Sa ei ole sisse loginud.

#1 27-08-2010 01:48:58

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Objektiivi moonutused- tulge appi!

Alguses mõtlesin rõhutada ainult loodusfotot aga tegelikult on see oluline kõikide fotodega.. arhitektuur, portree, toode... jne.
Küsimust ajendas tõstatama hoopis see foto:
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=37927
Kas ebaloomulik perspektiiv, kui see pole sihilikult rõhutatud (kalasilm) ja/või kunstiliselt põhjendatud, muutub huvitavaks, tuginedes fototehnika nõrkusele, reaalset olustikku edasi kanda.
Väga ebaloomulik on vaadata asju mis peaksid olema "püsti"  on lääpas ... konkreetse foto puhul on ka suureks miinukseks kõva alasäri (aga see on juba pildialune teema)

Ehk siis palun tulge appi asja arutama!.

Eemal

 

#2 27-08-2010 11:21:04

Luik
Kasutaja
Asukoht: Ida-Virumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108

Re: Objektiivi moonutused- tulge appi!

Kas ei võiks lahterdada "kunstiliselt põhjendatud" kategooriasse.

Eemal

 

#3 27-08-2010 11:35:31

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Objektiivi moonutused- tulge appi!

Või "sihilikult rõhutatud"?

Eemal

 

#4 27-08-2010 14:29:56

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Objektiivi moonutused- tulge appi!

Päris aus olla, siis ega teemapüstitaja "teemast" aru ei saa smile Enamus asjad ei piasta läbi fotosilma nii nagu läbi inimsilma.

Eemal

 

#5 27-08-2010 19:41:20

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Objektiivi moonutused- tulge appi!

Teema selles just oligi, et enne pildi tegemist ju fikseerid kaadri oma silmaga ära, et vot siit ma teen nüüd pildi aga peale klõpsu on pildil postid lääpas ja majad kookus jne. Küsisingi seda, et kas see on mingi trend või on keegi keda see häirib ka ikka, et ei saa sellist tulemust nagu silm nägi!

(kuna ise olen pidanud arhitektuuriajakirjade jaoks palju maju sirgeks sikutama ja korterite seinu õigeks ajama piltidel mis pole tehtud TS objedega)

aga kui see pole probleem siis oma küsimusele ma siit nüüd vastuse sain.

Janek Laanemäe kirjutas:

Päris aus olla, siis ega teemapüstitaja "teemast" aru ei saa smile Enamus asjad ei piasta läbi fotosilma nii nagu läbi inimsilma.

Eemal

 

#6 27-08-2010 21:10:56

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Objektiivi moonutused- tulge appi!

No ma arvan, et erinevad lähenemised ja arusaamad ei tee halba, muidu muutuks see fotograafia selliseks "parima jäljendaja" tiitli tagaajamiseks. Viimane omab mu jaoks tähendust juhul kui see, mida jäljendatakse, on ka jäljendamist väärt või tõsist pingutamist või eelteadmisi nõudev. Antud pilt mu jaoks nii "ilus" pole, kui seal praegu see keskmine hinne, ent mulle meeldis, et inimese poolt püstitatu oli vikerkaar oma alla koolutanud. Mõneti siis nii see "kunstiliselt põhjendatud" kui ka "sihilikult rõhutatud.

Eemal

 

#7 27-08-2010 23:23:48

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Objektiivi moonutused- tulge appi!

OK, nüüd hammustasin teema läbi smile No kui ma lainurgaga pildistan, siis fikseerin kaadrit juba läbi pildiotsija, mitte palja silmaga tegelikult, sest tean, et objektiiv vaatab üle 100 kraadi ja mul silmad pärani raske hoomata, mis pildil ja mis väljas, seega ma juba ootan moonutust, kui hakkan kadreeringut otsima, sättima ja see ei sega.
Sama võrdlus makrotamisel, et õige pilt vaatab ikka pildiotsijast vastu.

Ehk see silmaga fikseeritav peab paika enim portree pildistamisel, et vaatad enne ja siis pildistad just seda mida näed.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB