Sa ei ole sisse loginud.

#26 17-12-2006 01:23:47

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: 2 ettepanekut.

Ohjeerum, alles praegu vaatasin, et exif pole ka näha. Mehed, mis sünnib??? Kas nüüd peab iga pildi juurde hakkama mitu korda uuesti tagasi tulema? Ärge nüüd jamage. Olge head, palun pange tagasi. Olgu siis jälitusmaania all kannatajate jaoks kast, mille puhul nad saavad valida, kas näidata, aga need, kellel seda viga küljes ei ole, võiksid oma andmed ikkagi kohe välja anda.

Eemal

 

#27 17-12-2006 03:18:42

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: 2 ettepanekut.

phhjahh, ma nägin seda asja muidugi veidi teistmoodi.. et siis vabatahtlik tehnikainff võiks koos pildiga ilmuda ikkagi. ma naiivselt lootsin/loodan, et ehk innustab see inimesi nö. baasinffi avaldama. stiilis: f5.6, 1/200, 300mm, käest/varjest/jalalt. see infokogus võiks nagu elementaarne olla, tõesti. toimis ju ka looduspildi algusaegadel, ilma igasuguse lisakastita. keda huvitavad täpsemad detailid, saab alati lisa küsida. miskipärast ei usu, et selle uue lahenduse puhul nüüd massiliselt sinna lahtrisse oma toru-kere detaile kirjutama hakatakse. ning need, kes enne exifit varjasid, teevad seda ka edaspidi.. sesmõttes, et see mis säri-ava-torupikkusega mingi pilt tehtud on, ei mõjuta ju hinnet ikkagi. tegemist lihtsalt infoga, mis fotoinimest huvitab. ning miks mitte ka rohelisemaid vendasid harib. long story short - peida detailset inffi oma kere/toru kohta exifi eemaldamise näol kui see on möödapääsmatu, aga ütle kahe sõnaga vähemalt mis ava-säri-torupikkus jms.

Eemal

 

#28 17-12-2006 03:28:32

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: 2 ettepanekut.

jah, nõus, sest EXIF'it ei saa nii ehk naa varjata, nagu mulle juba üks tähelepanelik kasutaja meenutas. Jääb avalik, EXIF nupp jääb tehnlise info lahtrisse

Eemal

 

#29 17-12-2006 14:07:34

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: 2 ettepanekut.

vohh, lahe.

Eemal

 

#30 17-12-2006 18:40:32

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: 2 ettepanekut.

Jyrka, mis sa jaurad. Mis edevus? Mis paranoia? Mis jälitamismaania? Minul isiklikult on kama kaks, kas see tehinf ilmub kohe vói pärast. Peaasi, et ilmuks. Kuna siin on selline süsteem tehtud, et autorit kohe ei näe ja tehnika tihtipeale autori ka reedab siis paljud ei taha sellepärast tehinfi jagada. Et see info jagamine selle taha ei jäáks, pakkusingi välja variandi, et see ilmub hiljem. Nagu öeldud, peaasi, et ilmuks. Hindamine hindamiseks aga minu arust on omamoodi pónev ka, et kohe ei näe, kes pildi teinud ja mina vaatan alati hiljem ka pildid üle, et teada saada kelle pilt. Kui inf kohe ilmub siis need kes seda äratundmishirmus:) ei pannud, ei hakka seda ka edaspidi panema ja asjal pole siis ju mingit mótet. Kordan veelkord, minul kama kaks kuna see inf ja nimi ilmuvad aga kuna siin selline süsteem juurutatud siis sellest tulenevalt ka ettepanek.

Eemal

 

#31 17-12-2006 19:32:30

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: 2 ettepanekut.

Vabandan tõesti, kui sa ennast selle tehnika varjamisega silmas ei pidanud. Aga minu meelest pole ikkagi mõtet asja keerulisemaks ajada. Võibolla olen liiga kehva mäluga või liialt ükskõikne selles suhtes, aga mina küll ei ürita tehnilise infi juures seoseid hakata looma. Kes ennast nii oluliseks peavad, et arvavad, et nende aparaadid-torud on kellelgi üles kirjutatud või keegi on statistikat teinud, millise säriajaga ta armastab pilti teha, no ärgu siis pangu üldse infi üles. Mis me keerutame siin.

Veelkord vabandan, Alari. Üldiselt oli sinu mõte sellest seisukohast õilis. Aga nagu öeldud, on see nähtavuse värk minu arvates väike liialdus. Tehnilise info kast võiks olla küll selle jaoks, et ülespanijale meelde tuletada, et võiks selle kirja panna, kui exifit kaasas pole. Nähtav-mittenähtav - seda tsirkust pole küll vaja.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB