Sa ei ole sisse loginud.

#1 08-08-2005 18:47:58

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

veel kord hindamisest

http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=355 --> siit sai teema jälle alguse.

Sedasi võttes pole võimalik teha absoluutselt ausat hindamissüsteemi. Praegu pannakse enamusele 'ei lähedele' paar ühte-kahte ära ja kogu muusika -- ülejäänud väljendavad oma arvamust sõnaliselt. sest sel nii suur osakaal hindes. Viitesid aga laotakse nii, et mühiseb.

Ma toon samaväärse näite -- mõnele pildile on pandud 2 5-e, teisel 10 3-ja. Mispärast need 10 3-ja peaksid olema suurema kaaluga? Ja osade teemade juures on hindajaid vähem, eriti keskpäraste piltide juures. Ei leia, et need piltnikud, keda paelub rahva seas mitte nii populaarne teema, peaksid 2x rohkem pilte üles panema, et populaarsete teemade väärne hinnete osakaal saavutada.

Minu arust peaks igast aktsioonist märk maha jääma. Kui ikka panid kehvakese pildi üles, siis mõjub see ka keskmisele. mis sest, et hiljem pilti enam teistele näitama ei pea.

Ja lõpuks, see hinnete süsteem on üldse asi, mida pole vaja liiga tõsiselt võtta. Oleks minu teha, ma ei näitaks hindeid, vaid kasutaks (lambist tuli praegu pähe, vaaginud ei ole) näitamiseks hoopis nt  mingi 0,5 sammu kaupa liikuvaid nimetusi ka seal. Nt üle 4,5 -- maailmatase, 4-4,49 -- euroopa eliit jne. jne.

Viimati muutnud draa (08-08-2005 18:53:53)

Eemal

 

#2 08-08-2005 23:05:59

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: veel kord hindamisest

toruonu kirjutas:

Samas olen ise mõelnud selle piltide keskhinde järgi keskmise arvutamisele. Võtaks enda kaks pilti näiteks:

1. kitse peitekas, keskmine 4.40 hinded 3,4,5,5,5
2. "kromaatilise aberatsiooni joke", keskmine 1.00, hinded 1

kui võtta piltide keskmised, siis hindeks 5.4/2=2.7
kui võtta hinnete järgi, siis: (4.4*5+1)/6=3.83

vahe päris suur ning ma ei ütleks, et see üksik üks oleks niiväga oluline, et talle selline kaal panna nagu ta sellise arvutussüsteemi järgi omandab (nagu oleks 5x pandud 1 teisel pildil). Selline probleem on just piltide puhul millel on vaid üks hinne. Seega on hetke süsteem nagu parem. Alternatiiv on näiteks, et ainult pildid millel vähemalt 3 hinnet lähevad keskmise arvutamisel arvesse või siis viimased 10 pilti jne, seda tuleb uuesti arutada ning selleks vist mõtekas uus teema teha?

tõin siis oma poindi ka teisest teemast siia üle. Ega ma tõin lihtsalt konkreetse näite enda kahest pildist, kus üks hinne omab suurt kaalu. Sama on juhul kui keegi on saanud 10 hindega keskmise 2.3 ja kõrvale tuleb üks mille hinne on 4, siis see neli omaks ka suurt kaalu kui võtta vaid piltide keskmiste järgi. Pigem tõesti pakuks seda, et alates kolmest hindest pildi kohta arvutataks keskmist. Või siis tuua viimase 10 pildi kohta see keskmine.

Point ühesõnaga see, et miks kasutajat karistada aegade lõpuni kui ta alguses paar sitta pilti saatis. Lihtne näide on, et kui keegi pani ühe pildi mille keskmine 2 ja siis, et saada keskmist hindele 4 on vaja panna juurde kaks pilti mille keskmine on 5. Ja seda sinu pointi, et selle peale hakatakse panema palju sittasid pilte, siis kui hinnet arvutatakse viimase 10 pildi järgi, siis just rõhk sellel, et järjest kvaliteetsemaid pilte saata.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 08-08-2005 23:43:35

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: veel kord hindamisest

Hehee, vat siin ongi see vahe, et minu arust see hinne ei ole ei karistamine ega ka premeerimine. Lihtsalt number. Samamoodi nagu see põdrapull on lihtsalt nimi. OK, mõlemad tähistavad midagi, aga mis see sulle kui piltnikule annab?

See, et mõni pilt uuest tasemest maha kipub ajaga jääma, sellega olen nõus (seetõttu ka kustutamise pointiga.)

Eemal

 

#4 09-08-2005 00:09:36

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: veel kord hindamisest

Kuna kõikidele arvutatakse siin keskkonnas keskmine sama algoritmi järgi, siis on keskmine hinne ses mõttes igati õiglane ja ei ole kellegi suhtes ülekohtune. See, kuidas seda tehakse täpselt, on raske küsimus ja igal mehel oma arvamus. Pmst plaanis seda siiski muuta selliselt, et see tekkiks üle kõikide piltide keskmiste, millel on N hinnet, sõltumata pildi vanusest.

sisuliselt mina isegi oleks poolt, kui kommentaaride juurest see keskmine hinne eemaldatakse (st ma eemaldaks tongue), ootaks ka teiste adminnide arvamust. jääks seega ainult auaste. keskmine hinne jääks figureerima ainult kasutaja enda galerii alla ja kasutaja info alla. Mis arvate?

Eemal

 

#5 09-08-2005 00:15:57

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: veel kord hindamisest

See üldse mitte kommide juures hinde näitamine kõlab lausa ideaalilähedase mõttena ;-P.

Viimati muutnud draa (09-08-2005 00:16:38)

Eemal

 

#6 09-08-2005 00:56:47

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: veel kord hindamisest

ma olen selle reitingu eemaldamise suhtes täitsa erapooletu - vahel on peale kommi lugemist ea vaadata, et mismasti mees see nii ütles ...

pigem ma mõtleks sellele, et teeks hinded nähtamatuks kuni autori nimi avaldub - see aitaks erapooletumalt hinnata - ma mõtlen pildile antud hindeid

Eemal

 

#7 09-08-2005 01:16:57

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: veel kord hindamisest

See hinded nähtamatuks on ka '5'-e väärt mõte. Kas ka kommid nähtamatuks? Sest pooliku hinde panijad tavaliselt kirjutavad hinde kommi. Üks miinus asja juures on -- kui autor midagi tahab küsida, kas siis nõuandeid või nt keegi annab lihtsalt mingi pooliku soovituse vms. Nt paaril korral mul oli küll suur abi nõustajatest ja mitmekordse üleküsimise peale olen asjadele pihta ka saanud ;-).

Eemal

 

#8 09-08-2005 17:31:32

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: veel kord hindamisest

Viigimarja jutul iva tugevalt sees.

Eemal

 

#9 09-08-2005 17:55:47

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: veel kord hindamisest

mina olen ka nõus ...


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB