Sa ei ole sisse loginud.

#1 20-07-2008 22:01:31

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Paluks pisut abi ja selgitusi

Minu probleem see, et äkki keegi siinsetest proffidest oleks nii kena ja kommenteeriks pilte. Siia neid üles ma ei saa ja põhjust ma ei teagi. Kõik tagasilükkamisekirjad on ju automaatse tekstiga. Ei kritiseeri siin looduspildi meeskonda, olen nende otsusega rahul. Lihtsalt sooviksin väga teada mida ma nii valesti teen, et siis järgmiste piltidega nendest vigadest hoiduda.
Aadress on kus pildid asuvad.


http://www.flickr.com/photos/28782401@N06/

Tänan kui keegi viitsib. Nii ju õpingi.

Eemal

 

#2 20-07-2008 22:44:21

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

kui ma just väga mööda ei pane, siis sul on ju üks pilt siin üleval, flicris oli see pealkiri vist "ufo saabub". smile
ma pole küll mingi proff, täitsa roheline asjaarmastaja alles,(tõsisem fotohuvi sai alguse märtsis, siis sain uhkeks digipeegli omanikuks, unistasin sellest terve talve...) ma küll ei tea, kas kasutad seebut või siis digipeeglit, aga kui on tõsisem huvi olemas, ja seebikas käes, tasuks kindlasti peegli peale mõtlema hakata.

Piltidest. Pildid on alustuseks täitsa kenad, tubli! aga ma soovitaks enne pildi saatmist vaadata nt. teisi sarnaseid pilte, lugeda komme. võid saada umbmäärase ettekujutuse tulevastest hinnetest.
lihtsalt selles stiilis, et pilt üles saada, sel pole mõtet. smile
kui tigekullid ikka pilti üles ei lase, ei tule tõenäoliselt ka kuigi häid hindeid & arvamusi, tõenäoliselt ei tee see meelt ka kuigi rõõmsaks esimeste piltide puhul. hiljutine näide oli siin ühest seebimullist...

Minu arvates ei tee sa midagi nii kole halvasti, asi on harjutamises ja harjutamises, mida rohkem pilti teed (ja googeldad või sobrad foorumites, loed raamatuid nt.) seda selgemaks saad, mida kõige rohkem pildistada meeldib, kuidas pildistada ja kuidas sellest põnev foto saada.

Kindlasti proovida erinevaid võttenurki, ülevalt alla pole paljudel juhtudel parim variant. Huvitav valgus on päikeseloojangutel-tõusudel. Soovitan siis soojalt pilti tegema minna, statiiv ka kaasa.
Edu!

kuidas see oligi... annad näpu, võtab käe... ja pärast... =P

Eemal

 

#3 20-07-2008 22:54:02

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Kasutan peeglit. Aga põhiviga mis piltidel on?
ei ma ei kritiseerigi looduspildi tegijaid. Sain aru, et pildid pole head aga mis on valesti seda ma ei tea.
Tänan vastuse eest.

Eemal

 

#4 20-07-2008 23:27:26

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

nt. macropiltidel (kiilid, ämblikud) ei ole teravus päris õigesse kohta juhtunud, macro on peenmehhaanika. macroga ma pole palju kursis, aga  kasuks ei tule terav keskpäevane valgus (pilt võib nt ära põleda vms)
hiirepere pilt on päris waffa, aga terav ei ole suure hiire nina teps mitte, alt üles võttenurk ei ole päris hea, aga samas vbl polnud teine nurk võimalik.
ei tasu nii muretseda, mida rohkem pilti teed, seda paremaks need lähevad!
obje ilmselt kit?

Eemal

 

#5 20-07-2008 23:29:37

matuh
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 79

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Mis mulle silma jäi oli see, et Su pildid on kuidagi tuhmid. Esialgu vaadates tundus, et seebikaga tehtud, vaatasin kohe järgi ja enda üllatuseks leidsin aparaadiks 450D olevat. Milles asi, ei oska kommenteerida, sest ise samasugune algaja.
Teine tähelepanek oleks see, et teravus pole paigas. Paljudel lähivõtetel on hoopis mõni rohulible või putuka jalake terav, mitte aga putuka pea ja silmad.
Minu, algaja, künka otsast vaadates siis sellised märkused. Ehk on natuke abiks. Rohkem ei julge väga oma kogenematuse tõttu väitma hakata.
Täiesti mõistan Sind. Alustamine on ikka väga keeruline. Soovin püsivust ja värvilisi ning teravaid pilte. Edu.

Eemal

 

#6 20-07-2008 23:37:34

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

No kas siis se kid obje on üks jama asi. Mina sinisilmne uskusin poemüüja juttu.
Tuhmid on nad jah kuna ma ei ole neid üle töödelnud. Mulle ei meeldi töödeldud pildid. Kui ma jõhkralt pildi värvid põhja keerasin siis võeti pilt fotokalas kohe jutule. aga minule ei anna see loodust edasi vaid see näitab lihtsalt fotograafi pilditöötlemis oskust. Kas need pildid peavad olema kõik töödeldud nii jubedalt.
Ilma tötlemata vist ei tulegi need head pildi.
Taotlus polegi et nad kuskil ripuks, lihtsalt enda arenguks hea teada.

Eemal

 

#7 20-07-2008 23:43:18

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

sul monitor on kalibreeritud? kui kasutad mingit odavat laiatarbe (kontori) lcd monitori, võivad värvid tõesti väga kärtsud paista.

Eemal

 

#8 20-07-2008 23:47:58

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Vabandan eelnenud kirjavigade pärast. Kiiresti kirjutatud õues kiigepeal. Tänud headele inimestele, kes leidsid aega ja avaldasid arvamust. Nüüd saan äkki ka mingi suuna edsi minekuks. Mida jälgida ja kuidas teha, sest muidu on endal selline ahvi vaimustus piltidest aga teiste arvamust ei kuule.
Teate isegi vahest on vaja ju maapele tagasi inimene tuua smile

Eemal

 

#9 20-07-2008 23:51:34

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Väga hea.
OnuEnn aitäh, selle peale ma tõesti ei tulnud, et asi võib hoopis minu arvutis olla. Teen neid jah läpakas.
Selge, siis on vaja need üle vaadata kuskil korraliku monitori taga.
Suur aitäh. Minu arvutis paistab see kõik väga okey olema.
No näed inimene õpib kogu elu:)

Eemal

 

#10 21-07-2008 00:06:34

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

sülearvutite displeid on ekstra viletsa värviülekandega.
kui normaalne lauamonitor näitab adobe rgb värviruumi jagu värve ja selline lihtsam saab srgb gamutiga hakkama, siis sülearvutite displei ei venita sedagi välja. kõik mis jääb ulatusest välja, on kärts ja kole.
peale kalibraatoriga ülekäimist saab siiski veidi normaalsemaks.

Eemal

 

#11 21-07-2008 00:09:56

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Etike, ega siis pilditöötlus pole kurat, mida karta tuleb smile Kui seda mõistlikult teha, st püüda taastada seda, mida pildistamise hetkel nägid, siis ju kõik korras. Ja kui looduspildi jaoks vähendad, siis vähemalt järelteravustamise pead tegema ju ikka?
Makro kohta niipalju, et see tahab rohkem harjutamist. Kui AF-ga teed, siis ei tea sa ka, kuhu teravustamine satub. Käest tehes pead jälgima, kui kiire säri. Muidu aeglasema säri puhul väristad lihtsalt ära. Kui makrot teha tahad, siis kit obje küll ei toida. Sa lihtsalt ei kontrolli piisavalt tausta. Ja taolise taustaga putukapildid, nagu Sul, reeglina siia üles ei jõua. Maastiku jaoks teda esialgu jagub.

Eemal

 

#12 21-07-2008 00:13:08

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

etike pidas ilmselt pilditöötluse all silmas värvide pealekeeramist.

Eemal

 

#13 21-07-2008 00:19:19

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Jah pidasin silmas värve.

Eemal

 

#14 21-07-2008 00:22:06

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

põhimõtteliselt on digikaamerast tulnud fail pooltoode. levelid/kurvid tasuks ikka üle vaadata. teravustamine peale suuruse muutmist samuti, kui on faili lõppkasutus teada.

Eemal

 

#15 21-07-2008 00:28:32

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

OnuEnn kas sa arvad, et kui ma need pildid ilusti ära töötleks ,kas siis nendest piltidest võib veel pildid saada. Tahan teada ka on potensiaali. Või silma pildistamiseks nagu üteldakse. Kardan seda, et ostan omale kokku kõik vajaminevad asjad ja siis käin tähtsa näoga ringi aga pilti ikka teha ei oska ja lootust tegema hakata ka nagu pole.
No vaimustus asja vastu on öihtsalt nii suur.
Peaks hoopis äkki töötlemise peale panustama.

Eemal

 

#16 21-07-2008 00:31:59

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

kõige targem oleks läbi teha mingi fotokursus, siis langeks enamus muresid ise ära. kusiganes kandis sa asud, seal ju ometi on mingi fotoring või asi?

Eemal

 

#17 21-07-2008 00:33:00

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Töötlemine on õige asi omas kohas. Vaid töötluse peale panustamine ei ole just looduspildi temaatiks.

Soovitaks lugeda kirjandust (nt. ajakirjad Practical photography) ja võimalusel võtta osa mõnest fotokoolitusest. Hakkad vast kiiremini mõistma mida enam hinnatakse ja mida pildistades enam silmas pidada.

Eemal

 

#18 21-07-2008 00:35:12

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Usu mind, siin kandis kus mina elan ei toimu midagi.
Aga mõte on õige ja Tallinna panen ennast kirja kursusele, see tõesti kõige õigem.
Saan vahetult teada kus. kuidas ja miks.
Suur aitäh vastamst.

Eemal

 

#19 21-07-2008 00:35:50

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

piltide järgi pakuks et asud hiiumaal?

Eemal

 

#20 21-07-2008 00:39:06

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

jep enamus ajast Kassaris, talviti mandril

Eemal

 

#21 21-07-2008 00:42:40

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

kärdla gümnaasiumis käis fotoring, mina teen emmastes fotoringi. mingeid üritusi toimub pidevalt.
viimased otseselt fotoüritused olid andres toodo värvihalduse koolitus ja fotofest (mis algas loengutega tiit leitolt ja kalle kruusilt).

Eemal

 

#22 21-07-2008 00:46:50

etike
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Selge ei omanud sellis infot enne.
Hoian siis silma peal ja teen asja selgeks omale.
Tänud veelkord

Eemal

 

#23 21-07-2008 02:32:22

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

Püüa pildistada elusolendeid siiski silmada kõrgusett ja eestvaates (nt kiili pildid sul), mitte alt üles ega ülevalt alla ning väldi teravat päevast valgust. Eriti viimast lähevõtete puhul.

Kus nendest fotoüritustest infi saab? värvihaldus ja fotofest?! hmmm.

Eemal

 

#24 21-07-2008 10:42:45

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Paluks pisut abi ja selgitusi

fotofestile kutsuti kõiki huvilisi, kelle kontaktid olid korraldajale teada, andres toodo värvihalduse koolituse reklaam jooksis pikalt hiiumaa.ee-s.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB