Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-01-2006 22:13:46

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

taas ja taas need jänkud....

Ei hakkagi pikemalt heietama, kaks linki lihtsalt:

http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=6599
http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=6622

et nüüd siis on ühe põhjenduseks piisav: "margus1234 (jänkupoeg@-.--) 2006-01-11 18:56:43
Lihtsalt proovisin, kas saan hinnata.    1"


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 13-01-2006 00:46:29

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Mis rahvas arvab, kas peaks julmalt bänni panema, või saab veel asja?

Eemal

 

#3 13-01-2006 01:11:00

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Minu arvates hoiatusest piisab esialgu -- aga kui asi kordub, ega siis väga palju variante ei jää.

Eemal

 

#4 13-01-2006 01:20:34

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Ehk võiks sellistel tegelastel (nüüd ja edaspidi vajadusel ja rahva nõudmisel) lasta kirjutada essee teemal "Miks ma soovin Looduspildi pilte hinnata". Olulisteks momentideks omaenda nägemus sellest,  mida peaks nende arvamused nende arvates pakkuma pildi autorile ning ülejäänud seltskonnale. Ja kas nad ikka on endale teadvustanud, et rate loogika siin ei kehti? Tundub, et probleem just ratest pärit loogikaga: kui on pilt, siis tuleb ka hinnata! - Pärast seda siis tigekullid või üldsus vaatavad essee pealt - kas on küps siin hindamaks või harjutagu veel vaikselt ja omaette hindamist?

Eemal

 

#5 13-01-2006 01:44:26

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Lihtsustatuna võib teha ka nii, et enne hindamisõiguse saamist tuleb inimesel 10-t pilti kommida ja siis tigekullide otsustada, kas on küps või mitte. Kuid kas see aitab... Sest tegelt ega ülaltoodud linkidel hinded oluliselt keskmisest ei erinenud, kommide sisu oli see, mis tugevalt silma hakkas. Samas, ilma hindamisõiguseta nagu ei viitsita kommida eriti, võibolla aitab ...?

Eemal

 

#6 13-01-2006 09:42:19

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Jaagu mõtte teostamiseks peaks Marko leiutama vist uue featuuri, mis võtaks teatud kasutaja 10 esimest kommi välja. See lähenemine oleks kindlasti kasutajale kergem "karistus". Mulle aga meeldib Mari idee, millega saaks reidimehi natuke peedistada. See paneks nad ka korralikult proovile kui tõsiselt nad looduspildis osalemist võtavad. Kas nad tõesti huvitatuv looduse jäädvustamisest ning tundmaõppimisest, või lisavad pilte lihtsalt seetõttu, et see on võimalik. Essee tähtajaks võiks olla nädal, peale mida essee mittelaekumisel järgneks bänn. Kes asja tõsiselt võtab, see leiab aja ning kirjutab ära, kes mitte see loobub.

Eemal

 

#7 13-01-2006 19:05:59

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

mõtteid igasuguseid, aga ei hakkaks siin kõiki jänkupoegi halvustama. kõik meist on kunagi jänkupojad olnud, kui mitte looduspildis, siis päriselus esimesi fotosamme tehes kindlasti. paljud meist ehk suudavad ka enda evolutsiooni meenutada smile Aga Mari ideed ma toetan ja minu hääl läheks just sellele ideele. Võib välja pakkuda ka teisi teemasid tongue aga tont teab, äkki on just see essee kellelgi suure tee algus kuulsa loodusemehe tiitli suunas.

Eemal

 

#8 13-01-2006 19:23:46

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Essee suhtes võiks paraleeli tõmmata mingi aeg tagasi olnud kampaania suhtes kus politsei pani turvavööta sõitnud inimesed kirjutama kirjandit sellel teemal..
   Mari ideele aga respect minu poolt smile

Eemal

 

#9 13-01-2006 20:00:05

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Mari idee on hea, kui seda rakendada ainult patustajatele. Kõik jänkupojad esseed küll ei peaks. Nimesid ei nimeta, aga praegi värskelt paar uut piltnikku siin, kelle pildistamispädevuses vist keegi eriti ei kahtle. Neile mingit esseed peale suruda mina küll ei tahaks -- see pole siin ikkagi kirjandussait...

Samas, tagantjärele essee nõutamine tähendab ikka, et paar-30 (või mõnel juhul paarsada ;-) põnevat kommi-hinnet tuleb meil ära kannatada per patustaja.

Eemal

 

#10 13-01-2006 23:30:59

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: taas ja taas need jänkud....

Pange mind põlema, aga ma ei saa küll aru, mis selle esimese pildi kommentaari juures valesti on?

Eemal

 

#11 13-01-2006 23:45:45

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

ei no kui vaatad ainult selle pildi kommentaari täiesti üksi, siis eks ta veidi omapärane ole kuid kui võtad kokku kõik kommid mis ta selle päeva jooksul kirjutas siis saad aru mispärast see post siin foorumis olemas on. Teises usun, et saad aru smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#12 14-01-2006 01:48:01

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Mina kui selle pildi autor aimasin selle kommenteerija ebapädevust, ta ise lobiseski selle välja, kuid see ei omanudki niivõrd tähtsust. Naljakam oli too teine tüüp, kes võttis kohe eeskuju smile. Poisid olid heas tujus ja tahtsid lihtsalt kõiki ja kõike hinnata peale iseenda wink

Eemal

 

#13 14-01-2006 04:12:02

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Mina eriti ei poolda seda taktikat(A) smile. Kui just see esseede teema valitud seltskonnale ei lähe. Mind igastahes see küll ei kutsuks siia pilte ülesse panema ja kommenteerima, kuigi olen looduspilt.ee kasutaja algusest peale olnud. Olen vist liig kriitiline enda piltide üle, et pole siiamaani ühtegi ülesse saanud aga siis ei saaks vist ültse. Pigem kui teha mingi eraldi foorumi teema, kus siis jänkupoegadele eraldi küsimusi esitada või jänkupoja arvamusi ja kogemusi looduse ning pildistamise kohta. Neile oleks ma hea meelega vastaja.

Eemal

 

#14 14-01-2006 04:22:50

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

draa kirjutas:

Mari idee on hea, kui seda rakendada ainult patustajatele. Kõik jänkupojad esseed küll ei peaks. Nimesid ei nimeta, aga praegi värskelt paar uut piltnikku siin, kelle pildistamispädevuses vist keegi eriti ei kahtle. Neile mingit esseed peale suruda mina küll ei tahaks -- see pole siin ikkagi kirjandussait...

Mina pidasin tõesti ainult patustajaid silmas smile.
Alternatiivina võiks kaaluda ka piltide saatmise ja ülesmineku suhet. Kui ikka keegi saadab nt 4 pilti ja neist kõik 4 või ka 3 lähevad kohe hoobilt üles, siis muidugi ei mingeid esseesid. Kui aga mõni ikka pommitab ja pommitab vaeseid adminne piltidega ja siis suure töövõiduna lipsavad paar tükki lõpuks filtrist läbi, siis võiks essee olla küll täiendavaks sooviks. Milline see arvuline suhe võiks täpselt olla, eks seda tea adminnid paremini, kes sellise pildiuputusega tegelema peavad smile

Eemal

 

#15 14-01-2006 04:42:28

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

vahepeal vist juba see tuli, et kõik üles mitte läinud pildid jäid nädala arvestusse siiski sisse, et ei saaks pommitada. Ehk siis kui ikka limiidi jagu pilte saadad ja nad kõik tagasi lähevad, siis ei saa ka uusi proovida enne kui nädala pärast... Aga jah muidu see suhe võiks olla täitsa adekvaatne määraja ka ...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#16 14-01-2006 11:11:25

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Vahepeal oli tõesti nii, et paar kasutajat saatsid iga päev limiidijagu pilte ning kõik läksid kogu aeg tagasi. Mõnikord pommitasid nad isegi päeva jooksul rohkema kui viie pildiga, sest kohe kui tagasi saatsid siis oli uus ports kohal. Siis võtsime tagasisaatmistempot maha ja hakkasime pilte hoidama. Lisaks üllitasime kirja, et ärga sobrage oma arhviis vaid õppige ja tehke uusi pilte, sest oma arust parimad saatsite ju esimesel korral ning nüüd tuleb ainult kehvemaid.

Essee asja peab veel mõtlema. Kindlasti peaks selle ka reeglitesse põimima või siis vajadusel foorumi teemale viitama. Suhtega on niimoodi, et see peab natuke lõdvam olema, sest uutel läheb ikka 80% piltidest julgelt tagasi. Võib olla rohkemgi. Viimase aja pädevateks tulijateks olid Rainar ja Servet, kelle pildid kohe üles läksid.

Eemal

 

#17 14-01-2006 19:46:52

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

erm... kas ainult mina mäletan mingit külalise kirja millele ma vastasin või mis?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#18 14-01-2006 20:17:43

prot
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 66
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

toruonu kirjutas:

erm... kas ainult mina mäletan mingit külalise kirja millele ma vastasin või mis?

Ei mina nägin ka seda postitust

Eemal

 

#19 14-01-2006 23:23:53

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Mnjaa ... kuhu see kadus?


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#20 15-01-2006 00:48:26

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Pole Külalist pole ka probleemi smile

Eemal

 

#21 15-01-2006 01:53:07

Külli Leola
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 73
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

nõus big_smile


Ilu on vaataja silmades!

Eemal

 

#22 15-01-2006 02:06:16

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

Minu arust oli see postitus anonüümsena täiesti mõttetu. Keegi tahtis ka suu puhtaks öelda, kuid ei julgeneud seda oma nime alt teha. Ju siis polnud see ütlemine ikka päris puhta mõttega ning natuke ärapanemise moodi. Ma kustutasin selle maha.

Eemal

 

#23 15-01-2006 03:27:30

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: taas ja taas need jänkud....

smile hea teada, et ma ikka ei hallutsineeri big_smile Tulin tunde hiljem tsekkama, et kas on vastatud ja see kui midagi enam ei olnud, siis oli küll hetkeks selline paras dejavu tunne smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB