Sa ei ole sisse loginud.

#1 22-01-2009 11:59:49

peetri-onu
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 44
Veebileht

Fotokott

Üks keerulisemaid valikuid on minu arust fotokoti valik. Praeguse seisuga on mul nö. sõelale jäänud 2 kotti: Lowepro Vertex 200AW (http://products.lowepro.com/product/Ver … 073,16.htm) ja  NG Large Backpack (http://www.photopoint.ee/toode/12064/na … kpack.html).

Kas oskate öelda miks eelistada üht ja loobuda teisest või siis vastupidi? Mis on ühe plussid, teise miinused...


Harjutamine teeb harjutajaks. Meistriks sünnitakse

Eemal

 

#2 22-01-2009 12:38:45

kakukull
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 122
Veebileht

Re: Fotokott

Sõltub, mis Sa sinna sisse tahad panna ja palju Sa kola tahad korraga kaasas kanda. See peab mugav ka olema. Mul siin üks Lowepro paari aastane, lukud sakivad (hakkavad "vahele jätma ja keskelt lahti kärisema), ma ei tea kuidas teistel kogemused on...

Eemal

 

#3 22-01-2009 14:30:25

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Fotokott

Ma ütlen paar sõna NG suure koti kohta. Hea kott kahtlemata. Mulle meeldib ta "vanaaegne" välimus, see on neist kottidest, mida vanus ja pleekimine ägedamaks teevad.

Kandmise kohast on ka hea, rihmad on igalt poolt  lihtsalt reguleeritavad, ei pea seljastki võtma, kui tahad õlgadele puhkust anda ja lased raskuse vöörihmale.

Väljas on hunnik igasugusedi taskuid, alati on häda, et kus krt mul see vidin nüüd on :)
Igasuguseid lisavarustuse riputamise rõngaid on ka, mingil väga imelikul põhjusel on mõned pandud taskuklappide külge!?

Aga seestpoolt ma kotiga enam väga rahul ei ole. Lukke tuleb loomulikult kohelda lugupidamisega. Võiks robustsemad olla.
Need moodulikomponendid seal on liiga pehmete seintega. Vajuvad läbi, lähevad lössi. Tahaks lahti võtta ja cd'st lõigatud tugevdused sisse panna.
Täiesti alaarenenud on takjad, millega neid mooduleid kinnitatakse. Krt, mu läpaka laadija takjariba on ka kõvem. Ja siis on nad veel sellega kokku ka hoidnud, ribad ei hakka sugugi koti nurgat vaid paar senti pärast nurka ja siis ka lühikesed.
Need moodulid, kus midagi raskemat (400 mm) sees on, kipuvad irduma kotist. Mina igatahes liimin sinna lisatakjad.

See tundub olevat kott, mis tõesti on disainitud matkava fotograafi poolt ja tõesti on hea kott,  kuid ideest tooteks tegevuse käigus on tehtud pisiasjades järgiandmiseid.

Mina otsustasin selle koti kasuks seepärast, et tal on eraldatud osad (fotokola, toidukola, riided), võimalus kinnitada telk jms väljaspoole kotti  ja muidugi ka välimus, nagu mulle meeldib.

Inimese mugavusvajadus on muidugi erinev, minul on ta kahe-kolme ööbimisega matka kott. Ööbimiseta liikudes kasutan ma rakmeid.

Eemal

 

#4 28-01-2009 19:13:39

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Fotokott

Kui valisin endale seljakotti, siis käisid eelvalikust läbi Lowepro ja NG. Lowepro on puhas fotokott (igale poole võib muidugi midagi muud lisaks toppida), NG aga universaal, nagu Martin eespool mainis. Lisaks ei mahtunud NG suuremate mudelite mõõtmed lennuki käsipagasile seatavatesse piiridesse. Kuna mind huvitas puhas fotokott, siis langes valik Lowepro peale. Viimasest omakorda meeldis kõige rohkem Vertex.
Praeguseks olen Vertexi 100-st mudelit kasutanud juba aasta, aga väsimuse märke seni pole. Suurema mudeliga ongi põhiliselt vahe koti kõrguse osas. Ehk kes soovib aparaati koos pikema toruga kotti panna (sisemõõdud 35 cm vs 44 cm).
Puuduseks Vertexil ehk see, et kui üks pikk sahtel koti ülaosast alla välja ehk kui puudub vahepeal takjatega ristside, siis kott sulgemisel õrnalt vedel. Eriti kui ta kraami suht täis. Vagheseinad minu jaoks piisavalt tugevad ja kõik on ümberpaigutatavad. Igas kohas ei taha ka antud kotti täiesti lapiti maha panna, kuna alapool tuleb hiljem vastu selga. Siis õngitsen vajaliku püstisest kotist ilma lukke lõpuni lahti lükkamata välja.

Eemal

 

#5 28-01-2009 20:55:34

Hans S
Kasutaja
Asukoht: Saue
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105

Re: Fotokott

peetri-onu kirjutas:

Üks keerulisemaid valikuid on minu arust fotokoti valik

-- täpselt minu mõte!
Vabandan, antud teemast veidi muu jutu tegemise pärast, kuid ei hakanud uut teemat "fotokott" tegema ja foorumist sellekohast juttu eriti ei leidnud. Jutt siis Tamrac 5375 Adventure 75 kotist. Pikkuselt just paras D90 ja 100-300/4 jaoks. AGA konks tekkis koti laiuses, mis on 13cm. Järelikult sinna 16cm kere sisse ei mahu (D90 koos tallaga mõõdetuna tallast kuni SB-välgu jalani). Mille järgi seda koti laiust üldse võetakse? Kas nii, et kott on tühi ja lõdvalt või nii, et lukk veel vaevu kinni annab? Või on olemas mingi hoopis parem lahendus (asju ei ole palju: 2 APS-C kere, välk, 100-300 ja 4 väiksemat toru).

Tänan, kui keegi viitsib veidi infot jagada smile

Eemal

 

#6 28-01-2009 23:05:37

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Fotokott

Hans, ma saan vist ikka aru, et sa mõtled koti sügavust.
Kui aparaat kõrguses ikka tallaga 3cm üle koti mõõtmete, siis sisse paned ikka vägisi. Punni jääb ja sellega mahub tõnäoliselt muud kraami kõrvale vähem. Taoline ülepingutamine kiirendab ka koti otsalõppemist. Kui tegemist kotil ka lapaka lisataskuga (mida su viidatud variandil küll pole), siis oleks punnitamise lisanähtusena raske lapakat kotti panna.
Mulle meeldis Vertexi juures just koti sügavus. 100-l see 15cm, 200-l 16,5cm. Vertexit müüb Eestis Overall (võib-olla veel keegi, pole otsinud). Sealt saad katsuda, kui soov.

Eemal

 

#7 28-01-2009 23:15:53

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Fotokott

põhilise fotokotina kasutan tamrac cyberpack9 aga hiljuti ostsine mugavuse pärast mingi unomati mõnesajakroonise õlakoti, polster oli normaalne ja vihmakategi oli olemas aga jõhkra täistoppimise (k20d kere, 16-50/2,8 toru, 540fgz välk ja eee pc arvuti) tulemusena hakkasid õmblused rebenema. õnneks käis polster välja ja nüüd teenib see eos300 originaalkoti sees lisapolstrina.
pigem tasuks osta veidi mahukam.

Eemal

 

#8 28-01-2009 23:37:30

remo
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 152
Veebileht

Re: Fotokott

peetri-onu: kas Nature Trekker AW II kah oled vaadanud?
http://products.lowepro.com/product/Nat … I,1971.htm

Olen seda ise poolteist aastat kasutanud ja kott on supermugav ning hea mahutavusega. Väsimuse märke veel ei paista. Soovitan sedagi vaadata.

Eemal

 

#9 29-01-2009 00:10:05

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Fotokott

Olen ka paar aastat Nature Trekker AW II kasutanud.
Valikut tehes olin lõpuks selle Lowepro ja ühe NG koti vahel. Lowepro kott oli küll raskem, ent tundus kõvasti ilmastikukindlam ja vastupidavam kui NG. Tulevikku ennetades ostsin siis Lowepro. Kui kõik rihmad kenasti kinni on, siis on mõnus liikuda.
Pean küll tunnistama, et suht tihti kasutan hoopis ühte poole pisemat Lowepro kotti (eriti siis, kui tean, et enamik ajast hoian teleobjektiivi statiivil ja muud torud on niisama igaks juhuks kaasas).

Eemal

 

#10 29-01-2009 00:19:24

andyco
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn/Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14
Veebileht

Re: Fotokott

Oman Tamrac Cyberpack 8. Tugev kott, paljude lisasahtlite ja -kinnitustega, sügav, siseseinad ei vaju läbi. Välimisse läpakakotti mahub napilt 15" isend, selja vastas olevasse väidetavalt isegi suurem - praktikas see ei taha hästi paika pidada. Lisasahtleid oli alul nii palju kaasas, et viskasin u. 20 cm-se hunniku nendest kapinurka seisma. Koti saab kinnitada eest rinna- ja puusakõrguselt, mis teeb sellega metsas või maastikul manööverdamise eriti mugavaks. Paremaid õlapolstreid, kui sellel isendil, pole ma veel kohanud ühelgi teisel kotil. Minu arust ainus miinus on asjal suur tühikaal, kuid selle korvab vastupidav ja tugev "korpus". http://fotoluks.ee/?op=body&id=106& … amp;cgid=0

Eemal

 

#11 29-01-2009 02:01:56

peetri-onu
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 44
Veebileht

Re: Fotokott

Ng koti osas Martiniga samat meelt - seljas udumugav, aga... Kott suht pehme ja see moodulite pehmus on suur miinus. Paned kogu kola ilusti kotti ära ja kui selga võtad, siis vajuvad asjad alla otsa kokku. Muidugi saaks ka mängida, et raskemad asjad alla jne, aga selle raha eest peaks saama sellise koti kus asjad omal kohal seisavad. NG-st loobumise otsus tuli peale seda, kui üritasin statiivi koti külge panna. On igasuguseid rihmu ja aasu nii et vähe pole aga minu arunatuke ei suutnud aru saada kuidas statiivi niimoodi kinnitada, et se ära ei kaoks.

Vertexist ka loobusin. Isegi ei tea miks. Mõtleisn minna seda teed, et üks korralik õlakott (transpordiks) ja väike seljakas metsas toimetamiseks.

Aga Remo ja Kunteri soovitatud kotti proovin kindlasti.

Tänud kõigile!


Harjutamine teeb harjutajaks. Meistriks sünnitakse

Eemal

 

#12 29-01-2009 15:13:33

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Fotokott

Oman sellist seljakotti Tamrac-Adventure 9 ja väga rahul. Lisaks fotokolale mahutab ka ülemisse ossa natuke muud matkaks vajalikku, nt. sööki-jooki.

Eemal

 

#13 29-01-2009 15:22:23

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Fotokott

kõigil erinevad kotid ja kõik kiidavad taevani, no ma siis ka .. mul selline odav ja mõttetu kott http://www.fotoluks.ee/?op=body&id= … &cgid= ja olen ülirahul big_smile

Eemal

 

#14 29-01-2009 15:27:25

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Fotokott

Eemal

 

#15 30-01-2009 23:39:06

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Fotokott

peetri-onu kirjutas:

Üks keerulisemaid valikuid on minu arust fotokoti valik. Praeguse seisuga on mul nö. sõelale jäänud 2 kotti: Lowepro Vertex 200AW (http://products.lowepro.com/product/Ver … 073,16.htm) ja  NG Large Backpack (http://www.photopoint.ee/toode/12064/na … kpack.html).

Kas oskate öelda miks eelistada üht ja loobuda teisest või siis vastupidi? Mis on ühe plussid, teise miinused...

Minu silmis pole sellised kotid midagi väärt.Üks kaalub 3.32kg ja teine ligemale 4,5 kg !!
Kui sa oma kaamera ja objektiivid kotti paned, kas jõuad sellisega ka liikuda?Mul on tunne et mitte eriti kaugele.
Kott ei tohiks kaaluda üle 1-1,5 kg.

Eemal

 

#16 31-01-2009 00:37:17

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Fotokott

korralik polster kaalub. vaja rohkem sporti teha.

Eemal

 

#17 31-01-2009 00:58:17

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Fotokott

Aivar, kui sul kunagi mõni suurem toru kui 70-200 on vaja kuskile ära mahutada sekka muudele pisematele torudele ja mõnele kerele ning siis kõike seda kaasas ka kanda, ootab sind ees väike üllatus - ühekilosesse ridiküli ei mahu suurt sittagi.

Korralikud (näiteks Tamraci ja Lowepro) 3-4 kilosed varustusest pungil kotid tunduvad rasked ainult niikaua kui nad käe otsas ripuvad.

Eemal

 

#18 31-01-2009 03:00:28

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Fotokott

Ärge mehed ajage, superisoga kered koos kitiga lähevad kilostesse kottidesse ilusti. Pikemad torud looduses on selge raharaiskamine, kotte neile pole ammugi vaja.

Või mis ma räägin, varustust saab edukalt kaasa võtta isegi 50 grammistesse kilekottides, veidi vatti sisse ja töötab korralikut. NB! 400mm 2.8 juures kasutage topeltkilekotti. Sangad ei pea vastu.

Eemal

 

#19 31-01-2009 04:05:23

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: Fotokott

Kus on kirjas et küsimuse postitajal on 400/2,8 jne objektiivid?
Mina ütlesin rohkem seda et koti valikul on koti kaal oluline näitaja, lisaks mahutavusele.
Kui kaal oluline ei ole siis on näiteks vee ja tulekindel tinakohver optimaalne vahend tehnika ühest kohast teise transportimiseks.

Eemal

 

#20 31-01-2009 11:49:33

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Fotokott

säästumeestel käib ikka kogu tehnika mullikiles ja kõik asjad hunnikus.

Eemal

 

#21 31-01-2009 11:55:01

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Fotokott

Paraku jah, sellist ideaalset kotti mida pildistaja tahab ei ole veel tehtud ega ei tehta ka. Igapäevane teema minu jaoks. Kerged ei paku piisavalt kaitset, materjalid/tehnoloogia mis teevad koti kergeks ei talu tõsisemat või pikaealisemat kasutamist. Parema konstruktsiooni/materjalidega kotid jälle "liiga rasked" ja "kallid". Foorumites on pidevalt teemad, et sobilikku kotti lihtsalt pole ja siis jälle arvamused seinast seina. Kahte asja paraku ühekorraga ei saa. Kunagi võiks hääletuse teha, et mis mõõtudega/kaaluga kotte siis tahetakse. Tõenäoliselt jaguks vastuseid mõlemasse otsa, kuldne keskmine jääks hõredaks. Tahtmised mida kotile esitatakse on ju kardinaalselt vastandlikud.
Üks mis kindel- esimene kott mis ostetakse on täpselt nii suur, et fotoka saaks jõuga sisse pressida ;-)

Eemal

 

#22 31-01-2009 12:08:55

peetri-onu
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 44
Veebileht

Re: Fotokott

Hea meelega võtaks kilose koti, aga pole veel trehvanud sellist. Õigemini olen küll, aga sina kogu kolast 1-2 asja mahub. Koti valikut ahendab oluliselt see, et kere igavene jurakas ja ei taha et kott punnitama jääb. Ja sellised kus ei jää punnitama, need juba 3 kg tühjalt.

Sporti ikka tegema ei hakka ju... tongue


Harjutamine teeb harjutajaks. Meistriks sünnitakse

Eemal

 

#23 31-01-2009 12:52:59

Jaanos
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Fotokott

Ah jaa, kergeid kotte ei toodeta ka sellistes mõõtudes, et rohkem kola sisse läheks. Materjalidel/õmblustel peab olema teatud tugevusvaru mida testitakse enne tootmisse laskmist. Päris naljakas "hukkamine" korraldatakse kotile, pannakse sisse eeldatava kaaluga raskus ja lastakse teatud arv kordi kukkuda mingilt kõrguselt ja siis hoog pidurdatakse. Seda tehakse nii sangadele kui õlarihmadele. Erineva kvaliteediklassi kotid peavad välja kannatama erineva kaalu/pikkusega tsüklid. Oma riskil soovides kergemat varianti pead vaatama mõne "lumelauduri koti". Siin foorumites see teema läbi jooksnud.

Kui vähe soodsamalt tõsisemat asja soovid siis vaata ka:
http://www.vanguardworld.com/gfe/product4.php?id=450
Ise kasutan selle seeria 41, mahuvad pikad torud vertikaalselt koos kerega kotti. Transpordiks peamiselt sest kui kõik kola sisse panna siis tükk tegemist autosse vedimisega ;-) Koti enda kaal ei oma enam suurt tähendust.
Ma ei oska hetkel hinda/kaalu öelda, pane mulle oma kontakt meilile jaan@jofoto.ee saadan esmaspäeval info. Muidu läheb see teema siin reklaamiks kätte.

Eemal

 

#24 31-01-2009 13:36:46

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Fotokott

Lowepro Computrekker on üsna suur kott ning selle kaal vaid 1,5kg.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB