab, siis ma tunnen mõnevõrra ka lähemaid suuri rabasid nagu Iidva ja Piiumetsa raba, mõnda toredat paika Käru jõe ääres jne. Nii et koopereeruda võiks küll.

Eemal

 

#8 13-12-2004 21:20:28

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Väätsa kant Järvamaal

novot, kui paide poole sõuad ja pildi huvi on või kasvõi niisama, siis anna märku.

Eemal

 

#9 16-12-2004 18:53:39

Heiko
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33
Veebileht

Re: Väätsa kant Järvamaal

Kui juba Väätsa kant jutuks tuli: kas keegi teab, kas Nahkmetsast suure maantee poole jäävates karjäärides viimastel aastatel veel jäälind ka pesitseb?


---linnamehest looduspiltnik---

Eemal

 

#10 17-12-2004 22:34:45

ott luuk
Uus kasutaja
Asukoht: Vissuvere/Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: Väätsa kant Järvamaal

üle-eelmisel suvel (vist oli) nägin seal teda vilksamas, aga pesitsemise kohta kindlalt ei tea.

Eemal

 

#11 18-12-2004 15:42:45

Heiko
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33
Veebileht

Re: Väätsa kant Järvamaal

Kahel Vereta Jahi aastal (2000 ja 2001) sai pesa üles leitud, neist esimesel korral kogemata isegi vanalind pesalt minema ehmatatud. Pärast seda pole sinna kanti enam sattunud, sellest siis huvi. Et kas tasub uuesti kaema minna või mitte.


---linnamehest looduspiltnik---

Eemal

 

#12 12-04-2005 00:59:36

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Väätsa kant Järvamaal

ühes karjääris, kus ta oli, rikuti ta elukohta... sad eks paistab, kas tekib kusagile tagasi vai mitte. praega ple veel kedagi näha old.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB