Sa ei ole sisse loginud.

#1 06-12-2005 00:15:15

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Soovitus piltide lisajatele

Natuke aega tagasi käis siin seoses Mario (toruonu) poolt teiste piltide näppimise ja siis üles riputamisega omajagu kõva arutelu. Ma tahaks teha ettepaneku kõigil autoritel piltide lisamisel jätta omapoolne kommentaar kas nad soovivad, et teised tema pilte kohendaksid ja soovitusi jagaksid või mitte.

Kui teiste versioonid ja töötlemisnõuanded on näidetena teretulnud, siis võiks oma kommentaari lõppu lisada lühendi NL = näppimine lubatud.

Kui ei soovita, et soovitusi jagataks näitlikustava materjaliga, vaid piirudtaks lihtsalt sõnadega või siis ei jagataks üldse töötleminäpunäiteid võiks autor oma kommentaari lõppu lisada lühendi NE = näpud eemale

Mis teised arvavad?

Eemal

 

#2 06-12-2005 01:36:42

kaska
Kasutaja
Asukoht: Bern - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 158

Re: Soovitus piltide lisajatele

idee hea juhul kui mõnele ei meeldi, kui tema pilte näpitakse.   kui seda raske progeda ei ole võiks ju lausa pildi lisamise juurde teha sellise nupukese kuhu tuleks teha linnuke vms.

Eemal

 

#3 06-12-2005 02:19:04

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Soovitus piltide lisajatele

Peaasi et keegi aru ei saa, et NL on NÄPPAMINE LUBATUD tongue
Idee on hea kindlasti sellistele algajatele nagu mina smile Seega igati poolt.

Eemal

 

#4 06-12-2005 02:50:42

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

Selle NE poolt ma ei ole, sest vaikimisi peaks _ametlikult_ ju NE olema. Muidu on nii, et kui midagi ei lisa, siis on hall ala, kumbki nagu ei kehti...  Aga NL võiks küll olla.

Eemal

 

#5 06-12-2005 03:41:46

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

kõigi jäsemetega poolt big_smile et tõesti võiks panna ju mingi checkboxi submit vormi juurde, et luban piltide töötlust vms ja siis Marko teeb pisikese stringide lisamise ja ongi kommentaari real NL juures smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 06-12-2005 09:44:02

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

Jah, vaikimisi võiks olla keelatud. Ehk siis ainult NL kui on soovi. Kaeme, mis Marko kostab, kas see on raske.

Eemal

 

#7 06-12-2005 11:12:23

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

Kindlasti ei ole raske, 15min max. :)

Eemal

 

#8 06-12-2005 17:29:59

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

hakkame üle pakkuma wink 5 min max wink Vormi lisada tag ja koodi üks if lause wink


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#9 06-12-2005 17:58:16

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

nonoo torumees tongue

esiteks et ei tekkiks mingeid hilisemaid jamasid kasutajate poolt jne, peab asi olema tehtud korralikult, st et ühest tagist ja ifist ei piisa - need peab ju ka kuidagi salvestama. okei, võid teha javascriptiga kommi väljale muudatuse, ent see pole väga hea minuarust...seega:

1) peab baasi piltide tabelisse tegema välja (0/1)
2) peab mudima pildi lisamise php faili, lisama sinna selle "tagi" ehk linnukese  ja siis päringut mudima
3) peab tegema muudatuse pildi vaatamise php koodi ja päringusse
4) peab lokaalselt testima
5) peab tulemuse serverisse laadima
6) ühe testpildi ise reaalselt üles laadima koos mod lubamisega, teise ilma ja veenduma, et on ikka ok

Kõik see võtab kindlasti rohkem kui 5 min, aga 15 on realistlikum big_smile Lisaks tuleb asi üleüldse käsile võtta, teha kohvi, panna vaikne chill mängima, keskenduda, laadida teenused, avada tarkvara, korraks kood läbi vaadata huvi pärast jne jne big_smile

Eemal

 

#10 06-12-2005 18:01:12

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

haah! said, toruonu :P

Eemal

 

#11 06-12-2005 18:05:50

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

mercar kirjutas:

Peaasi et keegi aru ei saa, et NL on NÄPPAMINE LUBATUD tongue

Ilma naljata - selline oht on täiesti olemas IMHO. Mitte saidisiseselt, vaid võõraste poolt. Ütleme, X paneb pildi üles NL-ga ja T smile teeb sellest töötluse ja paneb kuhugi mujale üles. Nüüd tuleb Näppaja (N), võtab T saidist pildi, teeb sellest omakorda mingi suurema või väiksema töötluse ... ja N-l oleks nüüd nagu kõik õigused selle pildiga toimetada. Sest ta on kasutanud ju just töötlemiseks mõeldud varianti wink. Peale selle - seda pilti leides, kellelt ta peaks selleks nüüd luba küsima? T-lt? Kes võiks ta kohtusse kaevata? X-l pole selleks enam alust ... (?)

Tegelt - kas poleks lihtsam
a) teha töötlus, kui tundub, et see võiks autorile/teistele kasuks olla;
b) küsida luba selle näitamiseks,
c) loa saamisel panna pilt kuhugi vaatamiseks. Mittesaamisel - jääb oma kõvakettale või rändab prügikasti.
a) ja b) võivad vabalt ka vahetuses olla.

See tähendab ju ühte küsimust ja ühte vastust pildi all, ei midagi rohkemat.
Kusjuures - kui palju neid võõraste piltide töötlejaid siis ikkagi on? Toruonu vist peaaegu ainus? Enamus meist ei saa vist OMAGI piltide massiga hakkama wink.

Ainult üks soovitus, kui panna üles oma versioone võõrastest piltidest: panna vastavale alamkataloogile veebis selline nimi, et juba nimi ise ütleks, et tegu on _teiste inimeste_ piltidega.

Eemal

 

#12 06-12-2005 20:03:14

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

Väga head tähelepanekud Mari. Sellele ma ei mõelnudki.
Peaks siis selle NL märgi tegema näiteks klikatavaks, mis viskaks ümbrikule vajutamise aknaga sarnase akna selle lühendi tähendusega. Ning selle tähenduses peaks selgelt olema märgitud, et pilti tohib salvestada ainult siin leheküljel kasutamiseks.

Eemal

 

#13 06-12-2005 20:47:43

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

mari: sinu point on hetkel mul juba kasutusel olnud mõnda aega ning selle miinuseks on see, et kui ma pilti vaatan ja tekib mingi mõte kuidas seda paremaks saaks, siis teen selle tavaliselt kohe ära. Kui siis mingi adekvaatse tulemuse saan, siis küsimise järel nagu vajub asi vaikselt ära... siis tuleta jälle meelde, et kelle pilti nagu mudisid ja küsisid luba, tsekka kas ta lubas ja siis postita, ühesõnaga ei viitsi väga sedasi. Kui luba olemas, siis kirjutan kohe kommi kus on ka url töödeldud pildiga.

Ja mis puudutab pildi üles panemist teisel saidil, siis minul sisaldab url sõna jura mis on mõeldud ajutiste asjade jaoks ning neid otse ei lingita kuskil (nagu ei saa ka selle kataloogi listingut kuidagi kätte). Ainuke võimalus linki saada on siit ja pildi alt.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#14 07-12-2005 00:22:57

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

toruonu kirjutas:

Kui luba olemas, siis kirjutan kohe kommi kus on ka url töödeldud pildiga.

Üks aspekt veel. Kes need on, kes hakkaksid pilti üles saates KOHE ja _igaks juhuks_ luba andma? Sisuliselt tähendaks see ju PAKKUMIST, et EHK keegi võiks tahta nende pilti paremaks mudida? See tähendab ju kohe algusest peale endale vaesustunnistuse väljastamist - et ohh, mis nüüd mina ... püüdke kõik seda minu õnnetukest pilti ilusasti paremaks teha ... 

Seega sellise märke  lisamine pildi ülespanekule tekitab vastakaid tundeid. Oma pildi puhul: kui lubada, siis lisad oma pildile kohe selle kõhklustunde ja abiküsimise. Kui mitte lubada, siis nagu oleksid kade, et ei lase soovijatel vabalt tegutseda. Või ülbe, et _minu_ pildid on niiii head, et pole teil mingit põhjust näppida.
Samalt seisukohalt vaatad siis ka kõigi teiste pilte: ahhaa, siin on lubatud ... no järelikult mõne jänkupoju pilt wink. Pole lubatud - noh, teadagi, ülbe või tegija kuju wink.

Asi oleks teine, kui siin olekski tegemist mingi graafika- või töötlussaidiga, kus (kasvõi nädala ülesandena) võetakse mõni pilt aluseks ja siis asja eesmärgiks olekski, et _kõik_ proovivad sellest midagi teha. Et siin aga sellisse toruonu-töötlusse smile jõuavad väga ja väga üksikud pildid, siis kas ikka on mõtet nende üksikute piltide pärast selliseid dilemmasid looma hakata?

Seega - ehk jätaks kõik nii, nagu on? Küll saab toruonu ka selle loaküsimisega hakkama wink.

Eemal

 

#15 07-12-2005 02:34:51

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

wink mina paneks NL kindlasti oma piltidele wink aga eks neid muutjaid ole teisigi... Sven ise on osade piltide all pakkunud muudetud versioone ja ka teised (küll tõesti viimasel ajal järjest vähem). Pigem tuleks seda võtta nii, et kui on NL siis on luba kindlasti olemas, kui ei ole, siis tuleb küsida, mitte et ei luba.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#16 07-12-2005 03:10:43

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

toruonu kirjutas:

Pigem tuleks seda võtta nii, et kui on NL siis on luba kindlasti olemas, kui ei ole, siis tuleb küsida, mitte et ei luba.

Kui NLi ei ole, siis ei ole luba näppida. Kui küsid ja küsimusele vastatakse jaatavalt, siis on luba, kui ei vastata või vatatakse eitavalt, siis pole luba. Ehk ikkagi, kui märget pole, siis luba näppida ka pole.

Eemal

 

#17 07-12-2005 04:02:41

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

toruonu kirjutas:

wink mina paneks NL kindlasti oma piltidele wink aga eks neid muutjaid ole teisigi... Sven ise on osade piltide all pakkunud muudetud versioone ja ka teised (küll tõesti viimasel ajal järjest vähem). Pigem tuleks seda võtta nii, et kui on NL siis on luba kindlasti olemas, kui ei ole, siis tuleb küsida, mitte et ei luba.

Ehh ... minu point oli muus. Et kas ikka tasub viia sisse mingi jah/ei määratlust nõudvat märgendit NL, juhul, kui selle lisamist/mittelisamist _saab_ tõlgendada hoopis teisiti kui siin ainult töötluse lubamisele/mittelubamisele keskendudes praegu silmas peetakse. Jep, neid muid tõlgendusi ei _pea_ kasutama, aga neid _saab_ kasutada pildi ülespanijale ebasoovitavas suunas. Nagu kohustuslikku jah/ei vastust küsimusele, kas sa oled hommikuse konjakijoomise juba lõpetanud wink.

Eemal

 

#18 07-12-2005 09:15:54

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

Mina ei paneks ühelegi oma pildile NL tähist tongue
Kuidpaljud kasutajad on mõista andnud, et neile oleks see abistav.
Seda kas tegemist on jänkupoja või kellegi teisega ei peida nagunii üle kolme päeva. Praegu ma näen, et NL sisseviimine oleks mõeldav ainult koos hoiatava lisatekstiga.

Eemal

 

#19 07-12-2005 13:37:28

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

Svenist saan aru...usun, et ta põhimõtteliselt ei soovi, et keegi ta pilte näpiks..tean, et ta on piisavalt kompentne, et ise oma pilte sättida...aga mulle küll meeldiks kui keegi targem leiaks aega mu pilte mudida...ja ehk siis natuke konkreetsemalt seletada, et mis siis täpsemalt tegi, et tulemus selline sai. Kui ikka paar kolm korda nii teha...ehk siis on tulevikus endalgi lihtsam asi jonksu keerata.

Eemal

 

#20 07-12-2005 14:24:30

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

Pigem oleks siis linnukest vaja selleks, kui pildi lisajal on KINDEL SOOV, et rahvas seda pilti katsuks paremaks väänata ja kommenteeriks juurde, mida selleks täpselt tehti. Vot see ehk toimiks. Selle funktsiooniga koos peaks ära tegema selle vana soovi, et url, mis kommentaaridesse lisatud, lingiks muutuks automaatselt.

Eemal

 

#21 07-12-2005 23:10:03

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Soovitus piltide lisajatele

kauos, no selleks ei ole linnukest vaja. seda tuleb nii harva ette, et selle v6ib vabalt pildi alla kommentaari kirjutada

Eemal

 

#22 07-12-2005 23:49:45

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

tommy, muidugi. inimesed ei tule lihtsalt selle peale, eriti jänkupojad.

Eemal

 

#23 28-03-2006 01:18:17

vull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Soovitus piltide lisajatele

hai
Kas keegi saidi adminnidest saaks teha pildi infosse tehnika lisamise kohustuslikuks?
mõnede piltide exifist saab kaamera välja lugeda, kuid objektiivi jms mitte.

Eemal

 

#24 28-03-2006 01:31:45

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Soovitus piltide lisajatele

kohustuslikkus on küll ilmselgelt liiast tahetud. pealegi ei pruugi iga mees tahta reklaamida, millega tehtud ja mis ta fotokotis peidus. exifi või tehnika näitamine või mittenäitamine peaks jääma igaühe vabaks valikuks.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB