Sa ei ole sisse loginud.

#1 28-11-2006 18:44:47

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Teie kohtumised nirgiga...

Ma vaata, et siin looduspildis on suurte loodus ja fotoinimeste pärusmaa.
Galeriis ("Metsaloomad") annab tasemel pilte ikka sirvida, üks parem kui teine.
Ja sellest sooviks kuulda teie poolseid (esimesi)kohtumisi/ kommentaare välejalgsete ja rahutute olenditega. Pidades silmas nii nirk, tuhkur, kärp (kui nugiste, naarits).
Lisades ehk ka lingi/viite oma parimale õnnestunud kaadrileoleks vahva.
Kas on õige kui väidan, et nirki näinud (pildile püüdnud) õnnelik on inimene (fotograaf:)?
Teda kohtab ju niivõrd harv a. Korra on vilks peanupp näha ja murdosa sekundi pärast kadunud-esitades endale küsimuse: "kas nägi(d)n ikka"?!

Neid kitse, põdra ja mõne reinuvaderi pilte on juba küllaldaselt kõikjal igas poosis nähtud. Midagi raskemat... või pole?
Eks te tea paremini või polegi midagi rasket pildile neid rahutuid loomi püüda?
Ise võin ainult juhuslikult kohtumisi ühe käe sõrmedel kokku lugeda.


Üks googeldamisel leitud pilt ühest "kuradist"smile (nirk peaks olema)
http://dnr.state.il.us/orc/wildlife/vir … rontal.jpg

Eemal

 

#2 28-11-2006 21:01:32

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Teie kohtumised nirgiga...

See pildil Eestis levinud nirk ilmselt küll ei ole. Esiteks on nirk enamasti punakam-ruugem oma suvekuues, samuti kurgu-k6hualune valgem. Teiseks, otsisin ka aadressis oleva nime järgi - ilmselt oled leidnud tema P6hja-Ameerika suguvenna pildi millegipärast (vt. nt. http://animaldiversity.ummz.umich.edu/s … /view.html).
Üliharuldane nirk nüüd ka ei ole, ehkki pole ka ise teda paaril viimasel aastal trehvanud. Küll aga on teda liikuvuse ja ettevaatlikkuse t6ttu küllaltki raske pildile püüda.

Eemal

 

#3 28-11-2006 22:37:40

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Nägin nirki esimest Kaliningradi lähedal. Oli kevad, lumi juba peaaegu sulanud ja väike valge loomake sellel pruunikal-määrdunud taustal kenasti näha. Jah tegelikult nägin seda looma muidugi loomaaias- ta nimelt oli mu hoolealune. Ta on välkkiire. Endasuurusel hiirel rabas kuklast ja vedas piiksuva vennikese vähimatki vastupanu saamata oma pessa. Ausalt öeldes oli teda raske jälgidagi, sest tema õueskäik kestis mõnikord vähem kui sekundi. Hiljem olen ta ka pildile saanud. Täiesti ettevalmistamatult märkasin kase kännu seest välja vaatavat valge nirki ja järgneva lühikese aja jooksul sain ta parasjasti ees oleva 200mm ka pildile, aga siin Looduspildis on tunduvalt paremaid näiteid.

Eemal

 

#4 29-11-2006 21:45:22

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Nirk on meil enamasti kõikjal levinud väikekiskja. Loom on ülimalt vilgas ja kiire. Enamus pilte on tehtud selliselt, et on loomaga juhuslikult kohtutud, kuna loomake on julge võib hea õnne korral suurepäraseid pilte saada.
Minu parimad nirgi slaidid elus suutis fuji narva maante labor tuksi keerata üsna mitu head aastat tagasi, probleem kemikaalidega ilmselt.
Kaks talve jälitasin nirki sihipäraselt nädalas paar päeva, suhe oli umbes viis- setse päeva jälgimist mööda värskeid jälgi ja üks kohtumine.
Paraku kasutasin eos 300 keret mis jäi enamasti liiga aeglaseks selle looma jaoks.
Siiani on nirk mulle üks ihaldatumaid loomi keda jäädvustada tema loomulikus keskkonnas.

Eemal

 

#5 04-01-2007 22:34:36

elor
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 102
Veebileht

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Nonii, seda juttu lugedes tundub, et ma olen üsna õnneseen, sest nädalake tagasi õnnestus nirki näha ja ka ca 5 pilti teha.
Lugu oli selline, et keset päeva vabanes paar tunnikest aega ja mõtlesin et sõidan autoga natuke metsavaheteid ja vaatan, kas ehk näeb loomi(või vähemalt jälgi). Ühel metsasihil käisin korraks autost väljas ja kui tagasi istusin, siis jäi mu pilk pidama mõnekümne meetri kaugusel ja väga kiiresti edasi-tagasi siblival lumetutil. Kuna maa oli üldiselt must, siis tundus see eriti kahtlane. Ma ei uskunud eriti oma hiilimse edukusse ja sellepärast sõitsin autoga lähemale, lootes sellele, et osa loomi kardab autot vähem kui inimest. 15-20 meetri peal jätsin auto seisma ja hüppasin fotokaga välja, et sellest loomakesest mingitki pilti saada. Minu suureks õnneks valdas teda sellel hetkel suur uudishimu ja ma ei pidanud talle peaaegu mingit lähenemiskatset tegema. Ta tuli läbi oksarisu otse minu poole. Nii ma seisin ja üritasin kaameraga tema liikumist kopeerida ja võimalikult palju klõpsida, sest ma ei  olnud oma ürituse täielikus õnnestumises üldse kindel. siis äkki, minust paari meetri kaugusel jäi ta seisma, tõusis risu sees tagakäppadele ja vaatas mulle mõni sekund otsa ja kadus siis. Õnneks ma suutsin seda kingitust kasutada ja kiiresti klõpsida. Minu üllatuseks kordus see veel korra enne kui ta kaugemale silkas. Oma mitte kõige geniaalsema aruga üritasin ma talle järele hiilida läbi risu, et mingit tegevuses pilti ka saada, kuid kui ma 10 sekki hiljem nägin vilksamisi teda ca 30 meetri kaugusel hüppamas, ma loobusin ja leppisin sellega mis ma sain.

Eemal

 

#6 04-01-2007 23:48:02

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Nirk on üsna julge loomake, probleem on jah pigem looma leidmises, ega ta eriti mingit hiilimist vaja, kui just suure hooga peale ei jookse pole hullu.

Eemal

 

#7 05-01-2007 01:24:00

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Teie kohtumised nirgiga...

poolveeline kirjutas:

Nirk on meil enamasti kõikjal levinud väikekiskja. Loom on ülimalt vilgas ja kiire. Enamus pilte on tehtud selliselt, et on loomaga juhuslikult kohtutud, kuna loomake on julge võib hea õnne korral suurepäraseid pilte saada.
Minu parimad nirgi slaidid elus suutis fuji narva maante labor tuksi keerata üsna mitu head aastat tagasi, probleem kemikaalidega ilmselt.
Kaks talve jälitasin nirki sihipäraselt nädalas paar päeva, suhe oli umbes viis- setse päeva jälgimist mööda värskeid jälgi ja üks kohtumine.
Paraku kasutasin eos 300 keret mis jäi enamasti liiga aeglaseks selle looma jaoks.
Siiani on nirk mulle üks ihaldatumaid loomi keda jäädvustada tema loomulikus keskkonnas.

Kas pika loo kirjutanud autor pilte ei soovi näidata?

Eemal

 

#8 05-01-2007 01:41:01

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Teie kohtumised nirgiga...

No, minu meelest Remek neid nirgipilte siia põhiliselt pannud ongi. Mine vaata tema galeriisse. Elementaarne, Watson...

Eemal

 

#9 05-01-2007 01:47:29

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Aga nüüd ootame elori pilte smile

Eemal

 

#10 05-01-2007 11:13:24

elor
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 102
Veebileht

Re: Teie kohtumised nirgiga...

elori pildid tulevad kohe kui jänkupoja limiit jälle lubab;)

Eemal

 

#11 08-01-2007 01:45:49

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Mnjaa ...

Paaril korral on ikka nähtud. Aga ausaltöeldes juhuslikul nägemisel ikka pili ei tee smile

Pead ikka enne psa jms. välja peilima ja varitsema ning passima peale. Veidi ka lugema ja uurima looma elust ja olust, kus liigub kja millal jms. Kui suvel veidi aega jääb võib ju silmad lahti hoida. Aga peaks siis looma kohta tublisti lugema, mis on ta jahilkäigu maa, kaugele läheb pesast jms.

Meil kord elutses üsna lähedal, ühe paneeli alt vilksas sisse ja välja. Tal oli krundi lähedal suure masuudi vaadi alustugede paneelis peasa. Ka üleeelmisel suvel oli ta veel seal ja kord kass omaaruts actionit püüdis panna ja teda tabada smile Eelmisels suvel aga hõivasid augu maamesilased, kes seal naljakalt sumisesid, õhtul toru otsast tuli nagu tõrre põhjast sumin. Ei tea kas tuleb tagasi.

Koht oli tal super - ideaaalne, kõrval kohe hiiri kubisev viljapõld, seega. Ma ise eeldan et nad võiks elada ka viljapõlduse keskel kivi saartel jm. Keste metsa neid vist väga ei olegi, võin ka ekida, peaks neist veidi lisa lugema.

Kusjuures sellel suvel olen teedel üle kalpsamas näinud 2 korral.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#12 08-01-2007 01:50:16

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Huvitav oma postitust muutra ei saa. Tahtsin vaid lisada, et olen nendega oma elus mtiu korda kohtunud. Mõnedega ikka vaid mõne meetri pealt oma 10 sekundit tõtt vaadanud. Ta on väga uudishimulik. Sellised kohtumised jäävad eluks ajaks meelde. Kui keegi selle rahutu väljejala kaadrisse saab, peab olema hea ilm, objektiiv ja püsivust ning õnne, siis piisab ka kellegi teise võidurõõmu nautida. Aga miski ei ole ikkagi parem kui enda fototrofee.

Ma arvan ,et kui nö. varitsuse peale välja minna, siis võib ju teda tabada. Enne aga peaks looma raamatute kaudu põhjalikult tundma õppida, et nö. tühja ei passiks ja valest kohast ei otsiks.

Jõudu ... see on vahva, näidake ka pilte!


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#13 08-01-2007 21:30:16

Ralfionu
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu - Paide - Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Seda nirki (on vist ikka nirk) oli mul au pildistada ca 5 minuti vältel. Jube uudishimulik ja paganama kiire loomake. Minu tehnika oli tema jäädvustamiseks liiga aeglane - kogu sessioonist vaid paar-kolm pilti kannatas kriitikat. See-eest oli kohtumine hästi juhuslik smile
http://www.hot.ee/mode12/IMG_1257_600x400_1.jpg

Eemal

 

#14 08-01-2007 22:33:57

poolveeline
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa Karilatsi
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 238

Re: Teie kohtumised nirgiga...

üsnagi nauditav pilt

Eemal

 

#15 09-01-2007 01:57:16

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Minu poolt pildile kõva "väga hea". Kvaliteet ka väga bro. Miks sa üles ei pane?

Eemal

 

#16 09-01-2007 13:17:28

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Mõnus pilt ju. Kritiseeriks hoopis kommentaare, mida kirjutaja on kuidagimoodi valmis visanud ja koos kõigi kirjavigadega üles virutanud. Ärge kirjutage kui aega nii vähe on.

Eemal

 

#17 30-03-2007 19:27:17

hundikutsikas
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 6

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Minul õnnestus samuti paaril korral nirgiga kohtuda.Paar aastat tagasi nägin, kui ta oma urukesest pea välja pistis, ma olin talle päris lähedal ja tema ka uudistas mind ega kartnud nagu näha oli. Aga pärastised kohtumised olid kurvad, sest minu kiisu oli koguni kolm nirgikest maha murdnud, leidsin nad mahamurtuna paaripäevaste vahedega.Kahju neist väikestest, sest nad olevat kasulikud loomakesed.

Eemal

 

#18 31-03-2007 00:09:51

Nobelium
Uus kasutaja
Asukoht: Lasnamäe
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Teie kohtumised nirgiga...

On õnnestunud vanaisa juures päris mitu korda nirke näha. Maja taga suur kuusk, kus mõned lauavirnad, telliskivi hunnik ja igasugu erinevat sodi puu alla varjule viidud. Kohe paari meetri kauguselt läheb aed mille servas kasvavad tihedalt kreegipuud. Ca 10 meetri kaugusel ka puukuuri taoline moodustis. Suvel pole eriti õnnestunud neid seal näha aga ükskord talvel, kui puid lõhkusin. Paistab et loomake harjus minu ja müra olemasopluga ära naabruses. Istusin maha suitsu tegema ja sealt ta tuligi. Ca 5m kaugusel silkas edasitagasi lauavirnade vahel. Paarkümmend minutit sai jälgitud seda lumivalged saledat olevust, rohkem ei viitsinud ja fotoaparaati, siis veel ei omanud.
Teine kogemus oli, kui valmistasin rottide püüdmiseks kastlõksud, kuna tavalised lõksud rottelukaid ei võtnud. Ja üllatus oli suur, kui üks hommik oli seal nirk. See oli hilissügis, lumi oli maha juba tulnud aga nirk veel suvevärvides. Elukas oli muidugi täie tervise juures ja üritas igal võimalusel hammustada näppudest.

Eemal

 

#19 11-04-2007 16:34:57

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Teie kohtumised nirgiga...

mhh. Suvel tegin väikeseid jalgrattamatkasid, pärast matku sõitsin makodu kõrval oleva Pärnu Jõe äärde. Elu käis seal kogu aeg. Ükspäev olin nii väsinud, et heitsin murule pikali. Hetke pärast kuulsin, et mingi asi koperdas. Vaatasin, et nirk ajas liblikaid taga. (Kaamera oli ca 15 m kaugusel kahjuks). Tõusin tasakesi püsti ja nirk lipsas mutiauku. 3 min pärast vaatas mind teisest mutiaugust ja hiljem suundus kuskile kändude taha.

Eemal

 

#20 12-12-2007 01:00:53

Birgit
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Minul õnnestus ka nirki esimest korda näha ja siis ka talverüüs.
Nimelt läksin koos kahe sõbrannaga jalutama ja kitsi vaatama. Kui me olime kohal siis ühtegi kitse ei näinud. Passisime siis niisama ja rääkisime kui äkki üks sõbrannadest pööras pilgu kõrvale. Ta algul vaatas, et keegi on mingi mänguasja maha unustanud. Aga võta sa näpust- hoopis nirk. Ta oli meist kuskil kaks meetrit eemal ja vaatas urust välja. Kiiresti sain ühe pildi. Poleks ma teda ära ehmatanud oleks ma saanud tast ilusti portree pildi big_smile. Kui nirk urgu tagasi kadus ootasime me natuke seal kohas ja jalutasime edasi tagasi. Järsku pöörasin ümber ja näen, et nirk otse minu kõrval .kuskil meeter maad vahet. Oma kiire liigutuse peale ja hõikega: Näe ta on siin!" Hirmutasin ma ta ära. Ning enam me ei näinud teda. Aga ikkagist ma olin elu õnnelik.

Eemal

 

#21 12-12-2007 01:25:18

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Kus on see üks pilt, näidata ei taha? smile

Eemal

 

#22 12-12-2007 02:26:11

KaRahh
Kasutaja
Asukoht: Tln
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Öelge, kas se on nirk?

http://www.online.ee/~karahh/temp6/loom.jpg

No on või pole, igatahes kohtumine näis üllatus meile mõlemale. Olin just kaamera kotti pakkinud, et metsast välja astuda ja autosse istuda kui vaatasin, et männi otsas silmade kõrgusel istub kass ca 5 meetri kaugusel ja jõllitab mind. Järgmisel sekundil leidsin, et eiiii, kassil ei ole selline saba.. selliseid pisikesi kõrvu kah mitte. Fotoka väljakaevamise peale oli loomake krabinaga puu ladvas ja jõllitas mind endise huviga. Paremad pildid jäid siis saamata oma lollusest. Seegi pilt ca 25% crop.

Eemal

 

#23 12-12-2007 03:15:57

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Ei näe hästi, aga kui kaelus on valge, siis kivinugis, kui kollane, siis mets-. Üldiselt esimene tavalisem. Mulle tundub kivi- moodi.

Ja teiseks, selleks et kassi suurust välja venitada, läheks ikka väga mitu nirki vaja ;P

Kolmandaks, nirk rohkem maapinnal tegutseja.

Mul möllavad need elukad (kivinugised siis) siin Müncheni kesklinnas akna taga. Päris naljakas olukord igatahes. Ehk kirjutan pikema jutu ka sellest siia.

Eemal

 

#24 12-12-2007 11:45:58

KaRahh
Kasutaja
Asukoht: Tln
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Tähh, sain targemaks, olin selle looma määramisel täielik võhik smile

Eemal

 

#25 12-12-2007 20:07:30

Birgit
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: Teie kohtumised nirgiga...

Ma võin näidata, aga ma ei tea kuidas seda siia ülesse panna:D .

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB