Sa ei ole sisse loginud.

#26 01-12-2005 16:05:55

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

meeskond@looduspilt.ee on vist iga lehekülje allosas smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#27 01-12-2005 21:19:28

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

selena kirjutas:

S.t. kas nende hulgas on mainitud «astu aiaväravast välja ja vaata lillepeenrast kaugemale» vms. sama mõttega või ei ole? smile

Ei ikka sisulisemad on smile Loetletud on mõningad peamised, aga otse loomulikult mitte kõik põhjused, miks pilte tagasi saadetakse.

Eemal

 

#28 23-04-2006 14:41:22

maaali
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

olen ka siin täiesti uus, proovisin lisada üht pilti, aga see oli liiga suur, kuna ma pole mingi spetsialist, siis ei oska ka midagi ette võtta, kuidas pilt väiksemaks saada.
ehk saab keegi siit mind aidata.?
see koht tundus huvitav, sellepärast liiitusin, mul on kavas hakata fotograafiaga tõsisemalt tegelema, ehk leian teie seast mõne sõbraliku inimese, kes heameelega nõuandeid jagab!smile

Eemal

 

#29 23-04-2006 16:17:15

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

vbla on alustuseks abi sellest toruonu artiklist? http://www.looduspilt.ee/?page=artikkel&aid=72

Eemal

 

#30 28-02-2007 10:45:06

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mina leian, et adminnide selline nõudmine on mõistlik ja aitab teatud määral ära hoida hilisemaid ebameeldivusi. Jah tõesti see tekitab pildi saatnud ausale inimesele ehk autorile natuke ebameeldiva tunde, aga sellest tuleb üle olla ja vaadata asjale laiemast vaatenurgast. See nõudmine esindab tegelikult meie kõigi huve.

Eemal

 

#31 03-04-2007 18:54:48

Elysee
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Aeh , veits vana teema jah , aga ikkagi tahaks teada big_smile ,
Et üritan siis oma pilte üles saada , aga ei ole lastud juba mitu korda , et noh vaatan küll et pole ülesäris / alasäris ükski ega ebaterav vms , aga ma teksti eriti ei ole kirjutanud , äkki on siis asi selles et pole kõiki andmeid pannud , ja millal , kus , mis ajad jnejne ??
Lõiganud olen küll , kui vaja .
http://my.opera.com/elka-lk/albums/show … re=3491871  Ja üles ei läinud , ma ei tea , kas on siis liiga tavaline , halb või lihtsalt tekst puudu ?

smile.
Sellist pilti üritasin panna big_smile :

Eemal

 

#32 03-04-2007 18:55:31

Elysee
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Oih , tähendab seesama link , seda pilti wink.

Eemal

 

#33 03-04-2007 19:18:49

Villem
Kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Pilt on silmnähtavalt viltu. Sellest veast juba piisab, et üles ei lähe.

Eemal

 

#34 19-03-2008 10:13:31

siirius
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 2

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Minul, kui uuel kasutajal, on raske aru saada kas esimesed pildid lükati tagasi seepärast, et formaat ei ole õige või seepärast, et pilt ise on jama. Kuidas olla kindel, et pildi formaat ( suurus jne ) on ikka õige.

Eemal

 

#35 19-03-2008 10:22:05

Andrus Liinak
Kasutaja
Asukoht: Pärnu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 282
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Enne pildi lisamist on punaselt ja boldis kirjutatud kui suur pilt olla võib

Eemal

 

#36 10-06-2008 12:34:16

Merlin
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mulle meeldib see, et kõik on reeglitega paigas ja sellest tingituna ka küsimus järgmise väite kohta:
Looduspilt.ee meeskond tänab Sind pildi või artikli lisamise eest ning vaatab selle üle
ja lisab galeriisse! Mittesobivusel teavitame Sind sellest e-maili teel.
Olen saatnud nüüd juba 10 pilti  kõik on tagasi lükatud ja ei ühtegi kirja pole saanud ligemale 2 nädala jooksul. Lisaks kõigub tagasilükatud piltide arv st peaks olema 10 on 8 st kas seda kuidagi siis vähendadatse? Mind ei häiri piltide tagasilükkamine aga pigem see, et MIS TOIMUB?
Päikest!


Päikest!

Eemal

 

#37 10-06-2008 13:25:11

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Aga kuidas sa tead, et tagasi lükatud siis on, kui sa e-maili saanud ei ole?!

Eemal

 

#38 10-06-2008 13:30:29

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Ma ei saa hästi küsimusele pihta. Kus see tagasilükatud piltide arv kõigub? Meilide mittesaamise korral tasub üle kontrollida oma meiliaadress, spämmifitrid jne.

Eemal

 

#39 10-06-2008 14:33:55

Merlin
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 3
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Vabandan, maili aadress oli vigane-minu viga. Parandasin ära.
  To janek: tagasilükatud piltide arvu näeb ju staatusest:)


Päikest!

Eemal

 

#40 18-06-2008 00:52:26

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Tyygas kirjutas:

Ma saatsin 2 enda arvates oma parimat pilti,aga neid ei lisatud ja ei vaevutud ka kommenteerima millepärast.
On varem valmiskirjutatud tekst mõlemale pildile ühtemoodi.
Võinud siis tärnigi teha puuduste loetelus.
Võib-olla on adminnid tõesti nagu politseinikudki arvamisel,et kõik ongi pätid,vargad ja kaabakad.
Sedamoodi te nüüd küll oma eesmärki ei täida.Või on soovijaid tõesti nii palju,et mõni ees või taga,pole lugu.
Ega ma tegelt eriti midagi ei loodagi.
Üks ennast täispuhunud kamp.

Ma siin ikka tihtipeale loen ja imestan, kustkohast küll selliseid ikka ja jälle välja ilmub, saadad kaks pilti ja närvid läbi, sõimad kõigi meie näod täis .. mõne aja pärast läheb pilt filtrist läbi, saad halbu hindeid, jälle häda, jälle kohe kiun lahti.
Mui mina liitusin looduspildiga, oli mul siinsete tegijate vastu ääretu respekt ja on siiani .. sellise suhtumisega tegelastele tuleks eos bänn anda ja sisekliima säiliks parem, kui käituda ei oska ja ikka mingit lugupidamist ei ole, pole vaja ..

Eemal

 

#41 18-06-2008 01:17:09

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Pets kirjutas:

Tyygas kirjutas:

Ma saatsin 2 enda arvates oma parimat pilti,aga neid ei lisatud ja ei vaevutud ka kommenteerima millepärast.
On varem valmiskirjutatud tekst mõlemale pildile ühtemoodi.
Võinud siis tärnigi teha puuduste loetelus.
Võib-olla on adminnid tõesti nagu politseinikudki arvamisel,et kõik ongi pätid,vargad ja kaabakad.
Sedamoodi te nüüd küll oma eesmärki ei täida.Või on soovijaid tõesti nii palju,et mõni ees või taga,pole lugu.
Ega ma tegelt eriti midagi ei loodagi.
Üks ennast täispuhunud kamp.

Ma siin ikka tihtipeale loen ja imestan, kustkohast küll selliseid ikka ja jälle välja ilmub, saadad kaks pilti ja närvid läbi, sõimad kõigi meie näod täis .. mõne aja pärast läheb pilt filtrist läbi, saad halbu hindeid, jälle häda, jälle kohe kiun lahti.
Mui mina liitusin looduspildiga, oli mul siinsete tegijate vastu ääretu respekt ja on siiani .. sellise suhtumisega tegelastele tuleks eos bänn anda ja sisekliima säiliks parem, kui käituda ei oska ja ikka mingit lugupidamist ei ole, pole vaja ..

Härra tüügas on läinud. Mul on väga siiber kirjadest, et adminnifilter on kole-paha-rõve. Vaadake palun oma pilte, sest adminnifilter autoreid enne lisamist ei vaata. Hiina müür, metsas maastik - ikka on süüdi admin ja kehv selgitus. Ma lõpetan siin, et mitte Alarit korrata.

Eemal

 

#42 18-06-2008 02:17:44

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Viimasel ajal on neid kirju jah rohkem tulema hakanud. Igas tagasilükkamise kirjas on sees, et adminnidel pole aega nendele vastata, aga ometi kõik mõtlevad, et just nemad on need erilised, kelle tarbeks see aeg ikkagi leitakse. Pole midagi parata, tavaliselt ei leita.

Umbes ühele kümnest oleme vastanud, kuid lihtsalt sellepärast, et meilgi viskab harja punaseks, sest kaua sa ikka loed hurjutamist. Kõik tahavad kvaliteetset keskkonda, kuid soovivad ise esimesel võimalusel kohe kõiki tumedasse auku saata ja siia ikka oma suvapilte panna nagu oleks looduspilt üks järjekordne suvaline koht, kuhu saab oma reisipilte riputada. Ei ole!

Kuna looduspildis on äärmiselt palju selliseid piltnikke, kes on arenenud koos looduspildiga, siis tõesti on algajatele sisse saamiseks tase tõusnud, kuid see oli ehk looduspildi esimesel aastal. Kuid see on ka loomulik.

Fakt on see, et kõik need ärplejad, kes esimese kirja peale ära pööravad ei tahagi tegelikult siia pääseda, sest vastasel juhul nad pingutaksid, vaataksid ja õpiksid. Selliseid oleks meile just vaja ja selliseid ikka ka tekib aeg-ajalt juurde. Ärplejaid ja muidu pildiriputajaid, lihtsalt sellepärast, et on olemas üks järjekordne riputamise koht, selliseid meil vaja ei ole. Ja ongi hea, kui nad esimese kirja peale endast välja lähevad, sest mõelge, mis saaks siis, kui keegi nende elu parimale pildile siin kohe mitu ühte alla paneks?

Ja kui inimene ei suuda võrrelda oma pilti ja vastuseks saadud nimekirja võimelike puudustega ja sealt näpuga järge ajades jõuda tegelike vigadeni, siis vabandage väga, aga sellise inimese arengutase on küll allpool arvestust.

Sai südamelt ära...

Eemal

 

#43 18-06-2008 10:45:54

tohoh
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 57

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Jahh..
Teen juba paarkümmend aastat pilti - aga näe ei ole veel ühtegi šedöövrit mida teistega jagada hirmsalt tahaks. Ise vaatan küll.Tea kas peaks pildistamise maha jätma?

Eemal

 

#44 18-06-2008 11:05:36

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Vingumine on nõrkadele, aga natuke katki on see filter küll - miks te mu viltuse laugupildi läbi lasite, ära ka kustutuda ei saa, nüüd on piinlik :D

Karmimalt, mehed, karmimalt!

Eemal

 

#45 18-06-2008 12:28:45

VahurLE
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Karta on, et ei ole tehnika kasin, karta on, et pildid ei ole piisavalt head olnud smile Adminnid vaatavad päevas läbi kümneid pilte. Ilmselt on neil ka muud teha kui kõikidele VahurLE-dele, Tyygastele ja teistele põhjalikke pildianalüüse kirjutada. Koolitame ennast ikka oma aja ja raha eest.

Eemal

 

#46 18-06-2008 12:46:50

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

ups kirjutas:

Vingumine on nõrkadele, aga natuke katki on see filter küll - miks te mu viltuse laugupildi läbi lasite, ära ka kustutuda ei saa, nüüd on piinlik big_smile

Karmimalt, mehed, karmimalt!

Adminnide ülesanne ei ole piltniku oma apsude filter olla. Kui pilt on normaalne, siis läheb üles. See, et ta horisondi õigeks keeramisel või tolmu eemaldamisel palju parem oleks, on piltniku teha.

Eemal

 

#47 18-06-2008 12:49:11

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

...mis toob jälle sama teema juurde - miks mitte tekitada teema, kus saavad inimesed näidata enda tagasilükatud pilte, kus siis teised inimesed saaksid kommenteerida ja aidata hädalisi. Tigekullid ei pea seda tegema, siin on küll ja küll teisi kasutajaid, kes saaksid hea ja toetava kriitikaga abistada.

Eemal

 

#48 18-06-2008 12:54:52

siilur
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 224
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

See ei ole adminnide töö igale tagasi saadetud pildile sügavasisulisi põhjendusi kirjutada. Nad teevad filtritööd oma vabast ajast ja kindlasti on neil sada muud tegemist sellele lisaks. Ehk peaks mingi tasu lisama, kes tahab oma pildile analüüsi, see ka maksab. Tegelikult ei ole siin maailmas midagi tasuta, kui ikka pildid läbi ei lähe, siis mine koolitusele. Sven korraldab ikka vahel neid. Ei ole vaja siin käia halamas, nagu lasteaed.

Eemal

 

#49 18-06-2008 13:20:05

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Tyygas kirjutas:

Huvitav huvitav.
Ma ikka õigupoolest protesteerisin sellepärast,et pildi ülesse riputamata jätmise põhjust ei märgitud.Kirjas olid kõik sagedamini esinevad põhjused,aga millised puudused minu piltidel olid jäi selguseta.Ei saa ju pilt olla korraga üle ja alavalgustatud jne.
Ja muidugi tekkis mul kahtlus,et vastus saadetakse automaatselt.
Olgem ausad,selline stampkiri viib sellisele mõttele küll.
Ja võib-olla on tõesti karjade kaupa alatuid pildivargaid ja mine tea ,ehk on keegi sokutanud võõra pildi,et näha kas see kah automaatselt tagasi saadetakse.
On kuidas on,aga pealiskaudsus ei tule teie üritusele küll kuidagi kasuks.
Te kas ei tule lihtsalt ülesandega toime või midagi veel halvemat.
On ju teisigi küsijaid,et MIS TOIMUB ?
Võib-olla on minu tehnika selliste piltide tegemiseks kasin.
Siis võiks seda ka öelda,et pole mõtet punnitada.

Pildi tagasilükkamise põhjused on saadetud kirjas. Looduspildil on ca 1000+ aktiivset kasutajat, aga ikka leidub keegi, kes arvab, et temale tuleb personaalne pildianalüüs teha. Üldjuhul on pilt ka selline, et teist korda väga vaadata ei taha. Me peame vist tegema tasulise teenuse -- kui ikka hing väga ihkab analüüsi, maksad X eeku ja saad oma analüüsi. Piltide tagasilükkamine ei ole osa Looduspildi poolt pakutavast teenusest -- meie tahame, et lisataks ainult selliseid pilte, mida ei pea tagasi lükkama. Aga et inimestel on kriitikameel erinev ja Looduspilt on kvaliteedile orienteeritud, siis ei jää muud üle kui filter vahele panna.

Need 'MIS TOIMUB?' küsijad teevad seda tavaliselt teisel päeval, sest nad on veendunud, et nende saabumisega muutub  Looduspilt kohe nede nägemuse sarnaseks. Need inimesed ilmselt Inglismaale saabudes koputavad autojuhte nähes meelekohale, sest nad sõidavad ju valel pool teed. Looduspildil on oma selge suunitlus, mida enamus kasutajaid on sellisena aktsepteerinud ja ise suunitluse kujundamisele kaasa aidanud. See suunitlus ei muutu lihtsalt sellepärast, et täna registreeris end kasutajaks hr x või y, kellel on mingi teine arusaam, kuidas Looduspilt peab toimima ja kes sellest kohe häälekalt meilitsi ja/või foorumis teada annab.

Veel. Looduspilt on tasuta pakutav ja oma vabast ajast tehtav. Ta on 'nii-nagu-ta-on' -- mitte kellegil ei ole õigust NÕUDA, et  tehke nii või tehke naa või kui palju adminnid oma aega peavad siia panema. Kui pakutav toimimisvorm ei sobi, siis keegi siin kedagi kinni ei hoia -- Looduspildis viibimine ei ole kohustus, vaid võimalus.

P.S. Peaaegu iga tehnikaga, ka seebikarbiga saab teha korrlikku pilti. Tuleb vaid selgeks teha, mis teemasid ja mis oludes konkreetse tehnikaga tasub pildistada, et pilt välja tuleks.

Eemal

 

#50 18-06-2008 13:34:09

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Uutele kasutajatele teadmiseks

Mark0 kirjutas:

...mis toob jälle sama teema juurde - miks mitte tekitada teema, kus saavad inimesed näidata enda tagasilükatud pilte, kus siis teised inimesed saaksid kommenteerida ja aidata hädalisi. Tigekullid ei pea seda tegema, siin on küll ja küll teisi kasutajaid, kes saaksid hea ja toetava kriitikaga abistada.

Olen seisukohal, et suurem osa õppimisest käib teiste piltide vaatamise kaudu ja nende analüüsist. Ei pea igale inimesele personaalselt ütlema, et nt maastikupildistamisel otse päikesesse ei tasu esimest laksu teha. Kui ise veidi kodutööd teha ja samal ajal pildistada, rakendades teada saadut, siis julgen väita, et paari kuu järel on üle poole piltniku piltidest sellisel tasemel, et tagasilükkamisest ei ole juttugi.

Selline algajate nurk oleks muidugi hea kingitus laisematele. Aga tõenäoliselt on paljud selle nurga kasutajad ka poole aasta pärast ainult seal nurgas. Ja sellepärast sellist nurka ei tule.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB