Sa ei ole sisse loginud.

#1 17-05-2007 21:33:28

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Väike mure..

Eile üks tuttav jahimees rääkis mulle kus kobrast kohata võib ja mainis ära ka mägra urgude koha. Läksin täna siis seda mägra urgu otsima. 3 tundi sumasin enne kui leidsin uru. Mida ma ei leidnud oli aga mäger. Minu üllatuseks aga tormasid mulle vastu 2 pisikest rebasekutskat. Mind nähes pöörati kohe ümber ja varjuti ühte mägra uru sissekäiku/väljapääsu. Pikema jututa varjusin ka mina väiksesse kraavi ja kruvisin fotokale objektiivi ette. Paari minuti pärast olid tegelased urust väljas aga pilti ei saanud kuna tihe alustaimestik segas. Hakkasin siis vaiksel ringjoones ümber uru hiilima. Ühest mägra uru sisse- väljapääsu ees oli aga vana rebase laip. Pea ja kõrvad paistsid ainult. Roiskuma veel polnud läinud kuna lõhna tunda ei olnud. Kohe käis mõte peast läbi, et kas noored kutsikad on emata jäänud? Kahju küll kui 4-5 pisikest maailmaavastajat ema kaodanud on. Surkima ma teda ei hakanud, puhaku ta rahus. Tegin rebasepojastest siis paar pilt ka(varsti peaks kodukal näha olema). Pildid tehtud, tuju hea aga süda kuidagi raske. Ning siit ka siis mure. Kas pisikesed on tõesti ema kaodanud ja kui on, siis mis edasi teha. Või on minu mure asjatu ja pisikesed näevad ka talve ära.
Siinkohal mainiks ka ära, et laibal oli natuke kuuseokkaid peal. Eemal põllul olen näinud ühte vanarebast küll aga see liigub põllule hoopis teises suunas ja vaevalt ta ringiga tuleks. See ring annaks kogupikkuseks oma 4 km. Kuigi ma olen ka lähemal urule vanalooma näinud aga see oli oma kuu tagasi.
Ehk keegi oskab aidata..

Eemal

 

#2 17-05-2007 22:32:28

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Väike mure..

Kena, et loomakeste pärast südant valutad. Aga looduses on oma elu, kuhu sul korraks piiluda lasti. Parim, mis teha võiksid (küll ainult minu arvamus), et ära sinna niipea mine. Halvim, mis juhtuda võiks, on see, kui keegi need rebasehakatised "ära päästa" otsustab ja nad sel kombel lõpuks lõpuks puuri pistetakse. Vahet pole, kas loomaaeda või Elistverre või veel kuhugi. vangla jääb vanglaks. Jääb loota, et need rebasepojad polnudki vaeslapsed.

Eemal

 

#3 18-05-2007 11:48:28

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Väike mure..

Mure oli asjatu. Ilmaaegu pasundan siin enne uurimata big_smile. Üldiselt võib teema lukku panna.

Uru ees olev tegelane on seal juba pikka aega puhanud kuna seal oli ainult tema skalp. Peale seda väikest uurimist kuulsin kaugelt ka rebase haukumist mille peale ma sealt siva sääred tegin kuna ma ei tahaks, et rebasemamma neid ümber kolima hakkab. Uudistama ma neid sinna ei lähe enam vist pikka aega kuna mul hakkab sess ja eksamid tuleb edukalt sooritada. Saavad nemad ka rahus elada oma tavapärast, muretut kutsika elu. Põllul nägin siis väikeste karvapallide ema ka ära. Täie elu ja tervise juures tunuds olevat, vähemalt hommikusöögi püüdmine tuli tal väga hästi välja.

---
Ei hakka uut teemad ühe küsimuse pärast tegema, mis ma siin ikka risustan. Tahaks lihtsalt Sveni või kellegi teise käest uurida, kellel pisikeste rebasekutsikatega kogemusi on. Millal siis kõige ohutum neid vaatlemas käia on? Ei tahaks väga vanalooma silma alla sattuda.

Eemal

 

#4 18-05-2007 12:08:39

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Väike mure..

mida väiksemad kutsikad, seda suurem on oht emale vahele jääda, sest ema käib tihti ja veab kindlamini pojad minema kah. aastad ja pesakonnad on erinevad aga juuni algusest ehk on kutsikad juba korralikult lihatoidul ja ema käib harvem. oht, et emale asi ei meeldi, jääba alati... pead ise õige tunnetuse leidma, kuna lähed ja kauaks jääd.

Eemal

 

#5 22-05-2007 17:34:38

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Väike mure..

Huvitav millal see kõigeparem aeg sinna uudistama minna oleks. Hommikul või õhtupoolikul? Eile, kui avastusretke tegin, käisin korra ka pisikesti kaugelt vaatamas aga kedagi väljas ei olnud. Kell oli miski 4 paiku päeva. Tegin omale natuke teed vabaks (eemaldasin vanu krõbisevaid ja jala all raksuvaid oksi mis alati kõige õigemal ajal pooleks lähevad ja teevad üle metsa sellise raksu, et hakka või ise kartma big_smile), et siis mingi aeg võimalikult helitult läheneda. 30 mintsa vaatlesin eemalt aga et toimunud midagi pesa läheduses. Otsustasin edasi liikuda, mine sa tea millal vanemad koju tulevad.
Nii, et siis küsimuse point selles, et millal siis minna, kas hommikul vara või õhtu natuke enne loojangut.

Eemal

 

#6 23-05-2007 00:36:54

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Väike mure..

vanarebase seisukohast ongi seda võimatu sulle öelda, aga selles pesakonnas, kus mina pildistamas käisin, olid pojad kõige aktiivsemad hommikul kella 6 paiku ja õhtul enne loojangut, nii kui kõhud täis söövad, siis pikka mängu pole, poetakse magama, aga vaata nt minu kodukalt (kirjuta otsingusse rebane) exifist kellaaegu, mul õnnestus vanale 1 kord vahele kah jääda vbl umbes kella 10 paiku hommikul aga siis olid pojad juba üsna suured.

Eemal

 

#7 23-05-2007 01:16:08

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Väike mure..

Ma tänan Jan. Tundub, et muud rebast näinud piltnikud ei soovi oma nõkse avaldada tongue.
Eks ma mingi aeg siis hommiku varavalges üritan ära käia. Vanarebase põllulkäigu ajakava on enamvähem mulle teada. Teaks pisikeste õueskäigu graafikut siis oleks äge smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB