Sa ei ole sisse loginud.

#1 05-02-2006 21:29:24

Sulev
Külaline

Sigma15-30 obje ja polaroidfilter?

Nonii! Olen eelpoolnimetet objektiivi mitu korda eemalt vaadanud ja ka lausa käega katsunud, aga siiamaani pole teda ära ostnud, sest kasutusjuhendis on selgelt öeldud, et ette panna on sinna võimalik ainult geelfiltreid. Kuna põhimõõtteliselt kasutan praeguse obje ees polafiltrit üsna sageli, siis see ongi põhjuseks, miks toru ostmata on jäänud. Geelpolarisatsioonifilter?-pole nagu kuulnud, et selline olemas on. Aga täna järsku avastasin sellel saidis ringi plõksides, et on võimalik ka sellele torule mingi valemiga polafilter ette keevitada. Äkki oskab keegi mulle rumalale ära seletada, kuidas ja mis vahenditega seda tehakse ja palju maksma läheb. Äkki härra Tõnu Ling ise võtaks vaevaks seda küsimust kommenteerida, sest just tema piltide taustainfot lugedes ma sellest võimalusest teadlikuks saingi.
Nii et jään juba ette tänulik olles selle asja kohta inffi ootama.

 

#2 05-02-2006 23:06:02

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Sigma15-30 obje ja polaroidfilter?

Kasutasin seda üleeelmisel aastal 10d ees. 15-30-l on filtriadapter (mis oli objega ostes kohe kaasas), mis käib, kui õieti mäletan, varjuki otsa. sinna ette saad kruttida pol filtri ja kogu muusika. 10d-l on 1.6x sensorikrop, adapter vaatevälja servi ei ära ei varja. Filtriadapter minu mäletamist mööda oli probleem filmika juures, kus hakkas vaatevälja servast varjama.

Eemal

 

#3 05-02-2006 23:42:40

Tõnu Ling
Kasutaja
Asukoht: Kuressaare
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 172
Veebileht

Re: Sigma15-30 obje ja polaroidfilter?

Sigma 15-30 on väga hea objektiiv. Tõepoolest polarisatsioonifilter käib ette kaasasoleva rõngaga. Aga, kui ma nüüd ei eksi, siis 15 mm peal jätab nurgad tumedaks. Kuskil 17 mm peal juba kaovad tumedad nurgad ära (ehk filter enam ei paista kaadrisse.) Igal juhul tasuks muretseda slim e. õhuke variant.
Muidugi täiskaadriga kaamera puhul on filter kaadris veel rohkem näha.
Mul on B+W Slim MRC 82 mm variant, mis maksis 1000.- ja sain kasutatud, kuid hästi hoitud eksemplari healt peremehelt.
Geelfiltrid on mõeldud objektiivi taha panemiseks, kui ma ei eksi. Seal on selline väike tasku. Aga ma pole neid kasutanud kunagi ja ei hakka kasutama ka.
Loodan, et olin abiks.

Eemal

 

#4 06-02-2006 01:17:02

Sulev
Külaline

Re: Sigma15-30 obje ja polaroidfilter?

Aitäh, jälle natuke targemaks...

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB