Sa ei ole sisse loginud.

#1 08-10-2007 20:50:32

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Nikoni objektiivi VR

Mul selline mure, et statiivi pealt pildistades lülitub VR 3 sekundiga välja ja see paganama statiiv siiski peegli liigutuse peale hakab värisema ja pildid ei tule see mida tahan. sad Ma olen proovinud fotoka menust otsida mingit käsklust selle VR reguleerimiseks, aga aru ma ei saa, mis asi peaks see olema, mida sättida. On keegi proovind (Nikon d50 ja obektiiv AF-S Nikkor 70-300mm 1:4,5-5,6 G VR) sellise komplektiga statiivilt klõpsida?
Oleks kõvasti abi.


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#2 08-10-2007 21:34:15

VahurLE
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Nikoni objektiivi VR

Miks sa peegli eellukku ei kasuta?

Eemal

 

#3 08-10-2007 22:36:44

priidik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Nikoni objektiivi VR

Üldiselt soovitatakse statiivilt pildistades VR hoopis väljalülitada. Aga peeglilaksu vähendamiseks D50-ga vist palju võimalusi ei ole - peegli eellukustamist tal ei ole, samuti katiku viitega avamist. Kui võimalik proovi kasutada kiiremaid säriaegu n:1/25 ja kiiremad.

Eemal

 

#4 08-10-2007 22:49:45

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Nikoni objektiivi VR

Menus on mirror Lock-up olemas ja vastata saab sellele YES & NO aga mis siis edasi??? Mul on jäänud tunne et see on sensori puhastamiseks. roll


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#5 09-10-2007 00:06:21

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Nikoni objektiivi VR

See menüüs olev "mirror lock-up" peaks olema ikka sensori puhastamiseks.
Kusagilt on mul meelde jäänud, et see VR töötab erinevatel objektiividel erinevalt. Mõned objektiivid (koos kaameraga) suudavad eristada käes hoidmise värinat statiivil tekkivast peegli-laksust ja katiku liikumisest tingitud värinast. Ju see 70-300 VR kuulub nende hulka, mis piisavalt stabiilse hoidmise korral VR-i automaatselt välja lülitab.

Eemal

 

#6 09-10-2007 00:10:25

vkrouverk
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 57

Re: Nikoni objektiivi VR

Selle toru puhul soovitatakse juhendis VR statiiviga pildistades välja lülitada.
Nikoni keeles Mirror Lock-up tähendabki sensori puhastamist, peegli eellukustus on Mup, seda aga kahjuks D50 pole. Ega muid võimalusi D50-ga ma ei näegi, kui pikema säri puhul (nt. >5 sekundi) toru ees hoida mingit varjukit, peegel-katik avada ning varjuk eemaldada (toru-keret mitte puutudes). Nii võiks värinavaba pildi ehk teatud tingimustes saada.

Eemal

 

#7 09-10-2007 00:22:32

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Nikoni objektiivi VR

Priit P kirjutas:

See menüüs olev "mirror lock-up" peaks olema ikka sensori puhastamiseks.
Kusagilt on mul meelde jäänud, et see VR töötab erinevatel objektiividel erinevalt. Mõned objektiivid (koos kaameraga) suudavad eristada käes hoidmise värinat statiivil tekkivast peegli-laksust ja katiku liikumisest tingitud värinast. Ju see 70-300 VR kuulub nende hulka, mis piisavalt stabiilse hoidmise korral VR-i automaatselt välja lülitab.

Ä- ma unustasin selgitada, ma panen statiivil ja aparaadi paika ning vajutan kõigepealt aegpildistamise nuppu, eelnevalt sättisin aegpildistamise self-timer 2s. ja siis vajutan shuterit ja nigu peegli klõps käib, kuulen järgmisena VR-i välja lülitamist ja mõne aja pärast laksub peegel tagasi. No ma arvan et see järjekord on vale, enne võiks peegel tagasi kukuda ja siis alles VR välja lülitada. Tegelikult mulle see d50 meeldib ja see on siiani esimene asi mis mind tema juures ei rahulda, uut aparaati ka ei tahaks ostma hakata. No vot, mis ma siis teen? Pean vist aparaadi riisikoti otsa statiivi asemel panema.  big_smile


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

#8 09-10-2007 11:26:39

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Nikoni objektiivi VR

Statiivi puhul lülitatakse siiski ju stabikas välja. Ju su torul või massinal on miski algoritm sees, mis seda ise teeb, kui piltnik on unustanud seda teha. Kui aga iseavaja peale ära väriseb, siis tuleb ilmselt uue statiivi järele minna.

Eemal

 

#9 11-10-2007 10:47:37

Leegimees
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 80
Veebileht

Re: Nikoni objektiivi VR

No jah, ma kunagi selle statiivi ostsin rohkem nagu inimese asemele. Nüüd vaatan et jah, ega need tavalised statiivid värisevad kõik. Normaalne statiiv kaalub alates 3kg ja 2000kr. Vot see on, kiiruga kohe ja praegu, peab ikka nõu ka küsima targematelt.


www.joincom.ee Kodulehed ja hanked

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB