Sa ei ole sisse loginud.

#1 07-03-2007 00:38:23

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Imelikud juhtumised.

Ühseõnaga ma alustaks algusest-laupäev(03/03/07).
Jõudnud maale, kavatsesin minna metsa. Kohe olidki isa kalamehesaapad jalas ja minek.
Hirmsasti sadas lörtsi, ei julgenud kaameratki välja võtta.
Jõudsin siis ühte mahajäetud metsa, mul ei olnud mitte kui mingit kavatsust sealt ühtegi looma leida, lihtsalt tahtsin uusi kohti leida. Nägin tihaseid ja isegi üks suur-kirjurähn tagus pooleldi mahavõetud kasel.
Ronisin mööda külmunuid mülkaid, kuni jõudsin üpriski pimedasse kohta. Avastasin 3 erineva põdra jäljed-see oli väga hea uudis. Otsustasin pärast pikaajalist jälgede uurimist minna edasi ja järsku-Lendas tihedast võsast välja sokk ja hakkas mu peale õudsalt tigeda ja valju häälega möirgama. Ta ehmatas mind niimoodi, et pidasin vajalikuks lasta koheselt jalga.
Nii nüüd olin keset tühermaad, mitte kui ühtegi inimest polnud näha ega kuulda, kuid mu silm avatas paar ülitillukest täppi, otsustasin kaeda binokliga ja nii see oligi- Kitsed.
Alguses arvasin, et 4 kitse, keda ma olin vahest näinud, kuid pikaajalisel uurimisel tuli välja ka uus 5.-es liige.
Jälgisin siis kitsede toimekat tegevust umbes 2 tundi, kuni lumekirbud näol ja 5cm vett  lume all  hakkasid ära tüütama. Otsutasin tõusta vaikselt püsti ja siis vilistada.
Vilistasin oma 6 korda, kuni kitsedele jõudis kohale, et peaks vist põgenema.
Tõusin püsti ja nägin, et mu pingsa jälgimise ajal oli minu selja tagant mööda läinud 3 kitse, ilma et ma oleks midagi kuulnud või märganud.-Kas see on võimalik?
Ja neid 3-e kitse nägin ka eemal.
mhh. päev oli lõppenud.
Pühapäeval(04/03/07) ehmatasid mind ilvese värsked jäljed. Need jäljed kinnitasid seda, et meie maakodu metsades elab ilves, vb isegi kaks.
Aga need värsked jäljed ehmatasid mind ikka ära küll.
Sopviks teada, mis on teiega juhtunud?
Midagi väga imelikku või ebatavalist?
Tänan tähelepanu eest. smile

Eemal

 

#2 07-03-2007 03:22:05

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Imelikud juhtumised.

See seljatagant läbi hiilimine on neil tavaline taks. Olen ise mitmeid kordi neid tabanud niimoodi ja sellest ajast alates metsas iga mingi aja tagant selja taha kiikama hakanud smile Ühel korral jäi aga vennike mulle vahele (küll suht ammu) ja sain pildi ka: http://galerii.nicpb.ee/?pid=6


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 07-03-2007 09:56:33

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Imelikud juhtumised.

Ilus ja tore lugeda nooorte entusiastide tegemisi, aga ära sa tahtlikult nüüd küll loomi hirmuta! Vile võid lahti lüüa täis mälukaardiga kodu poole astudes.


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#4 07-03-2007 10:59:00

Põõsas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Imelikud juhtumised.

Ilvesega on see lugu, et ta tuleb tavaliselt uudistama, kes tema territooriumil käib. Niisama ilvest tavaliselt ei näe, ikka jälgede järgi. Kui on enamvähem kindel koht teada, kus ilves tavaliselt pesitseb, siis pildile on teda võimalik saada nt nii, et käid tema territooriumist läbi ja jääd siis kuskile ootama. Ilves on suht uudishimulik ja tavaliselt hakkab mööda jälgi inimesele järgi ajama.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB