Sa ei ole sisse loginud.

#51 27-10-2007 11:55:16

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Korraldajetele kiri saadetud. Deja vu jätkub.
Konkurss looduse aasta foto 2006:
http://www.looduseomnibuss.ee/lafoto/di … mp;pos=429
Konkurss Matsalu 50:
http://www.looduseomnibuss.ee/lafoto/di … &pos=8


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#52 27-10-2007 12:05:07

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Andestust, viimane link peaks oleme see:
http://www.looduseomnibuss.ee/lafoto/di … amp;pos=37


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#53 27-10-2007 12:53:39

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: igasugune manipuleerimine...

Käisin antud inimese pärast talvel jäält spetsiaalselt seda tuulikute asendit uurimas.
Et saada nende nelja tuuliku paigutust analoogselt mainitud pildiga, tuleb ujuda või paadis olla. Ühegi laiu pealt taolist tuulikute paigutust ei saa. Võibolla Muhu põhjatipuni vaatejoont pikendades annab ka taolise tuulikute omavahelise paiknemise. See ähendab, et lähtudes tuulegeneraatorite asendist ei ole võimalik füüsiliselt taolist pilti teha (looduspildina).
Muide eelmise aastal maakonna fotokonkursil (korraldab keskkonnateenistus ja maavalitsus, esitatakse paberil) sai isegi üks tema kleeppilt päris kõrge koha. Olin ka tagantjärgi üks urisejatest. Kuna konkursitingimused olid segased, siis tema kohta ei tühistatud ja auhinnaraha tagasi ei nõutud. Sel aastal vähemalt antud konkursil komisjon samasse ämbrisse ei astunud. Kaasiku fotokäekiri, isegi kui ta ei rebi ja kleebi, on üpris äratuntav.

Eemal

 

#54 27-10-2007 14:26:10

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: igasugune manipuleerimine...

Parandamatult haige. Huvitav, konkursikorraldajad peaksid teda ju juba nimepidi teadma ja selle pilguga pilte vaatama. Kuigi alguses hinnatakse enamasti anonüümselt, siis auhinnaliste puhul tulevad ju nimed välja. Siis peaks ju uuesti üle vaatama, kui on teada, et tegemist on paadunud võltsijaga.

Eemal

 

#55 27-10-2007 22:04:37

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: igasugune manipuleerimine...

Jyrka, su jutt jumala õige. Väikeses maakonnas peaksidki nagu kõik teadma. Aga ikka tehakse konkursikomisjonides taolisi otsuseid. Millest ma saaksin kusagil kaugemal aru, kus isikut ei tunta-teata.
OK, eks ma uurin seisu kohapeal.

Eemal

 

#56 01-11-2007 10:52:24

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

LKK Hiiu-Lääne regiooni direktorilt sain vastuseks, et nemad ei ole saanud konkursi läbiviijalt autorite ja fotode nimekirja ning loodavad, et vastutuse võtab Looduse Omnibuss, kui konkursi korraldaja.
Igal pool konkursi infotekstides oli kirjas, et korraldajateks on Matsalu Rahvuspark ja Looduse Omnibuss, kuid nüüd peseb üks osapool käed puhtaks. Ootame, kas tuleb mingi reageering ka Omnibussi poolt.


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#57 01-11-2007 16:29:37

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: igasugune manipuleerimine...

Taimo jõudis nats ette.
Matsalu Rahvuspark väitis ka mulle telefoni teel eile, et nemad komisjoni töös ei osalenud. Ja ei olevat ka praeguses auhinnaliste tööde valikus eriti rõõmsad. Too "kleepimisjuhtum" on üks nüanss. Väidetavalt kahtlevad nad ka ühe teise foto Matsalu päritolus. Nad ei noriks niipalju noortetööde osas, kui just täiskasvanute kategooriates. Kes komisjoni kokku pani, sellest selget ettekujutust ma küll ei saanud. Mul soovitati herr Riisi poole pöörduda täpsema infi saamiseks.

Muidugi on kogu lugu üpris üllatav. Konkurss nagu Matsalu Rahvuspargi oma. Otsustaja Looduse Omnibuss. Matsalu Rahvuspark ei oma auhinnalistest kohtadest täit ülevaadet, kuna info polevat veel kahe kuu möödudeski neile jõudnud. Kui soovisin pilti lähemalt vaadata, kuna see netis üleval olev on ikka väikese formaadi tõttu kahtlustuste kontrollimiseks mitte sobiv, siis Matsalus ei ole praegu pilte ei paberkandjal ega failidena.

Eemal

 

#58 13-11-2007 20:52:13

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: igasugune manipuleerimine...

Suhtlesin Jaan Riisiga. Minu väiteid aktsepteeriti, et antud auhinnaline pilt on tõenäoliselt minimaalselt kahest osast kokku pandud. Ma mõtlen siin esiplaani ja tagaplaani. Väiksemate detailide (linnud vm)kleepimises ei ürita nii väikse resolutsiooniga pildiga eksperti mängida.
Kuna antud töö ei võitnud pea ega esipreemiat, siis ei peeta vajalikuks komisjoni uuesti kokku kutsuda. St antud pildile jääb tema koht ja pildistajale kohaga kaasas käivad boonused. Pilt on niisuguselgi kujulgi nauditav smile

Kui panna need neli tuulegeneraatorit koordinaatide alusel kaardile ja leida taoline omavaheline asend, nagu viidatud pildil (piltidel), siis see on võimalik ainult Kuivastu sadamast vaadates (10-11 km vahemaa). Kel Saaremaale asja, saavad kontrollida ja proovida, kas oma tehtud pilt näeb Kaasiku moodi välja smile

Eemal

 

#59 13-11-2007 23:41:37

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: igasugune manipuleerimine...

No, mis suhtumine see on??? Et varastas, aga ainult natuke - jätame võetud asjad vargale? Ma tõesti pole pädev hindama, kas antud pilt on monteeritud või mitte, aga juhul, kui on siis ei ühtki sammu tagasi.

Tsiteerin konkursi tingimusi: Piltidel on lubatud teha elementaarset heleduse, kontrasti ja värvi korrektsiooni. Konkursile ei või saata fotomontaaze.

Kui ˛ürii sellist suhtumist aktsepteerib, siis miks ei võiks võita ka töö, mis pole Matsalus tehtud, mis pole üldse teemaga seotud või hoopiski arvutigraafika. Asi on ju üheselt selge: kui pilt nii suures ulatuses konkursi tingimustele ei vasta, tuleb ta konkursilt kõrvaldada. Auhind või mitte - see ei tule isegi kõne alla.

Kui Riis sellise asja niisama jätab, olen valmis ka omalt poolt maili saatma. See on ka vaatajate petmine.

Kuid kordan veel: "juhul kui". Sest ei oska kindla peale midagi väita.

Eemal

 

#60 14-11-2007 00:39:49

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: igasugune manipuleerimine...

100% ei julge ka mina siin väita, aga ...
1. Pikki rannikut see pilt ei ole tehtud, sisemaa poolt ka mitte. Mere poolt üpris risti rannikut. Eks?! Ühes kohas väitis ta selle talvise pildi Puise ninalt tehtud olevat.
2. Tuulikute koordinaatide järgi positsioneerimisel annab analoogse pildi välja umbes-täpselt Kuivastu sadama joonelt. Ei saa eksida üle 2-3 kraadiga siia-sinna. Selles sihis vahepeal maad ei ole.
3. Merd on ca 8 km. Ei näi nii lai olevat pildil? Kes Kuivastust Virtsut (või vastupidi) vaadanud oskab võrrelda.

...
4. Täna õhtul vaatsin mõlemaid neid Kaasiku tuulikute pilte. Millegipärast on mõlemal pildil paaritute tuulikute labad ühes asendis. Ja paaris tuulikud on jälle omavahel sünkroonis. Mõlemal pildil!? Kokkusatumus? Tõenäosus?
Selles osas tekkis omakorda kahtlus, et tuulikudki ehk ükshaaval kleebitud. Oleks siis ainult ühel pildil niimoodi.

Jyrka. Olen suht kindel oma seisukohtades. Kahtlusaluseid fakte liiga palju. Midagi kaardi peal suudan tõestada. ˇüriid veenda, vist mitte. Muide Riisile pole Kaasiku "kuulsus" tundmatu suurus.

Eemal

 

#61 14-11-2007 12:51:32

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: igasugune manipuleerimine...

Mul on ettepanek, et keegi, kes konkursist osa võttis, esitaks ametliku protesti konsulteerides eelnevalt taod'i või kellegagi, kes oskab asjale täpsema hinnangu/analüüsi anda. Ma võiks seda ju ka ise teha, aga olen lihtsalt niisama kiibitseja. Osaleja sõnal on suurem kaal, kuna tema õigusi ja võrdse kohtlemise printsiipi on rikutud.

On meie seas kedagi?

Eemal

 

#62 15-11-2007 01:38:50

leeklamp
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 100
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Näiteks Mati Kose. Tema osales ja vist sai ka mingi kategoorias teise koha..

Eemal

 

#63 21-11-2007 03:16:24

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: igasugune manipuleerimine...

Noh, ei võtnud keegi vedu? Mati? On keegi osalistest veel ehk kuuldel?

Eemal

 

#64 21-11-2007 11:01:57

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: igasugune manipuleerimine...

Jyrka, oleks tõesti hea, kui keegi osalejatest initsiatiivi näitaks. Rääkisin antud teemal kaks päeva tagasi uuesti Rahvuspargi juhatajaga. Ise ta ei taha asja väga teravaks ajada. Igatahes ühes oli ta kindel, et analoogse fotokonkursi toimumisel ta Omnibussilt enam ˛üriteenust ei telli.

Muide, kopeerin siia konkursijuhendi ühe punkti:
11. Autori vastutus
Osavõtja vastutab enda ja piltide kohta esitatud andmete õigsuse eest ja kinnitab, et ta on konkursile saadetud piltide autor ning et pildid on tehtud Matsalu Rahvuspargis. Samuti vastutab autor CD töökorras olemise eest.

Kui keegi ei viitsi selle montaa˛ivärgiga jämada (lõikamise-kleepimise tõestamisega), siis piisaks juba sellele punktile viitamisest. Ühtegi tuulikut pole seni püsti Matsalu Rahvuspargi territooriumil, kui isegi sinna võtta peale klassikalise rahvuspargi ala kõik hallatavad kaitsealad ja uued Natura alad.
Ja antud fotokonkursi ainuke ja peamine eesmärk oligi Matsalu Rahvuspargi kajastamine!

Kui uskuda rahvuspargi juhatajat, siis täiesti tõestatav peaks olema peale kõnealuse auhinnatud töö veel vähemalt teisegi auhinnalise pildi mitterahvuspargi päritolu. Kui tahta natukegi. Ja kutsuda paar rahvuspargi töötajat ˛ürii juurde.

Eemal

 

#65 28-02-2008 16:23:25

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: igasugune manipuleerimine...

Toon selle teema uuesti üles. Juhuslikult sattus ette suurem pilt sellest konkursitööst. Ehk on parem analüüsida: http://www.photosight.ru/photo.php?phot … ref=author

Eemal

 

#66 28-02-2008 16:49:10

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: igasugune manipuleerimine...

Kuulge, Raymond ja Marguss, te osalesite ja saite ka auhinnad http://www.looduseomnibuss.ee/?page=35. Tehke järelepärimine, vaatame, mida vastatakse. Nii ei saa, et võltsingud käivad mööda konkursse. Taod ehk toetab andmetega.

Kuna korraldajateks olid nii Matsalu Rahvuspark kui Looduse Omnibuss. Viimane aga oli just tehnilise- ja ˛üriipoole eest vastutav, nagu ma aru saan, siis võib järelepärimise vist vabalt saata www.looduseomnibuss.ee kontaktidele.

Eemal

 

#67 29-02-2008 00:06:04

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Tere!

Ma ei tahaks seda konkurssi mitte enam meenutadagi.

vabandan.

R.

Eemal

 

#68 29-02-2008 00:35:36

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: igasugune manipuleerimine...

Kuule Jyrka, ära Raymondi kallal nori. See kategooria, kus ta võitis, oli üldse üks kahtlane asi. Kaasik tegi seda, mida ta on kogu aeg on harjunud tegema. Rahvuspargi juhataja kahtleb sügavalt, kas see kolmanda koha võitnud saun Eestiski asub. Ja kuna Rahvuspargi piir läheb uue Kasari silla telgjoont pidi, siis Raymond hoidis fotokonkursi kõigi tingimuste täitmiseks ühte jalga pingsalt pildistamise ajal sellel big_smile
Kui nüüd tõsiselt võtta, siis vist rong läinud, Auhinnad võitjatel käes ja suures osas kulutatudki. Millegi ära tõestamine ei anna enam tulemust. Ainult ei saa aru, miks sellele fotokonkursile üldse reeglid kehtestati, kui komissija neid ei vajanud.

Eemal

 

#69 29-02-2008 01:45:12

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Mind siiralt ärritab, et sellsied sosssepad vaatamata kõigile teadaolevale näperdamisele ikka mingitel konkurssidel edasi pääsevad. Ise pole ma sellsitest konkurssidest osa võtnud jus seepärast, et ma ei taha pilte sinna raisata, kus minu kuu aega pingsalt oodatud hetk võistleb teise mehe 7st pidlist kokku kleebitud mosaiigiga. Kui korraldaja ei suuda seda välistada, siis pole tegemist fotokonkursiga. Punkt.

Eemal

 

#70 29-02-2008 01:49:53

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

aga kas nende konkursite reeglitesse pole kirjas et loeb vaid ehe foto mitte mingi kild killust kokku korjatud ?
eks korraldagu siis selline konkurss..kes suudab photoshopis parima mosaiigi kokku kleepida...

Eemal

 

#71 29-02-2008 02:57:21

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

andre73 kirjutas:

aga kas nende konkursite reeglitesse pole kirjas et loeb vaid ehe foto mitte mingi kild killust kokku korjatud ?
eks korraldagu siis selline konkurss..kes suudab photoshopis parima mosaiigi kokku kleepida...

Häda ongi selles, et need vennad ei saaks pilditöötluskonkursil mitte mõmmigi, kui reeglitest kinni peetaks, sest sinna tuleks siis ka korralikud oma ala profid. Nende ainus väljund ongi B-kategooria töötlus B-kategooria piltidest ja lootus, et _foto_konkursi zhürii piltide vaatamisel prille ette ei pane. Mida ta ilmselt ei tee ka väga tihti, kui selliste pildid auhinnatute hulgas figureerivad.

Eemal

 

#72 29-02-2008 03:34:19

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

taod kirjutas:

Kuule Jyrka, ära Raymondi kallal nori. See kategooria, kus ta võitis, oli üldse üks kahtlane asi. Kaasik tegi seda, mida ta on kogu aeg on harjunud tegema. Rahvuspargi juhataja kahtleb sügavalt, kas see kolmanda koha võitnud saun Eestiski asub. Ja kuna Rahvuspargi piir läheb uue Kasari silla telgjoont pidi, siis Raymond hoidis fotokonkursi kõigi tingimuste täitmiseks ühte jalga pingsalt pildistamise ajal sellel big_smile
Kui nüüd tõsiselt võtta, siis vist rong läinud, Auhinnad võitjatel käes ja suures osas kulutatudki. Millegi ära tõestamine ei anna enam tulemust. Ainult ei saa aru, miks sellele fotokonkursile üldse reeglid kehtestati, kui komissija neid ei vajanud.

einohh, lahe. pane samas vaimus edasi tongue

Eemal

 

#73 29-02-2008 11:07:59

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: igasugune manipuleerimine...

Raymond, eks tuleb vist vahest mõne konkursi puhul pildid viia viimasel päeval ise kohale ja küsida, kas kahtlaseid tegelasi (näiteks Kaasik) liikumas ei ole olnud. Ja kui on, siis omi mitte sisse anda smile

Antud konkursi puhul ei viitsi ma enam tõesti tõsist nägu ette teha. Kui konkursikorraldajad ei taha iseenda kehtestatud reegleid järgida, siis ei saa vist keegi neid selleks ka sundida.

Eemal

 

#74 29-02-2008 11:54:32

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

Eestis on väga väga vähe fotokonkursse, mis tõesti heast südamest ja korralikult tehakse, otsast lõpuni, kuigi rahulolematust jätkub alati. Antud konkurss toimus filmifestivali raames ja tellija olidki Matsalu filmifestifali tegijad. Samal ajal toimus teine konkurss paralleelselt(vist oli tellijaks Läänemaa keskonna teenistus vms.). Paras segadus ja pudru ja lõppfaas lausa inetu. Kannatajaks osavõtjad loomulikult.
Igasugune konkurss on igati tänuväärt, see on paras ports tööd ja sebimist, Jaan Riis võttis seda asja südamega ja ilma igasugu kasu-tasu teenimata, pigem vastupidi. Kuidas see asi välja kukkus, on iseasi. Päris tihti on konkurssidel apsakaid ja pigem on see ajanappusest ja ülepea toimetamistest (saaks kaelast ära)
hr. Kaasiku sattumine märgitute hulka oli mulle ka paras ehmatus, pilt oli ikka päris kole kole. Samas oli seal ikka väga häid töid. Enamus pilte muidugi võisid olla tont teab kus tehtud olla, see jäi lihtsalt iga inimese südametunnistusele.
hr. Kaasikut isiklikult ei tunne ja vaevalt tahakski, aga jätke ta rahule, võite arvata, et miski asi seal pole korras. Ta on ammu "kuulus".
Võtke ikka osa kõiksugu võidupildistamistest, küll ka korraldajad tasapisi õpivad. Igatahes au ja kiitus, kes võtavad midagi korraldada. Harva kuuled, kui neile ka tänu avaldatakse.

Eemal

 

#75 29-02-2008 11:57:51

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: igasugune manipuleerimine...

p.s. minul jäi see rasvane auhinna- pirukas saamata, sain südamest naerda ainult. Kes teab, milles lugu oli, see teab smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB