Sa ei ole sisse loginud.

#1 16-09-2009 14:23:16

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Vanemat progetavat fototehnikat

Tunneks huvi, et kas kellelgi on "üle" mingit veidi vanemat fototehnikat (digiseepi) kuhu saaks ka mingi vabavaralise softi peale lasta. Plaanis seda ühes projektis kasutada ning tunneks huvi just, et kas kellelgi on kogemusi digiseepide progemisega. Just mingid open source firmwared vms kus saab määrata erinevaid lisa võimalusi nagu see, et kaamera ei läheks magama ja teeks fikseeritud intervalliga pilte. Lisavõimalusena oleks abiks kui kaamerast saaks neid pilte kuidagi mingi adapteri kaudu välja lugeda.

Suht oluline on, et kaamera oleks kerge... Isegi kui kellelgi üle ei ole oleks abiks teada mudeleid millega kogemusi on (olen kuulnud Canon A470 edukast kasutamisest sarnasel eesmärgil näiteks).


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 17-09-2009 00:18:44

archie
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 123
Veebileht

Re: Vanemat progetavat fototehnikat

Hakka siit pihta - CHDK.wikia.com ehk Canoni Powershot seebikate häkkimine. Tegelikult ei häkita päris softi, vaid kaardile pannakse script, mis laadub iga kord kaamera sisselülitamisel. Kasutan, kaamera tüüp tuleb leida nimekirjast, millele on script tehtud. Viimane on SX110, see ka mul. Aiman, milleks vaja. Scriptiga saab panna kaamera võtma suvalise intervalliga pilte, kusjuures käivitamiseks saab kasutada pildiväljale antud liikumisdetektori funktsiooni. Ainult AA akud peavad vähe vastu, tuleb panna väline tõhusam toide. Teine valdkond on kiirpildistamine, kus säri võib olla kuni 1/100 000 sek. Veetilgad ja muu selline valdkond. samuti lisandub RAW võimalus, sest kaamerad teevad kõik enne RAW ja sellest jpg. Küsimus ainult selles, kas valmistaja seda kasutada annab või mitte.

Eemal

 

#3 17-09-2009 00:55:31

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Vanemat progetavat fototehnikat

Selle chdk otsa sattusin jah ka googeldades ning tundub teine tegevat just seda mis vaja (mingi etteantud intervalliga pilte). Kasutuskohta ma arvan, et sa siiski väga ei aima tongue Kui projekt teoks saab kunagi, siis räägib lähemalt tongue

Aga tänud, eks ma üritan leida nüüd vastavat kaamerat mis chdk-d toetab ja samas kerge ja odav on. Eriti abiks oleks muidugi kui oleks kellelgi üle oleks üks mida mingi mõistliku hinnaga loobuda sooviks (või siis projekti spondeerida sellega). Eks hakkan otsima smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB