Sa ei ole sisse loginud.

#1 17-07-2005 13:46:27

Metsavend
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 115

Kuidas lisada digitaalselt piltidele teravust

Kujutise teravus on kahtlemata üks olulisemaid eesmärke fotograafias. Digitaalsel töötlemisel kasutavad teravustamist kindlasti paljud Teistki. Ehk jagaks oma teadmisi ja kogemusi, et kuidas siis oleks efektiivne teravustada pilti, mis on algul ntx RAW kujul, mille küljed on tuhandeid punkte ja me tahame seda lõpetuseks panna looduspilt.ee albumisse, kus pikim serv on kõigest 600 pikslit.

Kas teravustada juba suurt faili (RAW’na?) / alles peale vähendamist?
Kas kasutate PS’is Unsharp Mask’i / mõnd lisafiltrit? (ntx Fred Miranda Intellisharpen)
Filtreerite müra (ntx Neat Image) ja siis samas ka teravustate?
Mis võiks olla optimaalsed näitajad USM’ile - Amount, Radius, Threshold?

Põhjus, miks ma selle postituse lisasin, on selles, et veebis leiduvad õpetused ja soovitused on samuti tihtipeale väga erinevad (just selle suuruse osas - mõned teevad USM kohe suurele pildile, kuid mõned alles peale vähendamist). Siin aga võiks välja selgitada, mis on enamlevinud (ja õige?).

Eemal

 

#2 17-07-2005 15:35:44

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: Kuidas lisada digitaalselt piltidele teravust

Mina teen nii ja tulemusega üldjuhul rahul.
RAW -> jpeg
siis suurele failile müraeemaldus kui vaja
image size nii suureks kui vaja
siis USM
väärtused on üldjuhul Threshold 0, Radius sõltuvalt pildist 1-2 px ja Amount varieerub samuti pildist ja pildi suurusest 40-70 %

Eemal

 

#3 17-07-2005 17:45:15

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Kuidas lisada digitaalselt piltidele teravust

mina kasutan PS CS2-s olevat smart sharpenit. Kui tahan pilti suurena välja printida, siis teen sharpenit juba suurele pildile, siis radius vastavalt suurem (1-3 px) ning amount vastavalt silmale, et üle ei teravustaks. Kui tahan väikesena pilti üles panna (600px näiteks), siis vähendan esmalt ning seejärel alles teravustan, kuid siis tavaliselt hoian raadiust 0.1 - 0.5 ja vastavalt mängin amountiga (kuni ca 150%), see annab loomulikuma tulemuse. Üldjuhul RAW->jpg konverti ei tee vaid kasutan PS CS2-ga kaasas olevat RAW lugejat mis võimaldab töödelda otse RAW faili ning alles kõige lõpus salvestan JPG-ks.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB