Sa ei ole sisse loginud.

#1 18-05-2008 13:21:18

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

rebasekutsude kodu...

mõtlesin mis ma mõtlesin... aga lõpuks otsusasin ma uue teema siiski teha.

kõik algas tegelikult sellest, kui ma ühel pilvisel reedeõhtul oma kodulähedast metsa avastama läksin. sain mõned kenad pildid rähnist. siis liikusin edasi, kasutades teena kraavi. jõudsin õige pea metsateeni, mis oli risti kraaviga. silmanurgast nägin vanarebast, kes kiiresti puudevahele kadus. olin õnnelik ja pettunud ühteaegu - pilti ei saanud, aga lõpuks nägin ometi nägin jälle rebast...

ronisin kraavist välja. kõrval oli vana lageraielank. noored kased olid juba ammu lehtes. sammuti oli seal ohtralt kuivanud oksarisu, ja ka mahalangenud mände. kenakesti liivane koht. eelmisel päeval olin ma seal ringi mütanud (pildistasin päikeseloojangut)... siis mõtlesin ma, kena liivane koht, äkki on siin kusagil rebasteurg... imelik...
ja oligi.
"komistasin" sellele täitsa juhuslikult otsa. urg oli kaevatud kausisarnase lohu ühele küljele. tegin mõned pildid urust ja kadusin. kuulsin urust põgusat urisemist, aga kedagi ei näinud.

mul tekkis hulga küsimusi - kuna oleks õige aeg tagasi minna? (et repsikutsud oleks piisavalt suured, ja siis käivad ju ka vanemad harvem uru juures) kas (ja millist) varjet peaks kasutama (kui peab)?
mida peaks veel silmas pidama?

seda kõike küsin ma tegelikult sellepärast, et ma juhuslikult mõnda käkki kokku ei keeraks.  =P
parajalt pikk jutt sai. äkki mõni targem oskab mulle miskit ütelda.

Eemal

 

#2 21-05-2008 05:06:32

maria84
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 11

Re: rebasekutsude kodu...

Ootasin mis ma ootasin, et siia vastus tuleb (ennast huvitab kah), aga no vist ei tule teist =P

Eemal

 

#3 21-05-2008 15:45:55

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: rebasekutsude kodu...

maria, sul tundub vist õigus olevat.  big_smile
no ma tõesti ei usu et keegi sellest miskit ei tea (natuke irooniliselt...). äkki keegi viitsib miskit ütelda? teine võimalus on et ma olen sunnitud ise oma peaga mõtlema... =P

Eemal

 

#4 21-05-2008 16:53:45

siig
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 34

Re: rebasekutsude kodu...

Kuna kutsikad on Sul veel nägemata, siis ei ole teada kui suured ja iseseisvad nad praegu on. Mina teeks enne pildistamist luuret. Valiksin koha kust urg on nähtav pikema maa tagant. Võtaks kaasa binokli ja käiks mõned korrad õhtul ja hommikul piilumas. Kindlasti võtaks ka fotoka kaasa sest tavaliselt juhtuvad huvitavad kohtumised siis kui aparaat on kodus, või autos taga pingil. Muidugi peab arvestama tuulega, et lõhn peale ei läheks. Ja siis vaataks kus kaudu vana loom uru juures käib, kui sageli ja mis aegadel pojad väljas käivad. Mida täpsemalt need ajad teada saad, seda väiksem on risk vanale vahele jääda. Üldiselt on hommikul loomad palju rahulikumad kui õhtul.

Eemal

 

#5 21-05-2008 17:54:23

Alta
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Re: rebasekutsude kodu...

Mul hoopis selline mure rebastega. Rebane on, paar erinevat pesa ka aga ei ole veel suutnud kindlaks teha millises ta sees pesitseb. Kas ei ole mingeid jälgi mille järgi seda järeldata saaks. Olen kuulnud et poegade mänguplatside järgi aga on midagi veel mille järgi saaks seda teha? Selles piirkonnas on kaks rebast. Kas ema rebane otsib ka juba poegadele süüa ?

Eemal

 

#6 21-05-2008 20:27:24

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: rebasekutsude kodu...

Kui nüüd urust urinat kostus ja see Sinule suunatud oli siis võib juhtuda, et rebasepere on aadressi vahetanud.
Eks see rebaseurg hakka pikapeale "lõhnama". Ning mõni tegevusjägl on veel mille järgi järeldada kus keegi pesitseda võib. Näiteks uru läheduses olevad vihjed lõunasöögist. Kõige kindlam on aga peale passida nii nagu siig seletas.
Ärge vanaloomale vahele jääge, võib kurvalt lõppeda. Kui ta teid märkab siis olge niikaua krampis kuni ta otsustab edasi minna. Võtke ka arvesse, et vanaloom läheneb poolkaares üritades lõhna ninna saada. Poosi vahetusele ei tasuks see aeg mõtlema hakata..

Eemal

 

#7 24-05-2008 13:00:42

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: rebasekutsude kodu...

käisin reede keskpäeval luuret tegemas. fotoka võtsin kaasa, ja sain vbl umbes pool tundi pilti teha. kokku nägin kolme kutsat. läksin ära koju, mõtlesin et ei sega neid rohkem.
täna hommikul kella üheksa ajal (umbes) läksin jälle. see ajas närvid täiega krussi, sest vanarebane liikus uru juures ringi... ma ei tea kas ma jäin vahele või mitte... =/  olin suht lähedal urule...  tuul oli minu poole õnneks...
pilti tegin ka kutsudest umbes pool tunnikest. minu üllatuseks oli neid kolme asemel hoopis viis! (kui ma ikka õigesti lugesin)

juuni teisel või esimesel nädalal lähen vast uuesti, ma arvan.
õppisin nii palju et hommikul vara ei tasu eriti minna.   ma loodan      t õ e s t i, et neid minema ei tassita.

  pilte võib kohe varsti vaadata minu kodukalt, kes soovib.

p.s  äkki keegi ütleb kui vanad nad umbes on? päris noored veel vist.

Eemal

 

#8 24-05-2008 14:23:33

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: rebasekutsude kodu...

nüüd saab pilte vaadata. kirjutasin natuke juttu kah juurde...

Eemal

 

#9 24-05-2008 14:42:18

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: rebasekutsude kodu...

Üks on küll väga meeldiv luurekas minu arust wink

Eemal

 

#10 24-05-2008 18:31:37

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: rebasekutsude kodu...

tänan! smile

Eemal

 

#11 24-05-2008 19:46:16

sisalik
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Põlva
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112
Veebileht

Re: rebasekutsude kodu...

to kasekas: ma avastasin parempoolse kutsu alles nüüd! ( st. viimase blogi postituse kolmas pilt) big_smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB