Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-07-2008 00:40:00

soodent
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 369

Sigma objektiivide autofookus.

Hiljuti olen mitmeid erineva hinnaklassi sigma objektiive kasutanud/omanud ja kõigil paistab ühine nimetaja olema autofookuse ebatäpsus nõrgemas valguses isegi kaugemalt välguga.
Olen nii D200 kui 40D peal proovinud.Samad objektiivid heas valguses auto või manuaalis väga norm pilte teevad.
Tamroniga pole sellist effekti täheldanud(mitte sellises ulatuses kindlasti).
On mingit ravi ka asja vastu?
Tänud teadjatele.Äkki mingi imenipp mul teadmata?


Nad olid olnud mäetipul, aga edasi viisid kõik teed allamäge...       A.H.Tammsaare

Eemal

 

#2 13-07-2008 18:34:04

soodent
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 369

Re: Sigma objektiivide autofookus.

Täpsustaks veel, et tegemist pole mingi mikroskoopilise fokuseerimise veaga vaid ikka täiesti  mööda fokuseerimisega.
Kuivõrd 5 erinevat sigma objektiivi teevad sama asja nii canoni kui nikoni kerega siis...


Nad olid olnud mäetipul, aga edasi viisid kõik teed allamäge...       A.H.Tammsaare

Eemal

 

#3 13-07-2008 19:32:22

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Sigma objektiivide autofookus.

... siis osta originaal, tuleb odavam.
teoreetiliselt tehakse objektiivide ja kaamera kalibreerimist, aga konkreetselt pead uurima vastava brändi esindaja käest. mõnel kaameral ei pruugi see võimalik olla iga objektiivi jaoks erinevaks. äkki on abi sigma esindaja fotoluksiga suhtlemisest.
parematel kaameratel on võimalik 20 erinevat objektiivi järgi af ära kalibreerida, aga sellest teadmisest pole sul vist kasu, sest selle kaamera mark ei alga C ega N :-)

Eemal

 

#4 13-07-2008 19:33:59

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Sigma objektiivide autofookus.

okei, okei, tõmban veidi tagasi, C ja N parematel mudelitel on ka asi kuidagi võimalik.

Eemal

 

#5 14-07-2008 00:28:06

soodent
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 369

Re: Sigma objektiivide autofookus.

Imelik ikkagi, et hea valgusega on autofookus ok.Kas kalibreerimine seda ei või ära rikkuda.Kaamerad canoni ja tamroni objektiividega igati norm muidu.Poleks küll sigmasid ostnud oleks sellist jama teadnud.Miks sellest kella ei lööda foorumites?Vaevalt vaid minul see viga avaldub.


Nad olid olnud mäetipul, aga edasi viisid kõik teed allamäge...       A.H.Tammsaare

Eemal

 

#6 14-07-2008 00:35:02

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Sigma objektiivide autofookus.

vaata mis brändi kraami kõige rohkem kasutatult pakutakse, see ongi vastus.

Eemal

 

#7 14-07-2008 15:27:48

Päevapiltnik
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 54
Veebileht

Re: Sigma objektiivide autofookus.

Mul on viis sigma toru ja sellist asja ei ole kohanud. Kui valgust ei jätku siis af ei leia üldse midagi üles, seda küll ei ole olnud et vale kohta fookuseerinud oleks. Kui hea valgusega asi normis on siis kalibreerimine vast ei aita. Näita mõnda untsu läinud kaadrit ehk tekib mõtteid. Kas ei ole olnud kõrval mingit valguallikat et af oleks leidnud mõne toru sisese peegelduse...

Eemal

 

#8 14-07-2008 19:55:53

soodent
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 369

Re: Sigma objektiivide autofookus.

Suht laelampidega ruumides avaldub küll eriti see effekt ent teiste objektiividega pole seda kohanud.Need pildid pole kottpimedas vaid ikka täiesti autofookuse ja välgu koostöös piisava valgusega.Autofookuse piiril olevas valguses piltides pole küsimus- seal mõistaks seda jama täiesti.
Erinevate autofookus punktide valimine küll mõjub ent täiesti samale tasemele mis käsitsi pandud pildid ma ei saa autofookusega.Neti reviewsid lugedes on mõne kasutaja kirjeldus päris masendav sigma back/front fookus jms ent see peaks ka hea valgusega eksima.Netist leiab muidugi igale asjale kiitjaid/laitjaid..


Nad olid olnud mäetipul, aga edasi viisid kõik teed allamäge...       A.H.Tammsaare

Eemal

 

#9 15-07-2008 12:04:37

mina ise
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 18

Re: Sigma objektiivide autofookus.

OnuEnn kirjutas:

vaata mis brändi kraami kõige rohkem kasutatult pakutakse, see ongi vastus.

kõige rohkem pakutakse canoni kraami kasutatult, aga sellist võrdlust saaks kasutada siis kui kõikide brändide kasutajaid oleks võrdselt. praegu on canoni kraami niipalju sest kasutajaid on kõige rohkem. teiste kraami on järelturul vähe ja mine võta nüüd kinni kas selle pärast et see on nii hea või et kasutatakse vähe...

Eemal

 

#10 15-07-2008 13:02:21

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Sigma objektiivide autofookus.

Mul ka mitu Sigma toru, aga sellist asja pole olnud. Kui ei leia üles, siis sõdab lihtsalt toru teise serva. Tõsiasi on see, et kehvemates valguseoludes ei suuda toru ehk üles leida sama fookuspunkti. Kõige kindlam on katsetada mingi teravapiirilise kontrastse objekti/joone/serva/üleminekuga - nendele fokuseerivad objektiivid kõige paremini. Võib olla, et valges leidis aparaat/toru ühtlasemalt pinnalt ka fokuseerimiseks vajalikud piirjooned/kontrastid kätte, pimedamas aga mitte ning fokuseeris lähedal olevale muule kontrastsemale objektile. Seda siis sama punkti ümbruses.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB