Sa ei ole sisse loginud.

#26 01-07-2008 00:17:22

Rando
Kasutaja
Asukoht: tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Macro

Tänud, eks ma kartsin ka, et asi on ikka minus rohkem kui tehnikas. Alguses on jube hea kõike kas siis kaamera ja tema müra, objektiivi või makrovälgu puudumise taha ajada. Aga ma ei anna alla:). Muide, on makrotamiseks ka mingeid spets statiivipäid, sest ma küll ei kujuta ausaltöeldes ette, kuidas oma kuulpeaga, juhul kui õnnestub statiiviga liblikale nii lähedale ujuda,  kompat sättima hakkan?

Eemal

 

#27 16-07-2008 20:53:08

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Macro

Üks oluline asi milles eelpool veel juttu ei ole olnud on nimelt see, et peab olema SILMA või ka VAISTU. St, makrotaja on seal vahel käpuli või uurakil kus teised läbi kahlavad ja marsivad.

Mulle vahel meeldib makrotada, kuna see on nagu tugitooli sport, hiilid ja vaatad mis seal putukariigis toimub smile

Et nagu peab olema huvi nii putukate ja mutukate ja ka taimeriigi vastu.

Kui need asjad olemas, siis ülejäänud on juba lihtne!

Ahjaa, peab olema valmidus küürutada ja koogutada ning statiivi ostes tasub jälgida, et seda saaks kasutada ka väga madalal kõrgusel jms.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#28 16-07-2008 20:54:31

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Macro

P.S. Mul üks tuttav oma mingi NIKON digiseebikaga vms. üsna selgeid ja kenasid makropilte aastaid teinud, seega asi saab alguse eelkõige nö. tunnetusest, et vaata aga vaata kes seal rohu sees sahkerdab või ohoo, kena õieke siin smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB