Sa ei ole sisse loginud.

#1 20-07-2007 16:09:44

Ines
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Kuidas saada paremat makropilti?

Olen nüüd üritanud Canon PowerShot S2 IS-iga teha makrovõttega pilte. Kuid mitte ei õnnestu. Oskab keegi aidata, kuidas seadistada nii, et tuleksid head pildid? St. kuidas sellise kaameraga saab häid pilte? Olen proovinud, kuid ei õnnestu.
Jube raskesti arusaadav tehnika. big_smile


P.S! Otsingust ei olnud kasu, ei leidnud sellist teemat.

Eemal

 

#2 20-07-2007 16:54:57

John Locke
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83

Re: Kuidas saada paremat makropilti?

Mis sul üle jääb, kui pildistada M-reshiimis, Tavaliselt kasutatakse ikkagi makrotamisel makroobjektiivi(oi ma olen tark big_smile), mis sulle vist kuidagi ette ei käi.

Eemal

 

#3 20-07-2007 20:43:34

Feliz
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn ja Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Kuidas saada paremat makropilti?

Postituse esitaja küsimusest jääb arusaamatuks, et mis ei õnnestu siis täpsemalt? Kas teravustamine või miskit muud?
Ise olen Canon PowerShot S2 IS teinud hulka makropilte ja ei mingeid probleeme.
Antud pildimassinal on objektiivi korpuse küljel (aparaati käes hoides pildistamisel siis vasakul poolel objektiivil) makro nupp. Ühekordsel vajutamisel saab teha makrovõtte reziimis pilte, kui hoiad näppu antud nupul peal siis supermakro võttereziimis. Stabikas on soovitav sisse lülitada või kasutada statiivi pildistamisel- viimasel juhul võid stabika välja lülitada. Edu!

Eemal

 

#4 21-07-2007 14:01:25

Ines
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4

Re: Kuidas saada paremat makropilti?

Teravustamine ei õnnestu.

Teadsin, et seal on makronupp, kuid ei teadnud, et seda peal hoides supermakro võttere˛iim tuleb. Aitäh nõu eest. Eks ma proovin siis järgi. smile
Ah, et sellel aparaadil makroobjektiiv ette ei käigi?

Eemal

 

#5 21-07-2007 18:59:09

Feliz
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn ja Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Kuidas saada paremat makropilti?

Selle aparaadiga on tõsimeelselt selline lugu, et objektiive temal vahetada tõepoolest ei ole võimalik.
Kui pilti teravaks ei saa oled järelikult objektist oma pidlimassinaga kas liiga kaugel või liiga lähedal (võid proovida kasutada ka MF st manuaalset fokuseerimist- see nupuke asub samuti objektiivil). Arvata on et siiski liiga kaugel. Supermakro reziimis on objektiivi esimehe lääts praktilistelt peaaegu vastu objekti....nii et antud faktiga tasub arvestada ja kui muidu hakkama ei saa siis....loe manuaali- abiks on see väike raamatuke alati.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB