Sa ei ole sisse loginud.

#1 18-04-2007 12:13:25

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Rästikutest

Galeriis käib praegu arutelu, kas rästikud on valdavalt ründava iseloomuga või mitte. Ei tahtnud pildi all läbustama hakata. Panens foorumisse oma kogemuse rästikuga. Mõned kevaded tagasi, sinilillede õitsemise aegu, pildistasin ühte pisut uimast leinaliblikat. Liblikas passis sügisel mahakukkunud lehtedel. Vahepeal käis tiiru lendamas ja maandus peaaegu sama koha peale maha. Sättisin siis ennast käpakile maha ning jäin liblikat passima. Aeg-ajalt kostus paremalt küljelt lehekrabinat. Uurisin lehti. et mis võiks neid krabisema panna. Tuult samahästi kui polnud. Vaatan, näha pole midagi. Põlvitan edasi. Vahepeal sihtisin liblikat, kui see otsustas oma istumiskohale naasta ning kui liblikas oli läinud, korrigeerisin oma asendit, liigutasin jalgu, panin vahepeal käed maha. Passisin seal päris pikalt. Vahepeal imastasin kummalise lehekrabina üle, kuid lähemalt uurima ka ei hakanud. Kui lõpuks otsustasin ennast püsti ajada, sain paraja üllatuse osaliseks. Täpselt minu kõrvalt lehtede vahelt hakkas rästik elegantselt minust eemalduma. Ime, et ma talle vahepeal kätt peale polnud toetanud. Võite nüüd ette kujutada, kuidas mul süda puperdama hakkas! Üritasin siis oma kaaslasest pilti ka teha, kuid käed värisesid ehmatusest nii tugevalt, et ega korralikku pilti kätte ei saanudki, kuigi rästik oli käeulatuses.

Eemal

 

#2 10-05-2007 12:45:39

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Rästikutest

Petc ühel nõul. Imbi kirjeldatud olukord oli siiski üsna ohtlik. Kui oleksid kogemata käega talle peale toetanud, siis oleks ta ilmselt ka hambad sisse löönud. Olen neid mõned kümned korrad näinud ja kunagi pole juhust olnud, et nad ründama kipuks. Rästik hakkab ennast puhevile ajama ja justkui turtsuma(hääl on küll susisev) . Erinevalt nastikust, kes igal võimalusel kiiresti põgeneb. Kuid ka nastik ähvardab kui tal põgenemisteed pole.

Eemal

 

#3 18-06-2007 18:41:27

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: Rästikutest

viimastel nädalatel olen kohe ebatavaliselt palju rästikuid näinud. neist kaks olid vist sel kevadel ilmavalgust näinud ja ühest sõitsin rattaga üle big_smile
ma mäletan, et kunagi ammu kui meil veel hobune oli tappis mu isa ühe õue peale tulnud rästiku ära. ja pani pea purki ja valas piirituse peale... tegi seda vist selleks (kui ma õigesti mäletan) et hobuse jalg terveks ravida...

Eemal

 

#4 19-06-2007 13:57:22

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Rästikutest

Ja-jah. Umbes samadel ettekäänetel on maha kõmmutatud ninasarvikud ja tiigrid ja ilmselt veel paljud loomad, mille jäänustega hiinlased arvavad end ravivat impotentsusest ja muudest hädadest.

Eemal

 

#5 19-06-2007 14:06:55

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Rästikutest

Ma ei mõista seda rästikute teemalist paanikat (ammugi mitte nende tapmist- ükskõik mis põhjusel). @ sisalik- eks ole tore looduskaitse alusest loomast rattaga üle sõita? Oli kohe parem tunne ilmselt?


Kui asja üle järgi mõelda ei ole rästik sugugi ohtlik- vähemalt mitte eriti. Eestis ei ole mitte ühtegi surmajuhtu rästikuhammustuse tõttu. Mõned lollid on küll surnud, kes endale škutte teinud või hammustust avanud ja "targalt" mürgi asunud välja imema. Aga mürgi tagajärjel pole läbi keegi surnud...

Eemal

 

#6 19-06-2007 14:44:06

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Rästikutest

See s6na on on muuseas "zhgutt". Vana hea küsimus laiale ringile - kui on verejooks peast, kuhu asetad zhguti? big_smile

Eemal

 

#7 19-06-2007 15:05:18

John Locke
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83

Re: Rästikutest

mercar kirjutas:

Ma ei mõista seda rästikute teemalist paanikat (ammugi mitte nende tapmist- ükskõik mis põhjusel). @ sisalik- eks ole tore looduskaitse alusest loomast rattaga üle sõita? Oli kohe parem tunne ilmselt?


Kui asja üle järgi mõelda ei ole rästik sugugi ohtlik- vähemalt mitte eriti. Eestis ei ole mitte ühtegi surmajuhtu rästikuhammustuse tõttu. Mõned lollid on küll surnud, kes endale škutte teinud või hammustust avanud ja "targalt" mürgi asunud välja imema. Aga mürgi tagajärjel pole läbi keegi surnud...

Mõtled sa ka, mis sa suust välja ajad, rästikuhammustus võib olla surmav, ja inimesi on ka sellesse surnud, ka "targad" inimesed. Ja kui õues, kus mängivad lapsed ning kui rästik sealsamas ringi roomab, tuleb ta muidugi MAHA LÜÜA.

Eemal

 

#8 19-06-2007 15:37:41

Eistr
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Rästikutest

Miks maha lüüa ? Olen alati edukalt hakkama saanud kas rästiku teisaldamisega või siis lihtsalt tal oma teed minna laskmisega.

Eemal

 

#9 19-06-2007 15:51:41

John Locke
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83

Re: Rästikutest

Väikeste laste eluga on mõtttetu riskida, kui sa tahad teiseldada, paed sa ta viima päris kaugele, maja juurest metsa veerde viimisest  kasu ple kyll midagi kasu, tuleb tagasi.

Eemal

 

#10 19-06-2007 16:32:53

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Rästikutest

Igasugu meediast mõjutatud populistlikud põhjendused kellegi elu üle otsustamise jne kohta ei ole siin teretulnud.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB